Ezel - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Cevap: Ezel

Ozet gecin hele nasil bir dizi bu ne anlatiyor, ve en onemlisi karakterlere seslendirme yapilmis mi?

Şiddetle tavsiye ediyorum hocam. Bu topraklar böyle yapım görmedi. Çekim teknikleri süper zaten, flashbackler, simgelemeyi kullanma falan. Hatta şöyle bir sahne vardı simge kullanmaya örnek geberdim orada;

İki kadın tuvalette konuşuyorlar, bir yandan da makyaj yapıyorlar. X Y'ye dert yanıyor, tavlayamıyorum bir türlü adamı diye.

Y "tavlarsın yaa" deyince X "Nerden biliyorsun" diyor. Bunun üzerine Y bir elinde yarım açık bir ruja çok hafif bir vurgu yapılmış şekilde

"Eee, şekerim sonuçta o bir erkek" diyor:D
Anneme ablama baktım birşey anlamamış normal seyrediyorlar ama o an dedim adamlar harbi yapmış diziyi. Ama yeni bölümlerden izlemeye başlama, internetten ilk bölümlerini izle önce benim tavsiyem. Hakikaten çok kaliteli bir dizi. Oyunculuklar, diyaloglar hiçbiri zorlama değil. En önemlisi adamların elinde senaryo hazır. Her hafta nasıl bir mallık çıkaralım diye uğraşmıyorlar çok belli bu. Hatta ilk 3 bölümde anlattıkları olayı klasik bir Türk dizisi halinde yayımlasalar rahatlıkla 20-25 bölüm giderdi. O kadarını söyleyeyim.

Şu sahne de yokkkartıkxavihernandes dedirtmiştir.

YouTube - ezel 8.bölüm [ erenin, mert ile aliye verdiği ders]

Ya şimdi ben kız olsam..:D Şimdi böyle entel dantel tipler var ya hocam. Onlar var. Bir de kıvanç manyakları var mesela.

Ya osmanlı erkeği adam o yüzden bize hoş geliyor,has yani jestleri mimikleri tam benim gibi arabesk mod o yüzden bize iyi geliyor yoksa yabancı kadınların tercihi Kıvanç olur,biz adam statüsünde değerlendiriyoruz onu ve dizilerini izliyoruz.

Dün yine çok güzeldi.Özellikle yetimhaneye gittikleri sahne müthişti.Çocuğun bağırmaları falan

Son bölümde Ezel, Eyşan'a inceden lafı soktu :)

Ezel: Eyşan bilir, iş yapıyorsan önce verirsin sonra alırsın

:asd:

!!!!!: Yok artık ya! Dün izledim diziyi anlamamıştım tam olarak ama sözlükte okuduğum bir girdi olayı bitirdi. Birbirleriyle erkekler hakkında konuşan kadınların elindeki ruj olayındaki gibi simgelemenin dibine vurulmuş dünkü bölümde haberimiz yok. Ali kadar olmasa da fena bir ayar yemiş bulunmaktayım. Hemen verelim olayı.

Spoiler

ezel ile ali'nin pisuar sahnesinde, evde misafir olan ve dizinin konusunu pek bilmeyen kızkardeşim "bir de dizilerde böyle gereksiz yere tuvalet sahnesi olur" dedi. ben de dedim ki: "gereksiz değil, birazdan sidik yarıştıracaklar".

Spoiler

Sonrasındaki sahneyi verelim;

"--- spoiler ---

ezel : kolay gelsin...

ali : ben senin ne yapmaya çalıştığını biliyorum.

ezel: * bir tuvalette onu tahmin etmek zor değil...

ali : gül sen daha gül.... bir daha gelmem ben o oyuna. beni kışkırtacaksın, beni kötü göstereceksin, gelmem o oyuna.

ezel : iyi, seni çağıran yok çünkü

ali : alamazsın arkadaş. benim olanı vermem sana.

ezel : işte sorun da orada ali. senin olan hiçbir şey yok çünkü.

ali : birşeyi hesaba katmıyorsun ama arkadaş. hiçbir şeyi olmayan adam, kaybedecek hiçbir şeyi olmayan adam demektir.

ezel : senin hiçbir şeyin yok ama kaybedecek birşeyin var ali. seninle bir derdim olsaydı ali, en güvendiğin şeyi alırdım senden. şimdi senden korkuyorlar ya, seni dinliyorlar. senle bir derdim olsaydı ali, senin o kerpetenini alır seni hadım ederdim. kaybedecek tek birşeyin var senin. kimsenin korkmadığı, kimsenin s...lemediği, istediğin kadar kudur, kimsenin görmediği bir ali düşünsene. güçsüz, aciz bir ali. senle bir derdim olsaydı eğer, suratına bir bir söylerdim bunları. yakında başına gelecekleri anlatırdım sana. gizlice izliyormuş gibi bilirdin ama kılını kıpırdatamazdın ali. ama neyse ki senle bir derdim yok. rahat ol!

ali : kimsin lan sen?

ezel : görmüyor musun? ben herşeyi olan ama kaybedecek hiçbir şeyi olmayan adamım...

--- spoiler ---

Bir şey de boşuna olsun, anlamsız olsun. Yok. Allah'ım sana geliyorum.

"Emri vereyim mi? Vereyim, değil mi, kardeş?"

Dünki sahneye bayıldım tekrar tekrar izledim netten,vadide bile böyle posta görmedim ben arkadaş :D

"Şimdi anladınmı ben olmanın ne demek oldugunu kardeş"

Üst Alt