19 Mayıs'a MEB Ayarı - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

19 Mayıs'a MEB Ayarı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: 19 Mayıs'a MEB Ayarı

Sen ileride çocuklarını bu törenlere sokmaz stadlara göndermezsin kardeş. Bense çocuklarım olursa stadlarda meydanlarda her yerde bu töreni kutlarım. Engel olabilecek olanda gelir olur! Adamların bunu tamamıyla iyi niyetinden demokrasi adına yaptıklarına inanacak kadar KERİZ de değilim kardeşim. Neymiş hava soğukmuş kardeşim soğuk olan yerde yapma!!! İsteyen istediğine inanmakta özgür siz bunların demokrasi adına yapıldığına inanırsınız ben bunların tek derdinin Atatürk düşmanlığı olduğuna!

Bişeyi kaldırdılar diye hemen Din'i olgulara saldırmak sanırım geleneksel hale gelmiş...

Okul dönemimden hatırlıyorum...

19 Mayıs ekibine geçtiğimizde ne doğru dürüst okula ne doğru dürüst derslere giderdik...

Bence yerinde bir karar...

Evet bir buçuk saat gösteri için Öğrenim hayatının en önemli zamanları tam son döneme denk geliyor iki hareket için heba oluyordu...

Ayrıca bu Törenler faşist italya franco ispanyası sovyetlerden kalma bir uygulama...

Tektip törenleri sevmiyorum...

Yerinde bir karar...

Ayrıca bu uygulamanın Mekke'ye ziyaretle olan bağını çözen varsa beri gelsin...

Bugün belediyeler,okullar hatta dernekler bile götürüyor gerek Anıtkabir'e gerek Çanakkale'ye...

Sıkıntı nedir...?

Bu konuda nacizhane yorumum şudur. 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramıdır. Bu bayram etkinliklerinin gerçek amacı gençleri spora teşfik etmektir. Ayrıca bunlar geçmişten gelen gelenekler gibidir. Ben, Ortaokul ve lise yıllarımda sporculuğun getirdiği bir etkiylede birlikte bir çok 19 Mayıs gösterilerinde görev almıştım. Bu aldığım görev ne benim için bir eziyet, ne de sıkıcı bir olaydı. Gençlerin paylaşım, dayanışma ve birlik olma gibi kavramları belkide nadir öğrenebildikleri bir etkinlikti. Bu yüzden böyle etkinliklerin gençlere zararı dokunmaz, aksine gençlerin gelişimleri için olumlu etkinliklerdir. Eğitim sisteminde, okullarda yasaklanması gereken bir çok olay varken bu etkinliklerin iptali ile uğraşmak boş bir iştir. Ayrıca kutlamalar sadece Ankara' da olacak yanlış bilmiyorsam. Bu bayram sadece Ankara' nın bayramı değil tüm Türk gençlerinin bayramıdır.

Yarın o çok övündüğümüz 23 Nisan kutlamaları da iptal edilirse hiç şaşırmam.

Modlardan ricam artik su forumda ; din,siyaset icerikli konulari yasaklasinlar ,her seferinde illaki ya biri myc aliyor ,ya da millet birbirinden soguyor.

evet o spor gösterileri gerekli ve bunu kaldırmak bence çekememezlik ve Atatürk düşmanlığıdır, bu kadar net.

Hava soğuk bahanesini öne sürenler ve bunu savunanlar için facebookta şöyle bi cümle görmüştüm;

"Atatürk de 19 Mayıs'ta "mevsim soğuk, bu havada Samsun'a çıkılmaz" deseydi ne olurdu hiç düşündünüz mü?"

Atatürk'ü anmamıza kimse engel olamaz.. Olduğunu düşünse bile olamaz yasaklarla falan olacak iş değil yani o yüzden daha fazla kasmasına gerek yok yok kimsenin sen öğretmezsen ben öğreticem çocuğuma Atatürk'ü zamanı gelince :) Anlayan ne demek istediğimi anlar anlamayan içinde artık çok geç kalınmış demek ki.

Mahir olaylara objektif bakmaz...

İşine gelmez...

Kağıttan Bayrak yapıp insandan kule yaparak kutlama arkadaşım...

Git manasını öğren öğret...

Sana kutlama demiyor ki...

Stadlara toplanma okulunda kutla diyor...

Olayı Atatürk düşmanlığına kadar vardırmışlar ne diyeyim...

Naptınız Atatürk için hele diyin bakalım...?

Atatürk'ü hedeflediği doğrultuda yürüyormusun yoksa Bilgisayar başında millete gazel okuyorsun...?

Cumadan sonra görüşürüz...;)

Beni endişelendiren olayların yavaş yavaş, kademe kademe, hani derler ya ince ince yasemince aynen bu şekilde gelişiyor olması. Yani bi kısım bunda ne var stadda değilde okulda kutlayın kutlamayın demiyoruz diyenler yarın ise biz size kutlamayın demiyoruz ki okulda değilde evinizde kutlayın derler. Parça parça silmeye çalışırlar devrim izlerini. Asıl endişelendiğim nokta budur. Saygılar... (Size kutlamayın demiyoruz hobi olarak yine kutlayın)

Atatürk de 19 Mayıs'ta "mevsim soğuk bu havada Samsun'a çıkılmaz" deseydi bugün isimlerimiz Yorgo, Dimitri, Melisa falan olurdu..

