Darius Songaila Galatasaray'da - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Darius Songaila Galatasaray'da

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Darius Songaila Galatasaray'da

Fenerbahce Lavronovic, Jaskevicius gibi adamlarini kaybetti ve aldiklari Gist´den doping yüzünden vazgectiler. Güclenmis filan degiller.

Gist'i göndermişler. NBA'den lokavt kalksa dahi geri dönmeyecek çok iyi bir 4 numara ile anlaşmak üzerelermiş. (Umarım Ersan değildir) Ayrıca Bogdanovic gibi saf bir şutör transfer ettiler. Sanki şutör sıkıntıları varmış gibi. Mirsad ve Vidmar iyileşip takıma dönecekler. Bence 1 seviye atladılar bile. Eğer NBA'den gelecek olan 4 numara çok kaliteli bir adam çıkarsa edecek 2 seviye.

Efes Pilsen biraz güclendi evet ama...

Biraz? Savanovic ve Stanko Barac'i aldılar. Savonovic Songaila'yi, Barac'da Furkan'ı ikiye katlar. Bir de Spanoulis transferini yaparlarsa bırakın bizi Fenerbahçe'yi bile ikiye katlarlar.

canavar gibi uzunlarımız var ben memnunumum. andric,furkan,songalia,gençler var.

Gist'i göndermişler. NBA'den lokavt kalksa dahi geri dönmeyecek çok iyi bir 4 numara ile anlaşmak üzerelermiş. (Umarım Ersan değildir) Ayrıca Bogdanovic gibi saf bir şutör transfer ettiler. Sanki şutör sıkıntıları varmış gibi. Mirsad ve Vidmar iyileşip takıma dönecekler. Bence 1 seviye atladılar bile. Eğer NBA'den gelecek olan 4 numara çok kaliteli bir adam çıkarsa edecek 2 seviye.

Biraz? Savanovic ve Stanko Barac'i aldılar. Savonovic Songaila'yi, Barac'da Furkan'ı ikiye katlar. Bir de Spanoulis transferini yaparlarsa bırakın bizi Fenerbahçe'yi bile ikiye katlarlar.
gelecek sene şampiyon belli size göre o zaman

kimse yanlış anlamasın ama 2 sene önce kümeye oynayan bir takımdık bu sene final oynadık (sözüm sana değil bahadır) yok teodosic gelsin yok kobe gelsin yok d.howardı isterük tarzı yorumlar okuyorum inşallah onlarda gelir zamanla ama şimdilik en iyisi budur bence

Eğer Spanoulis'i de transfer edebilirlerse kalıbımı basarım şampiyon Efes.

Kadroya bakar mısınız?

PG: Kerem Tunçeri - Spanoulis - Doğuş Balbay

SG: Spanoulis - Sinan Güler - Rakocevic

SF : Butsy Thornton - (Buraya da birini alacaklar sanırım)

PF : Savanovic - Kerem Gönlüm

C : Vujcic - Barac

Hiç bir bölgede adamlara yakın bile değiliz. Belki 3 de biraz.

Mesele orada zaten. Adam tam olarak uzun sayılmaz. 2.06 boyu var. Yani Emir ve Hidayet ile aynı boyda. Ben şöyle 2.10-2.12 civarında bir transfer bekliyordum. Hayal kırıklığım ondan. Bir çekincem de bu adamın kariyerinin yarısını sakat olarak geçirmiş ve son sezon sadece 10 maç oyanmış olması.
yahu sen 4-5 santimemi takıldın:) zıplamakla ve iyi yer tutmakla alakalı bu iş. dünya kupası finalinde amerikalılardan uzunduk ama yer tutma ve muhtesem zıplayışlarıyla boy farkı yok oldu. bu arada emirin boyu 2-02 ama önemi yok dedigim gibi 4-5 santimin.

Kadroya bakar mısınız?

furkan,gordon,lakovic gibi adamlarımız var. herşeyi geçtim Ufuk Sarıca coaching olarak Oktay Mahmudi'nin onda biri değil.Usta çırağı her zaman yener, bu bir gerçek.Ufuk Sarıca'nın koçluk adına bir geleceği olduğunu düşünmüyorum.

Kadroya bakar mısınız?

hacı sen daha rakocevic ve vujevic gittigini bilmiyosun ayrıca butsy Türk oldu Efes pilsen savanovic barac dısında en az 3 yabancı oyuncu daha alıcak ama her zaman derim salon ve taraftarın yoksa lebronu getirsen ne olcak abi basketbolda taraftar varsa sen varsın....

yahu sen 4-5 santimemi takıldın:) zıplamakla ve iyi yer tutmakla alakalı bu iş. dünya kupası finalinde amerikalılardan uzunduk ama yer tutma ve muhtesem zıplayışlarıyla boy farkı yok oldu. bu arada emirin boyu 2-02 ama önemi yok dedigim gibi 4-5 santimin.

Center için o 4-5 santim önemli. 2.06 lik bir oyuncudan center falan olmaz. Daha çok 4 numara olur. Center dediğin 2.10'un üzerinde olacak bir kere. Ayrıca kalıplısı makbül olanıdır. Yani bu adam aslında iyi bir 4 numara oyuncusu. Anadolu Efes'in yeni transferi Barac'in 2.17 boyunda olduğunu hatırlatayım!

hacı sen daha rakocevic ve vujevic gittigini bilmiyosun ayrıca butsy Türk oldu Efes pilsen savanovic barac dısında en az 3 yabancı oyuncu daha alıcak ama her zaman derim salon ve taraftarın yoksa lebronu getirsen ne olcak abi basketbolda taraftar varsa sen varsın....

Efes'i takip etmiyorum ki nereden bileyim. Rakocevic'in gitmesi büyük isabet olmuş Anadolu Efes için. Vujcic'i göndermelerine şaşırdım yalnız. Fazla seyretmedim ama Play-off yarı final serisinde Fenerbahçe'ye karşı iyi oynamıştı diye hatırlıyorum. Gerçi farketmez. Efes hem Rakocevic'den hem de Vujcic'den daha iyisini alacaktır. O zaman daha da kötü bizim için!

Center için o 4-5 santim önemli. 2.06 lik bir oyuncudan center falan olmaz. Daha çok 4 numara olur. Center dediğin 2.10'un üzerinde olacak bir kere. Ayrıca kalıplısı makbül olanıdır. Yani bu adam aslında iyi bir 4 numara oyuncusu.
5 numara olmaz diye bir kural yokta. bencede 4 numaraya yatkın temiz atış yapıyor az izlemiştim. ben bird 3 numara bekliyorum. shipe güvenipte yola cıkmayalım.

Cevap: # Darius Songalia Galatasaray'da

1 - Lakovic'e kadar transferler iyiydi. Lakovic ve Songaila çok kötü transferler. Gordon, Furkan, Cevher, Ender.

2 - 500 bin € diyen adam Twitter'dan birisiyken, 1,5 milyon $ diyen ise Songaila'nın menajerini kaynak gösteren ESPN.

3 - 8 sezondur NBA'de oynayan o kadar boş adam var ki, bu söylediğin hiçbir şey ifade etmiyor benim için.

4 - NBA'de show yapan adamları almak zorunda değilsin. Şu anda NBA'de boşta olan o kadar işimize yaracak adam var ki, inanamazsın.

5 - Nowitzki'yle karşılaştırdığım yok kimseyi. Git kolej liginden al, git NBA'den al, git Avrupa'dan al; ama içi geçmiş 33 yaşındaki dedelere paraları saçma. 33 yaşındaki 1,5 milyon €'lık bir dedenin takıma sağlayacağı katkıyı ben 300 bin $'lık olan daha iyi bir adamdan sağlayabilirim.

Haluk Yıldırım 40 yaşında !

5 numara olmaz diye bir kural yokta. bencede 4 numaraya yatkın temiz atış yapıyor az izlemiştim. ben bird 3 numara bekliyorum. shipe güvenipte yola cıkmayalım.

Yahu tabii ki olmaz diye bir şey yok. Ben tipik bir 5 numaranın en az 2.10 boyunda olması gerektiğine inanıyorum. Tekrar ediyorum Efes'in son transferi Stanko BARAC 2.17 boyunda!

Yahu tabii ki olmaz diye bir şey yok. Ben tipik bir 5 numaranın en az 2.10 boyunda olması gerektiğine inanıyorum. Tekrar ediyorum Efes'in son transferi Stanko BARAC 2.17 boyunda!

Yardım savunması yapılır ve yardım savunması bizim yaptığımız en iyi savunma çeşitlerinden biridir.

Yalnız bundan sonra 3 numara alırsak 2.06-2.08 boylarında 3-4 oynayan bir SF almamız lazım.Bjelica aradığımız oyuncu olabilir.

Efes çok iyi takım kuruyor. 1 combo guard, bir de 3 numarayla süper olacaklar. Ersan transferi de bekliyorum ben şahsen. Çünkü grupları hiç kolay değil. Lokavt bitene kadar sağlayacağı katkı bile yeterli olur.

Fenerbahçe zaten kılpayı kaçırdığı son 8'i taban hedef olarak belirlediğini belli etti. Elindeki kadroyu tuttu. Maliyetine oranla iş yapmayan adamları yolladı. Yerlerine Bogdanovic, Jerrells, Gist gibi "iyi" adamları aldı. Tabi Fener'in kalitesini çok da yükseltecek transferler değil. Şimdi bir fırsatları var, o da dopingli çıkan Gist'in yerine adam alabilecek olmaları. Kaliteli bir uzun alabilirler, ki söylentiler de o yönde zaten. Vidmar ve Mirsad da dönüyor ayrıca.

Biz ise maalesef bütçemiz 2'ye katlanmasına rağmen çok daha iyi bir takım olamadık. Ermal'dan iyi olmayan Songalia'dan ve Jerry Johnson'dan iyi olmayan Lakovic'ten bir şey beklemiyorum. Furkan, Cevher, Gordon, Ender gibi isimlerin verecekleri katkılar önemli ancak çok fark ettireceğini sanmıyorum.

Yani Efes 4 adım ileri atıyor, Fener 2 adım ileri atıyor, biz ise yalnızca 1 adım ileri atabiliyoruz. En büyük iki rakibimizi yakalatacak hamleler yerine, onlarla aramızdaki fark açılıyor.

kimse yanlış anlamasın ama 2 sene önce kümeye oynayan bir takımdık bu sene final oynadık (sözüm sana değil bahadır) yok teodosic gelsin yok kobe gelsin yok d.howardı isterük tarzı yorumlar okuyorum inşallah onlarda gelir zamanla ama şimdilik en iyisi budur bence

Benim asla Beşiktaş tarzı transfer beklentim yok. Benim bekletim 5 numaraya kalıplı ve uzun boylu bir oyuncu ki Pekovic(2.11) ve Ndong(2.13) isimleri geçince çok heyecanlanmıştım. 3 Numaraya ise en az 2.02 ve üzeri boyda şutu iyi olan bir oyuncu transferi beklentim vardı. Kesely(2.08) ve Bjelica(2.09) tam aradığımız 3 numaralardı bence.

Efes çok iyi takım kuruyor. 1 combo guard, bir de 3 numarayla süper olacaklar. Ersan transferi de bekliyorum ben şahsen. Çünkü grupları hiç kolay değil. Lokavt bitene kadar sağlayacağı katkı bile yeterli olur.

Fenerbahçe zaten kılpayı kaçırdığı son 8'i taban hedef olarak belirlediğini belli etti. Elindeki kadroyu tuttu. Maliyetine oranla iş yapmayan adamları yolladı. Yerlerine Bogdanovic, Jerrells, Gist gibi "iyi" adamları aldı. Tabi Fener'in kalitesini çok da yükseltecek transferler değil. Şimdi bir fırsatları var, o da dopingli çıkan Gist'in yerine adam alabilecek olmaları. Kaliteli bir uzun alabilirler, ki söylentiler de o yönde zaten. Vidmar ve Mirsad da dönüyor ayrıca.

Biz ise maalesef bütçemiz 2'ye katlanmasına rağmen çok daha iyi bir takım olamadık. Ermal'dan iyi olmayan Songalia'dan ve Jerry Johnson'dan iyi olmayan Lakovic'ten bir şey beklemiyorum. Furkan, Cevher, Gordon, Ender gibi isimlerin verecekleri katkılar önemli ancak çok fark ettireceğini sanmıyorum.

Yani Efes 4 adım ileri atıyor, Fener 2 adım ileri atıyor, biz ise yalnızca 1 adım ileri atabiliyoruz. En büyük iki rakibimizi yakalatacak hamleler yerine, onlarla aramızdaki fark açılıyor.

Hakikaten Jerry ve Lakovici kıyaslamak müthiş iş aferim Serhat.:)

Jerry iyi bir oyuncu ama Lakovicle karşılaştırman olmamış.Bilmiyorumda Serhat sana transfer beğendirmek imkansız.

Eurolig takımı oluyoruz, rahat olun. Üst düzey bir takım olacağız. Kadromuz şu haliyle fener'den de,efesten de iyi.

Gist gitti. Lakovic, Jerryden kötü falan değil.Adam avrupanın en iyi oyuncularından birisidir. Bunu herkez söylüyor. Lakovic canlarını her türlü yakar.Oktay hoca winner tipte bir oyuncu istiyordu. Final serisinde lakovic gibi bitirici bir oyuncuyu çok aradık. Ayrıca takım olarak çokta kötü durumda değiliz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt