Arda Turan Fenerbahçe'ye Gitmek İçin Hazırlık Mı Yapıyor? - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arda Turan Fenerbahçe'ye Gitmek İçin Hazırlık Mı Yapıyor?

Cevap: Arda Turan Fenerbahçe'ye Gitmek İçin Hazırlık Mı Yapıyor?

Ben hiç duymadım Hakan Şükür'e veya Fatih Terim'e Fenerden teklif geldiğini. Geldiyse de demekki istedikleri parayı alamamışlar. :D

Fenerbahçe yöneticisi Selim Soydan Galatasaray'ın UEFA kupasını kazandığı sezonun sonunda, Terim'e çok fahiş bir fiyat teklif ettiklerini Şansal Büyüka'nın show tv'de yayınlanan Maraton programında açıklamıştı.

Gene Hakan Bilal Kutlualp Hakan Şükür'e çok yüksek bir transfer teklifinde bulunmuştu. Hakan'ın babası Sermet Şükür 'Star Tv'de yayınlanan ve Güntekin Onay'ın sunduğu telegol programına katılıp Fenerbahçe oğluma Galatasaray'ın verdiğinin 4 katı daha fazla veriyor, artık duygusal düşünmeyi bırakmalı' diye açıklama yapmıştı.

Haberin yokmuş aşağıdaki arşiv haberlerinden her iki konuyuda öğren..

https://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/printnews.aspx?DocID=-138815

https://www.ekoayrinti.com/news_detail.php?id=25307

Melo ile Arda bir mi ? Arda'nin aciklamalari ve zamaninda kendine bictigi misyon problemli idi. Kendini tutup en buyuk Galatasarayli ilan edersen neredeyse søylemleriyle sonra davranislarin da bunla zit giderse o zaman insanlar da elestirir tabi. Bu elestiri hakkini insanlara Arda'nin kendisi veriyor. Insanlar gaipten ( cin konusunda vardi bu kelime ) sesler duyup elestirmiyor Arda'yi. Baros gitse ne diyeceksin ya da Elmander ya da Melo ya da Ujfa falan. Sonucta hic biri cikip Arda'in kendine bictigi misyon gibi Galatasarayli misyonu bicmiyor. Birisi bicer ve giderse o zaman problem olur ki ne olursa olsun bilirsin yani sonucta senin altyapindan gelmemis su olmus bu olmus misyon bicse bile bir yere kadar tolere edebilirsin. Arda Melo Elmander falan tam zit ørnekler. Kim cikip konusuyor ben burda buyudum bura benim herseyim falan deyip sonra olur olmadik aciklamalar yapiyor. ( Onlarin sahiplenmeleri ve sevmeleri farkli Arda'nin kendine bictigi Galatasarayli misyonu cok farkli idi )

Profesyonel olsa Arda kimseye de elestiri hakki vermezdi. Bu kadar da basit bir sey. Kendine farkli misyon bicseydi o zaman insanlar anlardiki Arda bu kolay kolay da elestirilemezdi. Ama kendini øyle bir sunuyorduki o sundugu prototip icinde Galatasay hakkinda søyledikleri yaptiklari falan tamamen zit. Sorun bu. Yoksa degisik bir Galatasayarli kimligi olurdu birsey denilemezdi. Kendine øyle bir misyon bicerse taraftar da bekler tabi o bictigi misyona uygun davranislar sergilemesini.

Vefaymis ne vefasi. Vefa madem o kadar ønemli tersten cevirelim bunu. Sen buyudugun yildizlastigin uzerinde cok buyuk emekleri olan ( tam onun mantigiyla gidiyorum Arda mantigiyla ) klubube vefa borcunu bøyle mi øduyorsun bøyle sacmakonusurak. Vefa vefa diyorsun da sen de tam ayni konuma geliyorsun desen zirvalayacaktir birseyler fakat kesin cevap veremeyecektir. Sorun buna benzer seyler. Son olarak vefayi bile øyle ele aliyorki direk taraftarin da sen o zaman vefa borcunu aciklamalarin ve bu sekilde davranislarin ile mi øduyorsun diye sorar. Yani bu hakki gene kendisi veriyor. Sussa zaten sorun olmaz. Elestirirsen søyle bøyle diye taraftar da sorar elestirdigin seyin aynisini kendin yapiyorsun simdi. Kendinin yaptigi bir seyi neden elestiriyorsun diye sorar. Elestirir de bu yuzden.

