Elmander: “Buraya gel, prens gibi yaşa” - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elmander: “Buraya gel, prens gibi yaşa”

Cevap: Elmander: “Buraya gel, prens gibi yaşa”

PL gol kralının CL performansına hiç göz attın mı?

olsun abi, denk gelmemistir adam psikopat bir oyuncu ağırlığı cok buyuk oyle oyuncuları severim... Baros'un Berbatov'dan tek fazlası sprint capraz kosu olayı ama Berbatov'un ayagına top geldimmi dunyanın en iyi 3 4 forvetinden biridir o bolgede.

Mesela Elmander cok iyi ama, Berbatov-Baros olayı hayvani olurdu aynı zamanda onuda belirtiyim :ka21:

Valla.. IMHO

---Baros--Elmander---

--------Necati--------

Engin---Selcuk---Melo

YIKAR.

Valla.. IMHO

---Baros--Elmander---

--------Necati--------

Engin---Selcuk---Melo

YIKAR.

Aslında bana göre aranan kan senin avatarındaki adam. Bütün özellikleri o kadar muazzam ki... Karakter ise karakter, lider oyuncu, şutları muazzam, frikikler dehşet, skorer, fizik gücü iyi, tecrübeli, hızlı, ileride her yerde (sol kanat-sağ kanat-2. forvet) oynatabilirsin.

Bu ifadeyi kullanmaktan nefret ediyorum aslında ama Miccoli yeni Hagi'si olabilirdi GS'ın.

Kedi canını onun.

Elmander gibi cok calıskan bir adam varken elde, onun yerine degil fakat yanına klas, topa saglam basan, ayagı top yapan yaratıcı bir forvet/ikinci-forvet ile tam anlamıyla total hucum futbolu uygulayabiliriz. Anlatmak istedigim oyuncu Necati gibi, ama kalibre ve kalite olarak cok daha ust seviyesi. Buda tabii ki de Fabrizio Miccoli.

Benim sıralamam soyle olurdu:

Miccoli

Drogba

Berbatov

ferguson bu adamı takımın hızını kestiği için yollamak istiyor. biz hızlı forvet ararken bide berbatovu alırsak ilerde kımıldayamayız. adam manuda bile hareketli değil bizde serilir yeşilliğe piknik yapar

ferguson bu adamı takımın hızını kestiği için yollamak istiyor. biz hızlı forvet ararken bide berbatovu alırsak ilerde kımıldayamayız. adam manuda bile hareketli değil bizde serilir yeşilliğe piknik yapar

şu halde evet ama 2 iyi kanat alırsak Berbatov korku filmi olur.

Baros=Berbatov 1 gr fark yok Barosun formda olduğu zamanlarla Berbatovun formda olduğu zamanların.

Birisi L'pool daydı, diğeri ManU.

Baros=Berbatov 1 gr fark yok Barosun formda olduğu zamanlarla Berbatovun formda olduğu zamanların.

Birisi L'pool daydı, diğeri ManU.

çok farklı turde oyuncular, Berbatov durağan ama psikopat derecede teknik bir forvet, harika bir bitirici. Baros sprinter / capraz kosu ve daha cok vision sahibi bir forvet bitiriciligi Berbatov'la kıyaslanmaz.

çok farklı turde oyuncular, Berbatov durağan ama psikopat derecede teknik bir forvet, harika bir bitirici. Baros sprinter / capraz kosu ve daha cok vision sahibi bir forvet bitiriciligi Berbatov'la kıyaslanmaz.

Aynı tür demiyorum Emircim, vereceği katkı bakımından aynı. Mesela diyerek örneklendireyim. Çift forvet oynuyorsan

Drogba-Elmander X

Drogba-Baros

Elmander-Baros

Elmander- Berbatov

Drogba - Berbatov

Berbatov-Baros X

Yanına X koyduklarım bence çift forvet olarak asla düşünülmemesi gerekenler. Hatta bence Necati-Elmanderde olmuyor ama bireysel çabayla ve aşırı hırsla bu ikili gol atınca tuttu gibi gözüktü.

Aynı tür demiyorum Emircim, vereceği katkı bakımından aynı. Mesela diyerek örneklendireyim. Çift forvet oynuyorsan

Drogba-Elmander X

Drogba-Baros

Elmander-Baros

Elmander- Berbatov

Drogba - Berbatov

Berbatov-Baros X

Yanına X koyduklarım bence çift forvet olarak asla düşünülmemesi gerekenler. Hatta bence Necati-Elmanderde olmuyor ama bireysel çabayla ve aşırı hırsla bu ikili gol atınca tuttu gibi gözüktü.

Reis aslında tam tersini dusunuyorum,

Berbatov-Baros > Berbatov-Elmander

Cunku Berbatov/Elmander ikiside kısmen agır oyuncular, Elmander fizik olarak saglam top kapmaya falan ugrasıyor ama sonuc olarak sprinter bir forvet degil. Baros aralara kacıyor pozisyon iyi kovalıyor, Berbatov gibi teknik bir forvetle cok daha etkili olurlar bence Berbatov'daki soguk kanlılık olayı Baros'un pozisyon ustalıgıyla birlesirse tadından yenmez harbi. Elmander Drogba ile cok iyi olurdu mesela.. Berbatov Baros'la iyi olur..

Cunku Berbatov/Elmander ikiside kısmen agır oyuncular, Elmander fizik olarak saglam top kapmaya falan ugrasıyor ama sonuc olarak sprinter bir forvet degil. Baros aralara kacıyor pozisyon iyi kovalıyor, Berbatov gibi teknik bir forvetle cok daha etkili olurlar bence Berbatov'daki soguk kanlılık olayı Baros'un pozisyon ustalıgıyla birlesirse tadından yenmez harbi. Elmander Drogba ile cok iyi olurdu mesela.. Berbatov Baros'la iyi olur..

Senin fikrin tabii, ben Şükür-Arif diyorum. Sen Şükür-Necati. Yada sen Jardel-Hakan ben Hakan-Koseçki.

Ahahaha benzetmeler uydu bence bu sefer.

Birşeyi atlıyorsunuz. Elmander'in ileride yaptığı muazzam pres ve mücadele. Baroş bunu yapmıyor.

Birşeyi atlıyorsunuz. Elmander'in ileride yaptığı muazzam pres ve mücadele. Baroş bunu yapmıyor.

Yapıyo ama Elmander turunde digil. fb macında dikkat edin mesela diger maclarda falan, Elmander rakiplere basıyo ortalara kadar geliyo, Baros rakip defansı acaip rahatsız ediyo yoruyo, 2 kisi surekli Baros'un arkasında.. Baros surekli alan presi denir heralde oyle bisey yapıyo capraz kosu vs. dolayısıyla pesinde 2 oyuncu oyundan dusuk devamlı psikopat bi olay bence. ki son macta defansa kadar gelmisti :)

Aslında Elmander-Baros 2 saglam kanatla super olur.

ben Berbatovu leverkusen den beri bizde görmek istiyorum insallah yeni sezon da gelir Berbatov elmander baros dan kat ve kat golcü bir isim nerden gol yazar kestirmek güc :) gelsin efsane olsun.

Yapıyo ama Elmander turunde digil. fb macında dikkat edin mesela diger maclarda falan, Elmander rakiplere basıyo ortalara kadar geliyo, Baros rakip defansı acaip rahatsız ediyo yoruyo, 2 kisi surekli Baros'un arkasında.. Baros surekli alan presi denir heralde oyle bisey yapıyo capraz kosu vs. dolayısıyla pesinde 2 oyuncu oyundan dusuk devamlı psikopat bi olay bence. ki son macta defansa kadar gelmisti :)

Emir bu konuda abartmayalım ya. Baroş'u 1 yıl değil 4 yıldır izliyoruz. Elmander'i 1 yıl neredeyse tüm maçlarda kan ter içinde izliyoruz. Maçın en koşan adamı. Takımın değil maçın. Baroş'un 4 yılda yaptığı presi 1 sezonda yaptı desem azcık mübalağa etmiş olurum. Baroş'u kötü yapmaz bu ama Elmander'in en iyi yanı 90dk diri oluşu ve oyunun genelinde rakibe baskı yapıp çok top kapması. Diri Baroş oraya koştu diye örnekleme şimdi:) Elmander o tip topları her maç 4-5 kez kapıyor Fener maçında da Alex'ten kaç kez aldı ya da Emre'den. Adamın kaşı yarıldı yahu:) Ve o sırada defanstaydı:)

Ek olarak son cümleni yeni gördüm yazmam gerekiyor. Aynen. Benim dün söylediğim bu idi. Berbatov'dan önce keşke hem eksik olduğunu bariz olarak bildiğimiz iki kanat oyuncusu alsak. Bu isimler 8-12 gol 10-16 arası asist yapacak tipte ve oyuncu eksiltebilen takım oyununa yatkın isimler olsa bizim forvete ihtiyacımız kalmaz. Necati-Elmander-Baroş-Sercan 4'lüsü bizi kotarır. Seneye de daha iyi bir bütçe ile bu transferi yaparız. Baroş elden çıkarılır vs..

Elmander gel falan demiş de gelirse yedek kalacak Elmander :asd:

Elmander-Berbatov olmaz.Berbatov yada Elmander'den birinin yanına onlara nazaran daha boysuz, hızlı driplingg özelliği olan birisi lazım.

Baros kısmen bunu karşılayabiliyor.

Elmander gel falan demiş de gelirse yedek kalacak Elmander :asd:

Elmander-Berbatov olmaz.Berbatov yada Elmander'den birinin yanına onlara nazaran daha boysuz, hızlı driplingg özelliği olan birisi lazım.

Baros kısmen bunu karşılayabiliyor.

Bence de Berbatov ve Baros birbirini tamamlayabilecek özellikte oyuncular.

Üst Alt