19 Mayıs'a MEB Ayarı - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

19 Mayıs'a MEB Ayarı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: 19 Mayıs'a MEB Ayarı

Seninle aynı fikirde olmasakta seni severim kardeşim. Ancak objektif olmak demek yaptıkları herşeye kayıtsız kalmak demekse ben bunda yokum. Senin için sıkıntı yok sen zaten tarafsın ve onların yaptığı hemen hemen herşeye doğru gözle bakıyor olabilirsin, bunuda normal karşılıyorum. Ama bu yapılan eylemin salt Atatürk düşmanlığından yapıldığı fikrimi değiştirmiyor. Hava soğuksa sıcak yerlerde yapsınlar kardeşim. Her öğrenci katılmak istemiyormuş isteyenler katılsın kardeşim. Dersten geri kalıyormuş dersten geri kalmayacak etüte dershaneye giden dersleri iyi olan öğrenciler katılsın. Ayrıca Ankaradada Stadyumlarda kutlamasınlar diğer şehirlerin başı kelmi. Her derdimiz bitti bir derdimiz bumu kaldı? Ayrıca kimse Atatürk için birşey yapamaz herkes kendisinin ve ülkesinin geleceği için birşeyler yapar. Bana şunun cevabını versinler bu törenlerden kim neden rahatsız oluyor. Bu sorunun cevabı zaten herşeyi açıklıyor.

onlar kim baba ben kimim hele söyle...

19 mayıs törenleri en çok öğrencileri etkiledi.15-20 gün derslerden kaytaramayacakları gibi.Okulda sade bi törenle sadece 1 gün tatil yapabilecekler.Yasak anladıgım kadarıyla sadece stadlar için geçerli.Buna sevindim.Çünkü kesin arenada gösteri olur,bir dönem Alisamiyende oldugu gibi at falan koştururlardı çimlerde.Stadlarda gösteri yapılmayacak olmasını,ezberci zihniyet tabikide Atatürk ismini öne atarak sallayıp duruyor.Evet bence stadlarda bayram kutlanmamasının bi sakıncası yok.

Ama ben Atatürkü çok seviyorum lan n' olacak ? Atatürkle konunun ne alakası var :D Bayram kaldırıldı mı? Kutlayana hapis cezası mı var ? Okullarda kutlanacak işte. Tribünlerde karton açıp 19 mayıs kutlu olsun yazmasa ne olacak? Bi kaç sayfa arkada gördüm,Çocuklar kule yapıp en üstteki bayrak açmasa ne olacak? Ülke düşman işgaline mi uğrayacak? vatan sevgimiz mi azalacak ? bunu ezber muhalefet yorumcularına yazdım sadece.

Ama ben Atatürkü çok seviyorum lan n' olacak ? Atatürkle konunun ne alakası var :D Bayram kaldırıldı mı? Kutlayana hapis cezası mı var ? Okullarda kutlanacak işte. Tribünlerde karton açıp 19 mayıs kutlu olsun yazmasa ne olacak? Bi kaç sayfa arkada gördüm,Çocuklar kule yapıp en üstteki bayrak açmasa ne olacak? Ülke düşman işgaline mi uğrayacak? vatan sevgimiz mi azalacak ? bunu ezber muhalefet yorumcularına yazdım sadece.

Zaten bayram kaldırıldıktan sonra hapis cezası geldikten sonra konuşamazsın o yüzden şimdi konuşmak tartışmak karşı çıkmak daha mantıklı.

Zaten bayram kaldırıldıktan sonra hapis cezası geldikten sonra konuşamazsın o yüzden şimdi konuşmak tartışmak karşı çıkmak daha mantıklı.

hee haklısın şeriat gelecek değil mi :) neyse ya bu düşünceyle bi yere varamazsınız.Bayramlar hiç kaldırılmayacak,öyle bir hapis cezasıda olmayacak. valla bak :)

Evet evet şeriat gelcek, İran gibi olacağız, bütün kadınlar kapanmak zorunda kalacak :sad007:

Ah be güzel kardeşim konuyu tam can evinden vurmuşsun tebrikler... Demek istediğim tam buydu bravoo sana :yenieek:

Allah Allah ezberci olan kim onu merak ediyorum. Birilerinin yaptığı açıklamaları bire bir alıp kopyala yapıştır yapanlar ezberci değil, karşılarında fikir beyan edenler ezberci. Birilerinin yaptığı herşey Rabbimin buyruğu gibi doğru! Muhalefet eden herkes yanlış. 19 Mayıs Atatürkü anma genclik ve spor bayramını Atatürkle bağlamak gibi gaflet dâlalet hatta ihanet içinde bulunduğum için arkadaşlar beni bağışlasın. Öyleya spor bayramı olsa olsa okulda kutlanır stadyumlarda değil. Bu konuda isteyen istediğini söylesin eyvallah. İsteyen istemediği yerde kutlamama özgürlüğüne sahip tıpkı benim istediğim yerde kutlama özgürlüğüne sahip olduğum gibi. Bu konudada artık yorum yapmak istemiyorum çünkü Ne kadar anlatırsan anlat, söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır. Herkese saygılarımı sunuyorum.

Not:Bu kararı alan nazarımda suçlumudur evet, ama ondan daha suçlu birileri varsa meclisteki diğer 3 parti o partilerin mevcut ve eski başkanlarıdır. Bugün köpeksiz köyde değneksiz geziliyorsa bunun nedeni bir muhalefet dahi olmamasındandır.Allahım sen akıl fikir ihsan eyle hepimize.

Peki cidden günün birinde Atatürk'ü övmenin onu anmanın yasaklanacağını düşünüyor musun ? Hani bir ara paso ''İran olacaz'' muhabbeti dönerdi, saçmalığın daniskasıydı.Yani cidden merak ettiğimden soruyorum. Biri sence buna cesaret edebilir mi ?

Bir de görünüş de konuyla alakasız ama şunun da ayrımını yapmamız lazım, Atatürk tartışılabilmeli, eleştirilebilmeli uygulamaları. Eleştirilebilir olması, değerini kaybedeceği, unutulacağı anlamına gelmez.

Özetle; şu boldladığım şeylerin gerçekleşmesi ihtimali bile komik :)

Edit: Ben mesajı yazarken sorduğum sorunun cevabı verilmiş, adam İran olacağımıza bile inanıyor :)

ilk olarak, bu çocuklar çanakkaleye gitse karşısına şehitlik çıkacak, şehadetten bahsedilecek, sadece savaştan toptan tüfekten, kandan değil. ve bu da din ile alakalı

doğuya, batıya, oraya buraya gitse bir sürü tarihi cami var medrese var külliye var, bu da din ile alakalı.. yani çocukları din bilgisinden alı koyamazsın ki..

ayrıca onlar tam dini idrak edecek yaşta oluyorlar aslında.. o yaşlar bizim ibadeti sevmeye, öğrenmeye başladığımız yaşlar, bir çoğumuz anneannemizin, dedemizin yaptıklarına bakarak onları taklit edip namaz kıldık, veya kılmaya çalıştık.. şimdi namaz kılmayan, hiç bir ibadet yapmayan bir çok tanıdığım küçükken özenip namaza başlamıştır.. sonradan vaz geçer, devam eder o farklı olay.. yani umreye gitti diye kişi direkt olarak yönlendiriliyor diye bi mantık olmaz, özgür iradesiyle ileride ateist bile olabilir..

hem anlamadığım ilkokulda matematik gibi, ingilizce gibi dersleri idrak ediyor da, orda bir kaç dua, bir kaç kuralı mı anlayamayacak bu çocuklar?

ki hangi dinden olursa olsun, ilgisi ne kadar olursa olsun her zaman öyle ya da böyle hayatın içinde olan bişey din.

çocuk orta okulda karşısına çat diye çıkartılan bir din ögesiyle karşılaşsa daha mı iyi olur?

artı bu yazı milli eğitime gönderilmiş, yani sanırsam 12 yılı birden kapsıyor, neden sadece 7 8 yaşa bakıyorsunuz ki? kimse yollamaz zaten oralara velisi olmadan, velisiyle de bi hayli pahalı olur zaten

şimdi bu yazıyı sadece liseler için gönderseydi diyanet, eyvallah mı diyecektiniz?

gerçi dine yaşlılıktan, korkudan yönelildiğini sanan biriyle tartışmam da mantıksız ya..

Din açısından daha mantıklı olur.

Buna cevap ver :Namazını camide kıl bilgisayarı kap! - Mynet Yurt Haber

bu mu gerekli

glb_19_mayis_06.JPG

ya da

yapılan danslar manslar hepsi içi boş yabancı kültürlere ait ponpon kız dansı

mesela 23 nisanda bütün ülkelerin folklör ekibi gelir danslarını yapar

bu çok güzel bir etkinliktir

müthiştir

ama ellerine kumaş parçası verip "al bunu salla biz seni uzaktan çekeceğez 5000 kişiye aynı şeyi aynı anda yaptırdığımız için çok güzel gözükecah"

ne kadar içi boş dandirik anlamsız bir etkinlik

söylediğim herşey bayram kutlamaya değil bayramı yanlış kutlamaya karşı

zaten ankarada yapılmaya da devam edecekmiş çok meraklı olanlar zahmet edip trtyi açarsa izler

ki hiç sanmıyorum o gösterileri veliler dışında birilerinin izleyeceğini

Futbolda mantıksız o zaman. 22 adam topun peşinde koşuyor. Onuda kaldıralım. Herşey evden olsun sanal olsun. Ula spor bu ! Kareografi yapıyorsun. İşkence oluyormuşmuşta... Hayatında katılmadığına eminim. Çok şey öğrenip çok farklı arkadaşlıklar gelişiyor, sosyalleşiyorsun. Bu açıları gözardı etme. Ek olarak, o atmosfer farklıdır. Eziyet olarak bakma sebebi ise tamamen ahlaki yapıda.

Yaşasın Umre !!! Yaşasın MEB, Meb bizi Umre'ye götür, Camiye götür bonus toplayalım PC alalım..

Nolmuş...?

Namaz'a teşvik etmek suç mu...

Abartımı...?

Ne yaptığınızın farkındamısınız...?

Camiye gitmesin Diskoya gitsin çağdaş oluyor dimi...

Bırakın abi bu laga lugaları niyetinizi söyleyin de bilelim...?

Bir genç evladımızın namaz kılmasından niye rahatsız olursunuz...?

Hadi ordan. Teşvikmiş:)

El kadar çocuk dini dahi seçecek bilinçte değil. Bildiğin yararlanıyor(sunuz). Bildiğin beyin yıkıyorsunuz. Hani özgürlük hani demokrasi ? Geçin bu işleri.

Konu rayından çıktı farkındasınız değil mi? Milletimiz ne zaman bu halde geldi yazıklar olsun.. İkisinide yapmak çok mu zor? Bunu zor hale getirenler utansın

Peki cidden günün birinde Atatürk'ü övmenin onu anmanın yasaklanacağını düşünüyor musun ? Hani bir ara paso ''İran olacaz'' muhabbeti dönerdi, saçmalığın daniskasıydı.Yani cidden merak ettiğimden soruyorum. Biri sence buna cesaret edebilir mi ?

Bir de görünüş de konuyla alakasız ama şunun da ayrımını yapmamız lazım, Atatürk tartışılabilmeli, eleştirilebilmeli uygulamaları. Eleştirilebilir olması, değerini kaybedeceği, unutulacağı anlamına gelmez.

Özetle; şu boldladığım şeylerin gerçekleşmesi ihtimali bile komik :)

Edit: Ben mesajı yazarken sorduğum sorunun cevabı verilmiş, adam İran olacağımıza bile inanıyor :)

Eğer benim attığım mesajı kastediyorsan İran olacağımıza inandığım çıkıyorsa o mesajdan tebrik ediyorum seni :)

Hadi ordan. Teşvikmiş:)

El kadar çocuk dini dahi seçecek bilinçte değil. Bildiğin yararlanıyor(sunuz). Bildiğin beyin yıkıyorsunuz. Hani özgürlük hani demokrasi ? Geçin bu işleri.

He kesin beyin yıkıyor...

he...

Senin ve senin gibilerin niyeti belli...

Bak keyfine cevap vermeye değmez...

Beyin yıkıyomuş...

En azından namazla yıkıyoruz...

Alkolle-eroinle yıkamıyoruz...;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt