⚽ AL 21/22 Play-Off Turu M:2 | Galatasaray 2-1 Randers | MS | 26 Ağustos | Spor Smart - Sayfa 152 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

⚽ AL 21/22 Play-Off Turu M:2 | Galatasaray 2-1 Randers | MS | 26 Ağustos | Spor Smart

Ya tamamda sezon yeni baslamis adam bir maca cikmis 30 macmi kotu oynamis ? neyin acelesi neyin cevabi bu 30 mac sahada dokulen evlatlarina baksin once oyuncuyu o dakika bitirdi umarim satarlar gittigi yerde arkasindan bakar izleriz Terimin elinde adam cope donecek

Allasen, motive ediyor iste arkadas. Ne desin ? Sunu mu duymak istersiniz ? Soru su: MO kalacak mi ? Cevap: kalacak istedigi kadar sicsin kalacak biz aliriz onu.

Hayir, soylemesi gereken, kalmak istiyorsa elinden geleni yapacak. Rekabet edecek. Size gore bu tehditse ben katilmiyorum. Avrupa'da mesela profesyonel isler genelde ilk 6ay ya da 1 sene olarak sozlesme yapilir. "Performansina" gore uzatilir ya da iptal edilir. Turkiye'de bu ilk 3 ay gibi ya da ilk ay. Burada ekstra bir durum var. Neyse, sen simdi yatisa gecip (MO yatti demiyorum ornekliyorum) sozlesme istersen adama yuru derler. Ve ayrica, uzun sureli sozlesme icin de bu seni motive eder. Ben anormal birsey gormedim burada.

Iyi de onceki maclarda kotuydu yani ne desin hoca ? Bu tehdit degil, MO bunu bilerek geldi bu klube.
çocuk yaz kampında hazırlık maçında allah yüzüne baktıda sezonu kapayacak sakatlıktan kurtuldu ama buna rağmen kamptan geri kaldı bi müddet sonra ard arda maçlar başladı çocuk gayret edipte yetiştirdi kendini ama yeteri kadar belliki takım ritmine yetişmedi.bunların sıkıntısını çekiyorken ve doğru dürüst digne kadar falcao kadar top almıyorken sadece bir pozisyonda gol kaçırdı diye o tehdidi yaparsan arkasında durman gereken yerde tehditle karşılık verirsen olmaz öyle bişey beklemeyecen o zaman o oyuncudan

Allasen, motive ediyor iste arkadas. Ne desin ? Sunu mu duymak istersiniz ? Soru su: MO kalacak mi ? Cevap: kalacak istedigi kadar sicsin kalacak biz aliriz onu.

Hayir, soylemesi gereken, kalmak istiyorsa elinden geleni yapacak. Rekabet edecek. Size gore bu tehditse ben katilmiyorum. Avrupa'da mesela profesyonel isler genelde ilk 6ay ya da 1 sene olarak sozlesme yapilir. "Performansina" gore uzatilir ya da iptal edilir. Turkiye'de bu ilk 3 ay gibi ya da ilk ay. Burada ekstra bir durum var. Neyse, sen simdi yatisa gecip (MO yatti demiyorum ornekliyorum) sozlesme istersen adama yuru derler. Ve ayrica, uzun sureli sozlesme icin de bu seni motive eder. Ben anormal birsey gormedim burada.
cevap belli,mustafa değerli bi genç oyuncumuz bazen form düşüklüğü oluşabilir bazen istediğimizi yerine getirmekte sorun yaşayabilir ama kaliteli sevdiğim beğendiğim bi oyuncu beraber çalışıp gelişmesine etkide bulunacaz ,mustafadan çok şey bekliyorum dersin kapatırsın konuyu.

çocuk yaz kampında hazırlık maçında allah yüzüne baktıda sezonu kapayacak sakatlıktan kurtuldu ama buna rağmen kamptan geri kaldı bi müddet sonra ard arda maçlar başladı çocuk gayret edipte yetiştirdi kendini ama yeteri kadar belliki takım ritmine yetişmedi.bunların sıkıntısını çekiyorken ve doğru dürüst digne kadar falcao kadar top almıyorken sadece bir pozisyonda gol kaçırdı diye o tehdidi yaparsan arkasında durman gereken yerde tehditle karşılık verirsen olmaz öyle bişey beklemeyecen o zaman o oyuncudan

Bak ben ne diyorum, bu oyuncu icin sure var mi ? var. Onun yedek kalmasi onun alinmayacagi anlami da tasimiyor. Hoca buna ragmen isteyebilir. Rekabete girmesi gereken isim suan Diagne. Diagne'de bence gayet iyi oynuyor. Bugun az sansli olsa 2 golu vardi. Vuruslar ve hareketler dogruydu. MO icinse sure var. Zaman var. Toparlar ve gol atar. Bak simdi soyledi hoca, "hem Diagne hemde MO bizim cok ustune dustugumuz isimler. Son gune kadar beklememin sebebi motive olsunlar. Futbolun artik gunumuz gercekleri bunlar". Eee bu dogru. dogru yani arkadas neyi tartisiyoruz.

cevap belli,mustafa değerli bi genç oyuncumuz bazen form düşüklüğü oluşabilir bazen istediğimizi yerine getirmekte sorun yaşayabilir ama kaliteli sevdiğim beğendiğim bi oyuncu beraber çalışıp gelişmesine etkide bulunacaz ,mustafadan çok şey bekliyorum dersin kapatırsın konuyu.

Bak diyor iste. Dinle canli yayinda suan. Bak benim dedigimi diyor, gol atmak istiyor, gole ihtiyaci var. Onun ilaci o diyor. Ne desin baska bu adam ? Iyi bir MO gormek istiyorum, karar verme suremiz var degerlendirecegiz diyor. Ne desin ? Aliyorum kotu de olsa aliyorum. Elinde misssss gibi motive etme araci var, cok da dogru kullaniyor.

Valla olayi dramatize ettin kimse oyle birsey desin demiyoruz evlatlari icin ne diyorsa onu desin diyoruz sadece mustafa bizim degerli oyuncumu kotu basladi ama toparlar ona inacimiz sonsuz dese yeter 22 23 yasindaki oyuncunun gelecegi belirsizse oynayamaz bu adam misirli bambaska ulkeye gelmis

Resmen ayrimcilik yapiyor ilkde degil sonda degil zaten biz Terimin nasil takintili oldugunu cok iyi biliriz Babel muthismj oynuyor neden her mac 11 oyundan 45 te almiyor oyuncuyu kaybettik bugun 4 kisi bosken neden kaleye vurdu bir dusun motivemi olmus yerle birmi olmus ki asla bencil oyuncu degil Terimi savunmak icin komik durumlara dusmeyin evet hatali demen yetiyor zorlamanin luzumu yok

Valla olayi dramatize ettin kimse oyle birsey desin demiyoruz evlatlari icin ne diyorsa onu desin diyoruz sadece mustafa bizim degerli oyuncumu kotu basladi ama toparlar ona inacimiz sonsuz dese yeter 22 23 yasindaki oyuncunun gelecegi belirsizse oynayamaz bu adam misirli bambaska ulkeye gelmis

Resmen ayrimcilik yapiyor ilkde degil sonda degil zaten biz Terimin nasil takintili oldugunu cok iyi biliriz Babel muthismj oynuyor neden her mac 11 oyundan 45 te almiyor oyuncuyu kaybettik bugun 4 kisi bosken neden kaleye vurdu bir dusun motivemi olmus yerle birmi olmus ki asla bencil oyuncu degil Terimi savunmak icin komik durumlara dusmeyin evet hatali demen yetiyor zorlamanin luzumu yok

Dramatize eden sizsiniz yahu :) hahaha.

Diyorsun ki tehdit etmesin. Tehdit degil o motivasyon unsuru. Sana gore tehditse, buyur git Das Capital oku ki kapitalizme alis. Hep diyoruz iste, performans bazli anlams olsun (bknz bjk yapiyor son iki senedir biz bu sene anca anca gecmisti Aysal baskan doneminde yapmistik sadece). MO icin elimizde cok guzel bir motivasyon sebebi var. Sozlesme. Almak istiyorsa cok calisacak. Pes edecekse buyursun gitsin Fransa olur Misir ligi olur diyor. EPL'de boyle bu arada. Gozunun yasina bakmaz kimse. Duygusallik yaratiyorsunuz. Hocanin yaktigi da yok. Normalde bir oyuncuyu rekabete sokmak demek ona alternatif 1-2 isim bulundurmaktir. Konu bu kadar basit.

Son olarak, ayrimcilik yaptigini dusunmuyorum. Terim'e sorsan bugun(cok para olsa) Diagne'yi yollar, MO'yu tutar. Bahse varim bak.

Bak ben ne diyorum, bu oyuncu icin sure var mi ? var. Onun yedek kalmasi onun alinmayacagi anlami da tasimiyor. Hoca buna ragmen isteyebilir. Rekabete girmesi gereken isim suan Diagne. Diagne'de bence gayet iyi oynuyor. Bugun az sansli olsa 2 golu vardi. Vuruslar ve hareketler dogruydu. MO icinse sure var. Zaman var. Toparlar ve gol atar. Bak simdi soyledi hoca, "hem Diagne hemde MO bizim cok ustune dustugumuz isimler. Son gune kadar beklememin sebebi motive olsunlar. Futbolun artik gunumuz gercekleri bunlar". Eee bu dogru. dogru yani arkadas neyi tartisiyoruz.
renktaş söylediği söz yerinde değil terimin.bonservisiyle çocuğu umutsuzluğa strese sokmayacaksın.yardımcı olacaksın o söz bi genç oyuncunun tüm isteğini mahveder.sorun yedek başlatması değil ,mustafanın kötü zamanları olur olmalıda hayat çünkü olmasa anormal bi durum var ,çocuğa karşı değerlendirmesi o şekil olması çok çok büyük yanlış.

ben daha emin ol hatırlamıyorumki bak ciddiyim hatırlamıyorum terim mustafa dışında bunca sene oynattığı bi oyuncu için bonservisi ile tehdit ettiğini.ben o açıklamasına hayret ettim.daha sezon başı yaw.sezon başlamamış bile hatta.terimin yaptığının hiç bir ama hiç bir mantıklı yanı yok.emin ol ki yok

Ya tamamda sezon yeni baslamis adam bir maca cikmis 30 macmi kotu oynamis ? neyin acelesi neyin cevabi bu 30 mac sahada dokulen evlatlarina baksin once oyuncuyu o dakika bitirdi umarim satarlar gittigi yerde arkasindan bakar izleriz Terimin elinde adam cope donecek

Iyi de alternatifi gol atiyor ve gercekten iyi oynuyor. 1 tane forvet oynatiyor onda da tercihini en formada olandan yana kullaniyor. Sorun ne burada ? Ayrica MO gecen sezon son 2 aydan beri yatay dususte.

Dramatize eden sizsiniz yahu :) hahaha.

Diyorsun ki tehdit etmesin. Tehdit degil o motivasyon unsuru. Sana gore tehditse, buyur git Das Capital oku ki kapitalizme alis. Hep diyoruz iste, performans bazli anlams olsun (bknz bjk yapiyor son iki senedir biz bu sene anca anca gecmisti Aysal baskan doneminde yapmistik sadece). MO icin elimizde cok guzel bir motivasyon sebebi var. Sozlesme. Almak istiyorsa cok calisacak. Pes edecekse buyursun gitsin Fransa olur Misir ligi olur diyor. EPL'de boyle bu arada. Gozunun yasina bakmaz kimse. Duygusallik yaratiyorsunuz. Hocanin yaktigi da yok. Normalde bir oyuncuyu rekabete sokmak demek ona alternatif 1-2 isim bulundurmaktir. Konu bu kadar basit.

Son olarak, ayrimcilik yaptigini dusunmuyorum. Terim'e sorsan bugun(cok para olsa) Diagne'yi yollar, MO'yu tutar. Bahse varim bak.
Tamam haklisin sabit fikirlisin o yuzden tartismaya gerek yok Terim ne yaparsa dogrudur diyorsun eyvallah iyi geceler

En çok eleştirenlerden biriyimdir
Bu sefer Sezarın hakkı sezara

İlk defa bu maçta takımın genel görüntüsünde iyiye gidiş ve sürekli eleştirdiğimiz hususları düzeltme çabası gördüm

Özellikle stoperler arası boş paslaşmaların nerdeyse hiç olmaması acayip sevindirdi beni

Takım genelde dikine ve yapılması gerekenleri yaparak oynamaya çalıştı
Genel olarak sürekli hareketli oyuncular izledik

Bu noktada ilk yarıda Feghouli ve Kerem çok top ezmişti ama Feghouli 2. yarıdaki performansıyla bunu unutturdu hatta tersine çevirdi

Uzun zamandır ilk defa da doğru bir değişiklik görmek çok sevindirdi
İlk yarıdan sonra Kerem’in çıkması çok isabetliydi
Üstüne BAY’ın performansı doğru hamleyi etkili hamleye dönüştürdü

Diagne şanssızdı, sadece ilk karşı karşıyada daha net bir vuruş olabilirdi
Mustafa ise forma hırsı için şut tercih etti ve bunu eleştiremeyiz, takımın golcüsü ve çaprazda karşı karşıyaydı

Golü yedikten sonra 10 dk kadar takım afalladı, bunun olmaması lazım

Taylan iyiydi ama gördük sakatlığı var cezası var, bize kesinlikle ön libero lazım, hatta şu an için en öncelikli bölge bence

Dinamizm getiren Berkan’ın da yedeklenmesi iyi olur

Takım çok koşup dinamik olunca sürekli eleştiri alan adamların bile daha iyi olduğu görüldü

Yalnız kale önü varyasyon çalışılmalı, son pas ve son vuruşlar hala doğaçlama, bunlar çalışılıp mesela BAY sağdan gelirken öndireğe birinin koşu yapması gerektiği gibi veya 2’ye 1 - 3’e 1 yakalayınca ne yapacaklar gibi

Akbaba girer girmez batırdı, sonra birkaç defa daha
Bu kadar şans verilip isteneni vermekten bu kadar uzak bir oyuncuya uzunca bir süre şans verilmemeli artık

Boey’e nazar değmesin, 41 kere maşallah
Alpaslan iyi rotasyon görüntüsü verdi
Luyi de iyiydi, ilk yarı yine bir pasla Diagne’yi gol pozisyonuna soktu
PVA ilk yarı etkisiz, ikinci yarı iyiydi, goldeki vuruşu süper
Kılınç bence iyi ve çalışkan oyuncu, sadece kanattan ziyade ortada, sol iç’te çok daha verimli oluyor
Takım çok koşunca Babel de sırıtmadı

Atakları sonlandırma konusunda da bu maç nispeten daha iyydik, daha doğrusu 2. yarı
Maalesef ilk yarı Kerem ve biraz Feghouli ezdikleri ve kaptırdıkları toplarla atakları sonlandıramamamıza neden oldu ama 2. yarı Akbaba girene kadar tam tersiydi

Bu o kadar önemli ki, gol olsun, aut olsun, korner olsun, kaleci de kalsın
Amma atağı bir şekilde sonlandırmalıyız, sonlandıramadığımız her atak bize kontra veya tehlike olarak dönebiliyor

Son olarak da daha fazla duran top, korner, taç çalışılmalı, yine bir dolu korner kazanıp doğru düzgün etkili olamadık
Ayrıca şu sağ kornerleri de PVA’ya kullandırmaktan hemen vazgeçmeliyiz bence, adamı yoruyoruz, üstelik 2-3 dakika pozisyonuna dönemiyor, akıllı bir rakip cezayı keser

Son düzenleme:
renktaş söylediği söz yerinde değil terimin.bonservisiyle çocuğu umutsuzluğa strese sokmayacaksın.yardımcı olacaksın o söz bi genç oyuncunun tüm isteğini mahveder.sorun yedek başlatması değil ,mustafanın kötü zamanları olur olmalıda hayat çünkü olmasa anormal bi durum var ,çocuğa karşı değerlendirmesi o şekil olması çok çok büyük yanlış.

ben daha emin ol hatırlamıyorumki bak ciddiyim hatırlamıyorum terim mustafa dışında bunca sene oynattığı bi oyuncu için bonservisi ile tehdit ettiğini.ben o açıklamasına hayret ettim.daha sezon başı yaw.sezon başlamamış bile hatta.terimin yaptığının hiç bir ama hiç bir mantıklı yanı yok.emin ol ki yok

Okan katilmiyorum renkdasim. Ilk cumlen eskide kaldi artik. Bak Gedson olayina, adama mal gozuyle bakiliyor. Becalli'yi duydun okudun. Futbol baya baya endustri artik. MO aldigin zaman baya bir yatirim yapiyorsun suan da. Adami motive ediyor iste daha ne olsun ? Biz bizim acimizdan bakmamiz gerekirken, neden oyuncu acisindan bakiyorsunuz (tek tarafli hatta) anlamiyorum. Diyelim ki MO'yu aldk bu hafta. Diagne'de dususe gecti. Elde MO var, koydun sahaya yuruyemiyor kendine bakmiyor vs.. ee bu sefer suclu kim olacak? Bir hakkimiz var, taaaaaa Ocak ayina kadar. Bak Eylul'deyiz desek 4 ay yapar (tarihi bilmiyorum Ocak sonu olacak aldim). Senenin 3'te biri sezonun yarisi gibi dusunelim. Ne yapsin ? "MO'yu ne olursa olsun alacagiz" mi desin ? Demesin bence. Cikar catir catir gol atar bugunki o golu atar, haftasonu gol atar sende bu ihtimali dusunursun. Suan yok o ihtimal hoca da bekleyecegiz diyor.

Tamam haklisin sabit fikirlisin o yuzden tartismaya gerek yok Terim ne yaparsa dogrudur diyorsun eyvallah iyi geceler

Terim dogru demedim. Bak sen sabit fikirlisin. Bir oyuncun durumundan hoca'ya saldirip beni de onu savunma odagi olarak ilan edip "ikinci kez" beni tanimadan sabit fikirli olan ettin. Digeri de dramatize edisimdi sana gore. Ben durum tespiti yapiyorum. Terim olmasin, X hoca olsun, bir oyuncu icin elidme 4-5 ay daha kontrat + opsiyon olsun, Messi degilse ya da ucup kacmiyorsa sonuna kadar beklerim.

En çok eleştirenlerden biriyimdir
Bu sefer Sezarın hakkı sezara

İlk defa bu maçta takımın genel görüntüsünde iyiye gidiş ve sürekli eleştirdiğimiz hususları düzeltme çabası gördüm

Özellikle stoperler arası boş paslaşmaların nerdeyse hiç olmaması acayip sevindirdi beni

Takım genelde dikine ve yapılması gerekenleri yaparak oynamaya çalıştı
Genel olarak sürekli hareketli oyuncular izledik

Bu noktada ilk yarıda Feghouli ve Kerem çok top ezmişti ama Feghouli 2. yarıdaki performansıyla bunu unutturdu hatta tersine çevirdi

Uzun zamandır ilk defa da doğru bir değişiklik görmek çok sevindirdi
İlk yarıdan sonra Kerem’in çıkması çok isabetliydi
Üstüne BAY’ın performansı doğru hamleyi etkili hamleye dönüştürdü

Diagne şanssızdı, sadece karşı karşıyada daha net bir vuruş olabilirdi
Mustafa ise forma hırsı için şut tercih etti ve bunu eleştiremeyiz, takımın golcüsü ve çaprazda karşı karşıyaydı

Golü yedikten sonra 10 dk kadar takım afalladı, bunun olmaması lazım

Taylan iyiydi ama gördük sakatlığı var cezası var, bize kesinlikle ön libero lazım, hatta şu an için en öncelikli bölge bence

Dinamizm getiren Berkan’ın da yedeklenmesi iyi olur

Takım çok koşup dinamik olunca sürekli eleştiri alan adamların bile daha iyi olduğu görüldü

Yalnız kale önü varyasyon çalışılmalı, son pas ve son vuruşlar hala doğaçlama, bunlar çalışılıp mesela BAY sağdan gelirken öndireğe birinin koşu yapması gerektiği gibi veya 2’ye 1 - 3’e 1 yakalayınca ne yapacaklar gibi

Akbaba girer girmez batırdı, sonra birkaç defa daha
Bu kadar şans verilip isteneni vermekten bu kadar uzak bir oyuncuya uzunca bir süre şans verilmemeli artık

Boey’e nazar değmesin, 41 kere maşallah
Alpaslan iyi rotasyon görüntüsü verdi
Luyi de iyiydi, ilk yarı yine bir pasla Diagne’yi gol pozisyonuna soktu
PVA ilk yarı etkisiz, ikinci yarı iyiydi, goldeki vuruşu süper
Kılınç bence iyi ve çalışkan oyuncu, sadece kanattan ziyade ortada, sol iç’te çok daha verimli oluyor
Takım çok koşunca Babel de sırıtmadı

Atakları sonlandırma konusunda da bu maç nispeten daha iyydik, daha doğrusu 2. yarı
Maalesef ilk yarı Kerem ve biraz Feghouli ezdikleri ve kaptırdıkları toplarla atakları sonlandıramamamıza neden oldu ama 2. yarı Akbaba girene kadar tam tersiydi

Bu o kadar önemli ki, gol olsun, aut olsun, korner olsun, kaleci de kalsın
Amma atağı bir şekilde sonlandırmalıyız, sonlandıramadığımız her atak bize kontra veya tehlike olarak dönebiliyor

Son olarak da daha fazla duran top, korner, taç çalışılmalı, yine bir dolu korner kazanıp doğru düzgün etkili olamadık
Ayrıca şu sağ kornerleri de PVA’ya kullandırmaktan hemen vazgeçmeliyiz bence, adamı yoruyoruz, üstelik 2-3 dakika pozisyonuna dönemiyor, akıllı bir takip cezayı keser

:ka21:

genel anlamda guzel bir mac oldu bizim adimiza.ozellikle 2.yari.

yedigimiz gol pozisyonu gibi orneklere bir care bulunmali. son iki lig macinda benzer ataklar yedik. ki,hoca da bunlara vurgu yapmisti,..hemen cozulecek gibi de degil. belki oyun akli bazli profille yama olabilir kisa doneme dair. cica bir yana ,misal *gedson bu yonden suan olsaydi sahada, daha org olabilirdik ozellikle taylan-berkan-kerem-feg dortgeninde kaptirilan toplar ve yenilen kontralar ,kanat akin bazli verdigimiz aciklar.

oyun anlaminda
2-1 den sonra cok atak ve sanslarda bulduk fark acilabilirdi. - diger yandan, son anlarda baski yememiz duran toplar vermemiz eksi idi.

mac ozelinde,
*hocanin devreye barisla baslamasi sasirtti tarafimi... sahsen, babel,kerem,feg den biri cikar diye bekliyordum,ancak hoca buyuk ihtimal 55,60 vs de yapar ilk degisikli dedim, yanildim, fakat takdir ettim.
*baris'in girmesi ile macin cehresi degisti. baris oncesi ve baris sonrasi olarak bakilirsa maca, daha net cikarimlar yapilabilir kanimca...

maci izlerken bazi noktalar ozellikle dikkatimi cekti,
*kerem'in top kayiplarina savrukluguna, yer kaybedisine,cezasahasi yay onune gelmesine bir sekilde duzeltmesi lazim. her mac benzer seyler oluyor malesef.
ilk yarida kaybettigi toplarda cogu kez atak yedik kaybettigi bolgeden...
feg ile de uyumu iyi degildi bu macta,topu birbirlerine ulastiramadilar kisa mesafeden,ilginc goruntulerdi.+boey'e ne feg ne kendisi yeteri kadar yardim ettiler..... yine kaotik ,kaos ortami olustu feg~kerem yakin oynadiklarinda kanat icten cezasahasi yay onunde.... bunu istemli mi istemsiz mi yapiyorlar , bir sekilde duzeltilmeli.

*feg'i ise ilk yari begenmedim, hem boey'in hizina ve paslarina ayak uyduramadi - hem civarindaki keremle beraber hangimiz daha cok top kaptirirz yarisinda gibi idiler. +, daha fazla sorumluluk alabilirdi ilk yarida...
* 2.yari feg de kipirdanma oldu ozellikle tehlikeli bolge civarinda. yine de mevcut takimda istenen sayet tempolu dinamik ritmik bir yapilanma ise, feg, babel ozellikle uygun oyuncu tipolojileri degiller. anca rotasyon olur, olursa da o da feg sadece....

hoca basin toplantilarinda dinamiklige,tempoya,oyun ritmine, top hizina siddetine, top /pas dolasim temposu ve hizinin artmasina, seri ve basit olarak top dolasimi pas futboluna yonelik vurgular yapiyor ,,, dogru profillerle bu mumkun. diger turlu iki ileri bir geri.

< ; bahsettigi noktalara *misal kanatsalt ofans oyuncu tipolojisinde kerem versus baris olarak bakarsam nacizane ;

baris daha oncelikli olmali idi ilk planda... daha once de deginmistim; oyun akli kerem'e nazaran daha yuksek,,, + versatile yonu keza...

son olarak,

*netice olarak fire vermeden devam ediyoruz. momentum ve ozguven adina cok onemli bir kazanc son lig maci ve bu macimiz.

ayrica ,stada giden taraftarlarada ayrica tebrik ve tesekkur ediyorum. bir yonden de takdir ettim;
diagne'yi mac icerisinde kacirdigi pozisyon ertesinde desteklemeleri tezahurat yapmalari cok guzel ve anlamliydi... cikarken de ayni sekilde dogru olani yaptilar. bu vesile ile gidenlerin ayaklarina saglik guzel bri genel ambians vardi tezahurat ve destek babinda....

Okan katilmiyorum renkdasim. Ilk cumlen eskide kaldi artik. Bak Gedson olayina, adama mal gozuyle bakiliyor. Becalli'yi duydun okudun. Futbol baya baya endustri artik. MO aldigin zaman baya bir yatirim yapiyorsun suan da. Adami motive ediyor iste daha ne olsun ? Biz bizim acimizdan bakmamiz gerekirken, neden oyuncu acisindan bakiyorsunuz (tek tarafli hatta) anlamiyorum. Diyelim ki MO'yu aldk bu hafta. Diagne'de dususe gecti. Elde MO var, koydun sahaya yuruyemiyor kendine bakmiyor vs.. ee bu sefer suclu kim olacak? Bir hakkimiz var, taaaaaa Ocak ayina kadar. Bak Eylul'deyiz desek 4 ay yapar (tarihi bilmiyorum Ocak sonu olacak aldim). Senenin 3'te biri sezonun yarisi gibi dusunelim. Ne yapsin ? "MO'yu ne olursa olsun alacagiz" mi desin ? Demesin bence. Cikar catir catir gol atar bugunki o golu atar, haftasonu gol atar sende bu ihtimali dusunursun. Suan yok o ihtimal hoca da bekleyecegiz diyor.
saygı duyarım ama hocanın yaptığı taraftarca davranıştır profesyonel futbolla hiç bi alakası yok bence.becalinin yaptığıda aynı cinsten.oyuncuyu itibarsızlaştıracak söz söylenmez heleki sezon bile başlamamış diyecek kadar erken böyle konuşulmaz.neyse benim görüşüm böyle.kendi çocuğunu azarlarsan küçük düşürürsen pısırık dört duvar arasına kapanmasına sebebiyet verirsen o çocuğun ilerde senin göğsünü kabartmasını beklemeyecen.insanı başarılı kılanda başarısız kılanda zor durumdayken ya da ihtiyacı varken psikolojiisini artı veya eksi yönde etkilemektir.

Üst Alt