5 Diploması Olup Asgari Ücret Alan Adam - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

5 Diploması Olup Asgari Ücret Alan Adam

İzle adam götürüyor sonra da insan gibi yaşayamıyorum minvalinde konuşuyor bildiğim lahmacunu insanlar yiyor bir de ucuz da sayılmaz

Adam burjuva illa memur olacak gidip bir paket yoğurt bile alamayıp hazır ayran sayın almış bu şimdi yokluk mu çekmiş yani
Lahmacun yiyor yav abartma abi. Eskiden fakir yemeği derlermiş. Bildiğin hamur üzerine kıyma SÜRÜLÜYOR. Boca edilmiyor bak sürülüyor.

İzle adam götürüyor sonra da insan gibi yaşayamıyorum minvalinde konuşuyor bildiğim lahmacunu insanlar yiyor bir de ucuz da sayılmaz

Adam burjuva illa memur olacak gidip bir paket yoğurt bile alamayıp hazır ayran sayın almış bu şimdi yokluk mu çekmiş yani
4 lira yahu lahmacun. sanki pekin ördeği yiyip, buzlu badem sokuyor.

Lahmacun 4 lira mı? Yemediğim için bilmiyorum ama hiç sanmıyorum fakir adam ciğer yer
Üstat 3 liraya da lahmacun var 15 liraya da var. Adana'yı bilmem ama mesela buralarda ucuz lahmacun bulursun ama ucuz ciğer bulamazsın, neticede kıymayı koklatıp domatesiyle biberiyle işi kotarabilir başka tricklerde vardır muhtemelen o kadar bilgim yok.

Ben kendimden biliyorum ondan bayat ekmek kızartırdım lahmacun gömüp cehennem hayatı yaşıyorum demedim
Tepkin neye anlamıyorum burada? Bir insanın tek gayesi yeme-içme ihtiyacını karşılamak mı olsun? Daha kaliteli bir hayat yaşamak için sesini çıkartmasın mı? Dünyadaki kaynakların büyük çoğunluğu azıcık bir insanın elinde diye alkış mı tutsun?

Üstat 3 liraya da lahmacun var 15 liraya da var. Adana'yı bilmem ama mesela buralarda ucuz lahmacun bulursun ama ucuz ciğer bulamazsın, neticede kıymayı koklatıp domatesiyle biberiyle işi kotarabilir başka tricklerde vardır muhtemelen o kadar bilgim yok.

Ciğeri görmezsin ki siz hiç ciğer kavurma yememişsiniz anlaşılan sizin anladığınız ciğer şiş :)

Tepkin neye anlamıyorum burada? Bir insanın tek gayesi yeme-içme ihtiyacını karşılamak mı olsun? Daha kaliteli bir hayat yaşamak için sesini çıkartmasın mı? Dünyadaki kaynakların büyük çoğunluğu azıcık bir insanın elinde diye alkış mı tutsun?

Bu adamın kendisi asalak bir de mağduru oynamış gerçek mağdurlara ayıp hiç aç kalmamış kalsa ücretli öğretmenliğe tenezzül etmedim özel sektörde çalışmadım 2 sene evde yattım demezdi pişkin pişkin

Üst Alt