# Alper Potuk [Eskişehirspor] - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Alper Potuk [Eskişehirspor]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: # Alper Potuk [Eskişehirspor]

Alper Potuk ile uğraşacağımıza, kendi altyapımıza bakalım. Son yıllarda, özkaynaklardan hiç yararlanamadık.

abiicm sag kanat'ta kazimi oynatacagina bir macta berkin'e firsat ver...

forvete cem'i koy...arkasina emre c. ...orta sahaya cumhur...

bu adamlar zaten birbirlerini taniyorlar, kimin nerede nasil oynadigini biliyorlar...

sadece bir mac sür sahaya kaliteli adam kalitesini top ayagina geldiginde belli ediyor zaten...

ayrica bunlar kesinlikle BAM'dan daha teknik ve yeteneklidir...(ayhan'i bir kenara koyuyorum ama sarp ve baristan kötü olamaz bunlar...)

Adamlar lider liglerinde. Bas bas bağırıyolar burdayız diye. Şimdi değil de ne zaman koyacan. Hep aynı muhabbetler ya. Koymuyor abi adamlar komyuyorlar. Ya Cumhur en az 10 maç oynamalıydı bu sene. En az 10 maç.

Cem Sultan aynı şekilde. Geriye düştüğümüzde falan girmeliydi.

Yapmıyolar:(

-Ümit Davala

-Arif

-Ümit Karan

-Ergün

-Hakan Şükür

-Fatih Akyel

-Kücük Hakan

-Hasan Şaş

Bu oyuncuların hicbiri alt yapıdan gelmedi. Hepsini "gencken, baska takımlarda oynarken" kesfettik. Sonra neden Selcuk Inanı biz almadık, neden onu biz almadık, neden bunu biz almadık diye aglar zırlarsınız. Bu kafayla bir yere gelemez bu takım. Bu yüzden tek güvencem Ali Dürüst. Taraftara kalsa hakettikleri takım budur aslında.

Çok iyi futbolcu, oyunun iki yönünüde oynayabiliyor. Sezon sonunda başkaları kapmadan almamız lazım.

Türkiye'de gelişme potansiyeli en yüksek oyunculardan biri hatta başında geliyor bence

yok daha öncede üyeliğim vardı ve onerilerim ..biraz gercekci bir cevap yazdım galiba.. bende genc ve yeteneklı turk futbolcular gelsın ıstıyorum takımımıza ama bu adamı ızledım begenmedı ısmını de gorunce yorum yaptım normal olarak..

Emre Belezoglu kadar potansiyelli bir oyuncu diyemem, yada ben daha göremedim. Fakat ikisinin aynı yaslarda oynadıkları takımları idrak edebilirsek nedenini buluruz.

Hagi, Okan, Suat, Davala vs.

Doga, Adem, cart curt vs.

Transfer çalışmalarına son sürat devam eden ve yerli transfer pazarındaki arayışlarını hızlandıran Galatasaray, Fatih Terim'in raporu doğrultusunda rotasını gelecek vaad eden genç oyunculara çevirdi.

Altay forması giyen Okay Yokuşlu'nun transferi için Altay ile pazarlık halinde olan Galatasaray, gözünü şimdi de Eskişehirspor'un 20 yaşındaki yetenekli orta saha oyuncusu Alper Potuk'a dikti.

Bu sezon Eskişehirspor'da sergilediği başarılı performansla dikkatleri üzerine çeken Alper Potuk'un transferi için girişimlerini hızlandıran Galatasaray'da yönetim kurulu üyesi Abdürrahim Albayrak bu transfer ile yakından ilgileniyor.

Terim'in ısrarlı bir şekilde kadrosuna görmek istediği Alper için, Eskişehirspor'un 3.5 - 4 milyon avro arasında bir bonservis bedeli talep etmesi transferi çıkmaza sürüklerken; sarı-kırmızılı kulübün alternatif teklifler ile Eskişehirspor'u ikna turlarına başlayacağı öğrenildi.

Galatasaray, geçen sezon devre arasında da Alper Potuk için Eskişehirspor ile dirsek temasında olmuş ve Alper de Lig TV mikrofonlarına yaptığı açıklamada, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor gibi takımlardan teklifler aldığını belirtmişti.

Trabzonspor'un da transfer listesinde bulunan 20 yaşındaki Alper Potuk, orta sahada görev yapıyor ve süratli yapısı, teknik kapasitesi ve mücadeleci oyun karakteri ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Türkiye U-19, Türkiye U-20, Türkiye U-21 takımlarında da forma giyen Alper'in Eskişehirspor ile olan sözleşmesi 31 Mayıs 2013'te sona eriyor.

Fatih Terim'im gözü onda... - Futbol - Ana Sayfa

Nokta transfer :ka19:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt