Ceyhun Yıldızoğlu | Eski Koç - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ceyhun Yıldızoğlu | Eski Koç

Cevap: Ceyhun Yıldızoğlu | Koç

Hocayla alakalı değilde Hejkova takıma müthiş derecede hakim Chatman ve Mondelo'da sağlam koçlar ama Hejkova'nın yeri başka.

Hocayla alakalı değilde Hejkova takıma müthiş derecede hakim Chatman ve Mondelo'da sağlam koçlar ama Hejkova'nın yeri başka.

Hejkova apayrı bir şey zaten. Pokey Chatman'ı pek sevmezdim antrenörlüğünü de beğenmezdim ama geçen sene Fenerbahçe'ye koyup o kadroyu Final Four'a taşımasından sonra iki konuda da fikrim değişti.

Hejkova apayrı bir şey zaten. Pokey Chatman'ı pek sevmezdim antrenörlüğünü de beğenmezdim ama geçen sene Fenerbahçe'ye koyup o kadroyu Final Four'a taşımasından sonra iki konuda da fikrim değişti.

Chatman'ı ben de sevmem geçen sene bizim Spartak maçında Prince'e laf geçirememişti ve sahada kapışmışlardı orada negatiftim ama final four ve sonrası fikrim değişti.

İkinci yarı sırf Hejkova'yı izledim çok sakin ne dediyse takım onu yaptı bugün her şekil kötüydük de hoca farkı çok barizdi.

Chatman'ı ben de sevmem geçen sene bizim Spartak maçında Prince'e laf geçirememişti ve sahada kapışmışlardı orada negatiftim ama final four ve sonrası fikrim değişti.

İkinci yarı sırf Hejkova'yı izledim çok sakin ne dediyse takım onu yaptı bugün her şekil kötüydük de hoca farkı çok barizdi.

Basketbolda antrenör farkı diğer sporlara göre çok daha fazla etkili oluyor. Zaman kaybetmeden şu takıma iyi bir antrenör getirip 5-6 yıl dokunmadan belirli bir sisteme dayalı bir ekol olsak diyeceğim de her sene yarısından fazlası değişen bir takım var ortada.

Basketbolda antrenör farkı diğer sporlara göre çok daha fazla etkili oluyor. Zaman kaybetmeden şu takıma iyi bir antrenör getirip 5-6 yıl dokunmadan belirli bir sisteme dayalı bir ekol olsak diyeceğim de her sene yarısından fazlası değişen bir takım var ortada.

Açıkcası hocayla ilgili hep sabır edelim diye yazmıştım yani ne olur bilmiyorum ama kaybettik diye değilde sanki oyuncular hocayı takmıyor,molalarda oyunculara bakınca öyle hissediyorum.

Açıkcası hocayla ilgili hep sabır edelim diye yazmıştım yani ne olur bilmiyorum ama kaybettik diye değilde sanki oyuncular hocayı takmıyor,molalarda oyunculara bakınca öyle hissediyorum.

Hocanın bir otaritesi antrenörlük nağmına yaptığı bir şey yok ki, tek işlevi mola alıp oyuncu değiştirmek. Ben olsam ben de takmam yani, hadi yerli oyuncular neyse de Diana veya Tina gibi yıldızların takmaması normal, benim korkum Fowles katıldıktan sonra ne olağı, takım içi dengeler çok bozulabilir.

Üçüncü periyotta dışarıdan bu kadar iyi atarlarken neydi o alan savunması bir de üstüne ısrar ettik hayır sezona genel baktığımızda alan savunmasını iyide yapamıyoruz bir de iki pozisyonda denediğimiz zone vardı o apayrı zaten.Yenildik diye değil bunlar zaten bu tarz oyunumuz sadece sahadaki coaching hataları ile açıklanamaz maalesef.

tek bildigi şey alan savunması. ulan sapır sapır 3lük yiyoruz. hala alan savunması yapıyor adam. sariyeyi gelsin istemedim bu takıma ama en azından birseli yıpratırdı. ışılın karşısında birsel yeniden doguyor nedense. 39 a 22 riabun almışız ribaunlarda beter olmuşuz. hicbir önlem yok. cem akdag gelse takımın şekli degişir. alba dee tina fowlesle biz bunlara tecavüz ederiz. 3. periyotta bu eziklere 3lük show yaptırdık. bukadar serbest bırakılmaz birsel. bırakırsan macın yıldızı olur birsel. evet birsel iyi oyuncudur ama baskı gördügündede şaşırabiliyor. sariyeyi neden aldın diye sorarlar adama sonra.

Oyunculardan verim almak senin öncelikli görevin ama senin gibi bir beceriksiz,vizyonsuz biri yüzünden ipini koparan taraftar yerlilere giydiriyor.Düş artık şu takımın yakasından.

Oyunculardan verim almak senin öncelikli görevin ama senin gibi bir beceriksiz,vizyonsuz biri yüzünden ipini koparan taraftar yerlilere giydiriyor.Düş artık şu takımın yakasından.

cem akdagın elinde bunlar baya verim veriyordu. bu adam geldi geleli hepten bittiler. tabi bu türk oyuncularında sorumluluk alması lazım. onlardada hata var. ama bu hoca defolup gitmeli.

Hücum için tek bir seti olmayan topu Dee'ye verelim o kendine kendine bir şeyler yapsın zihniyetindeki koçumuz

Hayatımda bu kadar anlamsız, zamansız rotasyon yapan başka bir antrenör görmedim. Maçın en olmayacak yerinde en olmayacak oyuncular üzerinden öyle bir rotasyon yapıyor ki saçımı başımı yoluyorum. Zaten final serisinin 3.maçında tam üstünlüğü elimize aldığımızda Seimone ve Işıl'ı çıkartıp, Tuğba ve Hodges'ı sokup maçı verdiğini herkes hatırlar. 1 dakikada 6 fark yedik bir daha da toparlayamadık.

cem akdagın elinde bunlar baya verim veriyordu. bu adam geldi geleli hepten bittiler. tabi bu türk oyuncularında sorumluluk alması lazım. onlardada hata var. ama bu hoca defolup gitmeli.

Yerlilerin tek görevi topu Dee'ye vermek.Koç bunu istiyor.Oyuncu da uyguluyor.Hepsi bu.Yerliler sorumluluk alsın demekle olmuyor maalesef.Seni ikinci planda tutan bir koç var kenarda.Ne isterse onu yaparsın.

Seimone şampiyonluğu getirseydi nasıl göndericekti onu?

Geçen sezon koçun tek amacı Augustus'tan kurtulmaktı,başardı.

Seimone şampiyonluğu getirseydi nasıl göndericekti onu?

Geçen sezon koçun tek amacı Augustus'tan kurtulmaktı,başardı.

Adamın açıklamasına bakar mısın? "Euroleague'den Augustus'un Angel'a verdiği hücum ribaundları yüzünden elendik." 2 maçta toplam 40+ fark ye sonucu Angel'ın aldığı 4 hücum ribaunduna bağla. Bu adamın Seimone'a takıntıklı olmadığına kimse inandıramaz beni. Kendi aldığı uyduruk Hodges ve Gintare yüzünden değil, Avrupalı almak yerine Currie'yi alıp Tuğba Palazoğlu'nun 30 dakika oynamasından değil ama Seimone'un verdiği 4 ribaund yüzünden.

Seimone onun beceriksizliğine kabiliyetsizliğine rağmen alacaktı yine şampiyonluğu da hakemler izin vermedi 6 saniye kala öne geçirdi ama Horakova. :sad007:

Augustusa yaptığı haksızlıktı.Bu sene Dee geldi artık bahaneside yok.Hatta Fowlesın tek rakibi diyebileceğimiz Tinayı da aldık ki hiç bir bir takım pota altında bize karşı kullanmasın diye

Yerlilerin tek görevi topu Dee'ye vermek.Koç bunu istiyor.Oyuncu da uyguluyor.Hepsi bu.Yerliler sorumluluk alsın demekle olmuyor maalesef.Seni ikinci planda tutan bir koç var kenarda.Ne isterse onu yaparsın.

iyide ışıl bomboş 3 lük atmaktan vazgeciyor. eger kaptansa sorumluluk alacak. hatanın yüzde 70i hocaya aitse yüzde 30u ışıla ait.

Üst Alt