Mevsim soğuksa liselilere mi soğuk? Yoksa 23 Nisan da mı kutlanmayacak Törelerle? 23 Nisan daha önceki tarih oysa soğuksa onlara da soğuk... 23 Nisan ve 19 Mayıs çalışmlarında yaz mevsiminden daha çok yandığımı bilirim oysa ben güneşin altında

O konuda facede yazdığım yazıyı aynen koyuyorum

"Ne demek 19 Mayıs gösterilerini kaldırmak ya... Neymiş efendim öğrenciler dersleri aksıyormuş... Herşey ders mi demek yani? Orada çocuklar cesaret kazanıyor, Binlerce kişi önünde bunu yapıyor. Sahne becerisi kazanıyor.. Ve çoğu bunu o gösterilerde ilk defa yapıyor. İyi o zaman bütün aktiviteleri kaldırın ya Yıl Sonu Okul Gecelerini kaldırın çünkü onlar içinde çocuklar 1-2 ay hazırlanıyor, hatta ha...fta sonu nadir olan okul gezilerini de kaldırın ne işleri var gezide otursunlar ders çalışsınlar... Umre gezisi getiriyorsunuz ya niye getiriyorsunuz, o yaşta oranın anlamının farkında olmazlar zaten otursunlar ders çalışsınlar.

Bu işin siyaseti yok... Darbeciler getirdi diye kültürel bir zenginliğimizi yok edemezsiniz!!!
"

bence de cocuklarin stadlara zorla goturulup birbirlerinin tepesine binip turk bayragi sallamasi. ama meb'in aylar oncesinden bu tarz hassasliklari sergileyecegini dusunmuyorum. konuyu fazla tehlikeli yorelere tasimak istemem de turkone mi ne o degisik tipin atanmasi + bu falan bana neler oluyor pls dedirtiyor.

Umre işine karşı değilim arkadaş.. Gitsin tabi ki ya yaşı uygun olcak ama 16-17 yaşında lise 2-3 gitsin görsün 60'ından sonra gitmesinden daha iyidir.. Çanakkale'ye de gitsin ki gidiyor da her yıl okul gezileri düzenleniyor.. Başka yerlere de gitsin.. Ya o gösteriler sadece eziyet ve gösteri değil? Sadece 19 mayıs kutlamaları da değil o çocuklara çok şey katıyor... O kadar kişinin önünde gösteri yapmak kolay mı?

O konuda facede yazdığım yazıyı aynen koyuyorum

"Ne demek 19 Mayıs gösterilerini kaldırmak ya... Neymiş efendim öğrenciler dersleri aksıyormuş... Herşey ders mi demek yani? Orada çocuklar cesaret kazanıyor, Binlerce kişi önünde bunu yapıyor. Sahne becerisi kazanıyor.. Ve çoğu bunu o gösterilerde ilk defa yapıyor. İyi o zaman bütün aktiviteleri kaldırın ya Yıl Sonu Okul Gecelerini kaldırın çünkü onlar içinde çocuklar 1-2 ay hazırlanıyor, hatta ha...fta sonu nadir olan okul gezilerini de kaldırın ne işleri var gezide otursunlar ders çalışsınlar... Umre gezisi getiriyorsunuz ya niye getiriyorsunuz, o yaşta oranın anlamının farkında olmazlar zaten otursunlar ders çalışsınlar.

Bu işin siyaseti yok... Darbeciler getirdi diye kültürel bir zenginliğimizi yok edemezsiniz!!!
"

Ve çoğunun hayatta gerçekleştirmek istedikleri hedefleri için en önemli şey olan dersleri aksarken, çoğunun bir daha ihtiyacı olmayacağı saçma sapan bir gösteri yapılıyor. Eminim ki o çocuklardan en az %85'inin sahne becerisine değil, aksayan derslerine ihtiyacı olacak.

Ayrıca çocuk cesaret falan da kazanmıyor bana kalırsa. Kartonu yamuk tuttu diye dayak atarsan çocuğa, o çocuk bi daha kendine güvenemez. Bikaç yüz/bin kişi gösteri seyredecek diye öğrenciler bi yandan derslere, bi yandan gösteriye hazırlanırken ders haliyle aksıyor, çünkü gösteride yapılacak bir hata öğretmen tarafından atılacak bir tokada sebep oluyor.

Yok hafta sonu gezi olmasın, sene sonu okul geceleri falan olmasın. Geçiniz bunları. Öğrenci bitkisel hayatta olmak zorunda değil. Kendi hoşuna giden aktiviteleri yapması ona motivasyon kazandırır. Ancak zorla yaptırılan bişey, ve bunu yapamama sonucunda bir tokat yemek hiç bişey kazandırmaz. Pısırık yetişir çocuklar.

Ve çoğunun hayatta gerçekleştirmek istedikleri hedefleri için en önemli şey olan dersleri aksarken, çoğunun bir daha ihtiyacı olmayacağı saçma sapan bir gösteri yapılıyor. Eminim ki o çocuklardan en az %85'inin sahne becerisine değil, aksayan derslerine ihtiyacı olacak.

Ayrıca çocuk cesaret falan da kazanmıyor bana kalırsa. Kartonu yamuk tuttu diye dayak atarsan çocuğa, o çocuk bi daha kendine güvenemez. Bikaç yüz/bin kişi gösteri seyredecek diye öğrenciler bi yandan derslere, bi yandan gösteriye hazırlanırken ders haliyle aksıyor, çünkü gösteride yapılacak bir hata öğretmen tarafından atılacak bir tokada sebep oluyor.

Yok hafta sonu gezi olmasın, sene sonu okul geceleri falan olmasın. Geçiniz bunları. Öğrenci bitkisel hayatta olmak zorunda değil. Kendi hoşuna giden aktiviteleri yapması ona motivasyon kazandırır. Ancak zorla yaptırılan bişey, ve bunu yapamama sonucunda bir tokat yemek hiç bişey kazandırmaz. Pısırık yetişir çocuklar.

Ya dayağı neden bu kadar ön plana çıkarıyorsunuz ki bende yaptım bu gösterileri evet provalarda hata yaptık mu bağırıp çağıran bir öğretmenimiz vardı ama bu bize dikkatli olmamız gerektiğini öğretti.. 14-15 yaşında ki çocuklar orada çok şey kazanıyor sadece 2 saat bir daha kullanmayacakları bir gösterileriyi yapmıyorlar, buna böyle bakarsak yanlış olur hani geçiniz demişsin ama okul sonu gösterileri daha uzun sürüyor hazırlıkları..

Seninle aynı fikirde olmasakta seni severim kardeşim. Ancak objektif olmak demek yaptıkları herşeye kayıtsız kalmak demekse ben bunda yokum. Senin için sıkıntı yok sen zaten tarafsın ve onların yaptığı hemen hemen herşeye doğru gözle bakıyor olabilirsin, bunuda normal karşılıyorum. Ama bu yapılan eylemin salt Atatürk düşmanlığından yapıldığı fikrimi değiştirmiyor. Hava soğuksa sıcak yerlerde yapsınlar kardeşim. Her öğrenci katılmak istemiyormuş isteyenler katılsın kardeşim. Dersten geri kalıyormuş dersten geri kalmayacak etüte dershaneye giden dersleri iyi olan öğrenciler katılsın. Ayrıca Ankaradada Stadyumlarda kutlamasınlar diğer şehirlerin başı kelmi. Her derdimiz bitti bir derdimiz bumu kaldı? Ayrıca kimse Atatürk için birşey yapamaz herkes kendisinin ve ülkesinin geleceği için birşeyler yapar. Bana şunun cevabını versinler bu törenlerden kim neden rahatsız oluyor. Bu sorunun cevabı zaten herşeyi açıklıyor.

Mahir olaylara objektif bakmaz...

İşine gelmez...

Kağıttan Bayrak yapıp insandan kule yaparak kutlama arkadaşım...

Git manasını öğren öğret...

Sana kutlama demiyor ki...

Stadlara toplanma okulunda kutla diyor...

Olayı Atatürk düşmanlığına kadar vardırmışlar ne diyeyim...

Naptınız Atatürk için hele diyin bakalım...?

Atatürk'ü hedeflediği doğrultuda yürüyormusun yoksa Bilgisayar başında millete gazel okuyorsun...?

Cumadan sonra görüşürüz...;)

Ya dayağı neden bu kadar ön plana çıkarıyorsunuz ki bende yaptım bu gösterileri evet provalarda hata yaptık mu bağırıp çağıran bir öğretmenimiz vardı ama bu bize dikkatli olmamız gerektiğini öğretti.. 14-15 yaşında ki çocuklar orada çok şey kazanıyor sadece 2 saat bir daha kullanmayacakları bir gösterileriyi yapmıyorlar, buna böyle bakarsak yanlış olur hani geçiniz demişsin ama okul sonu gösterileri daha uzun sürüyor hazırlıkları..

o gösteriler bireysellikle alakası olmayan gösteriler

genel amaç uzaktan bakınca güzel bir görüntü oluşması

işin içindeki çocuk kendi yaptığı şeyin farkında bile değil

ve öyle sahneye çıkabilme becerisi de kazandırabileceğini sanmıyorum

eğer sahne becerisi kazandırılmak isteniyorsa okullarda tiyatro oyunuları özendirilsin

tiyatro oyunu yaptırılsın çocuklara

o zaman sayısal kafası olmayan sözelci gençlerde tiyatro oyunlarıyla ve gerçek dans gösterileriyle kazansın sahne becerisini

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt