Erzurum'da sigara içen kadına saldırı - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Erzurum'da sigara içen kadına saldırı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Erzurum'da sigara içen kadına saldırı

Allah razı olsun Atatürkden laikliği ilan etmeseydi şimdiye çokdan asılmıştık

Önce yanlışımı düzelteyim;

Dinle alakam yok derken Allah'a inanmıyorum demek istemedim. Sizin gibi gelip millete din dersi vermem, o kadar bilgim yoktur demek istedim.

Bunun batılılaşma ile alakasını öğretirsen yarın namaza başlıyorum. Kadın oruç tutmuyor, sigara içiyor, millet linç ediyor, biz linç edene laf atıyoruz. Bu yüzden batılılaşıyoruz? Yahu gülmek bile gelmiyor içimden. Hala saçmalıyorsun. Oruç diyorum, asıl amacı nefsi kontrol altında tutmak diyorum hala ama sigara içti diyorsun. Zayıflamak için oruç tutana laf atarsınız ama o kişi kadar bilginiz yoktur bu konu hakkında. O kadına saldıran kişinin tuttuğu orucun da sevabı olduğuna zerre inanmıyorum. Çünkü aracın amacının dışına sapıyor, nefsine sahip çıkmıyor.

arkadasim elbetteki Oruclu adam Kavga etmek

Oruc Tutmak sadece yemek yememek su icmek degil

Beline diline her seyine sahip cikmaktir

aslinda bu yalniz Orucluyken degil diger vakitler icinde gecrlidir

Saldiran iyi is yapmamislar amma sen bunu ben istersem Sokagin ortasinda yemek yerim size ne dersen

Bence deminden saygidan dem vurdugun yerde sen kendin saygisilik yapmis olursun

Meslala Oruclu bir insanin yaninda bir yemek yediginde ve onun oruclu oldugunu bildiginde afedersin diyor kusuruma bakma diyor

Yapacagin elestiride sadece bir tarafa vurmayacaksin iki tarfadanda yazacaksin ki tepki cekmeyecesin

Iman edersende kendine,etmezsende kendine bu mantigi ne zaman kavrayabileceker. Oruc tutuyorsun ama baskasina saldiriyorsun bu nasil ahlak. Dinin farzlarina ibadet edecegine önce ahlakini gelistir de hosgörü kazan

Yahu neyin peşindesiniz neden bu kadar katı ve kısıtlayıcıyız sanane ya sigara içiyorsa sen oruçsun diye içmesin mi sigara?

Germe peşinde değilim, ben de oruç tutuyorum kardeşim, ben de müslümanım ama o kadına neden ar damaru çatlamış deniyor, anlamıyorum.

Burdan öyle görülmüyor Merih. 22 yaşında ve aklı selim bir kardeşimizsin yatıştırma yerine saldırıyosun.Buna dikkat etmek lazım.Yanlış anlama kimseye akıl verecek halimiz yok ama dikkat edelim;)

Germe peşinde değilim, ben de oruç tutuyorum kardeşim, ben de müslümanım ama o kadına neden ar damaru çatlamış deniyor, anlamıyorum.

Kimse öyle bir şey demiyor, sen buraya gelip adam gibi yorum yapıp da güzel bi tartışmaya gireceğin yerde saçma sapan, kusura bakma aptalca, bir yorumla insanları daha da geriyorsun. O cevapları hak ettin, tek kelime söylemeye de hakkın yok kimseye. Madem oruç tutuyorsun, madem bu kadar müslümansın kimseye de öyle deme hakkın ve o dediğini yapma hakkın yok.

Kadına saldıran şahısların yaptıklarını pek doğru bulmuyorum ama o kadın kimliğinde müslüman yazan ve kendine müslüman diyen bir şahıs. Sonra da oruç tutmayıp oruç tutanlara da saygı duymuyor ama ben müslümanım diyor. Bununki arsızlık, hayasızlık. Böylesine el kaldırmaya, laf söylemeye değmez. Allah'a havale edeceksin.

Sivas'ı yakanlar da mesela bugün sorduklarında, onlarda aleviydi ondan yaktık diyorlar.Bu kadar rahatlar.Aynı mesele. Tahammülsüz bir toplumuz.Bugün bende oruçluydum, ama arkadaşım yanımda döner ekmek yedi.Gidip dalayım mı yani?

Ayrıca o bana küfür eden eleman ne zaman banlanacak?Çapulculara prim vermeyin.

kimse alınmasın benım verdiğim örneklerdeki zihniyetler aynı ve bu olaydan başka yöne çıkmıyor çunkü bu saldırıyı yapan zihniyetler sivas katliamını yapan ve ahmet dursun gibi aydınları katleden zihniyetle aynı benım için. çunku duyarlı vatandaşlar ve polis olmasaydı o kadını linç ederlerdi.

Kimse öyle bir şey demiyor, sen buraya gelip adam gibi yorum yapıp da güzel bi tartışmaya gireceğin yerde saçma sapan, kusura bakma aptalca, bir yorumla insanları daha da geriyorsun. O cevapları hak ettin, tek kelime söylemeye de hakkın yok kimseye. Madem oruç tutuyorsun, madem bu kadar müslümansın kimseye de öyle deme hakkın ve o dediğini yapma hakkın yok.

Nasıl kimse demiyor, iki sayfa önce kadına ar damarı çatlamış diye yorum geldi, kadının asılmadığı kaldı.Nasıl demiyor.

Tam mahmut yoldaturfan'lık konu. Acaba bu sefer neye bağlardı, fok balıklarına mı :sad007:

oruc tutamayan tutmasin kardesim ,sen muslumansan ben belki ateistim ve sokakta yemek yeme ozgurlugumu kisitlayamazsin.

Anayasada sokakta sigara icilemez diye duzenleme mi var ,islam hukukuyla mi yonetiliyoruz ,bu kadar yobazlik sonunda bu ulkenin dibine dinamiti koyacak.

ateist ola bilirsin yehudi ola bilirsin hatta ne istersen o ola bilrsin

beni ilgilendirmez

Amma bir ulke Cogunluk Musluman kesimdirse Saygi Duymayi bileceksin

Tabiki bu duyacagin saygi kendine duyacagin saygidir aslinda

Sivas'ı yakanlar da mesela bugün sorduklarında, onlarda aleviydi ondan yaktık diyorlar.Bu kadar rahatlar.Aynı mesele. Tahammülsüz bir toplumuz.Bugün bende oruçluydum, ama arkadaşım yanımda döner ekmek yedi.Gidip dalayım mı yani?

Ayrıca o bana küfür eden eleman ne zaman banlanacak?Çapulculara prim vermeyin.

hala kadına laf söyleyenler var sivastada alevilere cumaya gitmedi hak etti diyenler vardı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt