19 Mayıs'a MEB Ayarı - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

19 Mayıs'a MEB Ayarı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: 19 Mayıs'a MEB Ayarı

Konu rayından çıktı farkındasınız değil mi? Milletimiz ne zaman bu halde geldi yazıklar olsun.. İkisinide yapmak çok mu zor? Bunu zor hale getirenler utansın

Niyetleri belli olanlar için geçerli o...

Bak yukarıdaki mesajlara güzel kardeşim...

Namaz kılınmasından rahatsızsan...

Bize İran'a gidin diyenler kendileride gitsinler parise londraya...

Eğer benim attığım mesajı kastediyorsan İran olacağımıza inandığım çıkıyorsa o mesajdan tebrik ediyorum seni :)

Evet evet şeriat gelcek, İran gibi olacağız, bütün kadınlar kapanmak zorunda kalacak :sad007:

Ah be güzel kardeşim konuyu tam can evinden vurmuşsun tebrikler... Demek istediğim tam buydu bravoo sana :yenieek:

Burada ironi yaptıysan ben anlamadım o zaman, bilmiyorum. Eğer öyleyse edit kısmı geçersiz ama üstte yazanların hala arkasındayım :)

Niyetleri belli olanlar için geçerli o...

Bak yukarıdaki mesajlara güzel kardeşim...

Namaz kılınmasından rahatsızsan...

Bize İran'a gidin diyenler kendileride gitsinler parise londraya...

Namaz kılınmasından rahatsız olduğumu kim söyledi? Her ikisinide yapmak ÇOK MU ZOR? bundan çıkardığın buysa abi tebrik ediyorum seni.. İmanla para kimdedir o hiç belli olmaz. Asıl bunu düdük gibi sürekli ağzında öttürmeyenden korkucaksın.

Hadi ordan. Teşvikmiş:)

El kadar çocuk dini dahi seçecek bilinçte değil. Bildiğin yararlanıyor(sunuz). Bildiğin beyin yıkıyorsunuz. Hani özgürlük hani demokrasi ? Geçin bu işleri.

sen el kadar çocuklara kendi ideolojilerini aktarmıyosun dimi

bırakıyosun kendi gelişsin

camiden kimseye zarar gelmez

madem özgürlük diyosun o zaman

bir zorunuluk olması mı daha özgürlüktür

yoksa şimdi yapılan zorunluluğun kaldırılması olayı mı daha özgürlüktür

yani daha açık söyliyim

"evladım sen 19 mayısta stada gidip koreografi yapmak zorundasın" demek mi özgürlük

"19 mayısta sana bir zorunuluk koymuyorum kendi anladığın şekilde okulda kutla evinde kutla meydanlarda kutla" demek mi özgürlük

Namaz kılınmasından rahatsız olduğumu kim söyledi? Her ikisinide yapmak ÇOK MU ZOR? bundan çıkardığın buysa abi tebrik ediyorum seni.. İmanla para kimdedir o hiç belli olmaz. Asıl bunu düdük gibi sürekli ağzında öttürmeyenden korkucaksın.

İkincisi...

Kimsenin dini imanı beni ilgilendirmez...

Kafirun suresi son ayetine bakarım ben...

Ama benim inancıma laf edilemez...

Ederlerse anında cevabımıda veririm kimseden çekinmem korkmam vede tırsmam...

19 mayıs törenleri ile ilgili mevzuda daha ikinci mesajda dini sokanlara söyleyeceksin bunu bize değil...

hele bana hiç değil...;)

Yukarıda yazıyor kimin rahatsız olduğu...

Ben rahatsız olmuyorum rahatsız olana da laf söyleyemem. Türk olan müslüman olacak diye bir kaide de yok ayrıca. Müslüman olmayan adam rahatsız oluyordur belki. Ama müslüman olasa da olmasa da Atatürk'ü bayramlarını tahini dilini öğrenmesi gerek eğer Türk'se. Şu konuyu bile nasıl müslümanlığa, dine bağladınız onu anlamakda güçlük çekiyorum ben

İkincisi...

Kimsenin dini imanı beni ilgilendirmez...

Kafirun suresi son ayetine bakarım ben...

Ama benim inancıma laf edilemez...

Ederlerse anında cevabımıda veririm kimseden çekinmem korkmam vede tırsmam...

19 mayıs törenleri ile ilgili mevzuda daha ikinci mesajda dini sokanlara söyleyeceksin bunu bize değil...

hele bana hiç değil...;)

İkimizde güya aynı şeyi savunuuyoruz ama çok ayrı pencerelerden bakıyoruz olaya

Konu rayından çıktı farkındasınız değil mi? Milletimiz ne zaman bu halde geldi yazıklar olsun.. İkisinide yapmak çok mu zor? Bunu zor hale getirenler utansın

Vallahi bravo. Benim ta en başta anlattığım da buydu işte, bazı adamlar öyle bir hale gelmiş ki mutlaka bir tarafta olmalıyım düşüncesi içinde. Bu milleti, bu devleti, Atatürk'ü, İslam'ı, bu toprakları sevmeyen, tek seferde alayına karşı olan adamların yıllar boyu çalışmalarıyla birinden olan diğerini savunamazmış gibi gösterildi ama yok böyle birşey.

