CERN Açıkladı : Higgs Parçacığı Bulundu! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

CERN Açıkladı : Higgs Parçacığı Bulundu!

Daha Piramitlerin içine girebilen bir teknoloji yok, nereye yeni bir icad yapıyorsun, kolay mı öyle?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: CERN Açıkladı : Higgs Parçacığı Bulundu!

Yahu bu deneye harcanmasa bile o para herhalükarda afrikaya falan gitmeyecekti.Neyi tartışıyorsunuz ki :D

Benim bildiğim Barış Manço'nun 20 sene önceki programında bile bu Cern deneyi lafı geçiyordu.Çok eski proje.Bir sürü de keşif yapılmış higgs parçacığı haricinde.

Yahu bu deneye harcanmasa bile o para herhalükarda afrikaya falan gitmeyecekti.Neyi tartışıyorsunuz ki :D

Benim bildiğim Barış Manço'nun 20 sene önceki programında bile bu Cern deneyi lafı geçiyordu.Çok eski proje.Bir sürü de keşif yapılmış higgs parçacığı haricinde.

noktayı koymuş beyler dağılın :ka21:

Anıl kardeş paylaşmış...

Konuya vakıf değilim ama okuduğumdan anladığım, özellikle boldladığım kısım, olayın..

Yaratma ilmi, yaratıcılıkla alakalı olduğunu hissettirdi..

''İspat ettik'' dedikleri şey bu mu, yoksa yanlış mı anladım acaba??

İspat ettikleri şey yüksek enerjiden madde oluşabileceği.En basit mantıkla elmayı armuta çevirmeyi başardılar.

Kesgin'in dediği gibi abi, ona harcanmasa muadili bir şeye harcanacak.

Kimse askeri veya bilimsel harcamayı kesip, hadi bunu da yardım yapalım demez.

Deseler ne güzel de yok öyle bir şey yani :eek:

Yuh, bu olaya nasıl bir bakış açısıyla yaklaşanlar var. Cidden okudukça tüylerim ürperiyor.

Konu hakkında bilgi sahibi olmadan yorum yapan mı dersin, okuduğunu anlamayıp saçma boyutlardan giren mi dersin.. Ne ararsan var 9 sayfanın içinde.

Bu zihniyette bizim yerimizde saymamız gayet normal. Fazla uğraşmaya gerek yok.

Abi saçma konuşuyorsunuz, tezini çürütmem için benimde hoşuma glltmeyen örnekler vermek zorunda kalacağım, bence uzatmayın.

1o.5 milyar dolar yahu...

sabancının harcadığı miktara itiraz etmek gibi birşey bu reis adamların parası var kafalarına göre yatırım peşinde koşuyorlar işte kimisine göre boş bir buluş kimisine göre değil bu kadar yatırım yapıp sonuca ulaşan adamın elbet bir hedefi vardır hiç kimse 10.5 milyar doları çöpe atmaz

Geleceğe portal açacaklar belki de nerden biliyosunuz :Z18: ?Kamuoyuna açıklamadıkları büyük planlar var işin içinde.10 milyar doları bi bozonu bulmak için harcamadılar tabii ki :)

Cern deneyinden kastım Büyük Hadron çarpıştırısı.Proje çizimleri seneler öncesinden belliydi zaten.

Zaten başka teknolojileri üzerinde de araştırma yapıyor adamlar.Bu ekstrayı yapabilmek bile büyük olay

Üst Alt