Başkan Ünal Aysal'a Transfer Konusunda Eleştiri - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Başkan Ünal Aysal'a Transfer Konusunda Eleştiri

Cevap: Başkan Ünal Aysal'a Transfer Konusunda Eleştiri

borclanma yetkisini aldi, eger yildizlar gelirse o zaman görcem ben seni

Benim yıldızlar transfer edileceğine dair hala umudum var. Ama gün geçtikçe daha da havasının sönmesine değiniyorum. Mesela 4-5 yıldız alacağız, ne kadar gerekiyorsa vereceğiz den, klübün benim parama ihtiyacı yok, bütçemize uygun oyuncular alacağız demesi açıkçası hayal kırıklığına uğrattı beni

bitti mi transfer sezonu ? nerden biliyorsun alamayacaklarini ? ben bir günde iki günde olmaz acisindan kolayligindan bahsediyorum

Kampa kadar yetişecekti transfer, kaleci mayısın sonunda geliyordu. Baştan beri dediğim gibi, başta büyük bir gazla konuşmalar yaptı, şimdi onların altından kalkabilmesi için acele etmesi gerekiyor.

Bizim hedefimiz Avrupa'da basari ise transferler de ona gore yapilmali. Fener kume dusuyor diye degil. Bu yil sadece ligde olsak da gelecek yila oturmus bir kadroyla Avrupa'ya gitmek lazim.

Arthur benim sozlerimi yineledi ve bastan sona doğru ve mantıklı bir yazı. Aysal'ın vaatleriyle mevcut icraatları bir değil. Bu saatten sonrada bir dunya yıldızını kadromuza katacağımızı sanmıyorum. Kaldı ki kendisi 3 dunya yıldızı demisti. Bu hafta Drogba'yı alırsak bilemem, almazsak zaten adam alınacaksa nasıl adamlar alınacağı belli... Gecen seneki iskelet olduğu gibi duruyor, birtek Selcuk var TRANSFER olarak niteleyebileceğimiz, birde Muslera belki...

Elmander'i sen 2 sene önce rüyanda görürdün . Keşke bizde olsa derdin ...

Ujfalusi dediğin adam bizim ligde Neil'den daha uygun

Selçuk-Colman bu ligde rekor puan topladıysa . Selçuk ve culio hertürlü kaldırır.

Yapmayın arkadaşlar elinizi vicdanınıza koyun biraz .

Evet 2 sene önceki Elmander i söylüyosun bugünki Elmander?

Tabi Ujfalusi bizim ligimize uygun neden teknik yok aşırı sert futbol oynuyo sende haklısın

Selçuk - Colman ikilisi bir birini tam tamamlayan ikili ve bu ikilinin takımı beşiktaş ve galatasaray ın olmadıgı ligi 2. bitirdi..

Bizden giden oyuncular ne olacak peki?

Dedigim gibi bu takim yeterli degil Lig icin.

Tomas Ujfalusi iyi transfer. Hic birsey demem.

Johan Elmander iyi transfer. Hic birsey demem.

Tas gibi Semih Kaya var. Hic birsey demem.

Culio iyi oyuncu.

Ama iste yeterli degil bu kadar. Mesela bir yildiz gelse, moral acisindan da cok cok iyi olurdu.

Hayirlisi. Bence yeterli degil

Kaleci + 2 Orta saha + Kanat + (Forvet) = Yabanci

Orta saha + Kanat = Yerli/Gurbetci

Ondan sonra kapatalim Transfer sezonunu.

Benim kızdığım nokta transfer falan değil.. Verilen sözlerin yerine getirilmemesi.. Balık baştan kokar.. Adnan Polat çok yiyodu bu haltı.. Birde kıvırması vardı ki sormayın gitsin..

Dedigim gibi bu takim yeterli degil Lig icin.

Tomas Ujfalusi iyi transfer. Hic birsey demem.

Johan Elmander iyi transfer. Hic birsey demem.

Tas gibi Semih Kaya var. Hic birsey demem.

Culio iyi oyuncu.

Ama iste yeterli degil bu kadar. Mesela bir yildiz gelse, moral acisindan da cok cok iyi olurdu.

Hayirlisi. Bence yeterli degil

Drogba disindaki diger adaylar beni biraz endiselendiriyordu acikcasi. Forlan'in gol atamadigi her hafta maasi problem olur, keza Fabiano gelip sakatligi nuksederse de.

Bahsettikleri iki transfer Elmander, Kalsstrom falan kalitesinde olursa yeter bence. Korkum Lauro gibi, Heinze gibi birilerini getirmeleri fener dusuyor diye.

bu dönem şimdilik transfer bonservisine sadece 2 milyon euro harcamış olmamız çok komik

şöyle yıldızlar gelecek CLde ilk 8 e girecek kadro kurulacak dendikten sonra yapılanlar da çok eksik

şimdi 2 tane daha adam alıp işi bitereceklermiş

hele ki beni eeeeen çok üzen nokta yönetimin geleneksel kanadının adnan öztürke çok baskın gelmesi ve onun profesyonellerini adeta kovdurtması oldu

bülent tulun-albayrak-terim-ali dürüst gibi eski kafalı vizyonu dar spor adamlarıyla bu iş zor yürür

önümüzdeki sezon futbol takımının tek şansı var

o da takım ruhunu kazanmaları takım oyunu oynamaları

fatih terim eğer floryada sevgi ortamını yakalarsa aynen kampta yakaladığı gibi

başarı gelir

ama bu kadro kesinlikle geleceğe yönelik bir iskelet değil

bu kadrodan avrupa kupalarında başarı için iskelet değil ancak balık kılçığı olur

2 adam alip is bitmeyek o 2 mevkiye kesin 2 adam alincak demek istedi. o zaman o aciklamaya göre muslera alinmayacak

Besiktas guya yildizlarla dolu bir takim ama bir cacik olmadi ve olmaz da. Onemli olan Turkiye liginde verimli olabilecek oyuncularin alinmasi. Bu cok meshur oyuncular olabilir olmayabilir. Ama mecbur bir yildiz gelmeli dendiginde panik icerisinde milyonlar bosa gidiyor. Gelecek sene toparlanma senesi olacak. Takim ruhu ile, mucadele ile ilk 3'e girmek hedeflenmeli. Asiri beklentiler olmamali.

Ben bundan sonra Galatasaray kongre üyeleri ve oradan çıkacak başkan ve yöneticilerden artık tamamen ümidi kestim..

Bu kadar iş bilmezlik,bu kadar basit hatalar yapılmaz..

Herşeyi geçtim bu kadar tutarsız konuşmalar yapılabilirmi...

yapılması gerekli transferleride geçtim,şu Sarp,serkan,Aydın,Battal gibi oyunculara sizi kadroda düşünmüyoruz demek çok mu zor.(daha bir çok isim varda onlar kalacak artık kabullendim)..

Besiktas guya yildizlarla dolu bir takim ama bir cacik olmadi ve olmaz da. Onemli olan Turkiye liginde verimli olabilecek oyuncularin alinmasi. Bu cok meshur oyuncular olabilir olmayabilir. Ama mecbur bir yildiz gelmeli dendiginde panik icerisinde milyonlar bosa gidiyor. Gelecek sene toparlanma senesi olacak. Takim ruhu ile, mucadele ile ilk 3'e girmek hedeflenmeli. Asiri beklentiler olmamali.

Yahu ne ilk üçü..Bu takımın tek hedefi vardır şampiyonluktur..Akıllı,mantıklı bir kadro planlamasıyla yıldızlı-yıldızsız,genç-yaşlı gibi saçma argümanlara bakılmaksızın yapılacak transferlerle bu takım türkiyede her zaman şampiyonluğun en büyük adayıdır..Bir takımda gencide olur,yaşlısıda olur,yıldızıda olur..yeterki yetersiz oyuncular gönderilsin,doğru transferler yani genel olarak mevkisel hata yapılmadan yapılsın..

Sayın forum moderasyonu, öncelikle bu başlığı kesinlikle bu bölümden taşımamanızı veya kilitlememenizi rica ediyorum, fikir özgürlüğüne ket vurmayınız. Bırakınız, fikirlerimizi kurallar çerçevesinde rahatça ifade edebilelim.

Sayın Başkan Ünal Aysal,

Bugün kulübümüzün Olağanüstü Genel Kurul toplantısında yaptığınız konuşmalar maalesef Galatasaray'lıları derinden sarsmıştır. 1.5 ay önce görevi devraldığınızda birçok vaad'de bulunmuş, Galatasaray'ın geçirdiği olumsuzlukları telafi etmekten başka bir şansınız olmadığını belirtmiş ve 'Başarı, Başarı, Başarı' diye eklemiştiniz.

Galatasaray taraftarını bu transfer döneminde mutlu edecek 4-5 'Dünya Yıldızı' sözü vermiştiniz. Transferlerin tamamının 'Kamp dönemine yetişeceğini' söylemiştiniz, Kalecimizin Mayıs ayının sonuna kadar 'Transfer edileceğini ve Dünya çapında' olacağını ifade etmiştiniz. Galatasaray'ın futbolda teknik destek bazında yabancı Profesyoneller ile çalışacağını söylemiştiniz. Bülent Tulun'un yalnızca kendi danışmanınız olarak kalacağını, kulübün işlerine karışmayacağını taahhüt etmiştiniz. Bugün geldiğimiz nokta da maalesef verdiğiniz sözlerin hiçbirini tutmadığınızı görmek bizi derinden yaralamaktadır.

Herşey'den önemlisi, bugün gerçekleştirilen ve talep ettiğiniz tüm yetkileri aldığınız Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı sonrasında yayıncı kuruluşa verdiğiniz demeçler, tüm Galatasaray taraftarını hayalkırıklığına uğratmıştır.

Futbol takımıza şu ana kadar; Selçuk İnan, Ceyhun Gülselam, Johan Elmander, Tomas Ujfalusi ve Okan Derici dışında bir transfer yapılmadığı gibi izafen bunların hiçbiri bahsettiğiniz gibi 'Dünya çapında Yıldız' değildir.

Bugünkü demecinizde Futbol takımımızın başarılı bir transfer sezonu geçirdiğini söylediniz oysa ki verdiğiniz hiçbir sözü tutmadığınız halde bunu nasıl dile getirebildiniz biz doğrusu taraftar olarak şaşırmış vaziyetteyiz.

Büyük Galatasaray taraftarını önce 'Forlan, Reyes, Drogba, Fabiano, Kallström' gibi isimlerle heyecanlandırıp daha sonra 'Duruma göre bir orta saha ve bir forvet alabiliriz' demek bu taraftar ile açık bir şekilde alay etmek manasına gelmektedir.

Kesinlikle 1. Döneminiz boş vaad ve başarısızlıklar ile geçmiştir, umarım geri kalan süreçte de boş vaadler taraftarınızı kandırmaktan vazgeçip realist olursunuz. Herşeyden önemlisi de bu boş vaadleriniz Galatasaray'ın adının basın ve medya'da zedelenmesine sebep olmaktadır.

Kısacası başarısız oldunuz ve hiçbir sözünüzü tutamadınız

Ya lütfen Bir Galatasaray Başkanına yakıştığı gibi sözlerinizi tutun ve artık bizi oyalamadan en az 4 Dünya çapında Yıldız transfer yaparak bu camia'nın ve taraftarın güvenini tekrar kazanın, ya da açıkça çıkın ve sözlerinizi tutamadığınızı itiraf ediniz.

Saygılarımla.

yazdıklarından sadece yönetimin yalancı olduğunu düşündüğünü anlıyorum sanki yıldızlarla görüşülmedi küçük sorunlar olsa başkanımız her türlü hallederdi ama gerçektende transferden vazgeçirecek kadar büyük sorunlar çıkmıştır ki verdiği sözü tutamamıştır ama başkanımızın en çok önem verdiği konu herkezin özlediği galatasarayı yaratmaktır ve bunun için en doğru adımlarla ilerlemektedir

Üst Alt