Adı Rijkaard değil Yılmaz - Abdullah veya Fatih Olsaydı!! - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Adı Rijkaard değil Yılmaz - Abdullah veya Fatih Olsaydı!!

Cevap: Adı Rijkaard değil Yılmaz - Abdullah veya Fatih Olsaydı!!

lucescu nun elano yu almayın gibi bi açıklama yapması imkansız,o shaktar ı yönetirken takımın en etkili oyuncusu elano idi.

7 milyon Euro bonservis ücreti ödeyecek olan sarı-kırmızılılar, 4 yıllık imza anlaştığı orta saha oyuncusuna senede 3 milyon Euro ödeyecek. Maliyeti 19 milyon Euro'yu bulan Elano'yu Brezilya'dan Avrupa'ya ilk getiren Shakhtar Donetsk Teknik Direktörü Mircea Lucescu'ya sorduk. Doktoru izin vermediği için takımının çarşamba günü Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme ilk maçında Timişoara ile 2-2 berabere kaldığı maçta sahaya çıkamayan Lucescu'nun gün boyu telefonu kapalıydı. TSİ 21:00 sıralarında telefonunu açtı. Romen hoca, 9 Ağustos'ta ligde karşılaşacağı Metalurg Donetsk'in Avrupa Ligi 3. ön elemesinde Ljubljana ile oynadığı maçı izliyordu. Maçtan sonra 22:20'de bize geri döndü. Çarşamba 64 yaşına bastığı doğum gününü kutladıktan sonra bütün gün telefonu kapalı olduğu için sağlığını sorduk. "Elano transferini duyunca bütün gün telefonumu kapattım. Başıma geleceği biliyordum. Türkiye'den sayısız gazeteci arayacaktı. Bana ulaşan ilk gazetecisin" yanıtını verip Elano'yu anlatmaya başladı: "Çok zeki bir oyuncu. İnanılmaz yeteneklidir. Hem zeki hem de yetenekli bir futbolcu bulmak zordur. Ve Elano tam böyle bir oyuncudur. Sahada sorumluluk alır; lider özelliğini ortaya koyar. Rakip kaleye gitmenizi kolaylaştırır. Maç tıkanmış, forvette sıkıntı yaşanıyorsa, bu alana daha fazla destek olur. Uzaktan isabetli şutlarıyla bize çok maç kazandırdı. Duran toplarda da ustadır. Korner ve frikikte Shakhtar'a ondan daha iyisi gelmedi."

"İSTEMESE GİTMEZDİ"

Bu kadar övdüğü bir oyuncuyu neden sattığını da sorduk. Samimi bir şekilde; "Galip, İngiltere Premier Ligi'ne gitmek isteyen bir oyuncuyu tutamazsın. İngiltere'ye gitmeyi çok istiyordu. Üstelik bu transferden para da kazanıyorduk. Dolayısıyla satma kararı aldık. Sonuç itibariyle Galatasaray gerçekten çok çok iyi bir transfer yaptı. Bence son yıllarda yaptıkları en iyi transfer" yanıtını verdi.

@ Ozan. Elano'ya gelince Luce dedi bana sorsalardı hiç almayınız derdim diye.

Lucescu'ya Elano'nun Galatasaray'a transferiyle ilgili soru yöneltildiginde "Galatasaray büyük is yapti, duran toplari dünyada en iyi kullanan isimlerden biridir" dedi. Bu söyledigin seyle ilgili kaynak gösterirsen sevinirim.

Rijkaard'i aklamak icin kulp aranirsa bulunur. Senin de belirttigin gibi yapilan sey aslinda sirf Rijkaar'i masum göstermek icin futbolcularla ilgili komplo teorileri kurgulamak. Elano dandik, Mehmet Topal kazma(gecen sezon bir sürü yazan oldu bu lafi), Jo alemci, Dos Santos'un mac eksigi var, yerli oyuncular bilerek oynamiyor, Arda'ya dil uzatmaya kadar gitti. Arda Turan gecen sezon Galatasaray'in oynadigi ve kazanmayi hic de hakedecek bir futbol oynamadigi 10'a yakin macta galibiyeti getiren bireysel katkilar yapmistir. Bu futbolcular nedense milli takimlarinda döktürüyor fakat Rijkaard yönetiminde berbat oynuyorlar. E demek ki para kazandiklari ve gelecekteki kariyerlerini belirleyecek olan kulüplerindeki performanslarini önemsemiyorlar. Galatasaray'dan para kazanan bu oyuncular Galatasaray'a düsman. Milli takimlarinda döktürüyorlar. Bizim gecen sene iyi görünen oyuncularimizin iyi görünmelerinin tek nedeni kisisel beceriyle öne cikacak tipte oyuncular olmalidir. Rijkaard savunuculari bugün Kewell, Baros, Keita, Arda gibi oyunculari ipe cekmiyorsa (ki bir kismi Arda'yi cekiyor) bunun tek nedeni bu oyuncularin bireysel yetenekleriyle maci cevirmis olmalidir. Acin bakin gecen sezon atilan gollere, kac macta atilan gol rakibi bunaltan ve ezen bir atak organizasyonu sonucunda gelmis. Futbolu bilen az ama markalari sorun ezbere sayarlar. Rijkaard Galatasaray'dan daha büyük markadir diye acik acik yazip, kendisine de "Galatasaray taraftari" diyen insanlar var burda.

Elano için okudum böyle bir şey gazetelerde. Lucescu'nun almadan bana sorsalardı yönünden açıklamaları. Kafamdan uydurmuyorum, artı Mehmet Demirkol'da bir ara açıklamıştı neden Elano'nun Türkiye ve Galatasaray'a geldiğini. Dunga, Brezilya milli takımı , sürekli oyna vs. vs. zaten Mehmet Demirkol'da bu mantıkta bir transferi eleştirmişti

Sorun bir de dediğim gibi gene Elano,Misi, Ahmet, Mehmet sürekli isimlerde takılıyoruz. Uymuyosa sisteme uymuyodur, oynatmıyorsa oynatmıyodur. Yani futbolcu bize gelirken oynadığı hangi sistemde iyi idi, arkasında kimler vardı vs. vs. Zaten Elano'nun milli takımda oynayıp, klüplerde tam olarak iyi oynamadığı yönünde de bir şeyler okumuştum. Fatih Terim'de 2008 Avrupa şampiyonasında Emre sakatlanmasa idi belki Arda'ya forma göstermeyecekti, onun da oyuncu tercihleri çok fazla eleştirildi vs. vs.

Zaten Elano transferi tam muamma. Honda gelecekti, yok Üstünel Elano dedi vs. vs. üzerinden bir çok tartışma döndü. Sorun isimlerde değilki. Misi Wolfsburg'ta çok iyi olabilir, fakat arkasında kimler vardı vs. vs. O zaman ismi olan her oyuncunun bize gelip başarılı olması gerekir ki bu oran çok düşük Türkiye'de..

Lucescu: "Yönetim Elano'yu bana sorsa almayın derdim"

Lucescu, “Elano sert liglerin futbolcusu değil. Hocasına problem çıkartan bir tip. Sahaya karakter de koymaz. Keşke G.Saray yönetimi, ona bu kadar para yatırmadan bana sorsaydı” dedi.

Vatan gazetesi Spor Müdür Yardımcısı Gökmen Özdemir, Galatasaray eski teknik direktörü Mircea Lucescu'yla birkaç gün önce yaptığı konuşmayı anlattı:

Zaman’ın ödül töreni gecesi Park Fora’da Ertuğrul Sağlam ile 01.00’e kadar yemek yediklerini ona tavsiyelerde bulunduğunu söyledi ama detay vermedi. “Ertuğrul’u seviyorum. Düzgün bir insan. Takımını son 5 haftada nasıl şampiyonluk yarışının içerisinde tutabileceği konusunda konuştuk. Türkiye zor lig. Bunları tartıştık. Ama ne yazık ki size detay veremem. Konuşmamız özeldi. Fakat şunu belirteyim.. Kesinlikle ’Seni son 5 hafta şampiyon yapmazlar’ diye bir söz çıkmadı ağzımdan. Bunu ima bile etmedim” diyen Lucescu ile konu dönüp dolaşıp G.Saray’ın süper yatırımı Elano’ya geldi

DUNGA’NIN SEBEBİ ÖZEL

Elano’nun performansını soran Lucescu “G.Saray onu sezon sonunda göndermek istiyor. Transfer pazarına çıkartacaklar. Ruslar istedi ama 2 ay önce satmadılar” cevabını alınca bazı gerçekleri daha net bir şekilde açıkladı. Shakthar Donetsk’te onunla 2 sezon çalıştığını ama hiçbir zaman Elano’nun beklenen seviyeye çıkamadığını belirten Lucescu şunları söyledi:

Bir futbolcu Brezilya Milli Takımı’na gidiyor diye ’yıldız’ olamaz. Elano sert liglerin futbolcusu değil. Ne sert bir karakteri var ne de sert futbola uyum sağlayabilir. Sahada sorumluluk almaz. Hocasına sorun çıkartan bir karakter. Keşke G.Saray onu alırken, ona bu kadar büyük yatırım yaparken beni arayıp, sorsaydı.. Ben bir dost olarak onlara gerekeni söylerdim. Böyle büyük para harcarken iyi araştırmak lazım. G.Saray için 7.5 milyon Euro bonservis, yılda 3.5 milyon Euro’dan 4 yıllık sözleşme ekonomik olarak ağır bir yatırım. Bunun karşılığını almaları gerekir.

Brezilya Milli Takımı’na onun nasıl seçildiğini biliyorum. Dunga ile ortak bir noktası var. Benim takımımda Fernandinho oynuyor. O çok iyi ama seçilemiyor. Zamanında Matuzalem vardı. En iyisi oydu. O da seçilemedi. Elano’nun Brezilya Milli Takımı’na gidiş nedeni özel.. Keşke G.Saray onu alırken iyi araştırsaydı.”

https://www.goal.com/tr/news/206/ge...scu-yönetim-elanoyu-bana-sorsa-almayın-derdim

Rijkaard Galatasaray'dan daha büyük markadir diye acik acik yazip, kendisine de "Galatasaray taraftari" diyen insanlar var burda.

Böyle düşünenlerin gerçekte kişilikleriyle ilgili ciddi sorunları vardır,GS ile değil.

Ayrıca Rijkaard gitse de bu mantaliteyle birşey değişmez kanımca. Yani ana sorun o değil,ama bir sorun olduğu aşikar şu an için.

Lucescu, “Elano sert liglerin futbolcusu değil. Hocasına problem çıkartan bir tip. Sahaya karakter de koymaz. Keşke G.Saray yönetimi, ona bu kadar para yatırmadan bana sorsaydı” dedi.

Vatan gazetesi Spor Müdür Yardımcısı Gökmen Özdemir, Galatasaray eski teknik direktörü Mircea Lucescu'yla birkaç gün önce yaptığı konuşmayı anlattı:

Zaman’ın ödül töreni gecesi Park Fora’da Ertuğrul Sağlam ile 01.00’e kadar yemek yediklerini ona tavsiyelerde bulunduğunu söyledi ama detay vermedi. “Ertuğrul’u seviyorum. Düzgün bir insan. Takımını son 5 haftada nasıl şampiyonluk yarışının içerisinde tutabileceği konusunda konuştuk. Türkiye zor lig. Bunları tartıştık. Ama ne yazık ki size detay veremem. Konuşmamız özeldi. Fakat şunu belirteyim.. Kesinlikle ’Seni son 5 hafta şampiyon yapmazlar’ diye bir söz çıkmadı ağzımdan. Bunu ima bile etmedim” diyen Lucescu ile konu dönüp dolaşıp G.Saray’ın süper yatırımı Elano’ya geldi

DUNGA’NIN SEBEBİ ÖZEL

Elano’nun performansını soran Lucescu “G.Saray onu sezon sonunda göndermek istiyor. Transfer pazarına çıkartacaklar. Ruslar istedi ama 2 ay önce satmadılar” cevabını alınca bazı gerçekleri daha net bir şekilde açıkladı. Shakthar Donetsk’te onunla 2 sezon çalıştığını ama hiçbir zaman Elano’nun beklenen seviyeye çıkamadığını belirten Lucescu şunları söyledi:

Bir futbolcu Brezilya Milli Takımı’na gidiyor diye ’yıldız’ olamaz. Elano sert liglerin futbolcusu değil. Ne sert bir karakteri var ne de sert futbola uyum sağlayabilir. Sahada sorumluluk almaz. Hocasına sorun çıkartan bir karakter. Keşke G.Saray onu alırken, ona bu kadar büyük yatırım yaparken beni arayıp, sorsaydı.. Ben bir dost olarak onlara gerekeni söylerdim. Böyle büyük para harcarken iyi araştırmak lazım. G.Saray için 7.5 milyon Euro bonservis, yılda 3.5 milyon Euro’dan 4 yıllık sözleşme ekonomik olarak ağır bir yatırım. Bunun karşılığını almaları gerekir.

Brezilya Milli Takımı’na onun nasıl seçildiğini biliyorum. Dunga ile ortak bir noktası var. Benim takımımda Fernandinho oynuyor. O çok iyi ama seçilemiyor. Zamanında Matuzalem vardı. En iyisi oydu. O da seçilemedi. Elano’nun Brezilya Milli Takımı’na gidiş nedeni özel.. Keşke G.Saray onu alırken iyi araştırsaydı.”

Lucescu: "Yönetim Elano'yu bana sorsa almayın derdim" - Goal.com

Bu yapilan aciklama 2009/10 sezonu biterken, yani Rijkaard Elano'yu tükettikten sonra. Luce'nin yaptigi ilk aciklamaysa 2009/10 sezonu basinda. Ayrica VATAN gazetesi yalan üretme fabrikasidir. Elano'nun gecen hafta Brezilya'ya gidis nedeni olarak esiyle bosanacak olmasini gösterdi herifler, kendisi dönünce "nerde uyduruyorlar anlamiyorum" diyerek net bir sekilde yalanladi.

Offffffffffffff tamam haklısınız Elano çok iyi bir futbolcu, sürekli sorumluluk alıyordu ve sonucunda onu kötü yapan Rijkaard oldu. Sonuçta demiş mi demiş Lucescu. Sorumluluk almaz, hocasına sorun çıkartır, keşke bana sorsalardı demiş. Artı Dunga ve Elano ilişkisi üzerine çok şeyler yazılıp-çizildi.

DUNGA’NIN SEBEBİ ÖZEL

gökmen özdemir:b5:

Anelka da iyi futbolcu idi, Fener'de ne kadar sorumluluk aldı. Lincoln'de iyi idi şimdi kimse eleştirmiyor fakat geçmişte herkes gitsin diyordu. Jo'da iyi futbolcu fakat geldi kendini kaybetti İstanbul'da. Guiza'da gol kralı oldu geldi bir şey yapamadı, oyuncu kendisini sahaya yansıtmazsa td ne yapsın. Diyelimki Rijkaard suçlu Elano konusunda diğer şekilde ismi olup gelen ve tam performans sergilemeyen oyuncuların hepsinde mi teknik direktörler suçlu idi. Artık tartışma ya Elano, ya Misi, ya Cana vs. vs. noktasında düğümleniyor. Orta göbek ikilisi değişmediği sürece dünyada 10 numara kalmayacak fakat biz halen gelen 10 numara ve performanslarını tartışacağız.

Bu orta sahaya Xavi gelse ne olur. 4 maç sonra hepimiz başlarız futbolu bilmiyor vs. vs. diye. Eğer sırf isimle şampiyon olunsaydı Real her yıl almalı idi kupaları.

Bence Rijkaard'daki tek problem bir yandan çok duygusal olması... Bence elano'yu kullanmama sebebide bu. Ayhan'ı, kafadan sildiği Servet'i, Sağ bekte Ali Turan'ı oynatması vs... Bunlar tamamen yönetime misillemedir... E tabi buna rijkaardın ne kadar hakkı var tartışılmaz bile. Ama tüm bunların sorumlusu, galatasarayın bu durumlara gelmesi tamamen yönetimin acizliğinden, bilgisizliğinden kaynaklanıyor.

Hakkını vermek lazım Adnan Polat ve ekibi inanılmaz bir başarı ile röportaj veriyor. Röportaj vermekten, ortaya iddia atmaktan başka hiçbir şey yapmadılar yapamadılar. Hep söylüyorum yine söylicem... "2 Senedir Nerede Bu Tünelin Sonu"

Tek dileğim o tünele adnan polat'ın girmesi ve bir daha çıkamaması... Yazıklar olsun.

Yapılanmadan bahsediliyor. YAPILANMA KALLİ DÖNEMİNDE BAŞLAMADI MI??? O dönemin başkanı Özhan Canaydınken, SAYIN MERHUMUN BAŞ ADAMI ADNAN POLAT DEĞİL MİYDİ??? ADNAN POLAT ŞAMPİYON TAKIMIN BAŞKANLIĞINI ALMADI MI??? PEKİ ŞAMPİYON TAKIM NEDEN SIFIRDAN YARATILMAYA ÇALIŞILIR??? Üstelik kadroda Serkan Çalık, Uğur Uçar, Volkan Yaman, Hakan Balta, Emre Güngör, Sabri Sarıoğlu, Barış Özbek, Arda Turan ve belkide hatırlamadığım birkaç oyuncu gibi inanılmaz genç yerliler varken... Bu oyuncular şampiyonluğun baş mimarları... Her ne problemin olursa olsun Rigobert Song'u takımda tutmamak ve 2 yıldır hala onun yerini dolduramamak futbol cahilliği ve beceriksizliğidir... Tüm yaptıkları ortada olan bu yönetim yüzünden Rijkaard'ı eleştirmek ayıptır, günahtır...

AMA NE OLURSA OLSUN HAKKINI YEMEMEK LAZIM... ADNAN POLAT TÜRK FUTBOLU ADINA İNANILMAZ BİR İŞ YAPTI " FRANK RİJKAARD"...

DUNGA’NIN SEBEBİ ÖZEL

Gökmen Özdemirin annesi de hamilelik sirasinda birine danissaydi keske de o kadar sigara icmeseydi.

Elano yu kaliteli veya kalitesiz kabul etsek te birşey farketmez. Tek gerçek var oda Elano Lucescunun elinde iken parlamış bir futbolcudur. Bu da şu demek Bazı teknik direktörler futbolcudan gerekli verimi alıp futbolcunun değerini artırırken bazılarıda futbolcudan verim almayı bırakın yıldız futbolcuyu sıradan bir oyuncu haline getirir. Lucescu bizde ikende Viktoria, Florquin, Bülent Akın, Berkant gibi oyunculardan en üst düzeyde verim almasını bilmiştir.Avrupanın en önemli takımlarına kafa tutmuştur. Rijkaardla Lucescu arasındaki fark budur.

Artık Allahaşkına şu zihniyetten kurtulalım arkadaşlar. 12 sayfa yazılanları okumadan direk ilk yazıya ve başlığa bakarak yazıyorum. Abdullah Avcı olsaymış da Yılmaz Vural olsaymış da Fatih Terim olsaymış... mışmış da mışmış.

Yılmaz Vural kim ya onun adını buraya yazıyorsunuz? İlk sene gider düşürmez ondan sonra küme düşmesi garanti takımın üç kuruşunu tokatlar ayrılır. Sonra sene sonuna doğru da başka takımı düşmekten kurtarmaya oynar. Abdullah Avcı deseniz başımızdaki antrenörleri şutlamak için milleti gaza getirme isminden başka birşey değil.

Hala anlayamadığınız Rijkaard'a isminden değil geçmişinden başarılarından dolayı sabır ediliyor. Fatih Terim de ikinci gelişinde şampiyon yapamadı ama ilk sene sonunda kovulmadı da o Türk değil miydi? Terim diyorsunuz da uzaydan adamlar mı gönderdi ikinci senesinde Terim'i? Bizim taraftarımız da gitmesini istiyordu. Yönetim kendini kurtarmak için Terim'i kullandı taraftar da Hagi yemine geldi. O zaman aklınız neredeydi peki? O zaman Terim'in gönderilişine ses etmeyenler şimdi de Rijkaard'ın kellesini istiyor.

