Ezel - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Cevap: Ezel

Bu dizinin finalinde Ramiz Dayı Eyşan'a tecavüz eder benden söylemesi..

+ Dayı ne ettin sen ya?

- Bak yeğen Ramiz baba yarısıdır,yeğen de mütemadiyen at avrat silah bakıcısıdır.. keh köh öhö böhö.

+ Dayı dedim bağrıma bastım seni bumuydu yapacağın yazıklar olsun ölüm dediğin nedir gülüm..

- Tamam len uzatma..O son birayı içmeyecektim..

+ Mavi ekran..

:D

Bu Ramiz dayı da karakter olarak Vendetta'yı andırıyor. Dizi sonunda meclisi falan patlatırsa şaşırmam.

Tam anlamıyla Hasan Sabbah bence Ramiz dayı. İbni Tahir de Ezel oluyor sanırım burada. Ancak tahmin ettiğim gibiyse dizi kötü bir şekilde sonlanır. Tuvalet sahnesi bile boşa çekilmeyen bu dizideki, alamut vurgusunun boşa olduğunu sanmıyorum. Hala etkisinden kurtulamadım bu arada;

"Vur diyeyim mi? Diyeyim, değil mi, kardeş?"

önce:

- tefo adres? nasıl bulamadın? bin ladin'in adresini bulmuyorsun oğlum. sor hemşehrisine söylesin.

- ali bey, bu adam gibi adamlar bulunmak istemezlerse bulunmazlar.

- tefocum, bu adam gibi adamlar da bulmak isterlerse bulurlar.

- asap bozma dayı. gel güzel güzel konuşalım.

- bizim zamanımızda delikanlı adam yapacağını sokak ortasında yapardı kardeş.

- işte ondan. sizin zamandan kimse kalmadı. hepsini temizledik.

- ben kaldım kardeş. ben kaldım.

- yok dayı. yanlışın var. sen de gittin. hikayen kaldı sadece.

- herifteki toşbile bak sen.

- eski toprak.

- toprağın eskisi yenisi olmaz tefo. toprak olmamaya bakcan.

- tefo be, buna bişey olsa üzülmez misin?

- niye üzüleyim?

- hani nesli tükenen hayvan avlamak gibi. için cız etmez mi?

- esnafı da getirecektik. ama yerimiz dar.

sonra:

- noluyo lan? (×3)

Ekşiden alıntı
:asd::asd:

Ezeli Dizi'den dolayı değil rayting hasılatından dolayı takdir eden çok insan olmalı. İşte bu takdir bizim; "Malı götürme" arzumuzdur.

Not: Hiç izlemediğim bir dizidir.

Tam anlamıyla Hasan Sabbah bence Ramiz dayı. İbni Tahir de Ezel oluyor sanırım burada. Ancak tahmin ettiğim gibiyse dizi kötü bir şekilde sonlanır. Tuvalet sahnesi bile boşa çekilmeyen bu dizideki, alamut vurgusunun boşa olduğunu sanmıyorum. Hala etkisinden kurtulamadım bu arada;

"Vur diyeyim mi? Diyeyim, değil mi, kardeş?"

Dayi Hasan Sabbah olmuyor cunku Tefo'ya anlattigi Hasan Sabbah hikayesinin sonunda ben elciyim dedi :)

Dizi de herkesin merak ettiği birçok soru cevabını buldu.

Fakat Dayı'nın Ömer Uçar'a neden yardım ettiğinin cevabını bir türlü alamadık.

Bu Cengiz ve tayfası Dayı'nın kumarhanesini soydular zamanında heralde.

Yoksa Dayı Ömer Uçar'a neden yardım etsin, dimi ama..

Dayı sırf kumarhanesi soyuldu diye paranın derdine düşüp Ezel'e yardım etmez başka bir şey var bu işte birkaç bölüm sonra anlarız onuda.

Dayi Hasan Sabbah olmuyor cunku Tefo'ya anlattigi Hasan Sabbah hikayesinin sonunda ben elciyim dedi :)

Evet öyle bir şey de var. Belki Ezeldir hasan sabbah:) Bu senaristler fena feyk atıyor bize o yüzden pek bir tahminde bulunamıyorum. Bu bölüm Ali'nin psikolojisini çok güzel anlattı ve durumu biraz daha açıkladı. Avukata da yazık oldu bu arada.

Üst Alt