Emre Belözoğlu: "Hagi, Türkiye'de gördüğüm en iyi, dünyada gördüğüm en iyi 4. ya da 5. oyuncuydu" - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Emre Belözoğlu: "Hagi, Türkiye'de gördüğüm en iyi, dünyada gördüğüm en iyi 4. ya da 5. oyuncuydu"

Cocuklugunda fenerli olabilir ama 13 yasinda bir cocugun Galatasaray alt yapisina girmesi senelerce oynamasi ve daha sonra a takim ile büyük basarilar elde etmesinden sonra fenerin f’si bile gelmez aklina insanin

Defalarca sampiyonluk kutlamalarinda yer aldi genc yasta,herseyi gectim uefa ve super kupa kutlamalarinda yer aldi cilginlar gibi sevindi kutladi,bunca seyden sonra 13 yasindan önceki fenerli olmasi aklina bile gelmez mumkun degil

Daha sonra fenere transfer olmasinin sebebi para,adnan polat’a sordum demis roportajin da yani aslinda itiraf etmis para icin transfer oldugunu ama rakip camia kabul etsin diye 13 yasina kadar olan sürecten bahsetmis

Olay tamamen bundan ibaret

programı izledim enteresan bir program olmuş. emre belozoglu'nun içimde ne büyük yara olduğunu tekrar hissettim açıkçası. çocuk dimağımızla "ihanet"in ne demek olduğunu kendisinden öğrendik çünkü

Cocuklugunda fenerli olabilir ama 13 yasinda bir cocugun Galatasaray alt yapisina girmesi senelerce oynamasi ve daha sonra a takim ile büyük basarilar elde etmesinden sonra fenerin f’si bile gelmez aklina insanin

Defalarca sampiyonluk kutlamalarinda yer aldi genc yasta,herseyi gectim uefa ve super kupa kutlamalarinda yer aldi cilginlar gibi sevindi kutladi,bunca seyden sonra 13 yasindan önceki fenerli olmasi aklina bile gelmez mumkun degil

Daha sonra fenere transfer olmasinin sebebi para,adnan polat’a sordum demis roportajin da yani aslinda itiraf etmis para icin transfer oldugunu ama rakip camia kabul etsin diye 13 yasina kadar olan sürecten bahsetmis

Olay tamamen bundan ibaret

100% katiliyorum. Uc kurus icin bu camianin efsanelerinden birisi olmaktan vazgecti.

Küçükken fb'li olabilir problem değil. Sonradan Galatasaray'ın içine girince camiayı benimsemiş olup Galatasaray'lı olmuş olabilir. Bunlar olabilecek şeyler.

Fakat,

1- Galatasaray'da oynarken zaten nasıl Galatasaray'lı olduğunu söylememe gerek yok. Her demecinde kendisi de belirtiyordu.
2- Galatasaray'dan gittiğinde Inter ile olan imza töreninde bile "anlaşamadık, olmadı ama biz Galatasaray'lıyız" şeklinde açıklaması da hala akıllarda.
3- Galatasaray'ın Canaydın-Polat döneminde Star Tv'deki yardım kampanyasına telefonla bağlanıp, nasıl Galatasaray'lı olduğunu üstüne basa basa belirtmesi de hala akıllarda.

En başında da belirttiğim gibi çocukken hangi takımı tuttuğunun pek bir önemi yok benim için. Sonradan benimsemiş de olabilirsin Galatasaray'ı. Ama Emre'nin olayı şu; Galatasaray altyapısında yetişip Galatasaray'da zirve dönemini yaşadığı için, herhangi bir olumsuzluk olup Türkiye'ye döndüğünde Galatasaray'a geri dönebilmek için yağladı bağladı. Sırf yedekte tutmak ve ortada kalmamak için.

Amaa... Newcastle'da ırkçılık, sakatlık, form düşüklüğü derken Avrupa piyasasında eski itibarı kalmayıp Türkiye'ye dönmeye karar verince bir yoklama çekti Emre. Fb de bu durumu görünce Aziz Yıldırım faktörü ve bizden oyuncu alma sevdası bilindiği için algı oluşturuldu ve fb Emre'ye 3,5m€ senelik teklif etti. Sonra Emre zaten bu teklifi kabul ettiği halde, sonradan gelecek tepkileri yumuşatmak "beni istemediler" diyebilmek için Adnan Polat'ı aradı ve durumu anlattı. "Siz bana bu parayı verirseniz size gelirim yoksa ben gidiyorum" dedi. Adnan Polat da "hayırlı olsun" diyerek Emre'nin ekmeğine yağ sürdü. Ondan sonra "çocukluk sevdam" diyerek falan filan fb'ye imza attı.

Şimdi de ilerisi için özellikle milli takım falan çalıştırırsam diye herkese mavi boncuk dağıtmaya başladı. Yok "anne tarafım Trabzon'lı", "Galatasaray'ın büyüklüğü", "Türkiye tarihinin en iyi kadrosu Galatasaray'daydı" falan filan. -ki destek alabileyim diye.

"O" takım dediğin günleri ne çabuk unuttun ulan bacaksız puşt. Şerefsizsin ve öyle de kalacaksın Emre!

Üst Alt