Erzurum'da sigara içen kadına saldırı - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Erzurum'da sigara içen kadına saldırı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Erzurum'da sigara içen kadına saldırı

oruç tutmayanın oruç tutana saygısı ahlakını gösterir aynı şekilde tutanında tutmayana tepki göstermesi kişi özgürdür her kimse ne yaparsa kendine yapar olay erzurumda diye erzurumluları genellemeyin tanıdığım birçok erzurumlu var komşum (antalya) gayet medeni insanlar

Erzurum'a bir şey denmez zaten, genel olarak ülkede bir tahammülsüzlük var.

İçimde kalmasın şahsi olarak noktayı koyup konuyu terkediyorum..

''İnsanlar birbirlerine saygı duymak zorundadır ama saygısızlık edeni medeni bir şekilde uyarmakta düzgün insanların yapacağı birşeydir,bu konuda iki tarafında hatası vardır evet iki tarafta birbirine saygı duymamıştır,fakat yanlışı yanlışla örtmek en büyük saçmalıklardan biridir,işin en doğrusu çok rahatsızlık duyduğun anda saygı istersin ve tatlı bir biçimde uyarırsın eğer dikkate almıyorsa oradan uzaklaşırsın inancın bunu gerektirir''..

Olay bu kadar basit..

Herkese iyi forumlar..

Her kes yaptigi islerde mesuliyyeti kendisi tasiyor. Sigara icmis ise bir seyler soylemek etraftakilara dusmek. Bir seyler soylemek derken, belki kibar sekilde rahatsiz oldugunuzu dile getirebilirsiniz, hatta kadina oruc tutmagi da onerebilirsiniz ama, saldirmak ne kadar dogru bir sey tartisilir. Aslinda tartisilmaz bile. Saldirmanin anlami ve ya luzumu yok.

Bir de haber kesinlikle dogru mu?

ateist ola bilirsin yehudi ola bilirsin hatta ne istersen o ola bilrsin

beni ilgilendirmez

Amma bir ulke Cogunluk Musluman kesimdirse Saygi Duymayi bileceksin

Tabiki bu duyacagin saygi kendine duyacagin saygidir aslinda

ne alaka saygi duymayi bileceksin kadin gidip camiye mi isemis. kadin sigara icme gereksimi duymus ise icer, kimse de bisey yapma hakkina sahip degil. Mülümanligi ögreninde müslümanlik taslayin. baskasinin inanc ve ibadeti kimseyi ilgilendirmez.

Senin bu yazdığının Aslan'ın yazdığından farksız. İran değilmişmiş, lan İran olsa ne olacak? Niye gocunuyorsunuz bu kadar bazı şeylerden?

Aslan'ın dediği de saçma, oruç tutmayan biri bana niye saygı duymak zorunda olsun ki? O kişinin tercihi o, ben oruç tutarken neden onların o tip işleri yapmasından rahatsız olayım? E iyi bari, o zaman benim canım çekiyorsa oruç tutmuş da oluyorum değil mi? Orucun amacı karnının aç kalması, dilin susuz kalması değildir. Oruç tutmak nefsi kontrol altında tutabilmektir. Herifler o kadını döver ama sokakta 23-24 yaşlarında bir çıtır görsün, dönüp aç köpekler gibi bakarlar, bu mu oruç?

Ben oruç tutarım tam 14-15 senedir, hiç sektirmedim de, her yıl bir aylık oruç ibadetimi yaptım, bugüne kadar oruçlu halde sokak sokak gezmişliğim de var, gözümün önünde yemek yiyen de oldu, ramazanda arkadaşlarımla cafe'ye falan giderdim, önümde yiyip içerlerdi, yani ben rahatsız olmuyorum diye böyleydi, hiç de nefsim çekmedi yediklerini, kendimi kontrol edebilmeyi biliyorum çünkü.

Senin dediğine gelince. O adama sen yobaz muamelesi yapıyorsun da sen o adamdan daha yobazsın. İranmıymış, yok efendim nasıl zihniyetmişmiş, asıl senin zihniyetin bozuk, o ülkenin kültürüne, anlayışına, dini inancına bağlılığına laf ederek asıl sen yobazlık yapıyorsun. Onları ezer gibi, o toplumu hor görür gibi "burası İran mı?" diye çıkış yaparak asıl yobazlığı sizler yapıyorsunuz.

Çığrından çıkmışsınız hepiniz, şu lafları söyleyen insanlar gözümde hiçbir ibadeti yapmayandan daha inançsız.

altina imzami atarim

tambenim dusunduklerimi yazmissiiniz

Afganistanda kiclari gorunuyor diye kecileri oldurenlerin, Turkiye'de oruc tutmuyor diye bayanlara saldirmasi gayet normal.

Ben sigara iciyorum diye bundan rahatsiz olan adam acliktan agzi les gibi kokar ama bu seni ilgilendirmez. Sigara icemezsin ama agiz kokusunu cekmek zorundasin.

Çoğu kişinin oruç tuttuğunu bildiği yerde insan diğerlerine saygı duymalı.Ben şahsen oruç tutan birinin karşısında yemek yesem yerin dibine girerim utancımdan.Bu kadında gidip kapalı bi yerde içebilirdi ahlaki açıdan.Ama malesef ar damarı çatlamış insandan da birşey beklememek lazım.

.

Kendini haklı çıkarma boşuna. Benim söylediğimi tekrar yazmışsın, kendi yaptığının onunkinden farkı yok. Uzatmayalım bence.

Benim nasıl farkı yok, ben sokakta, dışarıda yemek yiyemecekmiyim.Kimse de birşey diyemez.Dediğim de o benim.Bugün oruçlu yanımda arkadaşım yedi.Ne yapayım, yeme diye uyarıyım.O da benim paralelim de yaşamak zorunda değil.

Sen anladın onu, öle ahkam kesmekle bu işler olmaz

Anladın sen onu demekle olmaz bu işler. Argümanın kadar konuşacaksın. ''Anladın sen'' boş konuşmaktır. Kendi anlatamıyor, Kuran'dan alıntı yapıyor bana. Öyle tartışma olacaksa, kimse haklı çıkamaz zaten. Sanki bana kitabın dışına çıkmadan hayatını yaşıyor da, gelmiş ahkam kesiyor.

Malum konuda farklı düşünen arkadaşların birbirine saldırmalarını görünce

Erzurumdaki saldırgan zatlara hak verdim :eek:

Tuhaf olan ne biliyor musunuz? Bu kadına saldıran adamlara sorsan.İbadet ettik,orucumuzu tuttuk derler.Oruç dediğin sadece aç kalmak,susuz kalmak değildir.Haramdan sakınmak.Kötü söz davranıştan uzak durmaktır.

Benim nasıl farkı yok, ben sokakta, dışarıda yemek yiyemecekmiyim.Kimse de birşey diyemez.Dediğim de o benim.Bugün oruçlu yanımda arkadaşım yedi.Ne yapayım, yeme diye uyarıyım.O da benim paralelim de yaşamak zorunda değil.

Ben diyorum Ankara sen diyorsun İstanbul. Yahu sen zevk alırım, keyifle yerim bıdı bıdısı yapıyorsun, yazdığın şeye herkes tepki gösteriyorsa senin birilerinin karşısında yemek yemenden daha beter bir iş yapmışsın demektir.

Neyse, daha fazla yazmak istemiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt