En İyi İnternet Sağlayıcı Hangisi? - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

En İyi İnternet Sağlayıcı Hangisi?

Superonline ve Türk net hakkında gidip gelirken netspeed nereden çıktı :) komşum ısrarla turk net diyor. Taahhüt yok. Evin alabileceği en yüksek hızı tek fiyattan veriyor.
Netspeed'e geç hiç uğraşma, burada reklam yapacak halimiz yok ya üstad. Netspeed'de de taahhüt yoktu heralde varsa da az bi bedeldi tam hatırlamıyorum. Netspeed'i beğenmezsen ki kesinlikle beğenirsin bence, eğer beğenmezsen başvurursun Turknet'e onlar taşır kendi firmalarina seni. Ben bi dene derim Netspeed'i.

Turknet hakkında kimsenin tecrübesi yok mu?
Apartman ve hat yeniyse kabine de yakınsan sorun çıkartmıyor. Benim çevremde ben dahil 5 kişide bu hat var.

Sırasıyla söyle.

1-) 3 yıllık bina kabine 100 metre mesafedeydim önce milenicom kullandım sunucusal dağıtım sorunları yüzünden turknete geçtim bir kere sorun yaşamadım. Yazın taşındım burada da 1 kere sorun yaşadım o kadar. Şimdiki bina en az 10 yaşında ama altyapısı yeni yapılmış. Apartmanın en altında switch var fiber ile buraya kadar gelip burada cat6 kablo ile dağıtılıyor. Kablosuzda 82 altına düşmüyorum ortalama 90 mbit. Ping 3.9

2-) Kurumsal müşteri bir arkadaşım var apartman 35 yaşında falan iç altyapısı feci. Kabine 40 metre mesafede ortalama hızı 67 mbit görünüyor max 25 alıyor. Ping falan allaha emanet çünkü bakır kablo.

3-) Varoşlarda oturan bir arkadaşım var ona da aldırdık o da 20 mbit görüyor. Başka bir arkadaşım var türk telekom altyapı 4 mbit gönderiyor maximum o :asd:

4-) Fatsa'da bir arkadaşıma bağlattık 2 ay internet kullanamadı. Müşteri hizmetleriyle kavga dövüş.

İyi mi kötümü tamamen değişkenlik gösteriyor bütün herkes fiber olsa karşılaştırabilirsin. Kapıya kadar fiber gelip apartman içine bakır dağılıyor, superonline misal evin içine kadar fiber getiriyordu kabini, altyapısı herşeyi kendisinin o sebeple kendi içinde kıyaslama yapabilirsin fakat tt altyapısı kullanan kişiler arasında bile kendi içinde kıyaslama yapmak çok zor.
En sağlıklı sonuç için apartmanında kullanıma bakman lazım.

Netspeed'e geç hiç uğraşma, burada reklam yapacak halimiz yok ya üstad. Netspeed'de de taahhüt yoktu heralde varsa da az bi bedeldi tam hatırlamıyorum. Netspeed'i beğenmezsen ki kesinlikle beğenirsin bence, eğer beğenmezsen başvurursun Turknet'e onlar taşır kendi firmalarina seni. Ben bi dene derim Netspeed'i.

Apartman ve hat yeniyse kabine de yakınsan sorun çıkartmıyor. Benim çevremde ben dahil 5 kişide bu hat var.

Sırasıyla söyle.

1-) 3 yıllık bina kabine 100 metre mesafedeydim önce milenicom kullandım sunucusal dağıtım sorunları yüzünden turknete geçtim bir kere sorun yaşamadım. Yazın taşındım burada da 1 kere sorun yaşadım o kadar. Şimdiki bina en az 10m yaşında ama altyapısı yeni yapılmış. Apartmanın en altında switch var fiber ile buraya kadar gelip burada cat6 kablo ile dağıtılıyor. Kablosuzda 82 altına düşmüyorum ortalama 90 mbit. Ping 3.9

2-) Kurumsal müşteri bir arkadaşım var apartman 35 yaşında falan iç altyapısı feci. Kabine 40 metre mesafede ortalama hızı 67 mbit görünüyor max 25 alıyor. Ping falan allaha emanet çünkü bakır kablo.

3-) Varoşlarda oturan bir arkadaşım var ona da aldırdık o da 20 mbit görüyor. Başka bir arkadaşım var türk telekom altyapı 4 mbit gönderiyor maximum o :asd:

4-) Fatsa'da bir arkadaşıma bağlattık 2 ay internet kullanamadı. Müşteri hizmetleriyle kavga dövüş.

İyi mi kötümü tamamen değişkenlik gösteriyor bütün herkes fiber olsa karşılaştırabilirsin. Kapıya kadar fiber gelip apartman içine bakır dağılıyor, superonline misal evin içine kadar fiber getiriyordu kabini, altyapısı herşeyi kendisinin o sebeple kendi içinde kıyaslama yapabilirsin fakat tt altyapısı kullanan kişiler arasında bile kendi içinde kıyaslama yapmak çok zor.
En sağlıklı sonuç için apartmanında kullanıma bakman lazım.
Tüm sorun işte esasinda tesisat görünüyor. Komşum turknet kullanıyor 30 mbit hız alıyor. Benim evime geçecek olan kabloyu yenileyebilecegini söyledi. Maceraya girmek istemiyorum.

Şu an netspeed kullanıyorum 3 yıldır aşırı memnunum türknet kullanmıştım başlarda çok iyiydi ama ne zaman kendi alt yapılarına dahil ettiler faciaya dönüştü
Turknet öyle ya 2-3 ay internet stabil, normal çalışıyor ondan sonra kol, bacak sokmaya başlıyorlar. Ticket sistemini de hiç sevmiyorum, arayıp konuşamıyorsun heriflerle. Müşteri destek olayını geliştirdiler mi bilmiyorum ama abv Turknet'in.

Üst Alt