Ankara'da Patlama! - Sayfa 31 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ankara'da Patlama!

Bu da doğru. Ama 2015 olacaktı :)

2014'te hdp barajı geçmesin diye ufaktan üzerlerine oynamaya başladı ama çok keskin bir dönüş olacağı için hemen terörist diyemedi.. halkın balık hafızasının müsaade ettiği kadar bekledi..

yani 2014 doğru ama hadi 2015 olsun farketmez.. sonuçta bunu görüyorsun.. ben öyle bir şeytanla aynı sayfa yer almam.. çok beklersiniz.. :)

ömer terör saldırıları 2 ay önce mi başladı? akp 13 yıldır devletin başında.hükümet komple istifa etmiyorsa bile işini yapamayan mit ve içişleri bakanını görevden alabilir o kadar da zor bir şey değil.

13 yıldır orada da sonuçta 2 ay önce seçime girmiş ve güven oyu almış demektir o sonuç o bağlamda söyledim. Yine belirttiğim gibi İçişleri ve MİT müsteşarı sıfır hatalı olsa bile (ki öyle düşünmüyorum) vicdanen istifa etmelilerdi.

Ukrayna'da hükümet devrilmesi bildiğin darbe olsu dışardan destekli. Bakan ve İstihbarat Başkanı'nın istifasını istemek son derece mantıklı ve haklı da hükümet devrilir demek saçma. 2 ay önce %50 almış hükümet terör saldırısı oldu diye istifa mı edecek? Bush, Hollande vb. adamlar 1 dakika dahi kalmamalıydı o zaman zira adamlar tarihlerinin en büyük saldırısını yaşadılar bunların döneminde.

Hükümet devrilsin demek abartılı bence.

Ukrayna'da darbe değil halk ayaklanması oldu. Halk AB'yi istiyordu Ukrayna cumhurbaşkanı Rusya yanlısıydı. Halk sokağa döküldükten sonra destek verdi AB. Siz nasıl Rusya yanlısı hükümeti devirirsiniz diye Rusya da Kırım'a girdi. Doğu Ukrayna'yı işgal etti. Ama Ukrayna halkı bu konuda son derece haklı. Senelerdir Rusya'nın maşası olmuş, Letonya'dan Estonya'dan farkı olmamış bir ülke olmuştu son zamanlarda. Bağımsızlığını da alalı uzun yıllar oldu. Hala sömürge gibi bir ülke olmak istememeleri doğal.

Bu kaçıncı terör saldırısı ama ? Bir kez değil sonuçta. Başbakan istifa ederse bütün hükümet düşer. Burda bakanların veya istihbarat görevlilerin istifa etmesi bir şeyi değiştirmez. Mehmet gider İbrahim gelir. Sorun o değil. Zihniyet değişmeli. Zihniyet değişmezse daha çok bomba patlanır.

ulan o değil de 2014'e kadar analar ağlamasın diye pkk'ya terörist diyenlere kızıyorlardı.. şimdi de demeyenlere kızıyorlar..

lan siz cücük kadar kapasiteniz ile milletle dalga mı geçiyorsunuz arkadaş..
He Apo nun koynuna bir kari sokmadiklari kalmisti,simdide milliyetci pozu veriyor Allahin cakma osmanlilari..Ülkenin anasini siktikleri yetmedi bir de utanmadan kendilerini elestiren akli basinda insanlari vatan hainı ilan ediyorlar....
Suudi pezevengi icin salya sümük aglayanlar,milli yas ilan edenler kendii insanina köpek muamelesi cekiyor,sonra neymis gün birlik olma günüymüs,hayir efendi gün gercekleri yazma ve görme günüdür....

İşte Amerika'nın istediği toplum bu.
Sorgulamıyan toplum.
Sorguluyan adamıda hain ilan ederler.
Neyse arkadaş benim gönlüm şu konuda rahat. Atatürkçü politikaylan bu insanlar ölmedi, Atatürkten nefret eden kesimin politikalarıylan can verdiler.
Kısaca sorumluluk onlar ve onlara oy verenlerde.

Çok uzattım, Penguen belgeseli izlemeye devam ...

Son düzenleme:
Sen kimsin de beni yetiştiriyorsun çapsız ... İçinden geçerim senin bende hergün orada otobüs bekliyorum benim hayatım oralarda geçti boş yapma daha fazla sen kendi çapındakileri yetiştir geliştir taziyeden gelmişsin belli hala sinir var üzerinde.. Ben akşam erken çıkıp olay yerinde göz yaşı döktüm fazla boş yapma

İçimden geçerken bi bakmışsın kendinden geçmişsin.Durakta bekliyormuşta biz helikopterle gidiyoruz sanki işe adamdaki kafaya bak.

Sen evlenme sakın senin gibiler üredikçe bu dünya iyice boka gömülür.

ömer terör saldırıları 2 ay önce mi başladı? akp 13 yıldır devletin başında.hükümet komple istifa etmiyorsa bile işini yapamayan mit ve içişleri bakanını görevden alabilir o kadar da zor bir şey değil.

alamaz.. efkan ve hakan gibi sadık adamları nereden bulacak.. onları oradan indirdiği anda kendisi de biter..

Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz bazen hakikaten merak ediyorum. Bugün 2 eleştiride terörist diye celallenenler siz çözüm sürecinde olanlara alkış tutarken burada terörist yaptası yapıştırmaya çalıştığınız laf ettiklerinizin bir çoğu onları nasıl eleştirdiğini ben burada görüyordum. Ama şimdi siz milliyetçi onlar terör destekçisi oluyor bir anda.

Bugün ya benim yanımdasın ya da teröristin diyorsunuz, bir tarafta insanı katleden, kana susamış önüne geleni öldüren cani şerefsiz teröristin mi yanında olacağız?, diğer tarafta bu terörist silah depolarken göz yuman, haburda bunları kahraman gibi karşılayan, terörist sıkışınca sınırını açıp silahlı,zırhlı araçlı ülkenin içerisinden geçiren, liderlerinin mesajını meydanlarda okutan, bir diğer önderlerini kendi kongrelerine çağıran, bu teröristler eli silahlı karakolun önünden geçerken dokunmayın talimatı verenlerin vs vs(kendileri itiraf ettikleri için rahatça yazabiliyorum) daha sabaha kadar sayabilirim bunların mı yanında olacağız?

Ben niye bu iki taraftan birini seçmek zorundayım? Birde Allah rızası için kendinizi kandırmayın şuan terörün bitirildiği falan yok sadece terör çözüm süreci öncesindeki konumuna çekilmeye çalışılıyor dağa geri çekmeye çalışılıyor. Bundan önce terör dağdaydı kaçak dövüşerek ara ara baskınlarla ayakta kalıyorlardı, şimdi şehirlere indiler tekrar dağa çekiliyoruz deseler göbek ata ata kabul edecek duruma gelindi malesef. Eh biz bunları siz çözüm sürecine alkış tutarken söylüyorduk, dönüşü olmayan yola gidiliyor diyorduk.

Son olarak bugün sağı solu terör destekçiliğiyle suçlayan şu 23 nisan milliyetçilerine onların gazetesinin 22 Mart 2013 tarihindeki manşetini şuraya iliştireyim de unutanlar hatırlasın. Az biraz yüzü kızarır belki

2013-03-22.jpg

20 Ekim 2009

2009-10-21.jpg

Ukrayna'da darbe değil halk ayaklanması oldu. Halk AB'yi istiyordu Ukrayna cumhurbaşkanı Rusya yanlısıydı. Halk sokağa döküldükten sonra destek verdi AB. Siz nasıl Rusya yanlısı hükümeti devirirsiniz diye Rusya da Kırım'a girdi. Doğu Ukrayna'yı işgal etti. Ama Ukrayna halkı bu konuda son derece haklı. Senelerdir Rusya'nın maşası olmuş, Letonya'dan Estonya'dan farkı olmamış bir ülke olmuştu son zamanlarda. Bağımsızlığını da alalı uzun yıllar oldu. Hala sömürge gibi bir ülke olmak istememeleri doğal.

Bu kaçıncı terör saldırısı ama ? Bir kez değil sonuçta. Başbakan istifa ederse bütün hükümet düşer. Burda bakanların veya istihbarat görevlilerin istifa etmesi bir şeyi değiştirmez. Mehmet gider İbrahim gelir. Sorun o değil. Zihniyet değişmeli. Zihniyet değişmezse daha çok bomba patlanır.

Orada AB yanlı ayaklanma da öyle masum gelişmedi. Turuncu devrimlerin devamı niteliğindeydi ve dış destekliydi. Ukrayna'da öyle gelişigüzel bir olay üzerine hükümet istifa etmedi yani onu anlatmaya çalışıyorum. Orada uluslararası birşey vardı. Tabi bu çerçevede Gezi olayları benzetmesi yapman da haksız değil. Benzeşiyor o konuda.

Çözüm süreci denilen süreçte dahi Pkk'lılar eylemlerine devam ediyor, yol kesip, dağa adam kaldırıyorlardı.Hatta korucu öldürüp köprüden bile sallandırdılar.Her neyse bugün herkes barış olsun diyor.Tamam barış olsun elbette ama nasıl, ben bunu anlamıyorum.Kimse çıkıp kafasında bir projeksiyon oluşturup şunlar şunlar yapılmalı ve barış gelmeli şeklinde iki kelime etmiyor.

Barış isteyenlere göre Akp çözüm süreci denen saçmalıkla tam da onların istediğini yaptı.Evet hiç operasyon, çatışma vs. olmadı.Analar ağlamadı o zamanlar.Ama bunun bedelini bugün çok acı şekilde ödüyoruz.Barış ama nasıl barış? Kim kendinden ne kadar taviz verecek?

Bir de Pkk destekçisi Kürtler ne istiyor? Tam bağımsızlık mı, demokratik özerklik mi, federasyon mu, ne?

Adam gibi gelip oturalım deseler, bugün belki de Türkler de, "adamlar ne diyor, bi dinleyelim" diyecek belki ama bu emperyalist billur emicileri kana doymuyor.Artık Kürtlerin de bunlara dur demesi gerekiyor ama oradan buraya gür bir ses gelmiyor.Ve bu işin sonu maalesef acı bir iç savaşa doğru gidiyor.

Çapsız devlete hizmet eden sensin ben değilim senin gibi zihniyet ürediği için sıkıntı var zaten

Devlete hizmet etmek kamu kurumunda çalışmakla olmuyor işte senin zeka seviyen bu kadarına basıyor.

Yok valla senin evlenmeni falan geçtim bi nefesini 10 dk falan tut bakıyım.

Tipik akp trolü tartışmayı nereden nereye getirdi buyur.

Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz bazen hakikaten merak ediyorum. Bugün 2 eleştiride terörist diye celallenenler siz çözüm sürecinde olanlara alkış tutarken burada terörist yaptası yapıştırmaya çalıştığınız laf ettiklerinizin bir çoğu onları nasıl eleştirdiğini ben burada görüyordum. Ama şimdi siz milliyetçi onlar terör destekçisi oluyor bir anda.

Bugün ya benim yanımdasın ya da teröristin diyorsunuz, bir tarafta insanı katleden, kana susamış önüne geleni öldüren cani şerefsiz teröristin mi yanında olacağız?, diğer tarafta bu terörist silah depolarken göz yuman, haburda bunları kahraman gibi karşılayan, terörist sıkışınca sınırını açıp silahlı,zırhlı araçlı ülkenin içerisinden geçiren, liderlerinin mesajını meydanlarda okutan, bir diğer önderlerini kendi kongrelerine çağıran, bu teröristler eli silahlı karakolun önünden geçerken dokunmayın talimatı verenlerin vs vs(kendileri itiraf ettikleri için rahatça yazabiliyorum) daha sabaha kadar sayabilirim bunların mı yanında olacağız?

Ben niye bu iki taraftan birini seçmek zorundayım? Birde Allah rızası için kendinizi kandırmayın şuan terörün bitirildiği falan yok sadece terör çözüm süreci öncesindeki konumuna çekilmeye çalışılıyor dağa geri çekmeye çalışılıyor. Bundan önce terör dağdaydı kaçak dövüşerek ara ara baskınlarla ayakta kalıyorlardı, şimdi şehirlere indiler tekrar dağa çekiliyoruz deseler göbek ata ata kabul edecek duruma gelindi malesef. Eh biz bunları siz çözüm sürecine alkış tutarken söylüyorduk, dönüşü olmayan yola gidiliyor diyorduk.

Son olarak bugün sağı solu terör destekçiliğiyle suçlayan şu 23 nisan milliyetçilerine onların gazetesinin 22 Mart 2013 tarihindeki manşetini şuraya iliştireyim de unutanlar hatırlasın. Az biraz yüzü kızarır belki

2013-03-22.jpg

20 Ekim 2009

2009-10-21.jpg

Bence bu başlığı atanlar da aman Erdoğan gitsin de gerekirse HDP'ye oy verelim diye propaganda yapanlar da aynı mahkemede hıyanet-i vataniyeden yargılanabilir. Zerre üzülmem sevinçten havaya uçarım.

Orada AB yanlı ayaklanma da öyle masum gelişmedi. Turuncu devrimlerin devamı niteliğindeydi ve dış destekliydi. Ukrayna'da öyle gelişigüzel bir olay üzerine hükümet istifa etmedi yani onu anlatmaya çalışıyorum. Orada uluslararası birşey vardı. Tabi bu çerçevede Gezi olayları benzetmesi yapman da haksız değil. Benzeşiyor o konuda.

E sonuçta kendilerini desteklediği için halkın yanında olmaları normal değil mi ? Gezi olaylarında uluslararası medya da halka destek vermişti. Diğer ülkelerde protestolar oldu. İki olayda da aynı. İkisinde de dış destek veya ikisinde de halk ayaklanması denir buna. 2002'den beri Ukrayna halkından daha çok acı yaşamışızdır belki ama devrilen veya istifa eden başbakanı geçtim bakan bile yok.

Devlete hizmet etmek kamu kurumunda çalışmakla olmuyor işte senin zeka seviyen bu kadarına basıyor.

Yok valla senin evlenmeni falan geçtim bi nefesini 10 dk falan tut bakıyım.

Tipik akp trolü tartışmayı nereden nereye getirdi buyur.

Sen önce kendini geliştir sonra milleti geliştirsin konuyu dağıtıp benim evlenmeme kadar getiren sensin ben evliyim zaten .. Senin bu konuda sıkıntıların var sanırım habire aynı şeyleri söyleyip duruyorsun?

Bence bu başlığı atanlar da aman Erdoğan gitsin de gerekirse HDP'ye oy verelim diye propaganda yapanlar da aynı mahkemede hıyanet-i vataniyeden yargılanabilir. Zerre üzülmem sevinçten havaya uçarım.

Bunu seninle defalarca konuşmuştuk sanırım. HDP bir siyasi partidir sen kurarsan, kurmasına izin verirsen. Ona gelip birileri oy verdi, birileri propaganda yaptı(herhangi bir kanunsuzluk yoksa tabi) diye tutuklayamazsın. Hdp-Pkk doğrudan ilişkisi vardır ama ona oy verdi diye herkes terörist olmaz suyunun suyu muhabbetine döner olay. Ha pkk ile ilişkisi ya da pkk propagandası yapan bir yazısı varsa orası ayrı ama bir insan sırf seçim pusulasında yer alan 24 partiden birine oy verdi veya bu partilerden birinin propagandasını yaptı diye terörist ilan edilemez. Ha partinin doğrudan terör örgütü ile bağlantısı varsa kapatırsın tıpkı 2002 öncesinde yapıldığı gibi. Onun dışında her partinin içinde milletvekili, parti örgütü veya seçmeni olarak pkklı veya pkk sempatizanı olabilir.

Bunu seninle defalarca konuşmuştuk sanırım. HDP bir siyasi partidir sen kurarsan, kurmasına izin verirsen. Ona gelip birileri oy verdi, birileri propaganda yaptı(herhangi bir kanunsuzluk yoksa tabi) diye tutuklayamazsın. Hdp-Pkk doğrudan ilişkisi vardır ama ona oy verdi diye herkes terörist olmaz suyunun suyu muhabbetine döner olay. Ha pkk ile ilişkisi ya da pkk propagandası yapan bir yazısı varsa orası ayrı ama bir insan sırf seçim pusulasında yer alan 24 partiden birine oy verdi veya bu partilerden birinin propagandasını yaptı diye terörist ilan edilemez. Ha partinin doğrudan terör örgütü ile bağlantısı varsa kapatırsın tıpkı 2002 öncesinde yapıldığı gibi. Onun dışında her partinin içinde milletvekili, parti örgütü veya seçmeni olarak pkklı veya pkk sempatizanı olabilir.

Hukuken yazdıkların doğru. Ama ben HDP meselesine herhangi bir hukuk içerisinde bakmıyorum. Türk töresi bağlamında bakıyorum.

Üst Alt