Darius Songaila Galatasaray'da - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Darius Songaila Galatasaray'da

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Darius Songaila Galatasaray'da

Şu "Mahmuti'den iyi mi biliyorsunuz?", "Mahmuti ne yapsa süper yapar", "Hocaya güveniyorum" tarzı yorumları da bırakalım artık. Madem adam çok iyi transferler yaptırıyor, lig oynanmasın o zaman. Ne de olsa şampiyon olacağımız çoktan belli olmuş baksanıza. Bütçe olarak Fener'e yaklaştık. O küçük bütçeyle Fener'den 2 maç aldıysak, 2 katı bütçeyle kesinlikle yeneriz Fener'i 7 maçlık seride.

Öyle olmuyor iste. Bütcemiz Fenerbahce´ye filan yaklasmadi, hala cok altinda. Ülker´in zaten bir basketbol kültürü, altyapisi, calismalari, Avrupa´da taninirligi vardi. Fenerbahce´nin bu basketbol kültürünü sürdürmekten baska yaptigi birsey yok zaten. Ülker´in ayirdigi bütce herzaman böyleydi zaten, simdi daha da artmistir. Öyle düsünmemek lazim.

Galatasaray acikcasi Mahmuti´nin gelmesinden sonra farkli düsünmeye basladi, sansimiza demeyeyim ama mucize sekilde final oynadiktan sonra basketbola olan ilgi ve beklenti artti. Bizim beklentilerimiz herzaman anormal olmustur zaten. Herseyi abartiriz biz, gercekci olmayiz. Türk sporu ortadayken her bransta dünya sampiyonluklari bekleriz, ekol ülkeleri adam yerine koymayiz vs.

Galatasaray 1 senedir atilim yapiyor basketbolda acikcasi, Ülker 20 senedir bu vizyona sahip belkide. Ne zaman kuruldu Ülker bilmiyorum gerci. Hersey öyle kolay degil. Ayrica Galatasaray Basketbol takiminin Avrupa´da henüz bir agirligi yok. Senin bekledigin isimleri alabilmek icin biraz daha beklememiz lazim

Basketbolda kadro iyi olmasına rağmen 5 tane üst düzey oyuncu alındı. Ama futbolda hala üst düzey sayılabilecek bir transfer yok, üstelik futbol daha fazla futbolcuyla oynanan bir oyunken, üstelik futbolda daha kötü ve daha haysiyetsiz oyunculara sahip olmamıza rağmen, üstelik futbola daha fazla önem veriyorken. Tamam basketbol takımına da yapılsın elbet ama elzem ihtyaç futbolcu transferidir. Basketbolda zaten final oynamış bir takım var. Paraları basketbola aktaracaklarına futbola yönlendirmek ve transferde para sıkıntısı çekmemek gerekirdi. Futbol sezonu 1 ay sonra açılacak ama takım daha kurulmadı, basketbol sezonu ekimde açılacak ama kadro hazır. Saçma bir anlayış değil de nedir bu. Basketbol takımına star oyuncuları playoff zamanı getirsen bile yeterli olur. Ama futbolda sezon başı kampını kaçırdığında bile sıkıntı var demektir. Bunu bile bile geciktirmeye devam ediyorlar transferi..

Son transferlerin etlerinden çok sütlerinden yararlanacağız gibime geliyor.Tecrübe olarak Lakovic ve Songaila 30 küsürlerdeler. Takım bu sene 3 guardla oynamaya çalışacak sanırım buda müthiş hızlı olacağız gibime geliyor. Bu yüzden Pekovic tercih edilmedi galiba.Hazırlık maçlarından sonra da 3 numarada Shipp'den katkı alınamazsa bence yolcudur gibime geliyor.

Ama hala bir 3 numara bekliyorum. Jasaitis,Jasaitis,Jasaitis

Cevap: # Darius Songaila Galatasaray'da

Adam bizi finale çıkardı, niye istemeyeyim adamı? Benim eleştirim Oktay Mahmuti'yi tanrı gibi görerek, hiçbir şeyi eleştirmeyen adamlaradır. 33 yaşındaki 2 dedeye verdiğimiz para en az 2,5 milyon $. Bizim için çok büyük bir para. Bu parayı sokağa atmamızı vicdanen hoş karşılayamıyorum, sizin aksinize. Bu transferleri de şahsi fikrimce Oktay Mahmuti'nin yaptığını düşünmüyorum ben. Hakan Üstünberk midir nedir, o adam yapıyor muhtemelen. Sizin dediğiniz gibi Mahmuti yapıyorsa eğer; ya transfer işlerini yürüten bir adam gelsin, ya da Oktay Mahmuti'yi kovalım.

dostum bişe bilyomus gibi cahil cahil konusma şurda marjinal olacam diye.gülüyorum sana neymiş 2 tane dede almısız.futbolmu bu 32-33 yasında adamlara dede dıyon.kaldıkı 32-33 artık futbolda bile normal bi yas.gel bakalım bi dunyadakı hangi basketbolcular kac yasında dirk nöwitzki 33 yasında kobe braynt 33 yasında ömer onan 33 yasında kerem tuncerı 32 yasında kerem gönlüm 34 yasında kaya peker 31 yasında hidayet türkoglu 32 yasında mehmet okur 32 yasında diamantidis 31 yasında spanulis 30 yasında. hala varmı solıycek bişeyın 32-33 yasında adamlara dede dıyıpte kendını komık duruma düşürme

Efes çok iyi takım kuruyor. 1 combo guard, bir de 3 numarayla süper olacaklar. Ersan transferi de bekliyorum ben şahsen. Çünkü grupları hiç kolay değil. Lokavt bitene kadar sağlayacağı katkı bile yeterli olur.

Fenerbahçe zaten kılpayı kaçırdığı son 8'i taban hedef olarak belirlediğini belli etti. Elindeki kadroyu tuttu. Maliyetine oranla iş yapmayan adamları yolladı. Yerlerine Bogdanovic, Jerrells, Gist gibi "iyi" adamları aldı. Tabi Fener'in kalitesini çok da yükseltecek transferler değil. Şimdi bir fırsatları var, o da dopingli çıkan Gist'in yerine adam alabilecek olmaları. Kaliteli bir uzun alabilirler, ki söylentiler de o yönde zaten. Vidmar ve Mirsad da dönüyor ayrıca.

Biz ise maalesef bütçemiz 2'ye katlanmasına rağmen çok daha iyi bir takım olamadık. Ermal'dan iyi olmayan Songalia'dan ve Jerry Johnson'dan iyi olmayan Lakovic'ten bir şey beklemiyorum. Furkan, Cevher, Gordon, Ender gibi isimlerin verecekleri katkılar önemli ancak çok fark ettireceğini sanmıyorum.

Yani Efes 4 adım ileri atıyor, Fener 2 adım ileri atıyor, biz ise yalnızca 1 adım ileri atabiliyoruz. En büyük iki rakibimizi yakalatacak hamleler yerine, onlarla aramızdaki fark açılıyor.

36 yasındakı mirsadı nıe adamdan sayıyon 33 lük songailaya dede dıon ya ondan soruyorum.

36 yasındakı mirsadı nıe adamdan sayıyon 33 lük songailaya dede dıon ya ondan soruyorum.

Mirsad 34 yaşındaki haliyle Euroleague'de hala en fazla rebound toplayan oyuncuysa, adamdan sayılmayı hakediyordur. Kaldı ki Mirsad 3. tercih olarak gayet iyi bir isimken, Songalia ve Lakovic gibi adamlar maalesef bizim ilk tercihimiz olan oyuncular.

Cevap: # Darius Songaila Galatasaray'da

dostum bişe bilyomus gibi cahil cahil konusma şurda marjinal olacam diye.gülüyorum sana neymiş 2 tane dede almısız.futbolmu bu 32-33 yasında adamlara dede dıyon.kaldıkı 32-33 artık futbolda bile normal bi yas.gel bakalım bi dunyadakı hangi basketbolcular kac yasında dirk nöwitzki 33 yasında kobe braynt 33 yasında ömer onan 33 yasında kerem tuncerı 32 yasında kerem gönlüm 34 yasında kaya peker 31 yasında hidayet türkoglu 32 yasında mehmet okur 32 yasında diamantidis 31 yasında spanulis 30 yasında. hala varmı solıycek bişeyın 32-33 yasında adamlara dede dıyıpte kendını komık duruma düşürme

Songaila ve Lakovic özelinde konuşuyordum orada. Her oyuncunun fiziksel özellikleri farklı sonuçta. Lakovic ve Songaila gibi erkenden emeklilik yaşı gelenler de var, Ömer Onan gibi 30'undan sonra çok daha iyi oynamaya başlayanlar da var. İstatistikler, sahada izlediklerimiz falan gösterir ancak kimin yaşlanıp yaşlanmadığını.

Mirsad 34 yaşındaki haliyle Euroleague'de hala en fazla rebound toplayan oyuncuysa, adamdan sayılmayı hakediyordur. Kaldı ki Mirsad 3. tercih olarak gayet iyi bir isimken, Songalia ve Lakovic gibi adamlar maalesef bizim ilk tercihimiz olan oyuncular.

hahahahah mirsadmı 34 yasında adam 7 haziran 1976 dogumlu.arkadasım sen gayet taraflı yorum yapıosun mirsad en iyi zamanlarındayken bile nba de tutunamamıs bir oyuncu.songaila 8 sezondur gayet düzenlı oyunuyo son sezon harıc.son sezonda sakatlık yasadı yoksa yıne duzenlı oynıycaktı.songaila her turlu mirsaddan en az 3 gömlek kalitelı bi oyuncudurki bu yuzden bizim 1.tercıhımız olması normal.lakoviçe gelınce zaten elımızde tutku ender gordon gibi oyun kurucular var.tutku cok iyi oyun kurar,pick and roll ları üst duzeydır.ender iyi penetre eder.gordon savunması ön planda olan bi oyun kurucudur.senınde eksıklıgını hissettıgın bi oyuncu tipi yokmu surda.ben söliyim şutör.bu ihtiyacımızıda avrupanın en öldürücü şutörlerınden biriyle kapattık ben gayet memnunum bu oyuncuları cok cesıtlı ikili kombınasyonlarla 1 ve 2 numarada kullanabılırız.ayrıcada sunu unutma biz henuz euroleague takımı degılız sadece ön öleme oynuyoruz.o yuzden avrupanın üst duzey oyuncuları tarafından tercıh edılmıyoruz malesef.transferlerı degerlendırırken bu baglamda degerlendırmeye dene biraz.

Bu Serhat Türkel'in bir diger üyeligi Haktan Türkalp sürekli provakasyon ve tahrikten ihraç yedi, Serhat'inda yemesi gerekmiyor mu bu durumda ? Adam hala provakasyona devam ediyor.. Ulan görende NBA'de Lebron James'le basket oynadi sanacak.. Vatandasin biri eline klavye vermis, bu da rastgele tuslara basiyor..

Bu Serhat Türkel'in bir diger üyeligi Haktan Türkalp sürekli provakasyon ve tahrikten ihraç yedi, Serhat'inda yemesi gerekmiyor mu bu durumda ? Adam hala provakasyona devam ediyor.. Ulan görende NBA'de Lebron James'le basket oynadi sanacak.. Vatandasin biri eline klavye vermis, bu da rastgele tuslara basiyor..

Gizli Fenerli. Efendi efendi takilip, caktirmadan Galatasaray´in herseyini kötülüyor. Dikkat ettiysen Fenerbahce´nin herseyini överek cevap veriyor sorulara. Basketbolda 33 yas önemli degil dedigimiz zaman, örnekler verdigimiz zaman, Ömer Onan ve Mirsad gibi adamlarin 30 yasindan sonra güclendigini, Lakovic ve Songaila´nin emekli oldugunu söylüyor :)

Gizli Fenerli. Efendi efendi takilip, caktirmadan Galatasaray´in herseyini kötülüyor. Dikkat ettiysen Fenerbahce´nin herseyini överek cevap veriyor sorulara. Basketbolda 33 yas önemli degil dedigimiz zaman, örnekler verdigimiz zaman, Ömer Onan ve Mirsad gibi adamlarin 30 yasindan sonra güclendigini, Lakovic ve Songaila´nin emekli oldugunu söylüyor :)

Evet, artik apaçik ortada, içimizdeki ajandir kendisi.. Ihraç edilmeli ve IP'si banlanmali, artik kurtulmaliyiz, biktik provakasyonlardan... Komik olan ona Tü var, bize yok :)

Adam baskalarinin yorumlarini anlamayan bir adam.. Basketbolun b sini nasil anliyor ve burda hangi mantikla ah-kam kesiyor anlamadim..

Lakovicin attigi her 3luk senin yuzunu kara cikartacak rahat ol.. Songalianin nasil biri oldugunu bilmiyorum ama serhatin anlattiginada inanmiyorum... bence iyi transferler..

S. Serhat Türkel - 04.01.2011 17:23

6s ve euroleague ?????

haha

-------

antu'dan alintidir

Yorum sizin beyler...

yok hacı ceza almaz böyleleri .

sen bi mesajında "zıçtık" yazarsın , küfür kısaltması kullanıldı diye 3 gün verirler .

böylelerine birşey yapmazlar , bunun gibiler yüzünden tahrik olan birsürü insan saçmasapan cezalar alır .

he de geç .

yok hacı ceza almaz böyleleri .

sen bi mesajında "zıçtık" yazarsın , küfür kısaltması kullanıldı diye 3 gün verirler .

böylelerine birşey yapmazlar , bunun gibiler yüzünden tahrik olan birsürü insan saçmasapan cezalar alır .

he de geç .

aynen haci.

He de gec.

güzel bir atasözümüz var "Havlayan köpek isirmaz" ;)

Serhat adaşım olur kendisi Ben böyle birşey oldugunu düşünmüyordum açıkcası ama lakovice jerry johnsondan bile kötü dedigi gün dakika koptum.....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt