covid aşılarının yan etkileri - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

covid aşılarının yan etkileri

damarlarimda iki doz biontech var

her iki dozda da ilk gün kol agrisi hissettim o kadar

1-2 hap parol iciyordum bir seyim kalmiyordu

bu bünyeden bünyeye degisiyor ama

misal benim kronik kalp rahatsizligi olan babami hicbir yan etki vurmadi cok sükür

hicbir sikinti olmadan asisini oldu

2 doz biontech oldum, en küçük bir rahatsızlık olmadı
Çevremde çok insanda da kiminde hiçbirşey, kiminde hafif kol ağrısı dışında birşey olmadı
Sadece bir arkadaşımda 2. dozun ertesi günü başlayıp 24 saat süren halsizlik ve üşüme oldu, o da çalışmaya engel olacak kadar değil ve sonraki günün sabahı hiçbirşey kalmadığını söyledi
Birebir şahit olduklarım bu şekilde şimdiye kadar

3.doz sinavok aşısınıda ayın 2sinde oldum. Kronik Tip1 Diyabet hastasıyım. Biontech ne kadar başarılı olsada bana gelecek konusunda güven vermedi. Pttde çalışıyorum birsürü arkadaşım korona oldu kurumda. Burda en belirleyici etken aşı olsanda olmasanda maske ve temizlik. Dikkat edersen sıkıntı olmuyor. Çevremde gördüğüm hastaların %90ı maskesiz düğün akraba cenaze gezmelerinden kapanlar. Fethiye'de yaşıyorum turistlerin yerli yabancı %90ı ortalama maske takmıyor. Cahil ve bilinçsiz bir toplumuz. Kimse ülke çevre demesin bu cahillik konusunda. Kimse kendini yetiştirmeyi bilmiyor. Eski nesil geleneklere daha bağlıyken yeni nesil malesef...

3.doz sinavok aşısınıda ayın 2sinde oldum. Kronik Tip1 Diyabet hastasıyım. Biontech ne kadar başarılı olsada bana gelecek konusunda güven vermedi. Pttde çalışıyorum birsürü arkadaşım korona oldu kurumda. Burda en belirleyici etken aşı olsanda olmasanda maske ve temizlik. Dikkat edersen sıkıntı olmuyor. Çevremde gördüğüm hastaların %90ı maskesiz düğün akraba cenaze gezmelerinden kapanlar. Fethiye'de yaşıyorum turistlerin yerli yabancı %90ı ortalama maske takmıyor. Cahil ve bilinçsiz bir toplumuz. Kimse ülke çevre demesin bu cahillik konusunda. Kimse kendini yetiştirmeyi bilmiyor. Eski nesil geleneklere daha bağlıyken yeni nesil malesef...
Şuan Covidli olarak evde yatıyorum. O kadar önlem almamıza rağmen efor testinde anneme geçti, annemden de bizlere geçti. Yani hastane de şifayı kaptık. Yani her yeri dökülüyor maalesef.

Evetttt

Yan etki 1.

Deri altı çip. Tebrikler!

Not: Twitterde gördüm paylaşıyorum. Kalkınma planında gerçekten böyle birşey varmı bilmiyorum yaniEkli dosyayı görüntüle 135855Ekli dosyayı görüntüle 135856

SM-G975F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Bunda kötü bir durum yok.
Bu Endüstri 4.0 üzerine tamamen japonların ortaya attıkları Toplum 5.0 fikrinden gelen bir teknolojik yaklaşım.

Yani şöyle ki akıllı sistemler, fabrikalar, dijital dönüşümler, nesnelerin interneti derken hepsine eyvallah ama insan nerede kardeşim dünyada her şey insan için değil mi fikriyle ortaya çıkan yaklaşım.

Teknolojinin odağına insanı koyuyoruz. Onun çevresinde gelişimler başlamalı.
Keza yukarıda vurgulanan şey günümüzde kullanılan teknolojik yaklaşımlar. Bu yeni bir olay da değil dünya üzerinde bir sürü mikro teknolojik ürünler ortaya çıkmaya başladı. Bunların en temeli akıllı saatler ile dijital sağlık verisi toplama işin birinci adımıydı. Daha sonra yüksek teknolojik ürünler ortaya çıktı insanların vücutlarına yerleştirilen minik çipler ile verilerin okunması. Özellikle kan şekeri kontrolü sağlayan sistemler var. Bunların hepsi iot cihaz kategorisinde olup dijital dönüşüm 4.0 parçaları. Daha bunlar ne ki.
Tüm bunlar okey ama hala ve hala kullanışlı değil. 4.0 veri toplama ve işleme üzerine kurulu bir sitsem. İşte burada japonlar devreye giriyor diyor ki bir sonraki daha sağlam dinamikleri olan ve tüm bunların üstüne çıkabileceğimiz sağlam bir dijital dönüşüm şart oğlu şart.
Toplum 5.0

Robotlaşacak mıyız? Evet ama bunu bizim nesil götünde kıllar ağarınca falan görür. Çokta şaapmaya gerek yok.

21. yüzyılda hala ilkel bir şekilde savaşların olduğu insanların taşlanarak öldürüldüğü coğrafyalar var. Emin olalım ki çıkacak yeni teknolojiler yaşatma üzerine olacaktır öldürme değil.

Bazı şeylerden korkuyoruz da hastanelerde kullanılan son teknoloji dijital ürünlere de koşarak gidiyoruz.

Her birimiz en az 1 kere kan vermiştir değil mi?
Bence bu bilgi tamamen yeterlidir gerisi hayal gücünüze kalmış.

Kesin aşıdan olmuştur, dünyadaki sporcuların da aşılanmadı zaten hiçbiri ,bizim Boey de yaldır yaldır koşmuyor maçlarda 😂

Allahtan bilim insanları bu safsatalara kulak asmıyorlar da insanları nasıl daha iyi yaşatırız diye uğraşıyorlar gece gündüz.
Bir örnek vereyim 1950lerde polio yani çocuk felci hastalığı, aşısı bulunmadan önceki durum aşağıdaki fotodaki şekilde , şu ansa hastalık dünyadan silindi aşı olmayan nadir yerler hariç. Bir insanın hayatını bu tüplerin içinde geçirmesi ne kadar kötü değil mi oysa korunma yolu varken.

1950s_ironlungs_1.jpg

Üst Alt