Beyler bazilariniz harbi cok gerizekalica yorumlar yapiyor ya valla bunu dile getirmemek elde degil.

Melo ile Arda bir mi ? Arda'nin aciklamalari ve zamaninda kendine bictigi misyon problemli idi. Kendini tutup en buyuk Galatasarayli ilan edersen neredeyse søylemleriyle sonra davranislarin da bunla zit giderse o zaman insanlar da elestirir tabi. Bu elestiri hakkini insanlara Arda'nin kendisi veriyor. Insanlar gaipten ( cin konusunda vardi bu kelime ) sesler duyup elestirmiyor Arda'yi. Baros gitse ne diyeceksin ya da Elmander ya da Melo ya da Ujfa falan. Sonucta hic biri cikip Arda'in kendine bictigi misyon gibi Galatasarayli misyonu bicmiyor. Birisi bicer ve giderse o zaman problem olur ki ne olursa olsun bilirsin yani sonucta senin altyapindan gelmemis su olmus bu olmus misyon bicse bile bir yere kadar tolere edebilirsin. Arda Melo Elmander falan tam zit ørnekler. Kim cikip konusuyor ben burda buyudum bura benim herseyim falan deyip sonra olur olmadik aciklamalar yapiyor. ( Onlarin sahiplenmeleri ve sevmeleri farkli Arda'nin kendine bictigi Galatasarayli misyonu cok farkli idi )

Profesyonel olsa Arda kimseye de elestiri hakki vermezdi. Bu kadar da basit bir sey. Kendine farkli misyon bicseydi o zaman insanlar anlardiki Arda bu kolay kolay da elestirilemezdi. Ama kendini øyle bir sunuyorduki o sundugu prototip icinde Galatasay hakkinda søyledikleri yaptiklari falan tamamen zit. Sorun bu. Yoksa degisik bir Galatasayarli kimligi olurdu birsey denilemezdi. Kendine øyle bir misyon bicerse taraftar da bekler tabi o bictigi misyona uygun davranislar sergilemesini.

Vefaymis ne vefasi. Vefa madem o kadar ønemli tersten cevirelim bunu. Sen buyudugun yildizlastigin uzerinde cok buyuk emekleri olan ( tam onun mantigiyla gidiyorum Arda mantigiyla ) klubube vefa borcunu bøyle mi øduyorsun bøyle sacmakonusurak. Vefa vefa diyorsun da sen de tam ayni konuma geliyorsun desen zirvalayacaktir birseyler fakat kesin cevap veremeyecektir. Sorun buna benzer seyler. Son olarak vefayi bile øyle ele aliyorki direk taraftarin da sen o zaman vefa borcunu aciklamalarin ve bu sekilde davranislarin ile mi øduyorsun diye sorar. Yani bu hakki gene kendisi veriyor. Sussa zaten sorun olmaz. Elestirirsen søyle bøyle diye taraftar da sorar elestirdigin seyin aynisini kendin yapiyorsun simdi. Kendinin yaptigi bir seyi neden elestiriyorsun diye sorar. Elestirir de bu yuzden.

:005: Elinize sağlık!

Eğer Galatasaray hep zirvede olmasaydı,değil vefa beklemek kapısından geçecekler miydi bu arkadaşlar?Hem Fenerbahçe ve Beşiktaş'tan neyi eksik yapmış da sadece Galatasaray vefasız olmakla suçlanıyor, ne bekliyor bu insanlar?Bastonla dolaşana kadar Galatasaray kulübünde top koşturabileceklerini mi ya da ömür boyu Galatasaray'ın onlara kulüpte görev vermesini mi?

Kusura bakmasınlar da bu kulüp de "sağlıklı yaşam için spor yapmıyor" Anlayan anladı...

Taurasi'yi sindirebiliyor musun? Sezon başında centilmenlik etmeyip Nevriye ve Birsel'i de alsaydık sindirebilecek miydin? Sen gerçekten oyuncuların kulüplere bir bağı var sanıyorsun herhalde. Gerçi kesinlikle bağ var ama Para ile kolayca kopabilecek bir bağdır bu. Romantik bir adamsın vesselam :D

Para para para... Taktın be birader.. :D Bu hayatta paradan da değerli kavramlar vardır klasik sözünü illaha söyletcen kendine.. :D

Arda biraz Scholes'u takip etsin derim ne yapmış ne etmiş diye.

Senin bu sözlerin mesela kefen giyerim Galatasaray forması giymem diyen Fenerbahçeli bir futbolcu için geçerli olabilir.

şu forumdaki en kral Galatasaraylı'nın bile bir fiyatı vardır demişsin sen Galatasaraylıları başkaları ile karıştırmışsın, senin dediğin gibi olsa önce Terim giderdi Fenerbahçe'ye ardından Hakan Şükür. Her oyuncu profesyonel hepsi istediği takıma gider saygı duyarız ama Ben Galatasaraylıyım Metin Oktay'ı örnek alıyorum diyen biri senin dediğin gibi hareket edemez.

Bak aşağıdaki sözde bir Galatasaraylıya ait

"fenerbahçe 20 bin, adalet bir yıl için 10 bin lira verirken, ben galatasarayla 8 bine anlaştığım gün sevinçten havalara uçuyordum."

Metin OKTAY'ı ayrı tutuyorum zaten. Hatta sadece Metin OKTAY'ı değil. O zamanlarda top oynayan herkesi ayrı tutuyorum. Çünkü o zaman futbol endüstriyel bir pazar olmamıştı. Tamamen amatör ruhla oynanıyordu. İspanya ve İtalya'da bile.

Metin OKTAY'ı ayrı tutuyorum zaten. Hatta sadece Metin OKTAY'ı değil. O zamanlarda top oynayan herkesi ayrı tutuyorum. Çünkü o zaman futbol endüstriyel bir pazar olmamıştı. Tamamen amatör ruhla oynanıyordu. İspanya ve İtalya'da bile.

Vallaha helal olsun, çok güzel çeviriyorsun lafları.. :D Adam sadece metin oktayı mı vermiş örnek olarak, bak yukarda linkleriyle terim ve kral da var. Ben aziz yıldırım'ın bu ikiliyle beraber hagiyi de istediği zamanları da hatırlıyorum. Üçünden de ret aldı, link bulamadım bulsam onu da ben koyacaktım.

arda istedigi yere gitsin bizi ilgilendirmez

yakinda güm deyin patlicak

kapagi ya kargalara ya d civcivlere atar

Benim Galatasaray'ı satmam için gereken para daha bulunamadı. Öyle bir para yok. Ki ben normal ekonomik düzeyi olan bir insanım. Beni tüm arkadaşlarım, ailem, akrabalarım, can dostlarım, bu forumdaki renkdashlarım (ki bazıları ile tahmin edemeyeceğin kadar çok samimiyim), bunlardan en önemlisi OĞLUM, Galatasaray'lı Rıza olarak tanıyor. Nasıl satarım ben takımımı.

Ben Galatasaray'da futbol oynayabilmek için bir çok şeyi feda edebilirdim. Bu adamlar bu fırsatı yakalıyorlar ve bunun ne kadar büyük bir imkan ve ne kadar büyük bir hayal olduğunu unutup, kendisini yetiştiren, bir yerlere getiren insanlara hakaret eder gibi aşağılayarak konuşuyorlar.

Ayrıca öyle bir konuşuyorsun ki Sanki Arda beş parasız da Fener onu zengin edecek.

Arda kendinin çok iyi bir Galatasaray'lı olduğunu düşünüyor, takıma en faydalı futbolcunun kendisi olduğunu düşünüyor, Türkiye'de gündemdeki tek insanın sen olduğunu kendisi olduğunu düşünüyor, her şeyden önemlisi deli gibi para kazanıyorsun, ama senin mantığına göre Fener daha fazla verirse Fener'e gidebilir he. Ne şeyime giderse gitsin.

Nankör

İnşallah Fener'e gider. Çünkü adım gibi eminim çok ama çok başarısız olacak. Tümer yanında kral kalacak yani o kadar söyliyim

Ben hiç duymadım Hakan Şükür'e veya Fatih Terim'e Fenerden teklif geldiğini. Geldiyse de demekki istedikleri parayı alamamışlar. :D

Fatih Terim, Fenerbahçe'nin bana teklif ettiği paraya bırakın takımı insanlar dinini değiştirir demişti.Ama Fatih Terim hep imparator olarak kaldı kalacak.Asla para ile çok büyük işi olmadı .Bir dönem kendi cebinden oyuncu paralarını veriyordu.Hakan Şükür yine kendi cebinden takım arkadaşlarının parasını vermişti.Fatih Terim ,Hakan Şükür gibi isimlerle Arda Turan ismi yan yana bile gelmemeli.

Vallaha helal olsun, çok güzel çeviriyorsun lafları.. :D Adam sadece metin oktayı mı vermiş örnek olarak, bak yukarda linkleriyle terim ve kral da var. Ben aziz yıldırım'ın bu ikiliyle beraber hagiyi de istediği zamanları da hatırlıyorum. Üçünden de ret aldı, link bulamadım bulsam onu da ben koyacaktım.

Aynen. Hasan Şaş ne dedi, beni her transfer döneminde tüm Fener başkanları yöneticileri istedi ben gitmedim dedi. Hepsi yaşıyor şu anda gidip sorabilirsin dedi. Bunlar beş parasız insanlar mı? Ne oldu gitmeyince rezil mi oldular.

Galatasaray'lılıktan bahsediyoruz bilmem farkında mısın Fırat SOYLU

Evet Arda son anda gitmek isteyerek takımı zor duruma düşürdü. Burada bir yalnışlık ve vefasızlık yaptı.

Eğer transfer sezonunun başında ben gitmek istiyorum deseydi, kimse bişey demezdi.

Ama son anda takımı bırakması bence yakışmadı.

Ama bir de Arda neden takıma bu kadar öfkeli ?

19 yaşından beri bir fiil takımın neredeyse bütün yükü onun sırtına verilip, en ufak form düşüşlerinde üstüne gidilmesinden bıkmış olabilir mi?

Kaptanlığın Arda'ya verilmesi çok büyük hata idi, yönetim hatası.

Bugün Arda hala takımda olsa idi, arkasında onu sürekli tek başına bırakan bir Hakan Balta olacaktı.

Arda bıkmış artık Hakan Balta'dan. Herif hem Arda'ya yardım etmiyor, hem de Arda defansa yardım ediyor, bir de atak yapıyor.

3-4 sene olmuş hala Hakan Balta...

En büyük sebeplerden biridir Arda'nın bu takımdan ayrılmasındaki. Bir insan yılda 40-45 maça çıksın, arkasnda Balta kadar pasif, vurdumduymaz bir adam olsun, ve sürekli hem kendin birşeyler yapmaya çalış hem de adamın açıklarını kapatmaya uğraş.

Çocuk psikolojik olarak dağıldı.

Siz evden işe gitmeden, bir de bütün apartmanın gazete ekmeğini dağıtmaya çalışın hemde ortalama 190 nabızla, sonra bi kaç gün geç kaldığınızda bir de üstünüze gelsinler, bakalım siz 3 sene sabredermisiniz?

Arda bu takıma refleks olarak protesto çekmiştir.

Nedeni ise şudur. Sezon sonuna kadar Hakan Balta'Nın yerine adam alınacağı söylenmiş ve Arda'Nın yükünün azaltılacağı söylenmiştir. Ancak son 1 hafta kalmasına rağmen sol bek için transfer görüşmesi olmamıştır.

Arda da "bu takımın tek amelesi ben miyim?" moduna girip, madem sol bek almıyorsunuz ve beni 1 yıl daha bu adamın önünde oynatıp performansımdan dolayı eleştireceksiniz, o zaman şimdi bir sol kanat bakın diyip gitmiştir.

Arda'nın gidişi dolaylı yönden yönetim hatasıdır arkadaşlar.

Bir insanı bezdirip sonra bezince tu kaka muamelesi yalnıştır.

Şimdi aynısını semih'e yapalım.

Servet Semih'i yanyana oynatalım, semih servetin hatalarını kapatmaya çalışsın, sonra kapatamasın bir de gol yensin sonra semihin üstüne gidilsin.

Semih mi kalır mı bu takımda? Kimse kalmaz.

Önce bu iğrenç noktaları temizlemesi gerekli yönetimin.

Hastalıklı yerlerimiz var. Servet gibi bir yedeğimiz var. Sol bekimiz yok. Sabri gibi bir yedeğimiz var. Kanatımız yok.

Bunların oturtulması lazım.

Belki bugün Arda'yı kaybettik. Ama Arda gibileri kaybetmemek için önce çuvaldızı kendisine batırsın yönetim.

Arda'nın ne kadar Galatasaray'lı olduğunu herkes biliyor.

Biraz daha insani düşünelim.

Hala Hakan Balta oynarken, "Ama geçen sezona göre çok iyi" diyenler var. Bu adam 2 avrupa kupası elemesinde takımı direk olarak provoke edip satmış bir adam.

Biraz daha vicdanlı olalım.

akıllı oyuncu 'herşey para' demez zaten.. akıllı oyuncu tıpkı Maldini gibi tıpkı Stevan Jerard gibi Tıpkı Bülent Korkmaz gibi yeri gelir parasız oynar yeri gelir aç oynar, yeri gelir yüreğine taş basar yine kulübü için oynar. İŞTE EFSANE BÖYLE OLUNUR ZATEN..

FIRAT SOYLU Okan ve Rıza abilerim gerekenleri söylemişler. Artı olarak para para diyorsun, UEFA kupasını aldığımız dönemde inanılmaz maddi zorluklar içindeydik. Ezik medya idmanlarda galatasaraylı topçular oruç tutuyor, onlara her ay ramazan diye dalga geçiyorlardı. İşte o şartlarda fenerbahçe bizim topçularımıza deli gibi teklifler yapıyordu ama bizimkiler gitmediği gibi kendi arkadaşlarının paralarını dahi kendi cebinden ödüyorlardı. sen hiç başka takımda veya fenerde bu tip şeyler duydun mu? İşte efsane böyle olunur, galatasaraylılıkta böyle bişeydir. Senin yaşında müsait, bunları hatırlaman lazım ama sonradan mı galatasaraylı oldun naptın çözemedim seni.. :D

Aynen. Hasan Şaş ne dedi, beni her transfer döneminde tüm Fener başkanları yöneticileri istedi ben gitmedim dedi. Hepsi yaşıyor şu anda gidip sorabilirsin dedi. Bunlar beş parasız insanlar mı? Ne oldu gitmeyince rezil mi oldular.

Galatasaray'lılıktan bahsediyoruz bilmem farkında mısın Fırat SOYLU

Hasan Şaş

Tugay Kerimoğlu

Hakan Şükür

Fatih Terim

Hakan Ünsal

Suat Kaya

Bu oyuncuların tamamı Fenerbahçe'den daha yüksek ücretlerle teklif aldılar ama hiç biri gitmedi. Sevgili Fırat Fenerbahçe'den bir örnek gösterebilirmisin?

Üst Alt