Diş Ağrısı - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Diş Ağrısı

Cevap: Diş Ağrısı

Su anda uyanmama neden olan bir agri ): Pofffffffffff. 4-5 ay ønce agrimisti gene fakat cok degildi ve kendiliginden gecti. Dun agriyordu ama fazla degil ve bugun yeniden agriyor fakat simdi azaldi gibi agrisi ): Surekli de fircaliyorum dislerimi ve curuk yok fakat gene de agriyor.

Geçici çözümler; ağır drug kullanımı ki önermiyorum ülkemizde illegal (çok kaka bişidir, tib'e selam), alkolle ağzını yüzünü yıka, son olarak da tuzlu su. bunlar da geçirmezse mahallenin berneri bilir

Geçici çözümler; ağır drug kullanımı ki önermiyorum ülkemizde illegal (çok kaka bişidir, tib'e selam), alkolle ağzını yüzünü yıka, son olarak da tuzlu su. bunlar da geçirmezse mahallenin berneri bilir

Agri kesici ictim azaldi, rahatsizlik vermiyor en azindan su anda :) Niye agriyor onu anlamadim. Curuk yok duzgun fakat gene de agriyor ve øncesinde de agrimisti fakat agri gecmisti. Gerci ordaki disin kucuk bir kismi kirilmisti bir ara. Belki ondandir :)

Olmadi artik berbere gidecegim baska cøzum yok :)

apranax fort yutuver bitane. sonrasında ağrıyan disini matkapla delsen hissetmezsin.

Bu mesajı tarihine bakmadan konuyu ilk atan arkadaş için yazmıştım. Selen için en hızlı, etkili ve geçici çözüm Apranax Forte. Yoksa bayanlarda çok olur Majezikte hafifletir ama asla bir Apranax değildir. Sabah 10'da dişciler açıyor. ;)

Kardeş tek kelimeyle s.çtın bunun uçarı kaşarı yok. Eğer şişkinlik ve zonklama varsa ve Apranax forte bile ağrını geçirmiyorsa, hemen Amoklavin 1000 mg al bitene kadar kullan iltihap kuruduğunda direk dişçiye. O koltuğa oturulacak. Kaçış yok. Koca karı ilaçlarıyla otla püsürle kurtulamazsın.

Su anda uyanmama neden olan bir agri ): Pofffffffffff. 4-5 ay ønce agrimisti gene fakat cok degildi ve kendiliginden gecti. Dun agriyordu ama fazla degil ve bugun yeniden agriyor fakat simdi azaldi gibi agrisi ): Surekli de fircaliyorum dislerimi ve curuk yok fakat gene de agriyor.

Çürük her zaman ağız içinde görünmez,röntgenle bile zor teşhis ettiğimiz,çürükler olabiliyor.

Aşırı sıcak,soğuk,yada herhangi bir travmaya bağlı sinirlerde oluşmuş bir tahribatta olabilir,çürük oluşmaksızın(bunların çoğunda ilaç kullanımı bi fayda sağlamaz)

Yada 20 yaş dişleri ,çürük oluşmaksızın ağrı yapabilirler

İnternet üzerinden paylaşılan ilaçlarla çözüm yoluna kesinlikle gitmeyiniz,basit ağrılar,genel uygulamalar olsa bile doktor kontorlü dışında ilaç kullanmayınız

Tavsiye etmeyiniz,gereksiz ilaç kullanımı dünyada en yaygın olan ülkeyiz,ilaçların vücuda yararı kadar zararıda vardır

Diş hekimi Levent Çelik

Valla ben disim agrıdıgında kolanyalı pamugu disimin arasına koyor,sonrada agrıyan yerimin üstüne dogru yatardım.Yarım saat sonra turp gibi olur,sonra tatlı birsey yer tekrar agrıtırdım:D

Allaha sukur rahat bir 10 senedir sıkıntı cekmiyorum dis konusunda:)

Dişimde resmen oyuk var.Sence erken mi ? Kanalla kurtarabilir miyim ?

Kanal tedavisinin en büyük habercisi gece uykudan uyandırcak kadar ağrıdır(her kanal için ile gece ağrısı olmasına gerek yok ama genelde en büyük habercisidir)

Normal dolgu ile kanal yapmadan kurtulma şansıda var,hekimin seni yönlendiricektir

Halk arasında çürüyen dişin sinirlerini alalımda ilerde ağrımasın görüşü hatalı bi görüştür

İhtiyaç halinde kanal yapılır,gerekmeyen dişe kanal yapılmaz

Çürük her zaman ağız içinde görünmez,röntgenle bile zor teşhis ettiğimiz,çürükler olabiliyor.

Aşırı sıcak,soğuk,yada herhangi bir travmaya bağlı sinirlerde oluşmuş bir tahribatta olabilir,çürük oluşmaksızın(bunların çoğunda ilaç kullanımı bi fayda sağlamaz)

Yada 20 yaş dişleri ,çürük oluşmaksızın ağrı yapabilirler

İnternet üzerinden paylaşılan ilaçlarla çözüm yoluna kesinlikle gitmeyiniz,basit ağrılar,genel uygulamalar olsa bile doktor kontorlü dışında ilaç kullanmayınız

Tavsiye etmeyiniz,gereksiz ilaç kullanımı dünyada en yaygın olan ülkeyiz,ilaçların vücuda yararı kadar zararıda vardır

Diş hekimi Levent Çelik

doktor guzel diyosunda, apranax fort kadar etkili bir ağrı kesici yok, ben gormedim en azından. dis ağrısını cekmekten iyidir. gecenin korunde canı yanan insan dis doktoru nerden bulucak uykusundan kalkıp ? ağrı kesici almak sart bazen. yani apranax fort bu internet uzerinden rastele paylasılan bir ilac degil, dunyanın kralı bir ilac.

doktor guzel diyosunda, apranax fort kadar etkili bir ağrı kesici yok, ben gormedim en azından. dis ağrısını cekmekten iyidir. gecenin korunde canı yanan insan dis doktoru nerden bulucak uykusundan kalkıp ? ağrı kesici almak sart bazen. yani apranax fort bu internet uzerinden rastele paylasılan bir ilac degil, dunyanın kralı bir ilac.

Apranax ın etkinliğini tartışmıyorum,artık hemen her ilde gece de açık olan özel sağlık merkezleri ,devlete bağlı nöbetçi hekimi bulunan ağız diş sağlığı merkezleri var

Bir ufak ağrı kesici atmak ,ağrıyıda çözebilir(geçici bir çözüm olsada),%99.9 hiç bi sıkınıtda yaratmaz vücutta kalıcı

Ama attığın her ilacın böbrekler üzerinde minimumda olsa bi etkisi vardır

Ama yolda yürürken başına yıldırımda düşebilir,ihtimal çok çok düşük olsa bile,detaylara girmeyeceğim,ben sadece gereksiz ilaç kullanımının ülkemizde çok yaygın olduğu,ve internet üzerinden tavsiyelerin ,heleki uzman tarafından olmayan,yanlış olduğunu dile getirdim.

Bi Diş Hekimi olarak ne yazayım,hidrolik bas bişeyin kalmazmı diyim paşam :)

Apranax ın etkinliğini tartışmıyorum,artık hemen her ilde gece de açık olan özel sağlık merkezleri ,devlete bağlı nöbetçi hekimi bulunan ağız diş sağlığı merkezleri var

Bir ufak ağrı kesici atmak ,ağrıyıda çözebilir(geçici bir çözüm olsada),%99.9 hiç bi sıkınıtda yaratmaz vücutta kalıcı

Ama attığın her ilacın böbrekler üzerinde minimumda olsa bi etkisi vardır

Ama yolda yürürken başına yıldırımda düşebilir,ihtimal çok çok düşük olsa bile,detaylara girmeyeceğim,ben sadece gereksiz ilaç kullanımının ülkemizde çok yaygın olduğu,ve internet üzerinden tavsiyelerin ,heleki uzman tarafından olmayan,yanlış olduğunu dile getirdim.

Bi Diş Hekimi olarak ne yazayım,hidrolik bas bişeyin kalmazmı diyim paşam :)

doğru sende haklısın :happy0025:

bu tür sağlık olaylarında forumda konuşmanın yeri yoktur. ne kadar korksan da(bende korkarım)diş hekimine gitmen en doğrusu

bu tür sağlık olaylarında forumda konuşmanın yeri yoktur. ne kadar korksan da(bende korkarım)diş hekimine gitmen en doğrusu

dis agrisi oldugu zaman doktora seve seve gidiyorum.

acayip keyf aliyorum, hele hele dis baya agriyorsa, sanki intikam aliyorum doktor onun isini bitirirken.

en cok sevdigim sey ise, dis baya agrirken, vurulan igne.

1-2 igne vururlar, ama ben 4-5 tane vurmasini isterdim, o kadar keyf aliyorum.

ciddiim vallahi.

dis agrisi oldugu zaman doktora seve seve gidiyorum.

acayip keyf aliyorum, hele hele dis baya agriyorsa, sanki intikam aliyorum doktor onun isini bitirirken.

en cok sevdigim sey ise, dis baya agrirken, vurulan igne.

1-2 igne vururlar, ama ben 4-5 tane vurmasini isterdim, o kadar keyf aliyorum.

ciddiim vallahi.

benim dişe iğne vurulurken koltuğa izim çıkmıştı.korkudan o kadar terlemişim ki :D:D

ciddiyim vallahi :D:D:D

Doktora gitmek para israfı. Her evde bulunan, kerpeten denen bi olay var. Cesaretini topla, dişe doğru yönelt, gözlerini kapat :ays:

sonuç mis!

Bu kadar okumuş etmiş gençlerin diç fırçalama alışkanlığının az olması düşündürücü.10 yıl önce aynı acıları çektim ve en sonunda çekt,rerek kurtuldum.Ondan sonra dişlerimi fırçalarım.Hiç ağrımadı 10 yıldan bu yana başka dişim çok şükür.Şu anda bir azı dişim eksik yaşıyorum.Diğer dişlerim sağlam:D

Cataflan diye bir ağrı kesici var. Kendisi çok iyi gelir bu duruma. Ama Kanal tedavisi veya çektirmek sonuç olarak bir diş hekimine gitmek en güzel çaredir.

Üst Alt