Elano pişmanlığı - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elano pişmanlığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Elano pişmanlığı

Lincolnü savunma amaçlı söylemiyorum,seni bilgilendirmek istiyorum;Lincolnün ilk senesinde ilk maçlarda süper oynamış,yeni Hagi bulundu havası oluşmuştu.Feldkamp ucuz bir sebeple Kadro dışı bıraktı.Kaç maç öyle oynamadı zaten.Sonra tam kadroya girdi,bu sefer ligin kasapları adamın ayağını baştan başa morarttı(Adnan başkan hastenede ziyaret ettiğinde foto çekmişlerdi,adamın ayağı morluktan öte simsiyahtı)

İlk sene elano kadar her maç oynsa daha çok verim alırdık

Kasap masap bahane olamaz Lincoln'de ilk senesinde geldiği ilk bi kaç maç hariç tam kapasite oynamadı.

2. senesi mükemmel oynuyordu ki taa ki malum olaylar olana kadar.

Yahu ben hatirliyorum Lincoln kotu oynadigi zaman diliminde " cok dalga gecilmisdi lincoln ile " hatirliyanlar varsa bir " amator " takim ile hazirlik macinda Lincoln " penalti kacirmisdi "

ve alay konusu olmus idi bu forumda. " ozellikle Oguz Serdar fena dalga gecmisdi :D ".

Yanliz Lincoln ile Elano tamamen farkli oyuncular. Birisi sova yonelik oyniyan oyuncu, digeri ise daha defansif oynayan oyuncu. Elano sova kacmayan " sade " oynayan oyuncu.

Bunu ogrenelim artik. Gunumuz futbolunda Elano gibi futbolcularin piyasasi daha iyi.

Lincoln gibi oyuncularin devri tukeniyor. Avrupa'nin en iyi takimlarina bakin " Lincoln " gibi sadece ofans oynayan adam goremezsiniz. Aklimda sadece " Gourcuff " var. O da Lincoln'dan daha verimli ve daha genc. Kat be kat daha iyi oyuncu Lincoln'den.

elano takımdan giderse forumda yazılan mesaj sayısı yarı yarıya düşer online üye sayısında azalma olur:)))

Yahu ben hatirliyorum Lincoln kotu oynadigi zaman diliminde " cok dalga gecilmisdi lincoln ile " hatirliyanlar varsa bir " amator " takim ile hazirlik macinda Lincoln " penalti kacirmisdi "

ve alay konusu olmus idi bu forumda. " ozellikle Oguz Serdar fena dalga gecmisdi :D ".

Yanliz Lincoln ile Elano tamamen farkli oyuncular. Birisi sova yonelik oyniyan oyuncu, digeri ise daha defansif oynayan oyuncu. Elano sova kacmayan " sade " oynayan oyuncu.

Bunu ogrenelim artik. Gunumuz futbolunda Elano gibi futbolcularin piyasasi daha iyi.

Lincoln gibi oyuncularin devri tukeniyor. Avrupa'nin en iyi takimlarina bakin " Lincoln " gibi sadece ofans oynayan adam goremezsiniz. Aklimda sadece " Gourcuff " var. O da Lincoln'dan daha verimli ve daha genc. Kat be kat daha iyi oyuncu Lincoln'den.

Hocam güzel yazmışsın da,Elano zaten şov'a kaçamaz ki.Adam çalım bile atamıyor

Lincoln'e orta saha demek de yanlis, forvet de. Fakat illa ad koyacaksaniz adam Attacking Midfielder'dir. Icinde de midfielder lafi gecer o zaman da isin icinden cikilmaz. Ama tabii ki orta sahaya daha yakin bir adam. Kaldi ki Schalke'de feneri aglatan Lincoln daha cok orta saha gorunumundeydi.

Elano'yla derdim yok, takim bu kadar kotuyken (Eylul ayindan beri :eek:) Elano'ya sallamak dogru olmaz. Gercek yerinde, kaleye daha yakin bir mevkide oynarsa verimli olur.

bu takımdan bence bu sene leo franco,jo ve malesef bir türlü iyileşemeyen veya iyileşmek istemeyen ya da iyileştiğini gizleyen kewell ayrılacak

Tamam. Sende Lincoln gibi ORTA SAHA'ları izleyerek kendini kandırmaya devam et.

Senin Lincoln gibi orta saha dediğin adamlar Hagi,Ronaldinho,Sergen,Alex gibi adamalardır.

Hagi'nin neler yaptıklarını yazmama gerek yok.

Sergen lucescu zamanında hem bizi hemde bjkyi şampiyon yaptı.

Ronaldinho rijkaard'lı barçada süper oynadı,başarılarda çok büyük rolü var.

Feneri 6 yıldır taşıyan tek isim Alex

Lincoln,almanyada yılın futbolcusu seçilmiş.Bir ara real madridin transfer listesine girmiştir.

Elano´yu savunmak için yolar arama Sneijder , Kaka gibi oyuncularda çift yönlü ama hem orta sahayı yönetip hemde forveti besliyorlar . Elano orta sahanın en ofansif oyuncusu tabiki forvetlerle işi olacak Ama savunmanın arkasına doğru düzgün pas girişimi bile yok .

Okan Kaka,Sneijder forvet arkası oynar zaten.Onların işi top takımdayken ceza sahası civarında gezinip,serbest oynamak,forveti beslemek,iki kanada yardım etmek,top rakipteyken gerektiğinde pres yapmak,topun arkasına geçip alan daraltmak.Elano ise daha geride oynar.

Ayrıca geçen sene Lincoln'ün yanında müthiş formda bir Ayhan ve de Meira vardı.Ayrıca geçen sene çok iyi pas yapmamıza rağmen rakibi baskı altına alıp,çok pas yapıp oyunu kontrolü altına alan bir takım değildik.Mehmet'in,Mustafa'nın,Barış'ın oyunu konrtol altına alacak basit pasları yapamaması en büyük sorunlarımızdan biri.

Elano´yu savunmak için yolar arama Sneijder , Kaka gibi oyuncularda çift yönlü ama hem orta sahayı yönetip hemde forveti besliyorlar . Elano orta sahanın en ofansif oyuncusu tabiki forvetlerle işi olacak Ama savunmanın arkasına doğru düzgün pas girişimi bile yok .

Elano'mu en ofansif oyuncu ? El insaf be Okan bu adam orta sahadaki en gerideki adam, kaleden 50 metre uzak. Ofansif oynadığı her maçta süper oynadı bu adam, geride oynadığı için etkisiz kalıyor biraz. Forvetlerle de işi yok Elano'nun şuanlık. Ofansif oynasa tamam işi var ki zaten ofansif oynadığı her maç bir çok pozisyon hazırladı. Elano'nun görevi şuan oyunu açmak, oyun sıkıştığı anda uzun top yapmak, oyun kurmak felan. Forvetle işi yok yani şu oynadığı pozisyonda.

Elano'mu en ofansif oyuncu ? El insaf be Okan bu adam orta sahadaki en gerideki adam, kaleden 50 metre uzak. Ofansif oynadığı her maçta süper oynadı bu adam, geride oynadığı için etkisiz kalıyor biraz. Forvetlerle de işi yok Elano'nun şuanlık. Ofansif oynasa tamam işi var ki zaten ofansif oynadığı her maç bir çok pozisyon hazırladı. Elano'nun görevi şuan oyunu açmak, oyun sıkıştığı anda uzun top yapmak, oyun kurmak felan. Forvetle işi yok yani şu oynadığı pozisyonda.

Ozaman çözümü Rijkaard bulacak hocam.Herkes görüyor,elano geride olmuyor.Aha lig bitti.Birazda ilerde denesin.Rijkaard'ın hamle yapması gerek burada.

Tamam. Sende Lincoln gibi ORTA SAHA'ları izleyerek kendini kandırmaya devam et.

orta saha da oynayan oyuncu gol atınca,asist yapınca forvet olmaz.

orta saha da oynayan oyuncu ofansif karakterde olabilir, defansif karakterde olabilir, iki yönlü de olabilir, elano gibi iki-yönsüz de olabilir. Bu onların oynadığı mevkiyi değiştirmez. Bir oyuncu orta sahada pas alışverişi sağlıyor ,oyun yönlendirmeye yardım ediyor, gol attırıyorsa adı üzerinde oyun kurucudur. ve dünyada hiçbir oyun ,gol organizasyonu forvette kurulmaz. Oyun kurma eylemi nerde gerçekleşiyor orta sahada. o zaman neymiş lincolne forvet elanoya topçu denmezmiş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt