Enflasyon Rekor Seviyede! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Yine sanayiden bildiriyorum. Bugün 25 senedir işyeri açık bulunan oto parçaları üreticisi yan komşum lanet ede ede dükkanını kapattı. Yanında 55 kişi çalışıyordu.

55 kişiyi 3 kişilik aileler olarak betimlersek dolaylı olarak 165-170 kişiyi etkiledi bir iş yerinin kapanması.Bu yılbaşından beri kapanan benim şahit olduğum 50. kobi işletmesi olabilir.

Üretim yaptığımız aylarda 700-900 tl arası elektrik faturası geliyordu. Geçen ay hiç üretim yapmadığım halde 900 tl geldi. Bu ay üretime başladık inanın ne gelecek bende bilmiyorum.

Düz işçinin bana maliyeti sigorta+yol+yemek+maaş+mesailer : 4000TL+üstünde oluyor. 2016'da 22 kişi çalışırken yanımızda şuan çalışan insanın sayısı 4 :) evet 4 :)

Mecburen sabah önlük giyerek bende üretime geçiyorum. Üretimde çalışmak problem değil de orada zaman harcarken işletmenin yönetimsel işleri aksıyor. Buda ticaretimize baya darbe vuruyor.

Ben marttan sonrasını hiç aydınlık görmüyorum. Bizimde ödemelerimiz aksıyor.Bu zamana kadar ne kart borcumu ne çeklerimi geç ödedim. Bu ay 2 kredi kartımı ödeyemedim.

Kişisel olarak boykotum devam ediyor. Zorunda kalmadıkça araba kullanmıyorum benzin almıyorum. Lüks denecek alışkanlıkları kıstık. Ev-iş arası monoton bir yaşam , hızlı ve yorucu çalışma ortamı dönüp arkaya baktığımda tamam borcum da yok ama para kazanamıyorum.

Sadece günü kurtarıyorum , çalışanların maaşlarını veriyorum o kadar.

Kendi kendine yetebilen bir ülkeden nerelere geldik. Şuan nasıl fetocular kendilerini saklayıp fetocu değiliz imajı çizmeye çalışıyorsa ,Günün birinde malum partinin partizanlığını yapan satılık insanlar biz oy vermedik diye kendini aklamaya çalışacak.

Allahtan internet devrindeyiz de herşey kayıtlı belgeli.

Yine sanayiden bildiriyorum. Bugün 25 senedir işyeri açık bulunan oto parçaları üreticisi yan komşum lanet ede ede dükkanını kapattı. Yanında 55 kişi çalışıyordu.

55 kişiyi 3 kişilik aileler olarak betimlersek dolaylı olarak 165-170 kişiyi etkiledi bir iş yerinin kapanması.Bu yılbaşından beri kapanan benim şahit olduğum 50. kobi işletmesi olabilir.

Üretim yaptığımız aylarda 700-900 tl arası elektrik faturası geliyordu. Geçen ay hiç üretim yapmadığım halde 900 tl geldi. Bu ay üretime başladık inanın ne gelecek bende bilmiyorum.

Düz işçinin bana maliyeti sigorta+yol+yemek+maaş+mesailer : 4000TL+üstünde oluyor. 2016'da 22 kişi çalışırken yanımızda şuan çalışan insanın sayısı 4 :) evet 4 :)

Mecburen sabah önlük giyerek bende üretime geçiyorum. Üretimde çalışmak problem değil de orada zaman harcarken işletmenin yönetimsel işleri aksıyor. Buda ticaretimize baya darbe vuruyor.

Ben marttan sonrasını hiç aydınlık görmüyorum. Bizimde ödemelerimiz aksıyor.Bu zamana kadar ne kart borcumu ne çeklerimi geç ödedim. Bu ay 2 kredi kartımı ödeyemedim.

Kişisel olarak boykotum devam ediyor. Zorunda kalmadıkça araba kullanmıyorum benzin almıyorum. Lüks denecek alışkanlıkları kıstık. Ev-iş arası monoton bir yaşam , hızlı ve yorucu çalışma ortamı dönüp arkaya baktığımda tamam borcum da yok ama para kazanamıyorum.

Kendi kendine yetebilen bir ülkeden nerelere geldik. Şuan nasıl fetocular kendilerini saklayıp fetocu değiliz imajı çizmeye çalışıyorsa ,Günün birinde malum partinin partizanlığını yapan satılık insanlar biz oy vermedik diye kendini aklamaya çalışacak.

Umarım bu zor günleri atlatırsın.

Ancak ekonominin durumu çok kötü. Rakamları her gördüğümde daha kötü olamaz derken daha da kötüye gidiyor.

Türk Lirası ve konut sahibi olmak bence şu süreçte çok riskli. Ekonomik olarak ülkede şu ankinden çok daha büyük bir kriz, konut fiyatlarında çok büyük düşüş ve kredi kartı borcu ödemelerinde ciddi aksaklıklar ve buna bağlı bankalarda ciddi zararlar tahmin ediyorum maalesef. Ülke çok zor günlere doğru gidiyor.

Ama bu insanlar bunu hak ediyor. Seçimlerini yaptılar sonuçlarına katlanacaklar. Kriz en çok da “seçimini” yapanları vuracak. Bakalım o zaman “ben ekmeğimi dolarla almıyorum doların yükselmesi bizi ilgilendirmez” diyenler ne diyecek merak ediyorum.

16-17 yildir her secim öncesi dile getirilen bisey, fakat ne hikmetse milletin büyük bi kismi gidip oyunu malum olusuma yine de veriyor. Dolayisiyla her halk hakettigi gibi yönetilir.

Durmak yok, yola devam

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Şu anda mahkemeye gidiyorum. Tüm mal varlığımıza sattıklarımız dahil tedbir konuldu. Kaç aydır cebelleşiyorum. Fetöşe 1800 tl kredi çekip para göndermişim. X bankadan... bankadan yazı alıyoruz. Hesabı ve kredi faaliyeti yoktur diye. Kanıt olmuyor. Genel müdürlüğe yazılıp cevap alınacakmış. Yurt dışına para kaçırmak, seçim öncesi şirketleri kapatıp halkı devlete karşı kışkırtmaktan tutun, hakkımda açılmadık dava Yok. Yurt dışı çıkış yasağım var. Tüm hesaplarıma el konuldu. Bombok bir dönem geçiriyorum. Ve suçluluğumu kanıtlamaları gerekirken her mahkeme öncesi yeni birşey ekliyorlar ben bir önceki iddiayı çürütüp yenisini öğreniyorum. Bakalım bugün ne yumurtlayacaklar. Bir tutuklu yargılanmak kaldı. Ha gayret oda olsun tam olsun...

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Ehonomi şok iyi.

Bunlar bizi çekemeyen bir takım dıj güçlerin desteklediği , bir takım spekülatif hareketlerdir.

Üst Alt