Emre Belözoğlu: "Hagi, Türkiye'de gördüğüm en iyi, dünyada gördüğüm en iyi 4. ya da 5. oyuncuydu" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Emre Belözoğlu: "Hagi, Türkiye'de gördüğüm en iyi, dünyada gördüğüm en iyi 4. ya da 5. oyuncuydu"

1661082937254.png

Emre Belözoğlu: "Röportajda Galatasaray taraftarı olduğumu mu söylemişim? Altyapısından yetiştiğim bir takım, belki de ondan öyle bir cevap vermişimdir. Galatasaray'dan yetişmiş, şampiyonluklar yaşamış bir oyuncu olarak yaptığım tercihi bence herkes yapamaz."

Emre Belözoğlu: "Babam Fenerbahçe'liydi. Biz de Fenerbahçe'liydik. O dönem Zeytinburnu başkanı Süleyman başkan kızmıştı bana. Fenerbahçe kongre üyesiydi. Bizim de Fenerbahçe'de oynamamızı istiyordu. O dönem Fenerbahçe'yi çok yakından takip ediyordum."

Emre Belözoğlu: "Çocukken Fenerbahçeli futbolcuların adını sayıklıyordum ancak o dönem bu işe böyle bakmıyorsunuz. Üzerime Galatasaray formasını giydiğimde değişik bir duygu yaşamıştım."

Emre Belözoğlu: "Küçükken YediKule'den Kadıköy'e gitmek zor oluyordu. 13 yaşındaydım. Florya daha yakın bir yerdi. Babam da Galatasaray altyapısında yetişmişti. Orada çok güzel anılar biriktirdim. Buralara gelmemde büyük emekleri vardır."

Emre Belözoğlu: "Biz tamamen doğaçlama oynadık genç takımlarda. Bütün antrenörlerimiz bizi eğitmeye çalıştı. Bülent Ünder benim için çok değerli bir hocaydı. Galatasaray gelmemde vesile olanlardan biriydi. Süreç çok çabuk gelişti. Ben doğru eğitildiğimi düşünüyorum."

Emre Belözoğlu: "Bugünlere gelmem, Fenerbahçe forması giyip kaptanlığa uzanmam, Galatasaray'da geçirdiğim yıllar sayesindedir."

"Hagi'nin yerine oyuna girdiği an?"

Emre Belözoğlu: "Mükemmel bir duyguydu. Çocukken şöhretin hazzı bambaşka. Sahaya çıkıyorsunuz sizi alkışlıyorlar. Futbol hayatımda cümlelerle anlatamayacağım duygular yaşattı. Hagi'nin yerine oyuna girmek zor bir duygu."

Emre Belözoğlu: "Hagi, Türkiye'de gördüğüm en iyi, dünyada gördüğüm en iyi 4. ya da 5. oyuncuydu. Büyük oyuncular büyük oynardı. Hagi, çok büyük bir oyuncuydu ve bizi de öyle oynattı. Tabii Fatih Hoca faktörünü de unutmamak gerek."

Emre Belözoğlu: "Hagi, birlikte oynadığım en özel oyuncuydu."

Emre Belözoğlu: "Cumhuriyet tarihinin gördüğü en iyi kadro, tartışmasız Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı kazandığı kadrodur."

Emre Belözoğlu: "Fatih Hoca'nın bizde çok emeği vardır. Bizim hep iyi olmamızı isterdi. Bir sefer antrenmana geç kalmıştım. Okan abiyi almaya gitmiştim. Trafiğe takıldık ve geç kaldık. Beni 3-4 gün antrenmana almadı."

Emre Belözoğlu: "Her oynadığım takımın taraftarı beni çok sevdi. 7 ay Atletico'da oynadım onlar bile beni çok sevdi. Yaşanan olaylara daha üst pencereden bakılınca Galatasaray taraftarını da anlıyorum. Hiç hak etmediğim kadar sevgisizliği de yaşadım. Hak etmediğim kadar da sevildim."

Emre Belözoğlu: "Oynadığım takımların hepsinden kendi isteğimle ayrıldım. Sadece Fenerbahçe beni gönderdi."

Emre Belözoğlu: "Inter'de başkan beni çok seviyordu, kalmamı istedi. Sakatlığımı toparlayabileceğimi söyledi ancak ben gitmek istedim. En büyük pişmanlığım bu. Kasığımda problem başladı. 1-1.5 sene atlatamadım."

Emre Belözoğlu: "Ben Inter'den Newcastle'a gittiğimde Fenerbahçe çok büyük bir teklif yapmıştı."

Emre Belözoğlu: "Ben sakatlıklardan çok yorulmuştum. Newcastle'da hücum futbolu oynarken bu durum değişti. Türkiye'ye dönmek istedim. Aziz başkan teklif verdiğinde Adnan başkanla konuştum. Geçmişe dayanan bir dostluğumuz vardı. Ona teklifi söyledim ve hayırlısı olsun dedi."

Emre Belözoğlu: "Fenerbahçe'ye imza attıktan 3 gün sonra, 3 tane Galatasaraylı çocuk bana küfretmişti. Orada durumu anladım. Herkes kadar medeni tepkiler veremedik. O süreçle biraz boğuştum."

Emre Belözoğlu: "Fenerbahçe'ye transfer olduğumda sokakta ilk defa sevilmediğimi hissettim. Ben sokaktayım. Fenerbahçe de hep sokakta. Fenerbahçe halkın takımıdır. Bu yönümü Fenerbahçe'ye borçluyum."

(NTV)

"Hahaha ne kadar da marjinal, orijinal biriyim ve hic fanatik degilim o yuzden Emre Belozoglu buyuk Cimbomlu hahaha"
- 10 yildir Gscimbom.com'da takilacak kadar fanatik ama inkar icindeki tayfa.​

Duzgun aciklamalar bu herif roportajlarinda cok samimi ve durust ifadeler kullaniyor.

sahada ise tam bir holigana donusuyor , fenerbahcede oynarken daha efendi dursaydi bu kadar buyuk nefret toplamazdi

dünyanın tartışmasız en pişman şahsı olabilir kendisi bize dönüp gerçek anlamda kupalar kazanıp tapılası efsanelerden biri olacakken parayı tercih edip düşmana gidip sportif anlamda başını alıp kestane oldu

muharrem-incenin-got-olmasi_1699174.gif

Hani böyle ne istediğini bilmeyen kızlar vardır ya.
Bir iyi aile çocuğu ile takılır sonra onda o hazzı alamaz piq bir çocukla takılır.
Hep arada kalır bir ona gider bir buna.
Sonra küser evine döner.

Başak bunun evi fb piq çocuk biz de iyi aile çocuğu.
Yine yanlıyor bize ama nafile.

Üst Alt