E-devlet Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama - Sayfa 22 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

E-devlet Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama

SON DAKİKA - Soyağacında Yozgat Olarak Görünen Kökenini Değiştirmek İsteyenlere Rüşvet Karşılığında Yardımcı Olan 3 e-Devlet Personeli Açığa Alındı.

Anne tarafı Selanik göçmeni, baba tarafı ise Belgrad çıktı. Komple Balkan yapımı çıktık hamdolsun.

Benimde Baba Tarafı Florina Anne Tarafı Selanik abi. Kayıtlar ne zamandan başlıyor, benim 1864'e kadar sadece.

Ek olarak dayımlarla konuşurken göçmen kelimesinin kullanılmasını istemiyor bizimkiler; muhaciriz biz göçmen deme diyorlar.

Son düzenleme:
İnanılmaz yav dedelerimin dedelerimin dedeleri böle gidiyor 1820 lere kadar aynı yerde büyüyüp aynı yerde ölmüşler teknik bir aksaklık yoksa

Bende ki sıkıntı çıktı

Ben de en eski tarih olarak baba tarafında 1850'ye gidiyor. 1850 Belgrad doğumlu Mehmet Emin Bey diyor :)

Mesajı editledim ama geç oldu buraya da yazayım abi :)

Ek olarak göçmen kelimesinin kullanılmasını istemiyor bizimkiler; muhaciriz biz göçmen deme diyorlar.

Açıkcası bu kütük sorgulama bizim için bir şey ifade etmedi köye gittiğimde konuşuyorduk hep bilinenleri göstermiş E-Devlet, daha eskisini merak ediyorduk ama onu nasıl bulacağız bilmiyorum artık :) Neyse buna da şükür diyelim. :hat:

Mesajı editledim ama geç oldu buraya da yazayım abi :)

Ek olarak göçmen kelimesinin kullanılmasını istemiyor bizimkiler; muhaciriz biz göçmen deme diyorlar.
Muhacir bildiğim kadarı ile 93 harbinde Rusların katliamından kurtulmak adına Bulgaristan ve Romanya tarafından göçen Türkler için kullanılıyor diye biliyorum. Daha sonra farklı yerlerden göçenler içinde kullanılmış sanırım. Muhacirin anlamı göçmen demekmiş zaten.

Açıkcası bu kütük sorgulama bizim için bir şey ifade etmedi köye gittiğimde konuşuyorduk hep bilinenleri göstermiş E-Devlet, daha eskisini merak ediyorduk ama onu nasıl bulacağız bilmiyorum artık :) Neyse buna da şükür diyelim. :hat:
Kanuni dönemine kadar mı gitsin el insaf :D

Üst Alt