Çukurca'da saldırı: Şehit sayısı 11'e yükseldi ! - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Çukurca'da saldırı: Şehit sayısı 11'e yükseldi !

Cevap: Çukurca'da saldırı: 8 şehit!

bi 2002 öncesine bak bide sonrasına

1984 PERSONEL: 26 VATANDAS: 43

1985 PERSONEL: 58 VATANDAŞ: 141

1986 PERSONEL: 51 VATANDAŞ: 133

1987 PERSONEL: 71 VATANDAŞ: 237

1988 PERSONEL: 54 VATANDAŞ: 109

1989 PERSONEL: 153 VATANDAŞ: 178

1990 PERSONEL: 161 VATANDAŞ: 204

1991 PERSONEL: 244 VATANDAŞ: 233

1992 PERSONEL: 629 VATANDAŞ: 832

1993 PERSONEL: 715 VATANDAŞ: 1479

1994 PERSONEL: 1145 VATANDAŞ: 992

1995 PERSONEL: 772 VATANDAŞ: 313

1996 PERSONEL: 608 VATANDAŞ: 170

1997 PERSONEL: 518 VATANDAŞ: 158

1998 PERSONEL: 313 VATANDAŞ: 85

1999 PERSONEL: 236 VATANDAŞ: 83

2000 PERSONEL: 29 VATANDAŞ: 17

2001 PERSONEL: 20 VATANDAŞ: 8

2002 PERSONEL: 7 VATANDAŞ: 7

2003 PERSONEL: 31 VATANDAŞ: 63

2004 PERSONEL: 75 VATANDAŞ: 28

2005 PERSONEL: 105 VATANDAŞ: 30

2006 PERSONEL: 111 VATANDAŞ: 38

2007 PERSONEL: 146 VATANDAŞ: 37

2008 PERSONEL: 171 VATANDAŞ: 51

2009:135 Şehit

misal isim versek bunlara?

Teğmen Mehmet Tümer. Heron olayında isim verilmedi sanırım. Ama:

MİT'in tespit ettiği 'Çok ***'lı ölüyor, düşürün şu Heronları' konuşmasıyla ortaya çıkan 'Heron skandalı' her geçen gün büyüyorRadikal Gazetesi Ankara Temsilcisi Murat Yetkin, dünkü yazısında, Heronların ***'ya verdiği zararın asker içinde birileri tarafından kasten engellendiği iddiasıyla ilgili çarpıcı bilgilere yer verdi.

Ordu tamamen iktidarın piyonu oldu, istedikleri kişiler atanıyor, istedikleri kadrolaştırma yapılıyor, eskiden şehit verilmiyormuydu diyenler, şimdiki şehit sayısının geçmişin dört katı olduğunu rahatlıkla görecekler.Bir kısım iktidarı korumak adına Ordu'ya suç atmayın lütfen, bu olayı kim temizlerse onun destekçisi olurum, olayın siyasi yön ile alakası yok.

Böyle acemice birşey olabilirmi terörle mücadele konusunda 30 yılı geride bıraktı TSK yeter artık bunun arkasında güçlenen pirim yapan kim varsa belasını versin. Hakkarideki tüm insanlar bu örgüt kamplarının nerede olduğunu biliyorda TSK mı bilmiyor, o yolda 90 lı yıllardan bu yana 100lerce şehit verildi 4 bilinmiyenli denklem değilki bu sen ordu sun senin hava kuvvetlerin ne güne duruyor Hava yoluyla destek yada sevkiyat sağlanamıyormu? Sınıra bukadar yakın olan örgüt kamplarını tüm yerleşim halkı görüyor ve biliyorda daha ne bekleniyor?

Yakınlarına Allah sabır versin Basımız saolsun.

Artık bişeyler yapın yeter adamlar geliyor vuruyor gidiyor bizde sehitlerimize aglıyoruz bumu yani bizim gücümüz laf istemiyoruz intikam istiyoruz. 1 sehide 10 kelle

Böyle acemice birşey olabilirmi terörle mücadele konusunda 30 yılı geride bıraktı TSK yeter artık bunun arkasında güçlenen pirim yapan kim varsa belasını versin. Hakkarideki tüm insanlar bu örgüt kamplarının nerede olduğunu biliyorda TSK mı bilmiyor, o yolda 90 lı yıllardan bu yana 100lerce şehit verildi 4 bilinmiyenli denklem değilki bu sen ordu sun senin hava kuvvetlerin ne güne duruyor Hava yoluyla destek yada sevkiyat sağlanamıyormu? Sınıra bukadar yakın olan örgüt kamplarını tüm yerleşim halkı görüyor ve biliyorda daha ne bekleniyor?

40 yıldır bir ordu şu terörle başa çıkamıyorsa suç kesinlikle ve kesinlikle hükümetlerde değildir. X taraf, Y taraf yok. 40 yıldır uğraştığımız şeye bak, bu kadar acemilik olmaz.

Ben anlamıyorum ROJ TV "yarın 14.30'dan önce eylem yapın haberlere yetiştirelim" demedi mi hainlere ? Bizim istihbaratımızın eli armut mu topluyor da önlem alınmıyor.

2000 yılından öncesine bak.

Tamam Adem. Şehit verdik, hatta RTE öncesi rezildik rüsvaydık. 2000 öncesine bakalım, ozamanda veriyormuşuz şimdide veriyoruz. Ozaman yönetim sucsuz! Vermeye devam edelim.

Aziz Yıldırım ı da cıkarın içerden. Ondan öncede şike vardı, o yapmıs cokmu???

Tamam Adem. Şehit verdik, hatta RTE öncesi rezildik rüsvaydık. 2000 öncesine bakalım, ozamanda veriyormuşuz şimdide veriyoruz. Ozaman yönetim sucsuz! Vermeye devam edelim.

Aziz Yıldırım ı da cıkarın içerden. Ondan öncede şike vardı, o yapmıs cokmu???

Dediklerimi çarpıtmanı, olayın verdiği duygusallığa veriyorum reis. Yönetim tabi ki suçsuz değil ama Ordu da sudan çıkmış ak kaşık değil demek istiyorum. 40 yıldır ufacık bir gelişim elde edemiyorsa ya büyük bir salaklık vardır ya sistemsizlik ya da ifade bile etmek istemiyorum ama ihanet.

Orduya laf atmak şuanda en basit yoldur şehitlerin hesabını şuandaki Türkiyemizin başındaki 2 başmimar Gül ve rte verecektir

Artık insan gücü yerine teknolojinin ön planda olduğu bir ordu şart.

Aslında var teknoloji. Mesela termal kameralar, heronlar. Hatta Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın bir açıklaması vardı ''Kandil'i bbg evi gibi izliyoruz'' diye. Lakin şerefsizler saldırırken ne hikmetse uçan heronlar görmez oluyor, termal kameralar hissetmez oluyor.

Adem 200yılı öncesine bak falan diyorsun. O dönem verilen şehitler operasyon sonucu verilen şehitler. Böyle pisi pisine değil.

hep ayni hikaye

eskiyanin kökü kazinacak

bicak kemige dayandi

.....................

.....................

kur 10.000 kisilik serdengecti ordusunu

gir kandile ve orada da kal

siyasi uzantilarini da tutukla

cok mu zor

avrupada bi bombo olayi oldumu adamlar anamizi soruyorlar

biz insan haklari demokrasi vsvs.