Elektronik Yardım Başlığı (Arşiv) - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elektronik Yardım Başlığı (Arşiv)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: GSCimbom Acil Yardım Başlığı

Ya beyler benim PC Acer Dizüstü durduk yere PC çıt ediyor kapanıyor...Bütün işlerim yarıda kalıyor.Sizce sebebi nedir?

Siyah bir ekran geliyor sonra bir ses geliyo kapanıyor...

İnternette dolaşırken oluyor oyun oynarken oluyor...Herşeyde oluyor...

Gücü kontrol etmelisin.Güç kaynağında bir problem olabilir.Servise götürüp farklı bir güçle denettir.Sorun güçse çıkar ortaya zaten.

Diğer bir ihtimal anakart pilinin bitmiş olması.Anakartın CR2025 Kodlu 3 V Luk Pilini değiştirirsen sorun düzelir.

Virüs-trojan girmiş olabilir.Bazı tür trojanlar pc'yi aniden kapatarak bozulmasına sebep olur.Aniden kapanması pc için iyi değildir çünkü güç bir anda kesilince kısa devre yapabilir ram'i,anakartı,grafik kartı...vb.

En son ihtimal pc'nin içinde toz barındırması.Aynı sorun benim masaüstümde olmuştu.Fakat içini açıp tozları aldığımda hem pc hızlandı hemde aniden kapanma ortadan kalktı.İçini açıp elektrikli süpürgenin düşük gücünde temizleyebilirsin.

Ayrıca sıcaktan yapabilir.Eğer laptobu yatak,koltuk gibi hava alamayan yerlerde kullanıyorsan, fazla sıcaklıktan iflas edebilir pc.O yüzden fanların altını boş tutmayı unutma..

Raşit kardeşim Acer bilgisayarların ısınma problemleri çok kötü oluyor.

Öncelikle bilgisayarı kullanırken fan hava giriş çıkışlarının açık olmasına dikkat et.

Uzun süreli oyun oynama , mümkünse ekran kartını kastıracak bir işlem gerçekleştirme.

Birde cooler master veya termaltek bir soğutucu al problemin çözülür.Bu bilgisayarlarda hep bu problem oluyor.

Yada ufak bir klima işini çözer :)

Teşekkürler...

Laptop_Cooler__Usb_Hub.jpg

Raşit, böyle cooler yani soğutucular var.Çok pahalı değiller.50$ dan başlıyor.Bimeks'ten Teknosa'dan falan garantili olarak en kötü 90-100 ytl ye edinebilirsin.USB girişiyle çalışıyor.Çok faydalı ısınma sorunu olan laptoplar için..

her ne kadar acil bir durum olmasa da yardım istiyorum:)

Vista kullanıyorum ve dosyaların uzantılarını görmeyi nasıl kaldırabilirim? (ör:.mp3, .doc, .xls vs.vs...)

bahsettiğin yerden olmasa da farklı bir yerden hallettim. teşekkür ederim yine de Doruk;)

Önemli değil abi=)

Benimde bir sorum olucak Pes 2009 da TSL Pro Patch'i yüklüyorum ama oyuna girerken siyah ekran çıkıyo o yıldızlar çıkıyo sol altta ondan sonra hemen oyundan çıkıyo kendi kendine.Kafayı yiycem her türlü şeyi denedim.Nedir bunu çözümü?

Önemli değil abi=)

Benimde bir sorum olucak Pes 2009 da TSL Pro Patch'i yüklüyorum ama oyuna girerken siyah ekran çıkıyo o yıldızlar çıkıyo sol altta ondan sonra hemen oyundan çıkıyo kendi kendine.Kafayı yiycem her türlü şeyi denedim.Nedir bunu çözümü?

Grafik ayarlarıyla ilgili bir sorun olabilir.Program Files'tan oyunun grafik ayarlarını bilgisayarına göre düzenlersen düzelir..

Bilgisayarımdaki bütün dosyalar salt okunur olmuş, dosyalara sag tıklayıp salt okunur özelligi kaldırıyorum sonra tekrar geliyor.

Bu konuda yardım edebilecek var mı? : )

Sony Vegas'da videonun üzerine nasıl yazı yazılır bilen var mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt