Beşiktaş'ın Borcu Açıklandı! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Beşiktaş'ın Borcu Açıklandı!

Enfes derecede boş yapmış. İstanbul dışında bu mağazaların yıllardır şampiyonluk dışında kar yapıklarını ben duymadım işin özü. Kulüp mağazalarının elemanlarının satış yapma gibi bir ekstra çabalarının olduğunu düşünmüyorum memur gibi iş yapıp evlerine gidiyorlar.
Mağazaların özelleştirilip kulüplerin kar marjı ile satış yapmaları gerekir.
Kulüpler reklamcılık konusunda pasifler ki altından kalkılabilecek yükü de yok. Günde ekstra 10 lira kar ile 10 tane anahtarlık satsan ayda 3000 Tl yapar bir dükkanın elektrik parasını da çıkarırsın. Çaba yok bilen gelip alıyor zaten zihniyeti sürdüğü sürece mağazalar sürekli borç yazar.

Bir mağazanın sabit gideri 50 bin falandır. 100 mağaza olsa 5 milyon lira.
Ayda 200 tane forma satacaksın ki kar değil sadece bu gideri karşılayacaksın. Dönmez kardeşim dönmez. Online mağazacılık varken hele hiç dönmez. Kulüplerin bu işleri başkasına devretmesi gerekir ki gereksiz ekstra yükten kurtulsunlar.

"Ya bir sus artık seni de kucaklayalım". Ahmet başkan kusura bakma da matkap fiko ancak evliyken arkadaşının kızını kucaklar... Bilmiyor musun hiç bence kendini kolla...

Kerem Akbas

@kakbas

Kulüplerin finansal yapısındaki zayıflık kredi verenleri bir teminat almaya itiyor. Bu teminatları incelediğimizde ise 3 takımın 3. Kişilere para bulmak için verdiği teminat tutarının 7,5 milyar TL olduğunu görüyoruz.
EQ0F6tfWkAE1tvy

Kerem Akbas

@kakbas

·
1 sa

@kakbas
adlı kişiye yanıt olarak
Bu tablonun gösterdiği gerçek kulüplerin bu kadarlık gelirleri kulübe uğramadan kreditörlere gidebilir. Yeni bankalar birliği anlaşması yapmış iki kulüpten Beşiktaş geleceğini tamamen ipotek ederken Galatasaray’da ipotek miktarının azalmış.

Anladığım Bjk'nin nakit akışı bu temlikler yüzünden neredeyse tamamen bitmiş gibi yani kasaya giren hiç para yok. Bizimkiler bankalar birliği anlaşmasında temlikleri azaltmışlar buda nakit akışımızı daha rahatlatmış.

Ajax'ın 28 milyon euro maaş yüküyle yarı final oynadığı yerde senin 60 milyon euro harcama hakkın yok. Maaşlar düşecek küçülmek zorundasın buna uyan ilk kulüp uçar gider.

Üst Alt