Evrendeki Gerçeklikler | Bilim - Din | - Sayfa 30 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Evrendeki Gerçeklikler | Bilim - Din |

Cevap: Evrendeki Gerçeklikler | Bilim - Din |

Izafiyet kuramı e=mc2 derken zamanın izafiliğinden bahseder. Ne kadar hızlıysan o kadar yavaş yaşarsın. Bu uzay-zaman eğrisiyle alakalı bir durumdur.

Uzay-zaman egrisi nedir ya? :) Zamanin bukulmesi falan da diyorlar. Nasil bukuluyor zaman vs. vs. Big-bang icin bir yerde zaman ve mekanin carpismasi sonucu olustu diyorlardi zaman ve mekan nasil carpisir, arkadasim yok olmaz diyordu oyle birsey. Bu fizik nedir boyle niye normal insanlar algilayamiyor :)

Uzay-zaman egrisi nedir ya? :) Zamanin bukulmesi falan da diyorlar. Nasil bukuluyor zaman vs. vs. Big-bang icin bir yerde zaman ve mekanin carpismasi sonucu olustu diyorlardi zaman ve mekan nasil carpisir, arkadasim yok olmaz diyordu oyle birsey. Bu fizik nedir boyle niye normal insanlar algilayamiyor :)

:) Toerik fizik bunlar tabi teorik diyede uydurma değil. Zaman, yer çekimi vs. bunlar birer kuvvet değildir, kütleye ve hıza göre değişirler. Hani şu efsanevi deney vardır ya çarşaf gerilir ve ortasına top konur, işte orada oluşan eğim ve eğriler yer çekimini oluştururlar. Zaman da insanın hızına ve tabii olarak e=mc2'ye göre kütlesine göre değişim gösterir.

Yerden yükseldikçe zaman daha yavaş akıyormuş. Yani bir uçak yolculuğu esnasında içinde bulunduğumuz zaman yeryüzündeki zamandan daha yavaş akıyormuş ve daha geç yaşlanıyoruz. Tabi aradaki fark çok çok küçük. Yanlış hatırlıyor da olabilirm, yani zaman yavaş değil tam tersi daha hızlı akıyor olabilir, emin değilim, bi belgeselde izlemiştim galiba ama ondan da emin değilim, yani belgesel değilde bi dergiden falanda okumuş olabilirm. :D

Yerden yükseldikçe zaman daha yavaş akıyormuş. Yani bir uçak yolculuğu esnasında içinde bulunduğumuz zaman yeryüzündeki zamandan daha yavaş akıyormuş ve daha geç yaşlanıyoruz. Tabi aradaki fark çok çok küçük. Yanlış hatırlıyor da olabilirm, yani zaman yavaş değil tam tersi daha hızlı akıyor olabilir, emin değilim, bi belgeselde izlemiştim galiba ama ondan da emin değilim, yani belgesel değilde bi dergiden falanda okumuş olabilirm. :D

Yerden yükseldikçe zaman daha hızlı akıyor diye biliyorum.

Şu an enerji falan değiliz. Enerji adı üstünde bir maddenin çözülmüş halidir. Maddenin çözülebilme olanağı var ama şu an çözülebilen bir insan var mı ortada somut bir şey yok.

Termodinamiği BA ile geçtim beyler. Sıfırıncı yasa, birinci yasa hepsi bende mevcut. Sorularınız olursa çekinmeyin sorun. İlmi kimliğimle sizlere cevapları paylaşayım İnşaAllah. :yenieek:

Bu arada Adem 'in dediği gibi bir enerji tanımı okumadım.:confused:

[video=youtube;5OPkqY9doGE]https://www.youtube.com/watch?v=5OPkqY9doGE&feature=player_detailpage#t=53s[/video]

Hocam yerçekimi kütleden kütleye değişir ancak bir kuvvettir.

Yerçekimi bir kuvvet değildir bu tamemen TR'de öğretilen bir hatadır. Öğretilmesi gerekn yerçekimi kuvveti değil yerçekimi etkisidir.

E=mc² formülüne sen hangi yönden baktın Jose?

Sicim teorisi ve ışık hızı çok garip cevaplara vermekte testlere. e=mc2 hızın artmasının enerjiye doğru gitmesini doğruluyor fakat şöyle birşey var ışık hızı için 3 diyelim eğer sen 2 hızına ulaşırsan işik hızı yine senin için 3 tür. Işığın böyle bir fiziksel paradoksu vardır. O yüzden ışık hızına ulaşmak mümkün değildir. Anlatmak istediğim bu.

Bu aralar fena olarak uzaylılara sarmış durumdayım,ve kafamda ki teori uzaylılar yıllardır büyük devletlerin liderlerinle kontak halinde ve bunu Dünya'ya açıklayamıyorlar..

Çünkü o zaman büyük devletlerin karizması fena çizilecek ve kendilerini teknolojik olarak gören bu devletler psikolojik olarak diğer ülkelere baskı yapamacak kafamda ki mantıkta bu..

Sixto bildiğimiz gibi uzaylılar tarafından kaçırıldığını ve onlarla aynı ortamda bulunduğunu anlatıyordu,doğru ya da yalan söylüyor tartışılır ama gerçek olan birşey var ki ''Evrende yalnız değiliz'',ve buna artı olarak uzaylıların var oluşunda bir bağlantı noktam daha,piramitlerin sırrı hala çözülememiş onca yüzyıl geçmesine rağmen,4.Tür filminde buna bir bağlantı yapmış adamlar ve o dönemde Sümerliler sürekli gökyüzünden birşeyler beklercesine resimler şekiller çizmişler piramitlerin içine,ufo şekilleri olduğu söyleniyor...

Zaten o zamanın teknolojisiyle ancak böyle insanüstü yaratıkların gücü gerekli..

Şahsi fikrim uzaylılar var ben inanıyorum..

Bu aralar fena olarak uzaylılara sarmış durumdayım,ve kafamda ki teori uzaylılar yıllardır büyük devletlerin liderlerinle kontak halinde ve bunu Dünya'ya açıklayamıyorlar..

Çünkü o zaman büyük devletlerin karizması fena çizilecek ve kendilerini teknolojik olarak gören bu devletler psikolojik olarak diğer ülkelere baskı yapamacak kafamda ki mantıkta bu..

Sixto bildiğimiz gibi uzaylılar tarafından kaçırıldığını ve onlarla aynı ortamda bulunduğunu anlatıyordu,doğru ya da yalan söylüyor tartışılır ama gerçek olan birşey var ki ''Evrende yalnız değiliz'',ve buna artı olarak uzaylıların var oluşunda bir bağlantı noktam daha,piramitlerin sırrı hala çözülememiş onca yüzyıl geçmesine rağmen,4.Tür filminde buna bir bağlantı yapmış adamlar ve o dönemde Sümerliler sürekli gökyüzünden birşeyler beklercesine resimler şekiller çizmişler piramitlerin içine,ufo şekilleri olduğu söyleniyor...

Zaten o zamanın teknolojisiyle ancak böyle insanüstü yaratıkların gücü gerekli..

Şahsi fikrim uzaylılar var ben inanıyorum..

[video=youtube;Ggzl8z9Csho]https://www.youtube.com/watch?v=Ggzl8z9Csho[/video]

Olm bırakın uzaylıları falan 19 ağustos depremi haarp deneyinin felaketle sonuçlanması sonucu olmuş.Ne iş :D

Vay anasini neredeyse 3 saatit butun yazilari okudum....

Ben bilimin de dinin de olmasindan gayet muyluyum.Bunu anladim :D

Bu arada modern bilimin demek istediklerini nasil akademik duzeyde olmayanlar anlayamassa,bir dini de akademik anlamda tamamlayamam dogru idrak edemez.(vesveseye duser).

bilim dunya icin somut gerceliktir.

din hem dunya hem uhrevi alem icin soyut gercekliktir.

Üst Alt