Black Friday! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Black Friday!

Konu laptoplardan açılmışken. Bana da bi laptop önersenize yav.

Aradığım ana özellikler: 14" / 8GB Ram/ SSD olsa güzel olur ama HDD de olabilir/ beni rahat bi 5 sene götürmesi lazım/ cihaza göre uygun kalitede işlemci/ ince bir laptop.

Yukarıda yazdığım özelliklerden olmazsa olmazı 14", beni en az 5 sene götürmesi ve ince olması. Inceden kastım öküz kadar bir cihaz olmasın yani. Mesela Acer Swift çok hoş bir alet.

Diğer bütün özelliklerde aslında bayağı esneğim diyebilirim.

Not: Oyun falan oynamayacağım, kişisel kullanım + iş kullanımı için laptop arıyorum.

Bunun icin ayırdığım bütçem maksimum 800€.

sent via GSC
Bütcene ve özellikle ekran büyüklügüne uygun bunu bulabildim.
https://www.alternate.de/HP/ProBook-430-G5-(3KY89EA)-Notebook/html/product/1410807?

HP marka cihazlar kullanmadim ama kullananlar tarafindan su ana kadar negatif bir fikir duymadim.

Olm bak boş atmaktan vazgeç koyucam tekmeyi yoksa fiyata göre kalite kıyası yapılmaz.

Kasa kalitesi, iç kasa mimarisi, ekran tipi, tuş klavye bağlantıları vs bir çok etken var her şey oradaki donanımlar değil, ayrıca her markanın fiyat politikaları da farklıdır.

Kötü bir şey demedim ki param yok, o kadar borca giremem sadece. Hem kasa, klavye tasarım ve kullanış bakımından iyi, hem de belirli donanım özelliklerine sahip bir modeli mümkün olan en uygun fiyata bulmaya çalışıyorum sadece. Fiyatlara bakınca da MSİ benim için zor gözüküyor diyorum.

MSİ çok iyi de çok fark var arada fiyat olarak.

Aynı klasmana yakın PC'ler

ASUS 7.000
Monster 5200
MSİ 8000 TL ve üstü

konunun uzmanı falan değilim yanlış anlaşılmasın 98 yılından beri pc kullanıyorum. Birçok marka pc kullandım genel görüşüm:
çok iyi bir oyun bilgisayarı istiyorsanız ve fanı mouse'u herşeyi ile kurup oynayacaksanız > monster
daha çok tasarım ve yüksek mühendislik programları kullanacaksanız > msi
sıra dışı tasarım,incelik,hız ve tabi çevredekilerin ilgisini istiyorsanız > macbook air
orta düzey ama uzun ömürlü pc'ler > samsung-sony vaio-asus
hiç yaklaşmamanız gereken pc'ler > vestel,casper(kullanan arkadaşlardan özür diliyorum)

kullanım şeklini tariflersen nacizane daha iyi öneri sunabilirim renktaşım.

konunun uzmanı falan değilim yanlış anlaşılmasın 98 yılından beri pc kullanıyorum. Birçok marka pc kullandım genel görüşüm:
çok iyi bir oyun bilgisayarı istiyorsanız ve fanı mouse'u herşeyi ile kurup oynayacaksanız > monster
sıra dışı tasarım,incelik,hız ve tabi çevredekilerin ilgisini istiyorsanız > macbook air
hiç yaklaşmamanız gereken pc'ler > vestel,casper(kullanan arkadaşlardan özür diliyorum)

Oyun fanı sayılmam pek. FIFA/PES ve FM oynarım. Mühendislik programı kullanacağım, kodu ne kadar hızlı çalıştırırsa o kadar iyi benim için. 5 yıldır ağır PC taşıyorum yorucu oluyor açıkçası. O yüzden optimum incelikte olsa iyi olur.

Bu arkadaşın ihtiyacı olan pc max 4 binlik matlab/simulink kaldırması kafi olan bir bilgisayar, öyle yüksek seviyede ekran kartı ihtiyacı yok ama buna rağmen kullanım kolaylığı yerine garip noktalara takılıyor, biz buna kısaca "ne istediğini bilmeyip boş atmak" diyoruz üstat.

Bu arkadaşın ihtiyacı olan pc max 4 binlik matlab/simulink kaldırması kafi olan bir bilgisayar, öyle yüksek seviyede ekran kartı ihtiyacı yok ama buna rağmen kullanım kolaylığı yerine garip noktalara takılıyor, biz buna kısaca "ne istediğini bilmeyip boş atmak" diyoruz üstat.
Doğru ama şu ortamda para vermişken biraz mantıklı davranmak gerek.PClerin fiyatları çok esnek durumda biraz iyi bir şey alması faydasına olur.

Oyun fanı sayılmam pek. FIFA/PES ve FM oynarım. Mühendislik programı kullanacağım, kodu ne kadar hızlı çalıştırırsa o kadar iyi benim için. 5 yıldır ağır PC taşıyorum yorucu oluyor açıkçası. O yüzden optimum incelikte olsa iyi olur.

renktaşım özellikle "cahce ram" yüksek bir şey almalısın. Oyunlarla çok vakit geçirmiyorsan msi öneririm ama fiyatı yüksek haklısın. böyle olunca istediğin özelliklerde ve güvenilir marka olarak monster'ı almak mantıklı. Sony-vaio deneyebilirsin ancak monster kadar uzun ömürlü ve performansı yüksek olmayacaktır.

Abra A5 V13.2 15.6" Gaming Laptop | Monster Notebook

Asus'lar pahalı ciddi ama daha kötü de olsa bu da var aklımda. Gerçi U serisi işlemci H'e göre daha kötüymüş.

Asus Vivobook X542UR-DM452T Intel Core i7 8550U 8GB 1TB Fiyatı

Öncelikle amacın temelde hafif olması ise o Asus yerine bu Asus daha iyi olacaktır, bu pc black friday'de hemen hemen 4 bin lira civarına düşer ve seni iş amaçlarıyla iyi vakit götürür, 14 inç olması bence aradığın laptop için iyi bir özellik.

Asus Vivobook TP410UR-EC157T Intel Core i5 8250U 4GB 256GB Fiyatı

İkincisi o Asus fena değil ama 15.6'lık bir pcye çıktığın zaman ve ağırlığı da biraz fazlaysa daha farklı özelliklerin de ekli olması lazım evet bu Asus benim attığımdan daha iyi ama benim attığım hitap ettiği alanlara göre daha kullanışlı bir cihaz.

Bu noktada monster tarafına gidiyor iş, monster o Asus'a göre 10 kat daha iyi çünkü temelde hemen hemen aynı ağırlıktalar ve daha fazla alana hitap edebilen güzel bir pc o, black friday'de düşer mi onu bilemiyorum. Onun bir tık altı şu da var :

Abra A5 V13.1.1 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Lenovo Ideapad Black Friday indirimlerinde yaklaşık 5500 lira civarlarına inebilir ama dediğim gibi 5 gün önce 6 bin liraydı.

Müsait zamanda ekleme yaparım ama Monster iyi duruyor, diğerlerini fiyata göre değerlendirmek lazım.

İlk attığım ise tam taşınacak bilgisayar.

Öncelikle amacın temelde hafif olması ise o Asus yerine bu Asus daha iyi olacaktır, bu pc black friday'de hemen hemen 4 bin lira civarına düşer ve seni iş amaçlarıyla iyi vakit götürür, 14 inç olması bence aradığın laptop için iyi bir özellik.

Asus Vivobook TP410UR-EC157T Intel Core i5 8250U 4GB 256GB Fiyatı

İkincisi o Asus fena değil ama 15.6'lık bir pcye çıktığın zaman ve ağırlığı da biraz fazlaysa daha farklı özelliklerin de ekli olması lazım evet bu Asus benim attığımdan daha iyi ama benim attığım hitap ettiği alanlara göre daha kullanışlı bir cihaz.

Bu noktada monster tarafına gidiyor iş, monster o Asus'a göre 10 kat daha iyi çünkü temelde hemen hemen aynı ağırlıktalar ve daha fazla alana hitap edebilen güzel bir pc o, black friday'de düşer mi onu bilemiyorum. Onun bir tık altı şu da var :

Abra A5 V13.1.1 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Lenovo Ideapad Black Friday indirimlerinde yaklaşık 5500 lira civarlarına inebilir ama dediğim gibi 5 gün önce 6 bin liraydı.

Müsait zamanda ekleme yaparım ama Monster iyi duruyor, diğerlerini fiyata göre değerlendirmek lazım.

İlk attığım ise tam taşınacak bilgisayar.

Emeğine sağlık. Bakalım artık black friday günü fiyata göre bir karar vereceğim. Vatan'a uğrayıp bulabilirsem bir modelleri de görürüm yakından.

Alpi daha önce sana attığım monsterlar iyiydi onlardan birisini al ya da yeni monster bakarım. Çıldırtma adamı parayı çöpe atma.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hepsiburada onumuzdeki hafta kampanyayi baslatacak.

Kampanyadan almak istediginiz bir urunu "daha sonra al" secenegi ile bir kenara birakip, kampanya baslayinca alabiliyormusuz.

Soylenenlere gore satilacak urun yelpazesi alisilmisin disinda genis olacak.

Üst Alt