Basketbol Oyuncu Önerileri - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Basketbol Oyuncu Önerileri

Cevap: Basketbol Oyuncu Önerileri

Kimsenin sana Fenerlisin diye abandigi yok Ibo sadece 70 sayi iddiana cevap verilmis bence de gayet iyi bir cevap verilmis.

Hayri TBL'deki sayı istatistikleri ne kadar kriter ki EP için? Bir de yediği ortalama sayıları koymak lazım. Yediği sayı ortalamasına rağmen EP için TBL ciddiye alınacak bir platform değil, bakılacak yer EL diye tekrar edeyim.

05-06 -> 66.4

04-05 -> 68.1

03-04 -> 67.2

02-03 -> 68.4

BetExplorer - Team Stats - Pilsen Istanbul - latest results and tables (Linkten sezonları değiştirebilirsiniz)

Söylediğim şey Oktay Mahmudi'nin basketbol felsefesinde önceliğin savunma olduğu ve yüksek skorlara pek yer olmadığı. Bir sürü sonuç koydum EL'deki son 3 sezonu ve Benetton'da çalıştığı döneme ait. Kaç maça çıkmış ve kaç tanesinde en az 1 takım 70 sayının altında kalmış ona bakmak lazım. Cevabın ne kadar iyi olduğu o zaman daha iyi tartışılır...

Edit: Hayri reis ters köşeye yatırmış Uğur seni ama olsun, arkam dönüktü, görmedim pozisyonu. :D

Al Farouq Aminu

1283522432_AlFarouqAminu.jpg

@ İbrahim Alkan

Az sayı atıp, -çoğu maçta- daha az sayı yemenin neresini eleştiriyorsun anlamadım?

Eleştirmiyorum ki. Takımın skor gücünün düşük olduğunu, kimlerle çözüleceğini tartışanlar vardı, onlara cevaben şunu yazdım.

-Takımın skor eksiğini gideremezsiniz, boşuna kafanızı yormayın. Oktay Mahmudi'nin çalıştırdığı takımlar 70 sayıyı hem zor atar, hem zor yer. Hocanın basketbol felsefesi ile oyun sistemi insan üstü savunma ve yaratıcılığın kısıtlı olduğu düşük tempolu setler üzerine kurulu olduğu için takımlarının karakteristik özelliğidir düşük skorlu maçlar.

Sonra da Oktay Mahmudi'nin en beğendiğim yerli antrenör olduğu ve Avrupa'da takımını izlemekten en keyif aldığım 3 antrenörden biri olduğunu yazdım Pesiç ve Piagiani ile beraber.

Sadece Fenerbahçeli olduğum için Oktay Mahmudi'nin oyun felsefesini ile ilgili yazdıklarıma itiraz edildiğini düşünüyorum. Oysa ki ortada itiraz edecek bir şey yok. Az önceki mesajımda yazsam mı yazmasam diye çok düşündüm, ortalık biraz şenlensin diye yazmadım, şimdi yazıyorum. Savunma ve sistem basketbolu hastasıyım ben. San Antonio-Detroit maçı izlemeyi Phoenix-Golden State maçı izlemeye her zaman tercih ederim. Bu bağlamda Oktay Mahmudi basketbol anlayışı olarak en beğendiğim yerli antrenör benim. Yerliyi geçtim, Avrupa'da da takımlarını izlemekten en keyif aldığım hocalar Pesiç, Oktay Mahmudi ve Piagiani olmuştur oynattıkları savunma merkezli sistem basketbolundan ötürü. Anlayacağınız Oktay Mahmudi'ye olumsuz eleştiri yapmıyorum, sadece basketbol felsefesinde yüksek skorlara pek yer olmadığını söylüyorum. Kendisinin antrenörlüğünü çok beğenirim.

Olumsuz bir şey söylemiyorum sözün özü. Oktay Mahmudi'nin oyun felsefesi bu, kendi basketbol doğrularından vazgeçmediği sürece GS düşük skorlu maçlar oynar, gelecek oyuncular da takımın skor gücüne fazla etki etmez diyorum. Hocanın basketbola bakışı savunma ve düşük tempolu setlere dayalı çünkü.

Sadece Fenerbahçeli olduğum için Oktay Mahmudi'nin oyun felsefesini ile ilgili yazdıklarıma itiraz edildiğini düşünüyorum. Oysa ki ortada itiraz edecek bir şey yok. Az önceki mesajımda yazsam mı yazmasam diye çok düşündüm, ortalık biraz şenlensin diye yazmadım, şimdi yazıyorum. Savunma ve sistem basketbolu hastasıyım ben. San Antonio-Detroit maçı izlemeyi Phoenix-Golden State maçı izlemeye her zaman tercih ederim. Bu bağlamda Oktay Mahmudi basketbol anlayışı olarak en beğendiğim yerli antrenör benim. Yerliyi geçtim, Avrupa'da da takımlarını izlemekten en keyif aldığım hocalar Pesiç, Oktay Mahmudi ve Piagiani olmuştur oynattıkları savunma merkezli sistem basketbolundan ötürü. Anlayacağınız Oktay Mahmudi'ye olumsuz eleştiri yapmıyorum, sadece basketbol felsefesinde yüksek skorlara pek yer olmadığını söylüyorum. Kendisinin antrenörlüğünü çok beğenirim.

Sen buraya Oktay Mahmuti'nin takımları savunma üstüne kuruludur çok fazla sayı atmaz demedin ki. Senin üslubun Oktay Mahmuti olduğu sürece skor eksiğinizi gideremezsiniz o adamla olmaz der gibiydi.

Tutku-Ender konusunda genel cevap veriyorum, tek tek alıntı yapmanın anlamı yok. İkisinin oynadığı takımlar, ligler ve uluslararası organizasyonlara bakarsanız kıyas yapmaya yer olmadığını zaten görürsünüz.

Cevap vermeyin demişssin ama buna cevap vermek lazım. Arada takım, lig ve organizasyon olarak fark falan yok. Ender yıllarca Efes'te oynadı Tutku Ülker'de oynadı. Euroleague ise yıllarca Tutku da oynadı Euroleague'de.

Hem sen buraya Oktay Mahmuti'nin takımları savunma üstüne kuruludur çok fazla sayı atmaz demedin ki. Senin üslubun Oktay Mahmuti olduğu sürece skor eksiğinizi gideremezsiniz o adamla olmaz der gibiydi.

Cevap vermeyin demişssin ama buna cevap vermek lazım. Arada takım, lig ve organizasyon olarak fark falan yok. Ender yıllarca Efes'te oynadı Tutku Ülker'de oynadı. Euroleague ise yıllarca Tutku da oynadı Euroleague'de.

Ayrıca tutkunun euroleague takımları yerine telekomda oynaması kendi tercihi.Telekomda 1 milyonu geçen bir ücreti vardı

Son 3 seneyi değil hepsinin istatistiklerini çıkardım en düşük ortalama 73 sayı çıktı o da son sezon.

Hem sen buraya Oktay Mahmuti'nin takımları savunma üstüne kuruludur çok fazla sayı atmaz demedin ki. Senin üslubun Oktay Mahmuti olduğu sürece skor eksiğinizi gideremezsiniz o adamla olmaz der gibiydi.

Kötü bir şey söylüyormuşum gibi algılanacak bir üslubum olduysa kusura bakma, durum anlaşıldı umarım ama takımlarının savunma üzerine kurulu olduğunu söylemiştim zaten.

-Takımın skor eksiğini gideremezsiniz, boşuna kafanızı yormayın. Oktay Mahmudi'nin çalıştırdığı takımlar 70 sayıyı hem zor atar, hem zor yer. Hocanın basketbol felsefesi ile oyun sistemi insan üstü savunma ve yaratıcılığın kısıtlı olduğu düşük tempolu setler üzerine kurulu olduğu için takımlarının karakteristik özelliğidir düşük skorlu maçlar.

Son cümlen için de bir şeyler söylemek istiyorum. Galatasaray'ın skor eksiği yok, Oktay Mahmudi'nin basketbol felsefesi düşük skorlu maçlar. O başınızda olduğu sürece az sayı atıp, az sayı yiyen bir takım olacaksınız, eğer ki sistemini değiştirmezde. Kötü bir şey değil bu.

seibutis ve jasaitis kesiklikle alınmalı.

ikisi de oktay hocanın taktiğine çok uyuyor ikisi de çok iyi savunmacı ve skor sıkıştığında iyi şut atabilen oyuncular.

yabancı sınırlamasına gelince rancikle yollar ayrılırsa zaten sorun çözülüyor çünkü shumpert de seneye türk statüsünde oynayacak.

uzun ihtiyacımız da eğer draft olmazsa kesinlikle furkan aldemir.

Furkan Aldemir sakatlıktan çıktıktan sonra çok kötü bir performans sergiliyor. Maçlarda topa yükselmesi konusunda bile sıkıntılar var , 1-2 ribaundla anca tamamlıyor maçı. Sayıya katkısı 0. Umarım çok kısa sürede eski performansına döner. Onun kötü oyunu Karşıyaka'yı da etkiledi , hem avrupadan elendiler hem de bornova gibi bir takıma kaybettiler arka arkaya Furkan'ın gelişiyle.

Fener maçında sakatlanması Fener'in uğursuzluğunun üstüne geçmesine sebep oldu heralde. :eek:

2011-2012 kadrom

Tutku Açık-Kerem Tunçeri

Ship-Evren Büker-Domercant

Mert Sampırt-Jasaistis-Caner

Kerem Gönlüm-Haluk Yıldırım-İlkan Karaman

Andric-Ermal-Marcus Haislip

Üst Alt