Fatih Terim PFDK'ya Sevk Edildi! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim PFDK'ya Sevk Edildi!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Muslera nın kaptanlığı üzerinden uygulanmak istenen, ama fırsatı kaçırılan yıpratarak yol kesme projesi;
belki de şimdi Terim üzerinden uygulanmaya çalışılıyor..

Ama bunlar balık hafızalıdır ve işlerine gelmeyen tarihi çok çabuk unuturlar...
O zaman bize düşende, UNUTTUKLARI yada YOK SAYDIKLARI O TARiHi, iNADINA iNADINA YENiDEN HATIRLATMAKTIR.

5075225.jpg

Denizli1_1.jpg

Video nun 02.55 zamanına dikkat lütfen...
9 Kasım 1988 de Galatasarayın yolunu kesmek için gene TD Mustafa Denizli yi tel örgülerin arkasına yollamışlardı. Cevabını aldılar...

Neuchatel Xamax maçında Denizliyi tel örgülerin arkasına atanlar, Kendisine 5-0 lık galibiyetle tur sevinci yaşamanın yolunu da açmışlardı..
Biz unutmadık, ama unutanlara da hatırlatmak bizim işimiz olacak bu gidişle İNŞAALLAH !!!

Euro bile değilmiş ya rezillik kaldırsınlar şu kıytırık kupayı yazık ya oynamaya değmez.
Daha bu bişey mi emmoğlu.. Bir zamanlar gozozuna gibi bi şekilde TSYD ( Türkiye Spor Yazarları Derneği ) kupası; Üstelik de Ankaradaki stadlarda sezon açılmadan 2-3 hafta evveline takvim edilerek yapılırdı. Takımlar sezon hazırlıklarını yarım bırakıp paldır küldür 2-3 günlüğüne ankaraya taşınır imkanı olanlar tekrar kamplara dönebilirse dönerdi. O zamanlarda bu gidiş gelişler birde otobüslerle falan olurdu haaa. Uçak muçak son senelerine ancak yetişebildi. Bi deplasmanın 48 saate kadar otobüs yolculuğundan sonra oynandığı zamanlarda bile vardı bu tip ucubesel olaylar..

Hakkını inkar etmemek lazım ki burada.... Aziz Yıldırım postayı koydu ve TFF ye ' Ben gelmiyorum. Kendinize oynayacak başka takım bulun '' dedi ve O tarihte O TSYD Kupası defteri kapandı...

Bir sacma kadro secimi nelere mal oldu

Tur , kupa , moral , maicon , hocaya ceza

Cik adam gibi ilk 11 inle , ez gec karsindakini , sakatlik da olursa allahtan dersin , bu rotasyon denen seyin allah belasini versin , hic bir hayrini gormedik
Al benden de okadar yaw kart sınırındaki oyunculari oynatmazsin yeter bu kupa maçı çok kelle alacak

Al benden de okadar yaw kart sınırındaki oyunculari oynatmazsin yeter bu kupa maçı çok kelle alacak

Bizler kendimize bir hurafe tutturduk . Bu takim 1 haftada 3 maci kaldiramaz . Tamamiyle hic bir bilimsel gercege dayanmayan bir iddia bu . Antrenman tekniklerinin cok daha ilkel oldugu 15-20 sene evvelinde bile bu takim ve bir cok takim cok guclu rakiplerle oynarken hep ayni kadroyla mucadele etti

Ayrica bugun ronaldodan cok tekme markaj yiyen oyuncu mu var ? Her macta sahada . Hic "dinlendirildigini" gormedim adamin .

Bir kac sene oncesine kadar "yerli oyuncular kendilerine bakmiyor ve haftada 3 mac olunca bir yerleri ativeriyor" denirdi , ona da inanmazdim da , simdi yabanci limiti kalkti , zaten bu gelen adamlarin biri marsilyada oteki city de , zenit te veya benzeri ulkelerdeki takimlarda oynamiyorlar miydi ?

Oralarda bu anlamsiz sey yok , buraya gelince mi yoruluyor beyfendiler ?

Tek gerekce sakatlik olabilir . Fakat ondan cekiniyorsan hatta kabul etmem ama turu feda ettiysen , neden as kadrodan 3 adami ekleyerek 2 tanesini de ilk 11 baslatarak riske ediyorsun ? Muslera denk gelse kirmizi gorse ne yapacaksin madem as kadroyu korumak istiyorsun

Sebepler bunlar degil , sebep rakibi kucumsemek , digerlerinin de oynamaya hakki var demek . Yanlis olmayabilir , ama turu verirsen de elestirilirsin

Sanırım 2002-2003 senesi 30. hafta trabzon deplasmanı öncesiydi sanırım.Trabzon deplansmanı olduğundan eminim de sezon senesinde hatalı olabilirim. Takımın aslarından 2-3 tane sakat oyuncu vardı, trabzon maçından evvelki maçta artık her ne olduysa anlamsız bir şekilde anormal derecede aşırı sertlikler oldu, 1 sakat ve 2 kırmızı daha eksiklere olarak hatırlıyorum. ama yanılıyor bile olsam 6 as oyuncu eksikle Trabzon deplasmanına gitmek zorunda olduğumuzu iyi hatırlıyorum. Herkes trabzona banko fark veriyodu, yedekler ve takıma yeni yükselen a2 gençleri bile götürülmek zorunda kalınmıştı. Sezon bitimine birkaç hafta kala her maçımızın sertliklerle geçmesi ve özellikle de trabzon deplasmanı öncesi 2 KK lı yeni sakatlat gene takımın sabote edildiği şüphelerini getiriyodu.
Bizim o tıfıl gençler abilerimiz yoksa biz varız uleennn der gibi trabzon u deplasmanda yenerek gelmiş ve taraftarlarca karşılanmışlardı.

Kısacası bu tip sabotaj işlemleri yeni değil, ama çoğunlukla bu çakal oyunları telafi imkanlarımız varoldukça motivasyon artışı sağlayıp genelde ters tepiyordu. Bu sefer de olmaması için ir sebep yok. Kaldı ki bu sefer ki sabotaj girişimi şüphesi çok bariz şekilde geliyor gibi sanki...
Daha anlaşılır ve tepki öfkesini artıracak kadar net olmasını umardım...

Bu gibi olaylar biz taraftarı daha da kenetliyor. Zaten inanmayan güvenmeyen milyonlarca taraftar var onları da işin içine kattılar sonunda. Yolun sonu şampiyonluk.

Terim 'in cezalık birşeyini görmedim. Ama TFF bu hareketle bile gündemi başarıyla değiştirip sinirlerimizi bozmayı başardı ve amacına ulaştı.

Düzeni yıkmak zordur. Biz şu an rüzgara karşı ve tek başına savaşıyoruz, başarmamız olanaksız. Adamlar bizi doğramak için dışardaki topa penaltı çaldı, Serdar 'ın topa müdehalesine penaltı verdi. Rodriguez, Belhanda ve Feghouli 'nin ayağı kırılsa bile faul çalmayacaklar neredeyse. Ne yapabiliyoruz? Hiç.

Bir sacma kadro secimi nelere mal oldu

Tur , kupa , moral , maicon , hocaya ceza

Cik adam gibi ilk 11 inle , ez gec karsindakini , sakatlik da olursa allahtan dersin , bu rotasyon denen seyin allah belasini versin , hic bir hayrini gormedik

Bu mesaj 2 tane beğeni almış...

Bir hesap yapalım. dediğiniz olsa as takımla çıksak turu geçsek; tur + maç puanı geliri + kazanılacağı garanti olmayan (Finalin ligin en vesveseli zamanında oynanacak olması ayrı bir sıkıntı zaten ) bir maç ve kupayı aldıgımızı dusunun...
Kazanç : Bir kupa daha + uefa ya gidiş bileti + yaklaşık 3-4 belkide 5 milyonlira gelir Yani 1 milyon Avru civarı gelir.
Risk : Evinde yedek takımın bile yenebilmesi gereken bir maçta as takımı sahaya sürerek zaten hedef olduğumuz ve kart sınırlarında olan as oyuncuları kümeye düşmemek için saldırması kesin olan bir maçın evvvelinde riske etmeyi kurtarsak bile yeni bir kumpas makası açmak için bu maçta ağzını açana, elini yere koyana, hocaya dakka kaç diye sorana sarı kart verse, alanya maçında en az 3-4 tane daha sarı kart cezalı adayı oyuncumuzun olmayacağını k,im garanti edebilir. Alanya maçında da aynı kasti sarı kart operasyonu olursa Bjk maçına evinde akhisara avantajlı iken elenen adamların hangisini MECBUREN OYNATMAK ZORUNDA OLACAĞINI bana söyler misin. Erken havlu atarsan maçlara asılacak motivasyonun da, tribüne çağıracak taraftarında kalmayacak en az ne kadar tribün gelirinden de olacaksın.

Peki ne için 1 milyon Avro kazanmak için ligi, Şampiyonluğu ve içerden alacağın en az 10milyon lira ile CL yi garantilemekten milyon milyon avrocukların hepsini birden 5 milyon lira kazanabilme ihtimali için mi rafa kaldırabilecek olmayı alternatif olarak öne sürüyosun...

Kısaca özetleyelim. Bu maç bizim kadro zaafiyetimizin ne kadar operasyona muhtac olduğunu İSPATLADI.. ve transfer sezonunun yol haritasını da çıkardı aynı zamanda..
Yani takım içindeki kazlarla tavukları ayıkladık, Kaz gelebilecek yerden de tavuğu esirgemedik diyorum ben buna..

Tekrar ediyorum Sezonun süperliginin CL si dahil herşeyine, yani en azından 7-8 belki de 10-12 milyon avro garanti para girişi ve bu garantiyle sağlam transferler yapmak ve seneye CL de oynayacak takıma yeni sponsorların kapısının açılması dahil herşeye karşılık;
5 milyon kazanabilmenin sadece umudu için, as takımı kurdun kuşun önüne, gerekirse yok bile sayılalabilecek bir ihtimal hedef için yem olarak atmayı düşünmek 2 adet beğeni almış.

Benim aklıma şimdi şu soru geliyor. Fatih terim ne yapsın; as oyuncular ne yapsın bu kadar kolay gözden çıkarılmaya...

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt