Anlatsam mı Anlatmasam mı? -Herkes Okumalı- - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Anlatsam mı Anlatmasam mı? -Herkes Okumalı-

Cevap: Anlatsam mı Anlatmasam mı? -Herkes Okumalı-

Aynen öyle kardeşim.Öyle şeylerle sınanıyoruz ki, bunu hiçbir kitap, hiçbir bilginin anlatımıyla anlayamıyoruz, sadece yaşayarak anlaşılıyor bazı şeyler. Öyle bir bakıyorum ki hayata, millet bana bakıp bakıp deli bu diyor..Ama yaşanmışlıklar işte..

Dogru, yasamadan anlayamazsin. Ben bunun farkina vardim. Vardigimda cok gec kaldim.

Kac sene denedim. 1 kiz icin. Zaten ilk gordugumde "BU" demistim. Erkek arkadasi vardi, ama cok kirilgan bir kizdi.

Resmen "olmaz" diye sinyal veriyordu. "Erkek arkadisimi opmem bile 7 ay aldi" demisti.

O zamanlari tam firlama olan bu gencin icinden "bana ne" gecmisti. Beklerim, 7 ay ne ki.

O arada baska bir kiz'la ciktim. Sirf zaman gecirmek icin. 3 ay oyle devam etti, hemen biraktim.

Bundan yaklasik 1 ay sonra erkek arkadasi ona cok baski uyguluyor diye oda onu terk etmisti.

Ondan sonra tam 2 SENE ugrastim. Yat, kalk, hep o. Hayatin her saniyesi onu dusunerek gecti.

Elimden geleni yaptim. 7 yasindayken babasi vefat etti, 9 yasinda ablasi vefat etti.

Birisine baglanmaktan inanilmaz korkuyordu. Kac kez baglandiysa, terk edildi. Guveni bosa cikti.

20 yasinda olmasina ragmen, o gecmisi unutmak icin bazen daha 14 yasinda cocuk gibiydi. Cok neseli.

Ama bir okadar huzunlu. En kucuk seyde duygusallasabiliyordu. Uvey babanin elinde buyudu. Abisi ona bakmisti.

2 sene ugrastim. O iki senede cok sey oldu. Iyi, kotu, ama iki sene ama hayatimin en guzel 2 senesiydi.

Hersey bir yana, o bir yanaydi. 2 sene ugrastiktan sonra istedigim oldu.

Bana guvenebildi. Sen o kisisin, sana guvenebiliyorum dedi. Oyle mutluydum, hatta dunyanin en mutlu insaniydim.

Ama diyorum ya, yasanmadan anlayamazsin. O iki senede es gectigim davranislari o andan sonra daha fazla koymaya basladi bana.

Gecmise kapilip gidebiliyordu. Inan, onun dursam, yuzume bakmazdi. Yanimdan gecse, yere bakar gecerdi. Konusmazdi, kizardi.

O iki senede dayandim. Deger dedim. Degerdi evet. Ama o andan sonra bana dogru davranislarinda farklilik bekledim.

O benden anlayis bekledi. Ama aynisini ben bekledim. Suclu ben degildim sonucta. Bana dogru ters davranilmasini istemiyordum.

Bir gun odadan cikarken, bana bir laf soyledi. Aslinda kotu bir soz soylememisti, ben yanlis anladim. Dondum, bagirdim. Sesi cikmadi. Sonra gittim.

O gun eve geldigimde, aksam ustu bana mesaj yolladi. Telefon acti. Agliyordu. Ne hatasi yaptigini bilmiyordu. Bu sefer hata bendeydi, cunki yanlis anlamistim.

Bundan sonra bir kez daha boyle bir olay basima geldi. Yine bu tur davranislari devam ediyordu, ama ben kirmamak icin sesimi cikarmiyordum.

Ama birikiyordu, biriktikce sonucta insan en sonunda dayanamiyor. Buyuk bir kavga cikmisti. Hersey duzelirken, 3 hafta olmadan bir ucuncu kavga cikmisti.

O yaz yuzume bakmadi, konusmadi. Yaz tatilinden sonra konusmaya basladik, ama hersey eskisi gibi degildi. 2 sene boyunca o guveni kazanmaya calisirken,

4 ay icinde yerle bir oldu. Ustunden 3 sene gecicek. 3 sene cok sey gordum. daha iyi anladim. Benim ona yaptigim, bana yapildi. Sogudum, ters bir insana dondum.

Cok kez duydum, tas kalplisin. Duygularin yok diye. Olabilir. Sonucta herzaman bir kiyaslama yaptim. Ona bakarak, nasil diye ? Ordan cikan cevap zaten belliydi.

O andan sonra zaten denemek icin bir sebeb gormedim hicbir zaman.

Yani kisacasi, haklisin kardes.

Dogru, yasamadan anlayamazsin. Ben bunun farkina vardim. Vardigimda cok gec kaldim.

Kac sene denedim. 1 kiz icin. Zaten ilk gordugumde "BU" demistim. Erkek arkadasi vardi, ama cok kirilgan bir kizdi.

Resmen "olmaz" diye sinyal veriyordu. "Erkek arkadisimi opmem bile 7 ay aldi" demisti.

O zamanlari tam firlama olan bu gencin icinden "bana ne" gecmisti. Beklerim, 7 ay ne ki.

O arada baska bir kiz'la ciktim. Sirf zaman gecirmek icin. 3 ay oyle devam etti, hemen biraktim.

Bundan yaklasik 1 ay sonra erkek arkadasi ona cok baski uyguluyor diye oda onu terk etmisti.

Ondan sonra tam 2 SENE ugrastim. Yat, kalk, hep o. Hayatin her saniyesi onu dusunerek gecti.

Elimden geleni yaptim. 7 yasindayken babasi vefat etti, 9 yasinda ablasi vefat etti.

Birisine baglanmaktan inanilmaz korkuyordu. Kac kez baglandiysa, terk edildi. Guveni bosa cikti.

20 yasinda olmasina ragmen, o gecmisi unutmak icin bazen daha 14 yasinda cocuk gibiydi. Cok neseli.

Ama bir okadar huzunlu. En kucuk seyde duygusallasabiliyordu. Uvey babanin elinde buyudu. Abisi ona bakmisti.

2 sene ugrastim. O iki senede cok sey oldu. Iyi, kotu, ama iki sene ama hayatimin en guzel 2 senesiydi.

Bana guvenebildi. Sen o kisisin, sana guvenebiliyorum dedi. Oyle mutluydum, hatta dunyanin en mutlu insaniydim.

Ama diyorum ya, yasanmadan anlayamazsin. O iki senede es gectigim davranislari o andan sonra daha fazla koymaya basladi bana.

Gecmise kapilip gidebiliyordu. Inan, onun dursam, yuzume bakmazdi. Yanimdan gecse, yere bakar gecerdi. Konusmazdi, kizardi.

O iki senede dayandim. Deger dedim. Degerdi evet. Ama o andan sonra bana dogru davranislarinda farklilik bekledim.

O benden anlayis bekledi. Ama aynisini ben bekledim. Suclu ben degildim sonucta. Bana dogru ters davranilmasini istemiyordum.

Bir gun odadan cikarken, bana bir laf soyledi. Aslinda kotu bir soz soylememisti, ben yanlis anladim. Dondum, bagirdim. Sesi cikmadi. Sonra gittim.

O gun eve geldigimde, aksam ustu bana mesaj yolladi. Telefon acti. Agliyordu. Ne hatasi yaptigini bilmiyordu. Bu sefer hata bendeydi, cunki yanlis anlamistim.

Bundan sonra bir kez daha boyle bir olay basima geldi. Yine bu tur davranislari devam ediyordu, ama ben kirmamak icin sesimi cikarmiyordum.

Ama birikiyordu, biriktikce sonucta insan en sonunda dayanamiyor. Buyuk bir kavga cikmisti. Hersey duzelirken, 3 hafta olmadan bir ucuncu kavga cikmisti.

O yaz yuzume bakmadi, konusmadi. Yaz tatilinden sonra konusmaya basladik, ama hersey eskisi gibi degildi. 2 sene boyunca o guveni kazanmaya calisirken,

4 ay icinde yerle bir oldu. Ustunden 3 sene gecicek. 3 sene cok sey gordum. daha iyi anladim. Benim ona yaptigim, bana yapildi. Sogudum, ters bir insana dondum.

Cok kez duydum, tas kalplisin. Duygularin yok diye. Olabilir. Sonucta herzaman bir kiyaslama yaptim. Ona bakarak, nasil diye ? Ordan cikan cevap zaten belliydi.

Anlatsanmi anlatmasanmi Mehmet abi. Anlat sende biz seni dinliyoruz.

Benim basımdan benzer birsey gecti. Ama fazla sürmedi. 1 sene falan. Ondan sonra 1 sene falan konuşmadık. Bana mail atmış. (numarami degistirdim) ah mal kafa niye cevap veriyorsun ki. Basımdan o kadar bela geldi bu kızın yüzünden şimdi hala geriye düşününce, len mal, nasıl dayandın diyorum vallah kendime.

Ama sizinki kadar büyük olmasa bile bendede vardı böyle bir olay :)

Seni o kadar iyi anlıyorum ki..

Aylarca, hatta senelerce hayalinde düşlediğin biri, tam senin olmusken elinden kayıp gitmesini o kadar iyi biliyorum ki..Onunla konustuktan sonra garip bir dert basardı lan beni, daha önce hiç böyle olmamıstım. Eve sığmazdım, hiç huyum değildir tek başıma dolaşmak ama çıkar salak gibi dolaşırdım etrafta..Yüzümde hep bir tebessümm tabi.. Konusmalarından aşık olduğu belliydi, ama hep ACABA'larla yaşadım bu zamanda..

Her seferinde kavgalar olurdu aramızda, çünkü seneyi geçkin bir ilişkisi vardi ve çocuk bunu deli gibi seviyordu.Ama soguktu ona karsı, eskisi gibi değiliz diyordu benimle daha iyiydi, mutluydu, huzurluydu.. Hep dik başlı oldum. Sözümden dönmedim, ondan ayrılamıyordu, ama deli gibi benimle olmak istiyordu.Defalarca soğudum, uzaklaşmaya çalıstım ondan ama ben onu bıraksamda o beni bırakmıyordu. 20-30 sene sonrasının hayalini kurmayı iyi biliyorum..

Konusacak kimsem yoktu etrafımda, yüzünü bile bir kez görmediğim adamlarla dertleşiyordum..

Belliydi çocukla beraber olduğu, babası çok baskıcı bir tipti. Ve korkuyordu yari yolda bırakılmaktan.. Sırf bu yüzden ayrılamıyordu cocuktan.Cocuk beni biliyordu, belki onun gözünde aşağalık herifin tekiyim ama bilmiyorki ben tamam desem onun kollarından o kızı rahatlıkça alabileceğimi..

Ama bunu yapmadım, sırf sevgisine, aşkına saygımdan.. Çocukla hala kavgalı gibiyiz, aynı şekilde kızlada.. Bu yüzden arkama bile bakmadım, çekip gitmek istedim yaşadığım şehirden.. Ama sonra sakin kafayla düşündüğümde gerçekten değmediğini anladım.

Bu yaşanmışlıklardan sonra ne aşka, ne sevgiye, ne de çıkarsız insan ilişkisine en ufak itibarım kalmamıstır..

Verdiğiniz emeklerin karşılığını göremezsiniz ve emeğinizin boşa olduğunu görürseniz hayata karşı soğumanız normaldir ancak ne olursa olsun bu geleceği etkilememeli insanların geçmişten kalan hüzünleri ve soru işaretleri geleceklerini de etkilediği için hep bir şeylerin eksik olduğunu düşünüyorlar ve ileride de onlar ellerindekinin kıymetini bilemiyorlar.

Abi Allah seni bildigi gibi yapsin. Yarin speech vermem gerekicek sunu birakip calisamiyorum ya

gecenin bu saatinde hala okuyorum

neyse spoiler yemeyelim konuyu daha fazla karıştırıpta :asd:

Okudum bitirdim tek kelimeyle mükemmeldi.Bazen dedim bitsin artık sonunu merak ediyorum sonlara gelince biraz daha uzun sürsün.Kitap yapılsa satma rekoru, sinema yapılsa gişe rekoru,dizi yapılsa izlenme rekoru olacak potansiyele sahip.Acaba okusam mı diye düşünen varsa hiç düşünmesin.

Ben bir kac yerde yalan oldugunun farkina vardim :)

Ama nerede søylemiyecegim.

Okudum bitirdim tek kelimeyle mükemmeldi.Bazen dedim bitsin artık sonunu merak ediyorum sonlara gelince biraz daha uzun sürsün.Kitap yapılsa satma rekoru, sinema yapılsa gişe rekoru,dizi yapılsa izlenme rekoru olacak potansiyele sahip.Acaba okusam mı diye düşünen varsa hiç düşünmesin.

Ne cabuk bitirdin?

ben sabah aksam okudum 1½-2 hafta surdu.

Üst Alt