Elano Blumer, bana Alex De Souza izlenimi veriyor - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elano Blumer, bana Alex De Souza izlenimi veriyor

Cevap: Elano Blumer, bana Alex De Souza izlenimi veriyor

Alex veliahtini acikladi zaten.

Ozer Hurmaci bu 2 sezon boyunca ustasinin yaninda pisecek, Alex gidince de yerini onunla dolduracagiz.

Özer Hurmacı'nın kaderi Gökhan Emreciksin'den farklı olmayacak bence. Fenerbahçe genç oyuncuları yıldızlaştıran oynatan bir kulüp olmadı hiçbir zaman.

Herkes hep bir agizdan 'Tamam Mete abi sen haklisin biz yanlis biliyoruz onunde saygiyla egiliyoruz' mu desin usta seni de bir anlayamadik gitti.

Hayır, bir kac sayfa geride konuyu tam olarak idrak edemeyenler veya Elano'yu bire bir Hagi ve Alex ile kıyasladıgımı zanneden arkadaslar var. Baslıgın amacı bu degildi.

Alex dünkü kadar koşmuş mudur, mücadele etmiş midir, geriye gelmiş midir acaba? Elano ve Alex farklı tip adamlar. Elano'nun sadece biraz daha kondisyonunun olması gerekiyor.

Evet çok daha fazla koşup basıyor bu bariz ama fizik eksikliğinden dolayı olsa gerek hemen çalımı yiyor. Ama gerilere gelip top alıyor. İyice güçlendiği zaman çok tehlikeli bir adam olacaktır. Bakalım...

Dün ki maçtan da anladık ki Elano'nun oyun stili Alex ile tamamen farklı.

Konu kapansın bence.

Mevki ve oyun stili olarak zaten farklı oyuncular. Hatta Aragones'in Alex'i kullanmak istedigi mevkinin birebir oyuncudur Elano. Ama baslıgın konusu o degil. Dün Elano'yu cogumuz ilk yarı begenmesek de ikinci yarı oldukca olumlu isler yaptı. Alex gibi kötü zamanında bile mac cevirme kabiliyetine sahip. Anlatmak istedim bu, idrak etmek o kadar zor mu.

Sadece kotu zamaninda bile mac cevirme kabiliyetine sahip olmasi yuzunden Alex De Souza izlenimi veriyor dersen bilyonlarca insan gelip sorar tabi ne oloyor? diye hocam. Bence yavastan tuy bu konudan. :eek:

Tek eksiği kondisyon..

Şuan kondisyonu olmadığı içinde fazla mücadele edemiyor kolay değil sezon başı kampı yapmadı..

Tekrar söylüyorum ingilterede mücadele etmeyen adamı 2 dk oynarmazlar bu yüzden ingilterede brezilyalı yok..

heleki orta sahaysa..

Elano'ya çok kızgınım.Alex o tarafta şov yapıyor,bizimki burada ayağında top tutamıyor.Ama Brezilya Milli Takımı'na gidince süper asistler yapıyor.

Elano iyi oyuncudur, Alex de çok iyi oyuncudur ama;

HAGI denildin mi orada duracak herkes, önce derin bir nefes alacak, bir yudum taze serin bir su içecek, bir de Besmele çekecek ondan sonra HAGI ile ilgili yorum,eleştiri yapmaya ve fikir yürütmeye başlayacak.

Herhangi bir oyuncu ile karşılaştırmak için ise, Mekke, Kudüs, Antakya, ve Ganj nehrinde Hac vazifelerini ifa etmeleri gerekmektedir.

Sadece kotu zamaninda bile mac cevirme kabiliyetine sahip olmasi yuzunden Alex De Souza izlenimi veriyor dersen bilyonlarca insan gelip sorar tabi ne oloyor? diye hocam. Bence yavastan tuy bu konudan. :eek:

Ben Elano'yu hayatımda bir kez izlemistim bize gelmeden evvel. Orada da Brezilya'lılara benzemedigi icin dikkatimi cekmisti, oyunda ki etkinliginden falan degil. Biz de ise Strumgraz macına kadar direk forvet arkası oynadı. Ilk zamanlar birebir Alex izlenimi verdi. Dun mevkisi degisti ve Bechambauer stiline gecti. Geriden gelip orta sahayı delip gecmeler, oyun kurmalar vs.

Alex'in oyunda hic olmadıgı bir anda attıgı ani pasları/asistleri herkez biliyo. Elano da, Ayhan cıkıp Ardayla yer degistirene kadar isteksiz ve oyun icinde fazla olmadı.

Elano'yu yeni yeni kesfediyorum kendi adıma.

Ben Elano'yu hayatımda bir kez izlemistim bize gelmeden evvel. Orada da Brezilya'lılara benzemedigi icin dikkatimi cekmisti, oyunda ki etkinliginden falan degil. Biz de ise Strumgraz macına kadar direk forvet arkası oynadı. Ilk zamanlar birebir Alex izlenimi verdi. Dun mevkisi degisti ve Bechambauer stiline gecti. Geriden gelip orta sahayı delip gecmeler, oyun kurmalar vs.

Alex'in oyunda hic olmadıgı bir anda attıgı ani pasları/asistleri herkez biliyo. Elano da, Ayhan cıkıp Ardayla yer degistirene kadar isteksiz ve oyun icinde fazla olmadı.

Elano'yu yeni yeni kesfediyorum kendi adıma.

Sanırım %99'umuz öyleyiz. Yeni bir heyecan bizim için Blumer ELANO.

Elano geçen maç yedek kaldığı için bu maç çok çabaladı, yakaladığı gol pozisyonunu heyecanından dolayı değerlendiremedi ama hep böyle oynarsa banko oynar

Elano'ya çok kızgınım.Alex o tarafta şov yapıyor,bizimki burada ayağında top tutamıyor.Ama Brezilya Milli Takımı'na gidince süper asistler yapıyor.

Ama sunu da hesaba katmak gerek; Brezilya milli takımı ve Galatasaray biribirine hic benzemeyen oyun anlayıslarına sahipler. Bizim Brazilya sevdalısı Fener'e son yıllarda yenildigimiz macların gollerini bir hayalinden gecir mesela. Adamlar surekli ani ataklarla bir anda 4-5 kisi gelip bizi gafil avlıyolar. Bir de Elano'nun asistlerine bak; Pana macı, Graz macı. Her iki mactada ani ataktan birer gol attık. Sisteme alısması biraz zaman alıcak gibi, ama iyi kumas.

Bu maçdaki yaptığı top kapmalarını sayan oldu mu ? Alex bir tane top çalabiliyor mu ?

Üst Alt