2011 Revize Bütçesi Resmi Sitede - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2011 Revize Bütçesi Resmi Sitede

Cevap: 2011 Revize Bütçesi Resmi Sitede

Aslında çok karanlık bir tablo yok (Yersen :D)

Çünkü 2000'den beri aşağı yukarı hep böyleyiz. :D

Adnan Polat'ı ne kadar tebrik etsek yeridir. Bu kadar ağır sözleşmeleri nasıl kabul ettiğini de anlamakta çok zorlanıyorum. Yaklaşık 3-4 yıldır 2012 kriterleri dayanağı altında mali durumu iyiye götürdüğünü söylemesine rağmen kulübü şu an daha da kötü bir borç bataklığına sürüklemiş.

Yönetim Kurulu üyeleri ve Başkanı'mızın bu parayı cebinden vermemesi dışında bir şansımız yok kısa vadede. Bu yüzdendirki borçlanma yetkisi isteyecek mali kongrede.

Durum ne olursa olsun Adnan Polat'tan kurtulduğumuza seviniyorum önceden böyle düşünmüyordum ama bu bütçeyi okuduktan sonra gerekiyorsa kulüpten ihraç edilsin diyorum. Kongrede mali yönden bile ibra edilmese olurmuş hakkaten.

Edit : GSGM'ye verilen bu para nedir ayrıca ? GSGM bizden başka kimden bu kadar koltuk ve reklam geliri alıyor ki kira bedeli bunların dışında ?

Mayıs 2011 itibariyle faizleri dahil yaklaĢık 150 milyon USD’lık banka kredilerine karĢılık

verdiğimiz teminat toplamı 850.5 milyon USD tutarında olup, bankacılık teamüllerinin çok

üzerindedir.

Superlig Yayın Hakkı, Türk Telekom Arena Ġsim Hakkı, Forma Sponsorluğu, Forma Reklam

Hakları ve yaklaĢık 3 Sezonluk Bilet Gelirlerimiz dahil hemen hemen tüm gelirlerimiz

bankalara temlik edilmiĢ durumdadır.

Bu temınatı hangı zıhnıyet yapmıs yazıktır gunahtır batırmışsın kulubu polat seneye satılıga cıkarcakmıssın..Ünal aysal olmasa 3-4 sene transfer yapamazmışısız arkadaşlar anlaşılan şu Ünal başkan elini cebine atmış..:mad::mad:Adnan polat sana nedesem azdır..:mad:

Kulübü bildiğin satmış adam, bir de ekonomik olarak kulübü kalkındırdı diyorduk. Mahkemelerde sürünmeli bu sıfatsız adam.

Mali açıdan niye ibra edildi bu adam?Yazık.Yeni yönetimin elini,kolunu bağlamış resmen.:(

Adnan Polat'ın söyledikleri ve yaptıkları arasında bariz bir tutarsızlık var. Bu kadar kısa vadeli borçlar almak, tüm gelirlerin temlik altında olması vs. gibi olaylar da 2012 kriterleri için miydi ?

İdari yönden ibra edilmedi diye dava açmakla olmuyor bu işler, gözleri dolmuş bir şekilde "Üzerime oyunlar oynadılar." demekle de olmuyor. 106 yıllık kulüp tarihindeki kara lekelerden biridir Adnan Polat bu dakikadan sonra benim gözümde. Keşke sadece "Yönetici Adnan Polat" olarak kalsaydın da bu kadar kötü durumlara düşürmeseydin kulübü.

nekadar borcumuz var simdi arkadaslar ?

Adnan Polat'a bak sen borc üzerine borc eklemis.. Ünal Aysal resmen enkaz almis. Tüm Baskanlarin pisligini Ünal baskan temizleyecek simdi..Tabloya bak ya , batiyoruz resmen...

düşündügüm gibi oldugunu görmek beni çok üzdü.polatın o koltuga bu kadar cok yapışmasından anlaşılıyordu hiçbirşeyin toz pembe olmadıgı.kimse gormesin,bilmesin diye bırakmıyordu başkanlıgı.

Gelir değildir o. O kadar gelirimiz olsa zaten o borç direk olarak kapanır.

İleriye yönelik alacaklarımız olarak teminat gösterilmiş 850 milyon dolar.

"Görüşüme göre; mevcut kredilerimize teminat olarak verilmiş alacaklarımızın temlikli olması ve devir aldığımız borç stoğu ile herhangi bir hareket imkanımız bulunmamaktadır."

İleriye yönelik alacaklarımız olarak teminat gösterilmiş 850 milyon dolar.

"Görüşüme göre; mevcut kredilerimize teminat olarak verilmiş alacaklarımızın temlikli olması ve devir aldığımız borç stoğu ile herhangi bir hareket imkanımız bulunmamaktadır."

Hacı çok saçma.

850 milyon dolar gelir-alacağımız olsa bu borçların hemen kapanması lazım. Hadi 3 yıllık gelirimiz falan dese 850 milyon doları üçde biri ile bile neredeyse o borç kapanır. (Bahsedilen borç 150 milyon dolar) Orada sadece gelirler yoktur duran varlıklar falan da vardır bence.

Mesela orada 168 milyon dolarlık ipotek vermişiz yani taşınmaz mal.

850 milyon doların içinde bu var.

Temlikler yani alacaklarımı 252 milyon dolarmış. Onlara el koyulmuş diyebiliriz.

Erkek basketbol

Transfer giderleri bütçelenenden 496 bin TL eksik

Toplam erkek basketbol giderleri bütçelenenden 507 bin TL eksik gerçekleşmiştir.

Toplam erkek basketbol gelirleri bütçelenenden 1.1 milyon TL fazla gerçekleşmiştir.

Erkek basketbol şubesi yük değil kazanç oldu bizim için.

Ben kaydettim.

Abi özetle; bize dava açan açana, uçan kuşa borç var. Tamam bunlar olabilir ama 3 sene falan gelirlerimiz ipotek altında. Neyse bunun kaldırılması için gerekli ödemeleri yapacak başkan biraz rahatlarız.

Mevcut duruma göre bizim değil Forlan Morlan, Mehmet Yıldız'ı alıp transferi kapatmamız lazım gibi duruyor ama belgede bile Forlan, Reyes, Ujfalusi ile görüşüyoruz yazıyor. Başkan elini cebine atmış gibi.
O yüzden alınan oyunculara kimse burun kıvırmasın. Drogba için Cisse'yi beğenmiyorduk.

Cevap: 2011 Revize Bütçesi Sitemizde

Bir şeyin çarpacağı kesin zaten Necati, o yüzden neyin çarptığı önemli değil.. :D

Adnan Polat carpti bize, hemde cok cok cok agir. :eek:

Superlig Yayın Hakkı, Türk Telekom Arena Ġsim Hakkı, Forma Sponsorluğu, Forma Reklam Hakları ve yaklaĢık 3 Sezonluk Bilet Gelirlerimiz dahil hemen hemen tüm gelirlerimiz bankalara temlik edilmiĢ durumdadır.

Bu nedir ?? Bunu biri bana mantikli bir sekilde aciklasin.

Erkek basketbol

Transfer giderleri bütçelenenden 496 bin TL eksik

Toplam erkek basketbol giderleri bütçelenenden 507 bin TL eksik gerçekleşmiştir.

Toplam erkek basketbol gelirleri bütçelenenden 1.1 milyon TL fazla gerçekleşmiştir.

Erkek basketbol şubesi yük değil kazanç oldu bizim için.

Bu gerçekten ilginç bir gelişme,gelir ve eksik harcamaları topladığımızda,2.1 milyon TL=1.5 milyon dolar'a yakın bir paraya denk geliyor.Bu para yeni sezona aktarılırsa,artan bütçemizle birlikte önemli işler yapabiliriz.

Üst Alt