Bizde bu kafa varken bu takımdan adam olmaz. Yönetim de bizi oyalar durur. Taraftarı bu olursa futbol takımından da fazla şey beklememek lazım...

Basarisiz bulunup kovulan onlarca yabanci Teknik Direktör bitti de Abdullah Avci ve Fatih Terim mi kaldi? Türk veya yabanci olmasi asil problem degil. Asil problem Türk futbol anlayisi. Altyapisi olmadan zirveye tirmanmak istemesi. 1 senenin sonunda istenilen basariyi sergileyemeyen adamlar da günah kecisi ilan ediliyor. Sistemimiz olsun artik, ekol olalim gibi laflar da sadece lafta kalir. Hepsi göz boyama ve hikaye

Bu carpik, alt yapisiz, ekolsüz futbolu oynayan takimlarin liginde gecen sezon 3. olduk, bu sezon da 7 macta 3 yenilgi aldik.

Bu carpik, alt yapisiz, ekolsüz futbolu oynayan takimlarin liginde gecen sezon 3. olduk, bu sezon da 7 macta 3 yenilgi aldik.

Senin gibi düşünenlerin kafasıyla hareket etseydik Derwall'i ikinci senesinde kovardık bütün kazandığımız başarılarında hiçbiri kazanılmamış olurdu...

''nasıl bu kadar neşeliler'' videosunu izledikten sonra hala Rijkaard hoca değil diyen varsa aklından şüphe duyarım o kişinin.

adam Barça'ya total futbol'u ogretti, ama bize hiç bisey katmadi, gitsede kalsada bisey farketmez, teknik direktorsuzmus gibi oynuyoruz, taktik falan yok

Yanılıyorsun Barça ya total futbolu Rijkard falan öğretmedi 1990 lar da Cruyf den beri Barça bu sistemle oynuyor total futbolu Barçaya getiren Cruyf dur Cruyf dan sonra gelen bütün teknik direktörlerde bu sisteme sadık kalmışlardır kimisi kadro kalitesizse başarısız oldu kimi teknik direktörler ise şanslıydı çok iyi kadronun başına geçtiler başarılı oldular ( Rijkard, Guardiola) Bu adamlar Barçada devrim falan yapmadı abartmayın sadece Barçada olan kurulu sisteme ayak uydurdular

Anelka da iyi futbolcu idi, Fener'de ne kadar sorumluluk aldı. Lincoln'de iyi idi şimdi kimse eleştirmiyor fakat geçmişte herkes gitsin diyordu. Jo'da iyi futbolcu fakat geldi kendini kaybetti İstanbul'da. Guiza'da gol kralı oldu geldi bir şey yapamadı, oyuncu kendisini sahaya yansıtmazsa td ne yapsın. Diyelimki Rijkaard suçlu Elano konusunda diğer şekilde ismi olup gelen ve tam performans sergilemeyen oyuncuların hepsinde mi teknik direktörler suçlu idi. Artık tartışma ya Elano, ya Misi, ya Cana vs. vs. noktasında düğümleniyor. Orta göbek ikilisi değişmediği sürece dünyada 10 numara kalmayacak fakat biz halen gelen 10 numara ve performanslarını tartışacağız.

Bu orta sahaya Xavi gelse ne olur. 4 maç sonra hepimiz başlarız futbolu bilmiyor vs. vs. diye. Eğer sırf isimle şampiyon olunsaydı Real her yıl almalı idi kupaları.

Yazında kendi kendinle çelişiyorsun :D

Abdullah veya Fatih ' de onun elde ettigi ba$arilari elde ettikten sonra Galatasarayimizin ba$ina gecselerdi , elbett onlarada bukadar kredi verilirdi ...

isterse 3 yil daha $ampiyon olamazsin ,, yinede Rijkaard'in arkasindayim ... sorun rijkaard'da degil cünkü !!

Üst Alt