Fenerbahçeliler Twitter'da Tam Destek Veriyor - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fenerbahçeliler Twitter'da Tam Destek Veriyor

Cevap: Fenerbahçeliler Twitter'da Tam Destek Veriyor

Durum Türk takımı olayı değil ki. Yahu ben Fenerbahçe hariç Türkiye'deki tüm takımları desteklerim Avupa'da. Eğer bir Galatasaraylı, Galatasaray hariç diğerlerini desteklemiyorsa,ki olabilir de, o zaman aşırı fanatiklik dersiniz.Ama bu Fenerbahçe ile alakalı bir durum. Fenerbahçe taraftarı kendileri hariç herkese düşman gözüyle bakıyor,özellikle de başarıları dolayısıyla kompleks yaptığı Galatasaray'a. Yahu adamlardan biri biz UEFA finaline çıktığımızda,boğaz köprüsünden aşağıya atlama girişiminde bulundu. :) Ama bu sadece Galatasaray için duydukları kin ile alakalı değil.

Yani fanatiklik boyutu Fenerbahçe için sınırları aşıyor. Ben şahsen Fenerbahçe dışında tüm Türk takımlarını Avrupa'da desteklerim.Beşiktaş'ı da biryere kadar desteklerim ama UEFA'yı almalarını istemem,çünkü bize ait olsun derim,bu bir rekabettir :) Ama keşke Trabzon günün birinde UEFA'yı alsa,bunu isterim mesela...

Kısacası bu durum Fenerbahçe ve yaptıklarıyla,Türk futboluna verdikleri zararla ilgili,sadece Galatasaray'a karşı duydukları kompleks ve kin ile ilgili değil. Onlar benim gözümde geçen sene son demlerini oynadılar ve bittiler.Türk futbolunu şikeye bulaştıranlarla,Fenerbahçe'yi Türkiye'den üstün bir cumhuriyet gibi görenlerle işim olmaz şahsen.

Adamlar Türk futboluna en büyük zararı verdi; şu an Avrupa'da Türkiye olarak yokları oynamamızın baş nedenlerinden biridir Fenerbahçe; üstüne futbolda herkesi kamplaştırdılar,araya nifak soktular ve ben Türk futbolunu yerin dibine geçiren,yüzünü kızartan bu takıma Türk takımı etiketi takıp destekleyeceğim (!) Bu kendi ayağına kurşun sıkmak gibi birşey.Kalsın :)

Destekleyenlere de birşey demiyorum,kendi fikirleridir sadece iyi izleyin pişman olmayın tavsiyesi verebilirim.Fakat durum milliyetçilik,vatan sevgisi gibi unsurlara çekilmesin. Fenerbahçe'ye bağlı olarak vatan sevgisi,birlik beraberlik sorgulanacaksa vay halimize,çok dayanaksız bir temel zira...

Bence siz yanlış düşünüyosunuz birlik beraberlik için futbola ihtiyac duymamalıyız zaten dünyanın neresinde futbol ülke kurtarmış futbol sadece futboldur kardeşim başka platformlara taşımanın anlamı yok.

Elbette futbol bu tür şeyler alet edilecek bir alan değil ancak öyle bir toplumdayız ki birlik-beraberlik kavramını en gerekli alanlarda da tam anlamıyla yerine getiremiyoruz. Futbola sıçraması da yeni olan bir şey değil yıllardır var, bugün ha deyince futboldan sıyrılması mümkün değil, en azından zihinlerde böyle. Bu bağlamda, "yanlışın içinde doğru olanı yapmak" düşüncesini savunuyorum.

Hiç samimi gelmiyor , ayrıca maç sonu ağır yenilgi vb. gibi sonuçlar alırsak yarısından çoğu aynı sanal ortamdan Galatasaray'a laf atıcak.Ne başka takım taraftarlarının avrupada Galatasaray'ı tutmasını isterim ne de avrupa maçında feneri tutarım.Futbol bu bu kadar büyütmeyin birlik , beraberlik falan filan saçma :)

Bence siz yanlış düşünüyosunuz birlik beraberlik için futbola ihtiyac duymamalıyız zaten dünyanın neresinde futbol ülke kurtarmış futbol sadece futboldur kardeşim başka platformlara taşımanın anlamı yok.

renktaş futbol basit bir oyun değil sadece bknz:

franconun 36 yıl diktatörlükle ispanyayı yönetmesi ve onlara sadece futbolu verdim demesi

Ne oluyor Fener yenince,ekonomik bağımsızlık mı kazanıyoruz ya da şehitlerimiz geri mi geliyor.

Bana siyasi arenada milliyetçilik lazım.Sonuna kadar da milliyetçiyim,hatta gerekirse ırkçı da olurum ancak;spor sadece spordur.Spor gibi şeylerde milliyetçilik olmaz.

Fenerin rakibi kim olursa onu desteklerim..İsrail olsun israili tutarım,yunan olsun yunanları tutarım hatta şeytan olsun onu bile tutarım

Şimdi de "fransız"lı bi tagla bizi kast ediyolar :ays: çok da umrumdaydılar sanki

12 Numara ‏@12numaraorg

3 Temmuz süreci boyunca felaketimizden yararlanarak, Fenerbahçemizi UEFA'ya jurnalleyenler bizden Vatan, Millet sevdası beklemesin.

12 Numara ‏@12numaraorg

Fenerbahçe Taraftarı'nın sırtındaki hançerin rengi bordo mavi ve sarı kırmızı'dır. Önce bu utancınızı temizleyiniz, sonra saygı bekleyiniz.

12 Numara ‏@12numaraorg

Cemaatin arkasına saklanıp kuyruk sallayanları, tarih utançlarıyla birlikte gün yüzüne çıkartacak ve tüm çıplaklığıyla yayınlayacaktır.

12 Numara ‏@12numaraorg

Ezeli rekabeti "ezeli jurnalciliğe" koşar adım taşıyanlar, sportmen ayağına başları dik dolaşamazlar. Tarih sizleri affetmeyecektir.

Konu kilit !!!!

Futbolun nefret doğurduğu şu günlerde malesef zor bir fenerlinin galatasaraylıyı desteklemesi. Açıkçası ben bile Marsilya karşısında feneri destekleyeceğimden emin değilim.

--------

Jurnal yapmışız. Yani iftira diyemiyorlar...

Jurnallemişiz... Yani var olan birşeyi ihbar etmişiz...

Yani beklentileri bizim görmezlikten gelip sağıra yatmamız...

3 Temmuzdan buyana yardakçılarının yaptığı gibi,

Lick Tv , NTV, TFF gibi ... Vay be ...

Suçumuz; " Neden susmamışız. Neden hiç birşey olmamış gibi davranmamışız... "

Utancımız buymuş...

eyy 12numara denilen ufaklık yönetimindeki sözüm ona Fenerin sözcüsü !

Ben aksine bundan gurur duyuyorum, biliyormusun...

Sen şike yapmaktan utanmıyorsunda, aksine zeytinyağı gibi üste çıkıp birde beni suçluyorsunda,

Ben senin yaptığın şikeyi görmezlikten gelmediğim için mi utanacağım...

Terbiyesizler... Ahlaksızlar.... Şeref yoksunları...

12 Numara ‏@12numaraorg

3 Temmuz süreci boyunca felaketimizden yararlanarak, Fenerbahçemizi UEFA'ya jurnalleyenler bizden Vatan, Millet sevdası beklemesin.

12 Numara ‏@12numaraorg

Fenerbahçe Taraftarı'nın sırtındaki hançerin rengi bordo mavi ve sarı kırmızı'dır. Önce bu utancınızı temizleyiniz, sonra saygı bekleyiniz.

12 Numara ‏@12numaraorg

Cemaatin arkasına saklanıp kuyruk sallayanları, tarih utançlarıyla birlikte gün yüzüne çıkartacak ve tüm çıplaklığıyla yayınlayacaktır.

12 Numara ‏@12numaraorg

Ezeli rekabeti "ezeli jurnalciliğe" koşar adım taşıyanlar, sportmen ayağına başları dik dolaşamazlar. Tarih sizleri affetmeyecektir.

Konu kilit !!!!

Destek veren Fener'liler olduysa... Allah Razı olsun...

Gerçekten gönülten yapıyorlarsa tabi ki çok güzel ama biz bize de yeteriz...

Sadaka gibi göstermelik desteğe de ihtiyacımız bence yok...

12 Numara ‏@12numaraorg

12 Numara ‏@12numaraorg

12 Numara ‏@12numaraorg

12 Numara ‏@12numaraorg

Konu kilit !!!!

Buradaki "12" bu topluluğun yaş ortalaması mı?

Mantıklı düşünüp karar veren erişkin insan düşüncelerine pek benzemiyor...

Malesef 90% fenerli bu kafada renkdaş

Nasıl bir Fenerbahçeli yakın çevreniz var bilmiyorum ama benim tanıdıklarım futbola objektif bakan insanlar, ManU maçını izlerken yanımda 2 kişi vardı fenerbahçe forması giymiş, açık havada izledim, oturacak yer bulamamışlar cafenin ıslak duvarına oturmuşlardı ve penaltıları yiyen hakeme sövüyorlardı, ikisinide tanımıyorum ama benim yakın çevremdeki fenerbahçelilerde böyledir. Sizin sanalda kastettiğiniz fenerbahçeliler 14-15 yaş ortalamasındadır. Antu 'da bile yorumlarını ilgiyle takip ettiğim kişiler var, adamlar futbolu okuyor ama %0.1lik bir kısım. Sanalda gördüğünüz fener taraftarından yargıya gitmeyin.

Üst Alt