Elano pişmanlığı - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elano pişmanlığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Elano pişmanlığı

Elano'mu en ofansif oyuncu ? El insaf be Okan bu adam orta sahadaki en gerideki adam, kaleden 50 metre uzak. Ofansif oynadığı her maçta süper oynadı bu adam, geride oynadığı için etkisiz kalıyor biraz. Forvetlerle de işi yok Elano'nun şuanlık. Ofansif oynasa tamam işi var ki zaten ofansif oynadığı her maç bir çok pozisyon hazırladı. Elano'nun görevi şuan oyunu açmak, oyun sıkıştığı anda uzun top yapmak, oyun kurmak felan. Forvetle işi yok yani şu oynadığı pozisyonda.

Tamam işte benim beklentim daha fazla önde görülmesi ve katkısının daha çok ofansif anlamda olması Mesela İniesta´yı izlerken hep ilerde görüyorum Elano´danda beklentim ofansif katkı doğal olarak Defansif katkıyı Mehmet Topal´dan bekliyorum ben

Okan Kaka,Sneijder forvet arkası oynar zaten.Onların işi top takımdayken ceza sahası civarında gezinip,serbest oynamak,forveti beslemek,iki kanada yardım etmek,top rakipteyken gerektiğinde pres yapmak,topun arkasına geçip alan daraltmak.Elano ise daha geride oynar.

Ayrıca geçen sene Lincoln'ün yanında müthiş formda bir Ayhan ve de Meira vardı.Ayrıca geçen sene çok iyi pas yapmamıza rağmen rakibi baskı altına alıp,çok pas yapıp oyunu kontrolü altına alan bir takım değildik.Mehmet'in,Mustafa'nın,Barış'ın oyunu konrtol altına alacak basit pasları yapamaması en büyük sorunlarımızdan biri.

Valla ben Elano´yu Kaka , Sneijder tarzı bir oyuncu biliyorum Elano defansif olarak ön planda olan bir oyuncu değilki Neden geride oynasın ?

Yalnız bu seneye kadar hep yıldız transfer olsun diye can attım.Nedeni de,biz inamotoları filan alırken,fener anelka ları almasıydı.Ama şu a çok iyi anlıyorum.Herşey isim değilmiş

Forvetin İngilizce yazılışı forwarddır.Türkçeye anlam olarak çevrilişi ''ileri''dir.Futbolda forvet ileri uç oyuncuları için kullanılır.Sizin forvet dediğin adamlar ise merkez forvet veya santrafor olarak adlandırılır.Bu bağlamda Lincoln forvettir.

Ayrıca sizin dediğinize göre C.Ronaldo ve Messi'de orta saha oluyor ama bu ikisi son 2 yılın en iyi forvet ödülünü alıyor.

Tamam işte benim beklentim daha fazla önde görülmesi ve katkısının daha çok ofansif anlamda olması Mesela İniesta´yı izlerken hep ilerde görüyorum Elano´danda beklentim ofansif katkı doğal olarak Defansif katkıyı Mehmet Topal´dan bekliyorum ben

Valla ben Elano´yu Kaka , Sneijder tarzı bir oyuncu biliyorum Elano defansif olarak ön planda olan bir oyuncu değilki Neden geride oynasın ?

adam korkuyor tekme yiyecem diye.adam toptan bile korkuyor.

Forvetin İngilizce yazılışı forwarddır.Türkçeye anlam olarak çevrilişi ''ileri''dir.Futbolda forvet ileri uç oyuncuları için kullanılır.Sizin forvet dediğin adamlar ise merkez forvet veya santrafor olarak adlandırılır.Bu bağlamda Lincoln forvettir.

Ayrıca sizin dediğinize göre C.Ronaldo ve Messi'de orta saha oluyor ama bu ikisi son 2 yılın en iyi forvet ödülünü alıyor.

Olabilir.Saydığın oyuncular çok rahat oynar fovertte.Nitekim de oynuyorlar.Alex,Lincoln,Sergen,Hagi gibi oyunculara forvet diyemezsin.Bunlar AM dir,ST,CF değil

Ozaman çözümü Rijkaard bulacak hocam.Herkes görüyor,elano geride olmuyor.Aha lig bitti.Birazda ilerde denesin.Rijkaard'ın hamle yapması gerek burada.

Suc Rijkaard'a degil. Yapacak hamlesi yok. bu sene bazinda.

Evet var " bu sene yaz doneminde rapor edilen oyuncular yonetime sunmak ".

Yanliz Elano'nin siritmasinda bir nevi " Baris'in,Mustafa'nin,Ayhan'in ve formsuz Mehmet'in de katkisi var " iyi manada degil kotu manada katkisi var. Elbet iyi bir orta sahamiz olsa " Elano'da biraz daha ofansif oynayabilirdi ". Hani " box to box " denilen oyuncu sikintisi cekiyoruz. Yukardaki saydigim oyuncularin hepsi " sinirli futbolcular ". Elano haric oyunu cift yonuyle oynayan yok.

Misal, Sarp, mucadeleci,hirsli, ofansa katkisi yok. Bazen birseyler yapmaya calisiyor, ama sacmaliyor. Inanin Sarp oyunun iki yonunu okuyabilse " Turkiye'nin en iy box to box oyuncusu olurdu ". Suan Emre.B, Murat C, Nuri S, bu konumda Turkiye'nin en iyi oyunculari. Hamit daha yonlu oyuncu " joker gibi.

Olay defansif katkı değil ki. Ayrıca ben de bekliyorum ama Rijkaard öyle oynatıyor olay Elano ile ilgili değil. Orada oynatmasının sebebi de belli işte oyunu açması, uzun top yapması felan ki bunları da yapıyor zaten. Yoksa benim de beklentim Iniesta gibi daha ofansif oynatılması ki zaten böyle oynadığında hep yineledim skora da katkı yaptı, pozisyon da oluşturdu, süper de oynadı. Seneye zaten orta sahaya alınacak defansif yönü de iyi bir adam ile Elano'da rahatlar;

___________________XXXXX(Mehmet)__________________

_____________XXXXX________________________________

_____________________________Elano Blumer___________

O kadar kızgınımki Elano'ya.Kaç maç oynadı bir tanesini kurtarmadı be.Ama parayı almaya gelince günü geçsin olay çıkarırlar.Bu tür ruhsuz futbolcuları artık istemiyorum.Lütfen genç dinamik oyuncular alınsın

ne bedavası adam kancayı atmış takıma, tazminat almadan gider mi?

bunlar sahada kedi , sözleşmede aslan kesilen ttür futbolculardan.

bide üstüne para ödersin.

Yabancılar bizim burayı cennet olarak görüyolar zaten.Sözleşmeye öyle maddeler koyduruyolarki,her halukarda onlar çok karlı çıkıyor.

Tabi burda futbolculara suç bulmamak lazım.Zorla gelmiyolar.Yöneticiler getiriyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt