6 Maç = Minimum 13 Puan - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

6 Maç = Minimum 13 Puan

hayatımda forumda en uzun durdugum ve en cok yazdıgım zaman dilimi oldu.yenimalatya macı yenilgisi ve fatih teirmin gelişi en uzun gece var ya onun gibi bişey.sonu şampiyonluk olsun

Ic saha maçlarını alırız şüphem yok sadece 1 deplasman sıkıştırsak yetecek bize

Alemin Tek Kralı

Başakları ve alanyayı yenersek o havayla bjk'yide yenip fişi çekeriz ama alanya maçı çok zor işte asıl kritik maç olur puan kaybı olursa ligi 4.bitiririz.
Alanya maçı çok zor olacak belkide şampiyonluk maçı inşallah başakşehiri geçtimi alanyaya gideceğim
Akhisar maçı önce olsaydı tadından yenmezdi en azından düşme hattı şekil alırdı

Alemin Tek Kralı

Alanya maçı çok zor olacak belkide şampiyonluk maçı inşallah başakşehiri geçtimi alanyaya gideceğim
Akhisar maçı önce olsaydı tadından yenmezdi en azından düşme hattı şekil alırdı

Alemin Tek Kralı

Akhisar bjk , alanya Gs aşağıyı ve yukarıyı belirler derbilerden dahi önemli bence bu 2 maç
Akhisar da takilmayiz eminim alanya çok zor olacak tosba selçuk oynarsa banko puan kaybı

Alemin Tek Kralı

Bu arada dünkü maçla ilgili bir kaç kelam edelim.

1. Deplasmandasın ve tek oyun mantığın kanat ortaları artı sıfıra inmelerle pozisyon bulmak üzerine. Lakin ceza sahasına santraforun bile girmiyor, içeride max 2 kişi oluyor.

2. Rakip fazlasıyla kapanıyorsa emniyet sibobu olarak iki adam bırakırsın, kalanlarla yarım ay kurup set hücumuna dönersin. Tudor - Bursa maçındaki stil.

3. Bu tarz maçlarda Sinan gibi oyuncular iş yapmaz, çözemezler rakibi kolay kolay. Ereni alırsın yine bol bol adam sokup orta açarsın.

4. Belhanda ve Feghouli odaklı hızlı verkaçlarla ceza alanına girmeye çalışırsın.

Biz yanlış üstüne yanlış yaptık, rakibi çözecek hemen hiç bir şey de yapmadık, bu oyunla oynayan üstüne 7 deplasman maçını kaybeden takımın pek şampiyonluğu hakettiğini düşünmüyorum artık.

Ha 16 puanla şampiyon oluruz orası ayrı ama o 16 puan gelir mi sanmıyorum artık.

Biraz diğer takımlara da bağlı değil mi bu ?

Bana kalırsa Alanya maçı harici kazanırız gibime geliyor Bjk maçının da berabere bitme olasılığı da bir hayli fazla
Bjk ve Alanyayı yenersek şampiyonuz

Başakşehir maçı kolay geçecek bence.Savunmayı önden kurmak gibi hata yaparlarsa çok rahat geçeceğini düşünüyorum

Akhisar da takilmayiz eminim alanya çok zor olacak tosba selçuk oynarsa banko puan kaybı

Alemin Tek Kralı

Bizim değil bjk akhisar önemli tam havaya girdikleri dönem puan kaybı çok güzel olurdu.
Olabilir hiçbiri 7 de 7 yapamaz yada 6 'da 6 en az 2 maç takılabilir
Bunlar içinde sadece biz yapabiliriz hamza dönemi trabzon yenilgisi sonrası puan kaybetmeyiz demiştim sadece son maç rize ile berabere kaldık inanıyorum takıma ve karakterlere

Alemin Tek Kralı

Gazla bir yere kadar, oyuncuların daha fazla çalışması, kapasitelerini, güçlerini ve kondisyonlarını daha fazla artırmaları lazım, taktik açıdan birlikte daha fazla antreman yapmalılar, takımın bir (b) ve hatta (c) planı olmalı maç içerisinde değişiklik yapılmalı. Takımda gerçek bir lider kaptan olmalı bu Selçuk olmuyor açıkçası. 11 kişi kapanan takıma karşı ayrı bir strateji, açık oynayan takıma başka bir strateji gerçekleştirmelisin. Bunları devamlı konuşarak tüm oyuncuların kafasına sokmalısın.

Tüm bunlar olmadan oyunculara istediğin kadar gaz ver, istediğin kadar oyuncuları hırslandır, oyuncuları döv, bağır, çağır nafile, işe yaramaz.

Her şeye tamamım da kendilerini mükemmel gören Beşiktaş taraftarlarına tahammül edemiyorum, 2 senelik tarihleriyle kral sanıyorlar kendilerini.

Sırf bunları ağlatmak için şampiyon olmak istiyorum hatta son saniyeye kadar ümitli olsunlar ama son saniyede ağlatalım.

Takım o kadar istikrarsızki o duygusal inançlı tavra sokamıyor insanı.

Matematiğin sevdiğim yönü içerde beşiktaş ve başakşehir yendiğimiz taktir de şampiyonuz nedeni çok basit deplasman ortalamamız 1.2 puan ortalamasına sahip kalan haftalarda bu ortalamanın üzerine çıkacağımızı düşünüyorum ve 72-73 puan aralığında şampiyon olma ihtimalimiz oldukça yüksek gözüküyor rakiplerin de kalan haftalarda tüm anadolu maçlarından galibiyet alacağını düşünmüyorum puan olarak bizden sonra en çok puanı fenerbahçenin toplama ihtimali yüksek kısaca 2. lik için sürpriz yapabilirler mi burada başakşehir'in duruma bağlı...

Galatasaray iç saha ortalaması: 2.857
Beşiktaş iç saha ortalaması: 2.571
Başakşehir iç saha ortalaması: 2.500
Fenerbahçe iç saha ortalaması: 2.000

Galatasaray dep ortalaması: 1.214
Beşiktaş dep ortalaması: 1.428
Başakşehir dep ortalaması: 1.714
Fenerbahçe dep ortalaması: 1.857

Galatasaray 63((Beşiktaş ve Başakşehir galibiyet/(1 iç saha + 3 dış saha)) = 63 + 6.499 = 69.499 puan
Başakşehir 59((Galatasaray mağlubiyet/(3 iç saha + 2 dış saha)) = 59 + 10.928 = 69.928 puan
Fenerbahçe 57((Karabük galibiyet/(3 iç saha + 2 dış saha)) = 57 + 9.714 = 66.714 puan
Beşiktaş 56((Galatasaray mağlubiyet/(3 iç saha + 2 dış saha)) = 56 + 10.569 = 66.569 puan

Matematiğin sevdiğim yönü içerde beşiktaş ve başakşehir yendiğimiz taktir de şampiyonuz nedeni çok basit deplasman ortalamamız 1.2 puan ortalamasına sahip kalan haftalarda bu ortalamanın üzerine çıkacağımızı düşünüyorum ve 72-73 puan aralığında şampiyon olma ihtimalimiz oldukça yüksek gözüküyor rakiplerin de kalan haftalarda tüm anadolu maçlarından galibiyet alacağını düşünmüyorum puan olarak bizden sonra en çok puanı fenerbahçenin toplama ihtimali yüksek kısaca 2. lik için sürpriz yapabilirler mi burada başakşehir'in duruma bağlı...

Galatasaray iç saha ortalaması: 2.857
Beşiktaş iç saha ortalaması: 2.571
Başakşehir iç saha ortalaması: 2.500
Fenerbahçe iç saha ortalaması: 2.000

Galatasaray dep ortalaması: 1.214
Beşiktaş dep ortalaması: 1.428
Başakşehir dep ortalaması: 1.714
Fenerbahçe dep ortalaması: 1.857

Galatasaray 63((Beşiktaş ve Başakşehir galibiyet/(1 iç saha + 3 dış saha)) = 63 + 6.499 = 69.499 puan
Başakşehir 59((Galatasaray mağlubiyet/(3 iç saha + 2 dış saha)) = 59 + 10.928 = 69.928 puan
Fenerbahçe 57((Karabük galibiyet/(3 iç saha + 2 dış saha)) = 57 + 9.714 = 66.714 puan
Beşiktaş 56((Galatasaray mağlubiyet/(3 iç saha + 2 dış saha)) = 56 + 10.569 =
66.569 puan

2.olmuşuz hesabına göre

2.olmuşuz hesabına göre
Şöyle ki başakla bizim deplasman puan ortalaması bakımından çok fark var mesela kalan 3 deplasman dan 7 puan alırsak 2.33 puan ortalaması olur ve ortalama 1.411'e yükselir ve toplam ortalama puan 6.499'dan 7,090'a yükselir ki 70+ puanlara çıkarız. Burada önemli olan kalan 3 deplasman da 1.2 ortalama yerine daha üst bir puan ortalaması tutturmak ki 1.2 puan demek 3 maçta 1 galibiyet ki ben 3 maçta min 7 puan bekliyorum
Şampiyonluk oranı hesaplıyor olsaydım bu hafta şöyle verirdim
Başakşehir 1.70
Galatasaray 1.70
Fenerbahçe 4.50
Beşiktaş 4.50

Şöyle ki başakla bizim deplasman puan ortalaması bakımından çok fark var mesela kalan 3 deplasman dan 7 puan alırsak 2.33 puan ortalaması olur ve ortalama 1.411'e yükselir ve toplam ortalama puan 7,09'a yükselir 70+ puanlara çıkarız. Burada önemli olan kalan 3 deplasman da 1.2 ortalama yerine daha üst bir puan ortalaması tutturmak ki 1.2 puan demek 3 maçta 1 galibiyet ki ben 3 maçta min 7 puan bekliyorum

Son hafta ki göztepe maçında 3 puan aldığımızı varsayalım.

Alanya ve akhisar dep maçımız kaldı 2 side küme düşmemeye oynuyor bize lazım olan en az 4 puan ama şu var başakşehir o arada sadece dişe dokunur rakip olarak osmanlı depte oynuyor oda ne kadar zorlar sen düşün diğerleri kolay rakip puan kaybı beklemek çok iyimser olur sadece 33.haftada hala küme düşmemeyi garantilemezse antalya maçları var o zor geçer.

Son hafta ki göztepe maçında 3 puan aldığımızı varsayalım.

Alanya ve akhisar dep maçımız kaldı 2 side küme düşmemeye oynuyor bize lazım olan en az 4 puan ama şu var başakşehir o arada sadece dişe dokunur rakip olarak osmanlı depte oynuyor oda ne kadar zorlar sen düşün diğerleri kolay rakip puan kaybı beklemek çok iyimser olur sadece 33.haftada hala küme düşmemeyi garantilemezse antalya maçları var o zor geçer.

Antalya'da hamza hamzaoğlu var akhisar'da da okan buruk bir şekilde zorlayacaklardır dediğim gibi ligde takım tutan hocalar olduğu sürece böyle seçmece maçlar olacaktır.

Küme düşme potasında en zorlu rakipler Konya ve Osmanlı olacaktır Alanya'nın son hafta Antalya'yla maçı var Bursa'nın da karabükle maçı var ki bence Osmanlı hem başakşehir hem de beşiktaş'ı ciddi şekilde zorlayacaktır ayrıca Ankara deplasmanları her zaman zorlu geçer rakibin kim olduğu önemsizdir bu biraz da bilimsel açıyla da alakası var deniz seviyesinde oynadıktan sonra anadolu da ankaraya geçince 1000 metre yükselmiş oluyorsun hem oksijen artışı oluyor hem de hızlı yorgunluk oluşuyor zeminin de kötü olmasından dolayı istenilen top oynanamıyor yıllardan beridir böyle bu biraz daha yeni modern stadlarda zeminin iyi olmasıyla zemin konusu aşılmaya başlandı.

33. hafta şampiyonluğu ilan ederiz 2 hafta öncesinde osmanlı - başakşehir'e çelme atar beşiktaş'la da 4 puan veya yukarısı olacağı için malatya yendiğimiz an şampiyon oluruz

Üst Alt