Almanya'da Turu Geçeriz - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Almanya'da Turu Geçeriz

Cevap: Almanya'da Turu Geçeriz

İki takım da pozisyon çok buluyor ama defansif olarak oldukça sıkıntılı, yani birbirine benziyor. O yüzden Schalke skor avantajı ile önde olabilir ama çıkmadık candan umut kesilmez.

Büyük takımlar bu tür maçlarla büyüktür zaten...

arkadaş bir Allah'ın kulu da dün Huntelaar' ın yüzüne şut çekmedi ki kör olsun çirkef herif

Hoca saçmalamaya devam ederse hiç maçı izlemem, direk soğuk suyumu içerim. Saçmalanır saçmalanır da bu kadar saçmalanmaz yahu. Hala öfkem geçmedi dün geceden beri.

Deplasmanda kendi evimize oranla daha rahat daha stressiz oynadığımız aşikar. Yalnız şöyle bir durum var grupta United maçı hariç diğer 2 maçta ilk yarılarda silik bir performans gösterdik. Özellikle Braga maçının ilk yarısında şans yanımızda olmasa çok rahat ikiyi üçü bulabilecek durumdaydılar. Benzer bir oyun yapısıyla Schalke karşısına çıkarsak bu sefer şans bu kadar yanımızda olmayabilir.

Fatih Terim'in bir an evvel 4-4-2 sevdasından vazgeçmesi gerekiyor. Ben de Sneijder ve Drogba transferlerinden önce 4-4-2'nin bizim için doğru sistem olduğunu düşünenlerdendim. Ama bu tarz oyuncularla 4-4-2 oynamak resmen intihar oluyor. Hele ki sol bekte savunma özelliği kısıtlı olan Riera ile oynayıp bir de Sneijder'i mevkisi olmayan sol kanada hapsedince savunmada çok boşluklar veriyoruz. Dün Schalke kanatlardan çok etkili geldi ama özellikle bizim sol kanadımızı tercih ettiler ki orada sorunlu olduğumuz aylardır bilinen bir gerçek.

Umarım Fatih Terim önümüzdeki 3 lig maçını Schalke maçının provası olarak görür ve 4-4-1-1 veyahut 4-2-3-1 benzeri bir sistemle çıkar. Hangi oyuncuları nereye koyması gerektiğini de iyi kavramak zorunda. Sneijder forvet arkası ve Hamit sağ iç oynamalı yoksa saç baş yolmaya devam ederiz. Özellikle Eskişehir maçı Schalke maçının ön hazırlığı gibi olacak. O maçta alacağımız skordan ziyade benimseyeceğimiz oyun yapısı ve taktik anlayışımız rövanş maçı için şansımızın ne kadar olduğunu gösterecek. Şu anki gidişata bakılırsa pek umutlu olduğum söylenemez ama önümüzde 3 haftalık bir süreç var. Çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor, umarım başarabiliriz.

Fatih hocayla zor gibi

Mazinde ki en büyük başarıda hangi hoca var bi bak. Fatih hocayla zormuş. Bu ülkeye en büyük başarıları bu hoca yaşattı.

Yanlışını görmüştür muhtemelen sonraki maçlara daha doğru bir sistem ve 11 le başlar. Bu kadar abartılacak bir şey değil.

Kaldı ki bazıları schalke den çok üstün olduğumuzu falan düşünüyor. Schalkenin takım değeri 170 milyon euro bizimki 140 milyon euro. İki denk takım ve ŞL arenası tabi ki zor maçlar olacak.

Benim dünden beri içim rahat orada onları eleyeceğimizi düşünüyorum. Arkadaşın da dediği gibi schalkenin tek avantajı 0-0 o skor bence imkansız schalkenin gol yemedği maç yok sezon başından beri.

Shalke'nin avantaji sadece 0-0 ve deplasmandaki maçin 0-0 bitme olasılığı yok :cool:

Bana kalırsa Schalke'nin en büyük avantajı çok övündüğümüz atmosferini yere göğe sığdıramadığımız TT Arena'da bile etkilenmeden muhteşem bir oyun oynamaları. Kendi evlerinde ilk 15-20 dakikada yapacakları baskıyı nasıl karşılayacağız onu çok merak ediyorum. Ligdeki Schalke ile Şampiyonlar Ligindeki Schalke arasında dağlar kadar fark vardı. İnanılmaz bir konsantrasyonları vardı.

Mazinde ki en büyük başarıda hangi hoca var bi bak. Fatih hocayla zormuş. Bu ülkeye en büyük başarıları bu hoca yaşattı.

Yanlışını görmüştür muhtemelen sonraki maçlara daha doğru bir sistem ve 11 le başlar. Bu kadar abartılacak bir şey değil.

Zaten biz hep maziyle yaşadığımız için bir arpa boyu yol gidemiyoruz.. 13 sene önce başarılı olduk diye şimdi de başarılı olacağımızın garantisi mi var?

Bana kalırsa Schalke'nin en büyük avantajı çok övündüğümüz atmosferini yere göğe sığdıramadığımız TT Arena'da bile etkilenmeden muhteşem bir oyun oynamaları. Kendi evlerinde ilk 15-20 dakikada yapacakları baskıyı nasıl karşılayacağız onu çok merak ediyorum. Ligdeki Schalke ile Şampiyonlar Ligindeki Schalke arasında dağlar kadar fark vardı. İnanılmaz bir konsantrasyonları vardı.
Doğru diziliş ve uyumlu bir mücadele ile handikap bile yaparız

Zaten biz hep maziyle yaşadığımız için bir arpa boyu yol gidemiyoruz.. 13 sene önce başarılı olduk diye şimdi de başarılı olacağımızın garantisi mi var?

Başımızda ki hocanın iyi olduğunu söylüyorum ben kimseye bir şey garanti etmiyorum. Mourinho gelince garantimi oluyor başarı ?

Bizde böyle bir taraftar olduğu sürece biz 2 sene arka arkaya aynı hocayla çalışamayız.

Şu maçta yenilsek gıkım çıkmayacak ama hocanın körlüğü çıldırttı beni dün gecede. Cafede en az 50 kişi izliyoruz maçı, herkes sol tarafımızı bitirdiler dağıttılar diye bas bas bağırıyor. Hoca resmen izliyor. 2. yarı oldu sol kanada önlem alacak derken bi de baktık ki en çıkarılmayacak adam çıkıyor, peki neden çıkıyor?

Sırf şu sistemden taviz vermemek için. Sırf 4-4-2 bozulmasın diye Sneijder çıkıyor ya Allahım delirecem resmen. Allah bu 4-4-2'nin belasını versin Hocaya da acilen akıl fikir mantık versin nedir ya bu saçmalıktan çektiğimiz.

Üst Alt