Yani şu konu da 19 mayısın stadlarda kutlanması ya da kutlanmaması tartışılabilir. Bu çok doğal. Hatta GSC bence tartışmalarında çoğunlukla çok seviyeli yapıldığı bir yer. Ama biri bu tartışmanın dışına çıkıp olaya dini katıyorsa orda film kopuyo işte

sen el kadar çocuklara kendi ideolojilerini aktarmıyosun dimi

bırakıyosun kendi gelişsin

camiden kimseye zarar gelmez

madem özgürlük diyosun o zaman

bir zorunuluk olması mı daha özgürlüktür

yoksa şimdi yapılan zorunluluğun kaldırılması olayı mı daha özgürlüktür

yani daha açık söyliyim

"evladım sen 19 mayısta stada gidip koreografi yapmak zorundasın" demek mi özgürlük

"19 mayısta sana bir zorunuluk koymuyorum kendi anladığın şekilde okulda kutla evinde kutla meydanlarda kutla" demek mi özgürlük
Ataturkculuk anayasanin 2.maddesinde sabittir ,ne zamandan beri ayri ideoloji sayilmaya baslandi .

Peki cidden günün birinde Atatürk'ü övmenin onu anmanın yasaklanacağını düşünüyor musun ? Hani bir ara paso ''İran olacaz'' muhabbeti dönerdi, saçmalığın daniskasıydı.Yani cidden merak ettiğimden soruyorum. Biri sence buna cesaret edebilir mi ?

Bir de görünüş de konuyla alakasız ama şunun da ayrımını yapmamız lazım, Atatürk tartışılabilmeli, eleştirilebilmeli uygulamaları. Eleştirilebilir olması, değerini kaybedeceği, unutulacağı anlamına gelmez.

Özetle; şu boldladığım şeylerin gerçekleşmesi ihtimali bile komik :)

Edit: Ben mesajı yazarken sorduğum sorunun cevabı verilmiş, adam İran olacağımıza bile inanıyor :)

Günün birinde Atatürk'ü anmayı yasaklamaya cesaret edebilirler mi bilemem en azından öyle bi öngörüde bulunamam ama Atatürkle uğraşıldığı ayan beyan ortada. Ha ben demiyorumki eleştirilmesin, o zamanlar yapılan uygulamalar değiştirilmesin. Tabi zamanla değişebilir önceki uygulamalar kaldırılabilir ama Cumhuriyetle gelen birçok değerlerle bi süredir uğraşılıyor beni rahatsız eden kısım bu..

Ben rahatsız olmuyorum rahatsız olana da laf söyleyemem. Türk olan müslüman olacak diye bir kaide de yok ayrıca. Müslüman olmayan adam rahatsız oluyordur belki. Ama müslüman olasa da olmasa da Atatürk'ü bayramlarını tahini dilini öğrenmesi gerek eğer Türk'se. Şu konuyu bile nasıl müslümanlığa, dine bağladınız onu anlamakda güçlük çekiyorum ben

Konuyu dine bağlayanlar rahatsız olanlar işte. İlk sayfaya bak, Mekke gezisi falan. Çok alakalıymış gibi.

herif bi anda bu konunun içine namaz kılana laptop hediye tarzı haber atınca,arkasındanda alın işte ülkemizin hali, zorla namaz kıldırıyorlar gibi konuşunca birileri.Konu buraya geldi.

konuyu dine bağlayanlar biz miyiz acaba

yoksa diğer taraf mı

bi başından itibaren oku istersen

Bende onu diyorum ya...:)

Bir olay oldumu illa İslam'a ve müslümanlara anında laf sokma hasedi ile yanıp tutuşan arkadaşlar var...

Abi olayı eleştir yerin dibine sok...

Ama hemen arkasından bir dini uygulamayı sokma araya...

o ayrı bu ayrı...

Vallahi bravo. Benim ta en başta anlattığım da buydu işte, bazı adamlar öyle bir hale gelmiş ki mutlaka bir tarafta olmalıyım düşüncesi içinde. Bu milleti, bu devleti, Atatürk'ü, İslam'ı, bu toprakları sevmeyen, tek seferde alayına karşı olan adamların yıllar boyu çalışmalarıyla birinden olan diğerini savunamazmış gibi gösterildi ama yok böyle birşey.

Yani şu konu da 19 mayısın stadlarda kutlanması ya da kutlanmaması tartışılabilir. Bu çok doğal. Hatta GSC bence tartışmalarında çoğunlukla çok seviyeli yapıldığı bir yer. Ama biri bu tartışmanın dışına çıkıp olaya dini katıyorsa orda film kopuyo işte

Türkiye'de yıllardır yapılan bu değil mi zaten? İktidarla falan alakası yok bunun eğer insanların birbiriyle çatışmasını istiyorsan dini at ortaya kaç bak nasıl da kavga ediyorlar. Türk milleti anca yumurta kapıya dayanınca anlıyor birlik olması gerektiğini o zamanda iş işten geçmiş oluyor canlar yitip gittikten sonra

İçin içine biz ve diğer taraf gibi kavramları sokmazsanız sevinirim.

Tartışacaksanız buyurun ama birbirine laf sokmak amacı ile devam edecekseniz bildirin.

Ataturkculuk anayasanin 2.maddesinde sabittir ,ne zamandan beri ayri ideoloji sayilmaya baslandi .

yazımın herhangibir yerinde atatürkçülük geçtimi

ideoloji=atatürkçülük mü

adam kominist olur çocuğuna onu aktarır

ülkücü olur onu aktarır

şeriatçi olur

sosyalist olur

herşeyi "atatürke saldırdı" olarak görmemelisiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt