Almanya'da Turu Geçeriz - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Almanya'da Turu Geçeriz

Cevap: Almanya'da Turu Geçeriz

Şu maçta yenilsek gıkım çıkmayacak ama hocanın körlüğü çıldırttı beni dün gecede. Cafede en az 50 kişi izliyoruz maçı, herkes sol tarafımızı bitirdiler dağıttılar diye bas bas bağırıyor. Hoca resmen izliyor. 2. yarı oldu sol kanada önlem alacak derken bi de baktık ki en çıkarılmayacak adam çıkıyor, peki neden çıkıyor?

Sırf şu sistemden taviz vermemek için. Sırf 4-4-2 bozulmasın diye Sneijder çıkıyor ya Allahım delirecem resmen. Allah bu 4-4-2'nin belasını versin Hocaya da acilen akıl fikir mantık versin nedir ya bu saçmalıktan çektiğimiz.

eline sağlık kardeşim harika yazmasın bende bu 4-4-2 nin büyük bir bela olduğunu düşünüyorum sneijder ofansif olarak mükemmeldi düm bide ale gibi oynatılsa bence dünkü maçı tek başına alırdı ama 4-4-2 için sneijderi bitiriyor takımı bitiriyor selçuğa yazık oluyor dün ağlıcaktım sinirimden takımın o halini görünce

almanyada turu geçeriz diyoruz da dün aksam maçı izlemediniz mi ? adamlar atak yaparken okadar kolay geliyorlardı ki kalemize antreman maçı havasındaydı...bazı pozisyonlarda şansımız yardım etti açıkçası...almanyada bu savunma anlayışıyla işimiz çok zor...

4-3-1-2 saçma bana göre 4-2-3-1 oynayip Drogba yada Burak'tan birisinden vazgeçip yedeğe çekmemiz lazımdı.

Ben de lig maçları için aynı görüşteyim. Hatta Burak'ın 3'lünün sağında veya solunda oynayabileceğini düşünüyorum özellikle iç saha maçlarında. Ama ne olursa olsun çift forvetten vazgeçmemiz gerekiyor. Dünkü maçta tek forvet Drogba ile başlayıp orta sahayı kalabalık tutmamız gerekiyordu. Terim neyi düşünerek orta sahayı ve sol kanadı bu kadar boş bıraktı çok merak ediyorum.

Başımızda ki hocanın iyi olduğunu söylüyorum ben kimseye bir şey garanti etmiyorum. Mourinho gelince garantimi oluyor başarı ?

Bizde böyle bir taraftar olduğu sürece biz 2 sene arka arkaya aynı hocayla çalışamayız.

Ben şu kadarını söyleyim, evet başarının garantisi yok ama eğer elinde ki kadroyu devamlı mundar eden bir hoca varsa, başarısızlığın garantisi var..

Ha bende hocayı seviyorum, keşke hatalarından ders alsa, şu inadını bırakıp 20 yıl bizde kalsa Ferguson gibi diyorum ama her maç beni biraz daha yanıltıyor..Yani kimse kusura bakmayacak, sen eğer Sneijder'i sol kanatta oynasın, adam kovalasın, pres yapsın diye aldıysan geçmiş olsun,senden geçmiş derim ben..Umarım Ordu maçından itibaren ısrarla yaptığı hatalardan artık vazgeçer yoksa şampiyonluk bile riske girecek ve hoca birşeylerin farkına vardığında çoktan iş işten geçmiş olacak..Ümit ederim sıkıntı yaşamayız.

Futbolumuz Şampiyonlar Ligi kalitesinde değil. Bir çok arkadaşın da ifade ettiği gibi orta sahayı çok kolay geçtiler. Paslaşmaları üst düzeyde. Biz bunları yapamıyoruz. Yaptığımız zaman ancak herkese kafa tutma cesaretini kendimizde buluruz.

2.maç çok zor. Ama elbette umudumuzu kesmedik. F.Terim bu, ne yapacağı belli olmaz. Daha söyleyecek sözü vardır diye umut ediyoruz.

Sunu gorduk ki Schalke bizden cok daha organize bi takim.Adamlarin paslasmalari,yardimlasmalari ust duzey.Kanatta 2'ye 1 ,3'e 2 gorduklerinde hic affetmediler catir catir pas yapip hemen cizgiye indiler.Biz niye yapamiyoruz bunlari antremanlarda ne calisiyoruz anlamak zor.

anlayamadığım konu, sadece Sneijder ve drogbayı transfer ettik diye bir anda cl de hedefin bir anda nasıl bu kadar yükseldiği. biz schalkeye göre çok üstün bir takım mıyız ki berabere kaldık diye dünya ayağa kalktı. schalke ligde iyi olmayabilir, ama bundesliga puan cetveline bakarsanız ligin formalite olduğunu göreceksiniz orada. iki takımın güçeleri birbirine yakın. kim elerse elesin süpriz olmaz. dünyayı ayağa kaldırmanın anlamı nedir. galatasaray yeni kurulan bir takım, sneijder ve drogba takıma daha yeni katıldılar.beğenmediğiniz schalkenin 6-7 adamı 5 yıldır birlikte oynuyor.sistem yavaş yavaş oturacaktır mutlaka. kendinizi hocanın yerine koyun, tek forvet oynasa kimi kesecek takımdan? drogbayı mı yoksa burağı mı??? burak her maç gol atıyor, clde 7 golü var. drogba dünya yıldızı. ilk olarak bu ikisi nasıl beraber oynar bunu düşünmek lazım. bunu da deneyerek bulacaktır hoca mutlaka.

Ben şu kadarını söyleyim, evet başarının garantisi yok ama eğer elinde ki kadroyu devamlı mundar eden bir hoca varsa, başarısızlığın garantisi var..

Ha bende hocayı seviyorum, keşke hatalarından ders alsa, şu inadını bırakıp 20 yıl bizde kalsa Ferguson gibi diyorum ama her maç beni biraz daha yanıltıyor..Yani kimse kusura bakmayacak, sen eğer Sneijder'i sol kanatta oynasın, adam kovalasın, pres yapsın diye aldıysan geçmiş olsun,senden geçmiş derim ben..Umarım Ordu maçından itibaren ısrarla yaptığı hatalardan artık vazgeçer yoksa şampiyonluk bile riske girecek ve hoca birşeylerin farkına vardığında çoktan iş işten geçmiş olacak..Ümit ederim sıkıntı yaşamayız.

Hoca maçtan sonra Burak,Drogba ve Sneijderi aynı anda oynattığı için hatalı olduğunu ilk yarının son dakikasında gol yememiş olsak tek forvete döneceğini söylemiş.

Hoca maçtan sonra Burak,Drogba ve Sneijderi aynı anda oynattığı için hatalı olduğunu ilk yarının son dakikasında gol yememiş olsak tek forvete döneceğini söylemiş.

Testi kırıldıktan sonra çocuğu dövsen nolur dövmesen nolur..Yani biz bile ta günler öncesinden bu maçta 2 forvet oynamaz inşallah diye dualar ediyorduk,hani bunu görmek için müneccim olmaya gerek yoktu.Bide önünde oynanan oyunu görüyorsun, adamlar seni delik deşik ediyor, gerekirse 30.dakikada yapacaksın değişikliği..Aslolan Galatasaray ise gereken önlemi almak için ilk yarı sonunu beklemeyeceksin.

Neyse olan oldu artık, bir müsibet bin nasihattan iyidir diyelim..Yenmek yenilmek hiç önemli değil, ama insanı üzen şey göz göre göre yanlış tercihler yapılması ve bunda inat edilmesi..Sen doğruları yap gerekirse yine kaybet, o zaman kimse sana bişey söyleyemez.

Çok güzel yazı. Çok iyi düşünceler. Olay bunlardan ibaret. Ben de 2-2 biter diyordum. Ancak böylesi iyidir. Orada tur atacağız...

bu takim bu sene deplasman maclari sayesinde gruptan cikti..

acikcasi dunden sonra hic bir suphem kalmadi, bu tur bizim..

senenin en iyi schalke'si anca dunku kadar oynadi.. biz daha senenin en iyi oyununu oynamadik.. bizim takim mac ne kadar ciddiyse o kadar buyuk oynuyor.. derbilerde yenilmeme sebebimiz de o.. kadikoy'de gecen sene son macta ne gerekiyorsa onu aldik.. super kupa da 10 kisiyle fenere, ligde yine 10 kisiyle besiktas'a koyduk.. fener'i 2-1 yendigimiz macta pozisyon bile vermedik..

schalke'yi duman edecegiz..

Sunu gorduk ki Schalke bizden cok daha organize bi takim.Adamlarin paslasmalari,yardimlasmalari ust duzey.Kanatta 2'ye 1 ,3'e 2 gorduklerinde hic affetmediler catir catir pas yapip hemen cizgiye indiler.Biz niye yapamiyoruz bunlari antremanlarda ne calisiyoruz anlamak zor.

çünki biz türk takımıyız.

türk oyuncuları bunları yapamıyor.

alman altyapısı almış bi hamit var oda cok yavaş.

bize gelen yabancılarda köreliyor yani anlamıyorum.

Fatih Terim bu maçta yaptığı Sneijder- Amrabat değişikliği gibi bir hata daha yapmazsa şansımız en az %50 bence. Fatih Terim formda olursa turu geçeriz.

Ve maalesef 2. maçta risk almak zorundayız. Ben tek forvetle başlayıp skor yapamayınca çifte dönme taraftarıyım rövanşta. Gole ihtiyacımız var deyip çift forvet ile başlarsak sakat şeyler olabilir. İlk yarı resmen korku filmi gibiydi...

Geçende biri söylemişti,çok doğru söylemiş.

Rövanşta ilk düdük çalarken turu geçemiyorsan avantajlı falan değilsin.

Üst Alt