Darius Songaila Galatasaray'da - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Darius Songaila Galatasaray'da

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Darius Songaila Galatasaray'da

Benim asla Beşiktaş tarzı transfer beklentim yok. Benim bekletim 5 numaraya kalıplı ve uzun boylu bir oyuncu ki Pekovic(2.11) ve Ndong(2.13) isimleri geçince çok heyecanlanmıştım. 3 Numaraya ise en az 2.02 ve üzeri boyda şutu iyi olan bir oyuncu transferi beklentim vardı. Kesely(2.08) ve Bjelica(2.09) tam aradığımız 3 numaralardı bence.
bende pekovici istiyordum ama olmadı. 3 numara banko alınmalı. eger eurolige kalırsak ship cok yumusak kalır.

Efes çok iyi takım kuruyor. 1 combo guard, bir de 3 numarayla süper olacaklar. Ersan transferi de bekliyorum ben şahsen. Çünkü grupları hiç kolay değil. Lokavt bitene kadar sağlayacağı katkı bile yeterli olur.

Fenerbahçe zaten kılpayı kaçırdığı son 8'i taban hedef olarak belirlediğini belli etti. Elindeki kadroyu tuttu. Maliyetine oranla iş yapmayan adamları yolladı. Yerlerine Bogdanovic, Jerrells, Gist gibi "iyi" adamları aldı. Tabi Fener'in kalitesini çok da yükseltecek transferler değil. Şimdi bir fırsatları var, o da dopingli çıkan Gist'in yerine adam alabilecek olmaları. Kaliteli bir uzun alabilirler, ki söylentiler de o yönde zaten. Vidmar ve Mirsad da dönüyor ayrıca.

Biz ise maalesef bütçemiz 2'ye katlanmasına rağmen çok daha iyi bir takım olamadık. Ermal'dan iyi olmayan Songalia'dan ve Jerry Johnson'dan iyi olmayan Lakovic'ten bir şey beklemiyorum. Furkan, Cevher, Gordon, Ender gibi isimlerin verecekleri katkılar önemli ancak çok fark ettireceğini sanmıyorum.

Yani Efes 4 adım ileri atıyor, Fener 2 adım ileri atıyor, biz ise yalnızca 1 adım ileri atabiliyoruz. En büyük iki rakibimizi yakalatacak hamleler yerine, onlarla aramızdaki fark açılıyor.
lakovici jerry johnsondan kötü diyen birinin basketbolla nekadar ilgilendigi şaibelidir:)

Eurolig takımı oluyoruz, rahat olun. Üst düzey bir takım olacağız. Kadromuz şu haliyle fener'den de,efesten de iyi.

Yahu şunu nasıl neye dayanarak söyleyebiliyorsunuz anlayamıyorum.

Efes'in spanoulis'i aldığını düşünerek pozisyon pozisyon bakalım

PG

Galatasaray : Lakovic, Tutku, Ender

Anadolu Efes : Kerem, Spanoulis, Doğuş

Fenerbahçe : Ukic, Jerrels, Ender

SG

Galatasaray : Gordon, Shipp

Anadolu Efes : Sinan güler, Spanoulis

Fenerbahçe : Ömer, Emir, bogdanovic, Kinsey

SF

Galatasaray : Shumpert, Shipp

Anadolu Efes : Thornton - (?)

Fenerbahçe : Emir, Tomas, Bogdanovic

PF

Galatasaray : Furkan - Andric - Songaila

Anadolu Efes : Savanovic - Kerem

Fenerbahçe : Mirsad - (Yeni Transfer) - Emir

C

Galatasaray : Andric - Furkan - Songaila

Anadolu Efes : Barac - (Yeni Transfer)

Fenerbahçe : Vidmar - Oğuz - Kaya

Benim gördüğüm Spanoulis'i alırlarsa 1 - 4 ve 5 te bariz Efes üstünlüğü var. 2 ve 3 te ise bariz bir Fenerbahçe üstünlüğü var. Spanolis'i almazlar ise 1 de biz, 2 ve 3 de Fener, 4 ve 5 te bariz Efes üstünlüğü var.

Nasıl onlardan daha iyi bir takım oluyoruz?

PG

Galatasaray : Lakovic, Tutku, Ender

Fenerbahçe : Ukic, Jerrels, Ender

SG

Galatasaray : Gordon, Shipp

SF

Galatasaray : Shumpert, Shipp

PF

C

Galatasaray : Andric - Furkan - Songaila

Benim gördüğüm Spanoulis'i alırlarsa 1 - 4 ve 5 te bariz Efes üstünlüğü var. 2 ve 3 te ise bariz bir Fenerbahçe üstünlüğü var. Spanolis'i almazlar ise 1 de biz, 2 ve 3 de Fener, 4 ve 5 te bariz Efes üstünlüğü var.

varsayımlardan gitmeyelim. gerçekçiliğe dönelim.

Tamam Spanoulis'i geç. Hangi pozisyonda biz iyiyiz?

Belki 1.

2 ve 3 de bariz Fener üstün.

4 ve 5 te de bariz Efes.

Nasıl biz hem Efesten hem de fener'dan daha iyi takım oluyoruz? Kendimizi kandırmaya hiç gerek yok.

2'de de kesinlikle iyiyiz.Gordon,Shipp gibi savunmacı ve fizik olarak rakibi sindirecek adamlarımız var. Doğru takım kuruluyor kim ne derse desin.

2'de de kesinlikle iyiyiz.Gordon,Shipp gibi savunmacı ve fizik olarak rakibi sindirecek adamlarımız var. Doğru takım kuruluyor kim ne derse desin.

Gerçekten çok iyiyiz 2'de. İki tane deli savunmacı ama şutsuz oyuncu. Fenerbahçe'de ise Ömer gibi hem deli savunmacı hem deli şutör. Kinsey gibi deli savunmacı vasat bir şutör, Bogdanovic gibi safi şutör, Emir gibi dört dörtlük bir şutör ve savunmacı. Gerçekten iyiyiz.

Ne zaman basket sayfasına girsem tartışma var.Tartışma çıkaran adamlarda hep aynı.Ayrıca yapılan hiçbir transfer de beğenilmiyor.Artık şu basketten anlayan akl-ı selim bir kardeşimiz yapılan transferleri bir bir analiz etsin de bizde neyin ne olduğunu anlayalım.Kötü mü iyi mi?

bu yıl gercekten cok iyi transferler yapıyor yönetim. emeği gecen herkese teşekkürler artık basketbol izlerkende baya keyif alcaz

PG

Galatasaray : Lakovic, Tutku, Ender, Göksenin

Fenerbahçe : Ukic, Jerrels, Engin Atsür

SG

Galatasaray : Gordon, Shipp, Caner, Evren

SF

Galatasaray : Shumpert, Shipp, Cevher

PF

C

Galatasaray : Andric - Furkan - Songaila, Sertaç Şanlı

Biz sadece 3 numara pozisyonunda rakiplerden gerideyiz... Bence Ship gidecek yerine daha efektif bir isim gelecek.. Ship final serisinde 2-3 kere sahneye çıktı. Koskoca sezon çok etkisizdi bence. Eziklere son saniyede attığı sayıya aldanıp kadroda tutmamalıyız. Hedefimiz Euroligse Shipten iyisi alınmalı. Ayrıca Kerem Gönlüm alınacak diye bekliyordum ama alamadık.

Özellikle Songaila çok iyi transfer.... Biz bu kadroyla efesle eziklerin ufak detaylarla gerisindeyiz.. Mesela Ersan İlyasova transferi bütün dengeleri bizden yana çevirir. Ama lokavt bitince gitmemek şartıyla.

Galatasaray - Efes - FB Ülker kıyaslamasına girersek, zararlı çıkan biz oluruz. Efes'in en az 2 hamlesi daha var. Üstelik paraları da var. Fener de uzun birisini alacak. Biz ise büyük ihtimalle tamamız.

Songaila NBA'de son yıllarda gözden düşse de Avrupa çapında değerli bir oyuncudur. Kötü transfer diyemeyiz kesinlikle ancak aradığımız tipte bir uzun olmadığını düşünüyorum. Andric'le çok benzer özelliklere sahipler. Bize şöyle atletik, pota altını domine eden bir isim gerekliydi ki geçen sezon da en büyük eksiğimiz bu tarz bir oyuncuya sahip olmamamızdı bana göre.

Galatasaray - Efes - FB Ülker kıyaslamasına girersek, zararlı çıkan biz oluruz. Efes'in en az 2 hamlesi daha var. Üstelik paraları da var. Fener de uzun birisini alacak. Biz ise büyük ihtimalle tamamız.

Bu sene en beğendiğim transferler.(Galatasaray bazında)

Furkan

Gordon

bunlar iyi.

En beğenmediğim ise Songaila oldu şu an itibariyle,inşallah iyi katkı verir ve beni yanıltır.5 numaraya daha dominant birini beklerdim.

En mantıklı çizgiyi transfer de Efes Pilsen izledi.Barac süper bir oyuncu değil ama onlara eski kimliğini kazandırabilecek bir isim.Savanovic de çok iyi bir tercih,Doğuşta kumar oynadılar bir tek o da tutarsa ve iyi bir 2-3 numara daha alırlarsa lig de final oynamaları kesin gibi olur,bir aksilik olmazsa.Fenerin ise kadrous oturmuş ve tecrübeliler.

Biz de ise geçen seneki takımın aksine 33 yaşında 2 oyuncu ile daha yavaş ve tecrübeli ayaklar var artık.Finalde zaman zaman yaptığımız acemilikler belki olmayacak artık ama savunma yönü düşebilir.Hucum gücü de iyi bir savunmadan geçtiği düşünülürse final oynamak yine başarı olur gibi.Euroleague ise dikenli bir yol ama Euro Cup da en az final four kalitesine sahip bu kadro bile iyi organize olursa.Ki bana sorulursa BU SENE İÇİN EUROLEAGUE DE SIRA TAKIMI OLMAKTANSA EUROCUP DA ŞAMPŞYON OLABİLME POTANSİYELİ DAHA İLGİ ÇEKİCİ.

Allahını seven yönetici çıkıp Lens ve Tim Howard'ı alsında sussun şu Serhat. Bende bu transferi beğenmedim ama gelip ben akıllıyım oyunu yapmıyorum kimseye. Şimdi biliyorum ki ''nerde bizde Lens ve Howard gibi isimleri alacak beyinler.'' tarzı bir şey saçmalar.

Şu "Mahmuti'den iyi mi biliyorsunuz?", "Mahmuti ne yapsa süper yapar", "Hocaya güveniyorum" tarzı yorumları da bırakalım artık. Madem adam çok iyi transferler yaptırıyor, lig oynanmasın o zaman. Ne de olsa şampiyon olacağımız çoktan belli olmuş baksanıza. Bütçe olarak Fener'e yaklaştık. O küçük bütçeyle Fener'den 2 maç aldıysak, 2 katı bütçeyle kesinlikle yeneriz Fener'i 7 maçlık seride.

bu oyuncu eğer beş numara için alındıysa sabahtan beri videolarına bakıyorum adam tam 4 numara oyuncusu dış şutu var pota altından içerden doğru dürüst bir videosunu göremedim ama hocanın vardır bir bildiği..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt