Dusko Tosic, 5 Milyon Euro'ya Çin'e Transfer Oldu! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dusko Tosic, 5 Milyon Euro'ya Çin'e Transfer Oldu!

Avrupa'ya gitmeyen takıma bu adamları başka türlü zor getirirdin.

Feg zaten yüksek maaş alıyordu, sana gelmek için Avrupa da yokken niye maaş düşürecekti?

Belhanda konusu farklı, onun hiç yüksek maaş aldığını sanmıyorum bizden önce. Onun transferinde birileri zengin oldu bu bariz. Kiev, kiralayıp durduğu, yüzüne bakmadığı adamdan 10 milyon euro bonservis aldı ne hikmetse.

Ayrıca ikisi de aynısı değil, arada 5 milyon euro fark var.

Avrupa'da oyunculara yuksek bonservis vermeyi sorun etmezler, ama adamlar gidip de yillik 3-4m vermiyor. Nice mesala Saint Maximin'i 10 milyona aldi, yillik en fazla 1m kazaniyordur. PSV Lozano'yu 8 milyona aldi, yillik en fazla 1.5m kazaniyordur, aynisi Ajax'da oynayan Neres icin gecerli.

Belhanda 433 sisteminde katki verir, sen 4231 oynayip kendisini forvet arkasi oynatirsan bu demek oluyor ki odevini iyi yapmamissin. Forvet arkasi oynayan adam kaleye yakin oynamali ve gol atmayi dusunmeli ayni Talisca gibi ama Belhanda kariyeri boyunca boyle bir oyuncu olmadi.

Feghouli konusuna gelince yerine ayni Garry ve Bruma gibi hizli kanat oyuncusu izlemeyi tercih ederim.

Avrupa'da oyunculara yuksek bonservis vermeyi sorun etmezler, ama adamlar gidip de yillik 3-4m vermiyor. Nice mesala Saint Maximin'i 10 milyona aldi, yillik en fazla 1m kazaniyordur. PSV Lozano'yu 8 milyona aldi, yillik en fazla 1.5m kazaniyordur, aynisi Ajax'da oynayan Neres icin gecerli.

Belhanda 433 sisteminde katki verir, sen 4231 oynayip kendisini forvet arkasi oynatirsan bu demek oluyor ki odevini iyi yapmamissin. Forvet arkasi oynayan adam kaleye yakin oynamali ve gol atmayi dusunmeli ayni Talisca gibi ama Belhanda kariyeri boyunca boyle bir oyuncu olmadi.

Feghouli konusuna gelince yerine ayni Garry ve Bruma gibi hizli kanat oyuncusu izlemeyi tercih ederim.

Oyuncu analizi değil, maliyet analizi yapıyorum ben, ne alaka şimdi?

Feghouli'yi sezon başı istemiyordum dersen öyle de açık açık, ha demiyorsan o adam EPL'den geldi ve gittiği takıma bedava gitmişti, dolayısıyla maaşı çok yüksekti. Gomis'e neden 4.2 maaş verdin ya da Negredo neden o kadar maaş alıyor, bunların sebebi de yine EPL ve eski takımları. Adamları aldıkları maaşın altına getiremezsin kolay kolay.

Belhanda'ya gelince geçen sene Nice'te 1 milyon euro falan kazandı sanırım, sen 3.5 katını verdin, gerizekalılık budur asıl.

Ayrıca verdiğin örneklerdeki adamlar genç oyuncular, zaten yüksek sözleşmelerini şu anki kulüplerinden alıyorlar. Bruma'ya da 10-12 verdin ama 1.4 maaş verdin çünkü senden önce 300 bin euro alıyordu maksimum.

Oyuncu analizi değil, maliyet analizi yapıyorum ben, ne alaka şimdi?

Feghouli'yi sezon başı istemiyordum dersen öyle de açık açık, ha demiyorsan o adam EPL'den geldi ve gittiği takıma bedava gitmişti, dolayısıyla maaşı çok yüksekti. Gomis'e neden 4.2 maaş verdin ya da Negredo neden o kadar maaş alıyor, bunların sebebi de yine EPL ve eski takımları. Adamları aldıkları maaşın altına getiremezsin kolay kolay.

Belhanda'ya gelince geçen sene Nice'te 1 milyon euro falan kazandı sanırım, sen 3.5 katını verdin, gerizekalılık budur asıl.

Ayrıca verdiğin örneklerdeki adamlar genç oyuncular, zaten yüksek sözleşmelerini şu anki kulüplerinden alıyorlar. Bruma'ya da 10-12 verdin ama 1.4 maaş verdin çünkü senden önce 300 bin euro alıyordu maksimum.

Bir tane uygun maliyete alinmis bir oyuncu yok. Belhanda'nin maliyetini tartismak istiyorsan butun takimin maliyetini tartisabiliriz.

Bir tane uygun maliyete alinmis bir oyuncu yok. Belhanda'nin maliyetini tartismak istiyorsan butun takimin maliyetini tartisabiliriz.

Tartıştığım konu bonservis başta, bu konuda da 2 adamı tartıştım. Biri Badou diğeri Belhanda. Badou konusunda mevzu neden aldığının 10 katı maaş verilmesiydi. Bonservis konusunda da hadi birileri istiyordu, revaçta bir adamdı diyelim.

Belhanda konusunda ise Kiev'in memnun kalmadığı her yıl kiraladığı adamı, 1 sene sözleşmesi kala neden 10 milyon euroya almış olduğumuzdu. Diğer taraftan yine maaş mevzusu var.

Kalanlar arasında Maicon'a verilen para çok ama Sao Paulo da o fiyatın üstüne almıştı, altına göndermezdi kolay kolay, kalan isimlere bakarsak, geldikleri takımlar ve geçmişlerine göre makul paralar verildi.

Fernando, Mariano ve Feghouli'yi daha az maaşa getiremezdin, bonservisleri iyi üçünün de.

Tartıştığım konu bonservis başta, bu konuda da 2 adamı tartıştım. Biri Badou diğeri Belhanda. Badou konusunda mevzu neden aldığının 10 katı maaş verilmesiydi. Bonservis konusunda da hadi birileri istiyordu, revaçta bir adamdı diyelim.

Belhanda konusunda ise Kiev'in memnun kalmadığı her yıl kiraladığı adamı, 1 sene sözleşmesi kala neden 10 milyon euroya almış olduğumuzdu. Diğer taraftan yine maaş mevzusu var.

Kalanlar arasında Maicon'a verilen para çok ama Sao Paulo da o fiyatın üstüne almıştı, altına göndermezdi kolay kolay, kalan isimlere bakarsak, geldikleri takımlar ve geçmişlerine göre makul paralar verildi.

Fernando, Mariano ve Feghouli'yi daha az maaşa getiremezdin, bonservisleri iyi üçünün de.

Yukarda sordugun soruyu kendin cevaplamisisn zaten. Belhanda transferinde birilerinin cebi dolmustur ayni Badou'da oldugu gibi. Kiev'de oynayan ve 1 yil sozlesmesi kalmis adama 8+2m veriyorsan demek ki gerizekalisin. Boyle transferimiz cok yani ben sasirmiyorum.

Biz brumayi 12ye zor satıyoruz adamlar bomba tosici 5e satıyor biz mi çok kötüyüz bu işte bunlar mi çok iyi anlamadım.
Çok saçma yorum. Biri Çine gitti diğeri Bundesliga'ya

SM-N935F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Biri çok genç ve potansiyelli diğeri ise yaşlı bomboş sıradan bi futbolcu ligle ne alakası var? Brumayı 12 milyona hangi lige satarsan sat tamamen saçmalık.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Brumanin sozlesmesi bitiyordu ondan ucuza gitti , arti hic avrupada parlatamadik ceza senesinde , oncesinde de sakatti filan

O katkisizlikte iyi sattik brut 15 e bence

Biz brumayi 12ye zor satıyoruz adamlar bomba tosici 5e satıyor biz mi çok kötüyüz bu işte bunlar mi çok iyi anlamadım.

Biri çok genç ve potansiyelli diğeri ise yaşlı bomboş sıradan bi futbolcu ligle ne alakası var? Brumayı 12 milyona hangi lige satarsan sat tamamen saçmalık.

Bruma'nın 1 yıl kalmıştı sözleşmesi. Bonuslarla beraber 13-14 milyon ediyor. Çok iyi fiyata sattık Bruma'yı. Çok boş yapıyorsun.

Yani cok iyi demeyelim ama 12-13 verip de zarar etmemis olmak da bir seydir 4 sene sonra ayni paraya satip

Kendisine de pek bir sey vermedik zaten

Bruma'nın 1 yıl kalmıştı sözleşmesi. Bonuslarla beraber 13-14 milyon ediyor. Çok iyi fiyata sattık Bruma'yı. Çok boş yapıyorsun.

12.5 milyona aldığın adamı geri aynı paraya hem de o yaşta satmak enayilikten başka bişey değil. Boş yapacak da bişey söylemiyorum senin gibi başkalarının fikirlerine bir gram saygısı olmayan insanlardan da bıktım azalarak tükenin inşallah. Mesajımı falan da alıntılama bloğu bastım.

Sorun Bruma nin ucuza gitmesi degil, tee Sociedad dan geri döndügünde yaz aylarinda kamp döneminde cocuk belli etti sezon öncesi o sezon esnasinda iyi bir performans gösterecegini ve cosacagini.

Biraz akilli yönetim olsa orada direkt kontrat uzatirdi Sociedad dan geri döndügü an. Hem Bruma nin daha eli de güclü degildi o an cünkü ortaya koydugu iyi bir performans yoktu cünkü istenmeyen bir adamdi. Bu isler de biraz sezgi ve öngörü isi, ben normal bir taraftar olarak bunu gördüm dile getirdim o yaz dönemi demek ki cok zor degilmis bunu ön görmek.

1 sene kontrati kalmis, U21 turnuvasi vardi ertesi sene (gecen yaz) yani kendini gösterebilecegi bir platform vardi, ki orada da takimin en iyisiydi Bruma 2 tane muazzam gol atmisti ama biz Bruma yi daha bu turnuvaya gitmeden hemen Leipzig'e sativerdik, hemen satmasan belki daha fazla veren biri cikacakti orada gördükten sonra. Bir gün cildiracagim gercekten. Taraftar olarak bazi seyleri görebiliyoruz, Onlarca yüzlerce Milyonun döndügü kulübü yönetenler göremiyor.

Eren'e Serdar'a Tolga'ya 2 Milyon veriyorsun. Bruma gibi genc bir yetenege de iyi para verip kontrat uzatsan ayni yaz sonrasinda hic kafan agrimayacak. Hatirlatmak isterim o zamanlar Bruma nin da yasi daha 21 idi. Böyle oyunculara uzun süreli kontrat vermek seni geriye götrümez cünkü yetenekli ve genc. Her türlü elden cikarabilirsin. Jose Rodriguez'i 2 Milyona sattik yav sirf genc diye.

Brumanin satisini dogru bulsam da sozlesmesinin 1 sene once uzatilamamasi da buyuk hatadir

Bir kac ay sonra piyasayi menejeri ile kizistirip ayagini topa sokmadan bedava gidebilirdi , 3-5 daha cok alacagiz diye 15 i reddedemezdik o sartlarda , ustelik tudorla papazdi ve tudorla devam edilecekti

Paslanabilirdi oynayamayip

Satisi dogruydu rakam da iyiydi ama sakatligindan sonra bence de sozlesmesi uzatilmaliydi

Ha bir de o bahsettigim costugu sezonun basinda Levent "Sen kimsin??" Nazifoglu cikip mal mal kameralar önünde Bruma nin fiyati 15 Milyondur diye gerizekalica bir aciklama yapmisti.

Sen cikip kameralar önünde oyuncunun degerini belirlersen adam niye daha fazlasini ödesin ki sana sonra. Ne diye böyle acemice rakam veriyorsun arkadas, rakam vereceksen de ucuk bir rakam ver. Ya da oyuncumuzu satmayi düsünmüyoruz, bizim icin cok degerli. Kendisiyle kontrat uzatacagiz falan de yalandan olsa bile.

Dursun ne ki yöneticisi ne olsun. Agzimiza ettiler 3 senede serefsizler.

Arkadaş şu sözleşme sanki son 1 sene kalınca uzatılamıyor gibi 1 algı mı var ne anlamadım.Elindeki en değerli oyuncuyu bile tutamıyorsan kaçırtıyorsan orda yönetimsel problem vardır hiç başka bahane aramaya gerek yok.Bana göre kendisin satılışı zarar yazar deftere.Selçuk a Belhanda ya 3 er m para dağıtılan yerde 500k-1 m arası bir iyileştirme ile her türlü ikna olurdu.Yani bu satışı beğenmem kendi açımdan mümkün değil.

Üst Alt