Fernando ile Anlaşıldı İddiası! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Fernando bu ligin çok üzerinde bi adam. Bizim orta sahayı tek başına bile toplar.

sent via GSC

O kadar diil, biraz ezbere konuşuyorsunuz. (zaten izleyeceğiniz kadar da oynamadı uzun süredir) Kendinizi böyle şehir efsaneleriyle doldurup sonra hayal kırıklığı yaşıyorsunuz, Maicon'da da öyle yaptınız. Kalitesi fiyatına biraz denk diyebiliriz. 20 milyonluk oyuncu beklemeyin.

Maicon da kötü oyuncu değil, daha alışamadı yeni ortamına.

Son düzenleme:
O kadar diil, biraz ezbere konuşuyorsunuz. (zaten izleyeceğiniz kadar da oynamadı uzun süredir) Kendinizi böyle şehir efsaneleriyle doldurup sonra hayal kırıklığı yaşıyorsunuz, Maicon'da da öyle yaptınız. Kalitesi fiyatına biraz denk diyebiliriz.

Maicon da kötü oyuncu değil, daha alışamadı yeni ortamına.
Ben Maicon hakkında hiç bir yorum yapmadım alındığında tanımadığım için.

Fernando ön libero olarak net bir şekilde bu ligin üstünde bir adam, tanımadığım oyuncu hakkında böyle ciddi yorum yapmam.

Illa geçen sezona göre mi yorum yapmış olmam gerek bu adam kaç senedir City de, yeterince izledik kaç tanr maçını.

sent via GSC

Ben Maicon hakkında hiç bir yorum yapmadım alındığında tanımadığım için.

Fernando ön libero olarak net bir şekilde bu ligin üstünde bir adam, tanımadığım oyuncu hakkında böyle ciddi yorum yapmam.

Illa geçen sezona göre mi yorum yapmış olmam gerek bu adam kaç senedir City de, yeterince izledik kaç tanr maçını.

sent via GSC

Kaç senedir City'de olması çok kaliteli olması anlamına gelmiyor. City'nin özellikle yedekleri çok kaliteli adamlar değildi. Bekleri de kalite olarak çok düştü mesela, "Türkiye liginin çok üstünde" seviyesinin altına indiler mesela. Bu adam da Guardiola öncesinde de as oyuncu değildi, hep defansif plandaki adamdı. Atiba gibi herif işte, öyle çok büyük beklentilere girme, fiyat olarak ne veriyorsan onu alıyorsun.

Son düzenleme:
Çoğu kişi Fernandinho ile karıştırıyor olabilir. Bu arkadaş Fenando , Porto'dan almışlardı. Az süre alıyor zaten City'de olabilir yani. Her türlü iyi transfer olur tabi gelsin isterim...

Bana da biraz Fernandinho'yla karıştırılıyormuş gibi geliyor (Fernandinho Küçük Fernando demek), ofansif meziyetlerinden bahsediliyor filan. Bu arkadaş defansif olarak sağlam oyuncu. Ofansif olarak kazma değil ama biraz düz, yani Fernandinho gibi meziyetlere sahip değil. Defansif orta saha olarak gayet iyidir, Fernandinho beklenmediği sürece. Ayrıca düzgün herif, hiç sıkıntısını duymadım.

Fernandinho demişken onun da seneye sözleşmesi bitiyor ve henüz sözleşme yenilemedi City.

Son düzenleme:
Kaç senedir City'de olması çok kaliteli olması anlamına gelmiyor. City'nin özellikle yedekleri çok kaliteli adamlar değildi. Bekleri de kalite olarak çok düştü mesela, "Türkiye liginin çok üstünde" seviyesinin altına indiler mesela. Bu adam da Guardiola öncesinde de as oyuncu değildi, hep defansif plandaki adamdı. Atiba gibi herif işte, öyle çok büyük beklentilere girme, fiyat olarak ne veriyorsan onu alıyorsun.

Ne Atibası ya.Bilgiç bilgiç konuşuyorsun bir halttan anladıgın yok.Hayır adamı izlemesek inandıracan belki.Atibayı City de top toplayıcı yaparlar ancak.Evet türkiye liginin çok üstünde kalitete bir adam Fernando.

Yav neden bahsediyonuz EPL'den düşen takımın, malzemecisini bile getirsek buraya fark yaratır. Varsa fırsat kim oluyorsa gelsin.

Ne Atibası ya.Bilgiç bilgiç konuşuyorsun bir halttan anladıgın yok.Hayır adamı izlemesek inandıracan belki.Atibayı City de top toplayıcı yaparlar ancak.Evet türkiye liginin çok üstünde kalitete bir adam Fernando.

Geldiğinde görürsün ne kadar üstündeymiş. Ondan sonra burda açıklarsın daha çok meziyetleri var aslında hoca oynatamıyor dersin, sen anlatırsın biz de öğreniriz.

Fernando'yu da City'de top toplayıcı yaptılar zaten, kendisine de kadroya giremeyeceği bilinmesine rağmen Türkiye dışında talip yok. O da Cengiz Ünder'in 13, Bruma'nın 12.5 milyona transfer olduğu piyasada 8 milyon kulübü istiyor sen 5-6 milyona kapatmaya çalışıyorsun. Belhanda 8 milyon, 6 metreden kaleyi tutturamayan Bony 12-15 milyon. Kıyasla diye söyledim.

Bilgiç bilgiç konuşurum çünkü senin gibi 3-5 maçına veya youtube videolarına bakmıyoruz biz, takımının her maçını izliyoruz analizleriyle beraber. İşimiz bu.

Ben para kazanıyorum bunun yan sanayinden, bi de 2 ofis dolusu senin gibi insan geçindiriyorum.

Ayrıca Fernando kötü oyuncu da demedim, Atiba gibi oyuncu.

Son düzenleme:
Geldiğinde görürsün ne kadar üstündeymiş. Ondan sonra burda açıklarsın daha çok meziyetleri var aslında hoca oynatamıyor dersin, çok anladığın için.

Ayrıca Fernando'yu da City'de top toplayıcı yaptılar zaten, kendisine de kadroya giremeyeceği bilinmesine rağmen Türkiye dışında talip yok. O da Cengiz Ünder'in 13, Bruma'nın 12.5 milyona transfer olduğu piyasada 8 milyon kulübü istiyor sen 5-6 milyona kapatmaya çalışıyorsun. Belhanda 8 milyon, 6 metreden kaleyi tutturamayan Bony 12-15 milyon. Kıyasla diye söyledim.

Bilgiç bilgiç konuşurum çünkü senin gibi 3-5 maçına veya youtube videolarına bakmıyoruz biz, takımının her maçını izliyoruz analizleriyle beraber. İşimiz bu.

Ben para kazanıyorum bunun yan sanayinden, bi de 2 ofis dolusu senin gibi insan geçindiriyorum.
M.City'yi iyi takip ediyorsun galiba
Konuyla alakasız ama birşey soracağım
Clichy'yi beğenmeyen bi tek ben miyim?
Cityde ne zaman izlesem vasat bi izlenim bırakmıştı
Bizle adı anılırkende gelmesini istemiyorumdum
Linç edilme endişesiyle yazamamıştım
Clichy' hakkında görüşlerin nedir

Dipnot:Fernando hakkında seninle aynı çizgideyim
Gayet düz oyuncu oda.

E6853 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Geldiğinde görürsün ne kadar üstündeymiş. Ondan sonra burda açıklarsın daha çok meziyetleri var aslında hoca oynatamıyor dersin, çok anladığın için.

Ayrıca Fernando'yu da City'de top toplayıcı yaptılar zaten, kendisine de kadroya giremeyeceği bilinmesine rağmen Türkiye dışında talip yok. O da Cengiz Ünder'in 13, Bruma'nın 12.5 milyona transfer olduğu piyasada 8 milyon kulübü istiyor sen 5-6 milyona kapatmaya çalışıyorsun. Belhanda 8 milyon, 6 metreden kaleyi tutturamayan Bony 12-15 milyon. Kıyasla diye söyledim.

Öncelikle atiba ile bu adamı kıyaslayıp aynı kefeye koyman futboldan ne kadar anladıgını gösteriyor.Millet gtüyle güler bu kıyaslamaya.Atiba bizim leş ligimizde oynuyor bu adam Dünyanın en iyi liginde anladın.

Kafanın basması için bu cümleyi evde tekrar et bir kaç sefer.Sen benim 3 5 maça baktıgımı nereden çıkardın.Yıllardır premier ligde düzenli her maçı izlemeye çalışırım.

ve bu adamıda ciyt de defalarda ilk 11 de izledim.Oynadıgı maçlarda gayet iyi oynadı.Dersenki bu adam city için yetersiz defansif gücü yüksek ama ofansı çok iyi değil anlarım.

Fakat bizim bitik ligimiz için normal bir oyuncu kıstasına koyarsan işte orada futboldan anlamadıgın ortaya çıkar.Atiba ile arasında 3 gömlek kalite farkı var bu adamın.

Bu futbol bilgisi ile analiz yapmaya devam edersen batarsın yakında ben sana diim.

Ayrıca geçen seneyide unutmadım.Eylül ekim ayı yine bunun gibi ötüyordun city mart ayında 15 puan fark yapar nisanda şampiyon olur diye.Benda sana Ta ozamanlar Chelsea nin şampiyon olacagını söylemiştim.

Böle ben çok iyi futbol biliyorum havalarına girersen havanı söndürüverirler analizci Mehmet.

Arkadaşlar herkez çalıştırdığı insanların sgk prim çıktılarını e devletten buraya yükleyi versin, uğraştırmayın insanı. Ona göre kimse saygı duyacaz duymayacaz vakit kaybı olmasın.

M.City'yi iyi takip ediyorsun galiba
Konuyla alakasız ama birşey soracağım
Clichy'yi beğenmeyen bi tek ben miyim?
Cityde ne zaman izlesem vasat bi izlenim bırakmıştı
Bizle adı anılırkende gelmesini istemiyorumdum
Linç edilme endişesiyle yazamamıştım
Clichy' hakkında görüşlerin nedir

Dipnot:Fernando hakkında seninle aynı çizgideyim
Gayet düz oyuncu oda.

Sadece City'i değil birçok takımı takip ediyorum.

Clichy bence City seviyesinin oyuncusu değildi, ondan bıraktılar zaten. İngiltere'de ilk 7 dışındaki takımlarda bence oynar, Yine Fransa'da PSG, Monaco, Lyon dışındaki takımlarda oynar. Pozisyon kaybeden bir oyuncu. Biraz da yaşını almaya başladı. Ama Türkiye'de de rahat oynar bence.

Fernando bence iyi bir defansif orta saha ama bence burda Fernandinho'yla karıştırılarak abartılıyor, düz derken de sanırım aynı şeyi söylüyoruz, Türkiye'de bu tarz abartmaların karşılığı bir maçla yıldız oyuncudan "çöp" olmaya gidebiliyor. O yüzden yazdım, Fernandinho gibi bir oyuncu değil, topla meziyetleri daha sınırlı daha düz, ama defansif olarak sade ama iyi bir oyuncu. Beklentiyi Fernandinho diye ayarlayan olursa sonra hayal kırıklığı yaşar, meziyetleri daha sınırlı iyi bir defansif orta saha bekleyen sevinir. Fiyatı da maaşı da gayet makul çünkü.

Porto'dayken gayet iyiydi mesela, Maicon da Porto'dayken iyiydi, takım arkadaşıydı bunlar. Maicon da daha Türkiye'ye yeni geldi daha 10 gün antremana çıktı, daha önündekini arkasındakini sağındakini solundakini bilmez, takıma gelir gelmez 1yükleme yedi, 1 maçta "çöp bu" damgası yedi.

Ondan diyorum.

Son düzenleme:
Sadece City'i değil birçok takımı takip ediyorum.

Clichy bence City seviyesinin oyuncusu değildi, ondan bıraktılar zaten. İngiltere'de ilk 7 dışındaki takımlarda bence oynar, Yine Fransa'da PSG, Monaco, Lyon dışındaki takımlarda oynar. Pozisyon kaybeden bir oyuncu. Biraz da yaşını almaya başladı. Ama Türkiye'de de rahat oynar bence.

Fernando bence iyi bir defansif orta saha ama bence burda Fernandinho'yla karıştırılarak abartılıyor, düz derken de sanırım aynı şeyi söylüyoruz, Türkiye'de bu tarz abartmaların karşılığı bir maçla yıldız oyuncudan "çöp" olmaya gidebiliyor. O yüzden yazdım, Fernandinho gibi bir oyuncu değil, topla meziyetleri daha sınırlı daha düz, ama defansif olarak sade ama iyi bir oyuncu. Beklentiyi Fernandinho diye ayarlayan olursa sonra hayal kırıklığı yaşar, meziyetleri daha sınırlı iyi bir defansif orta saha bekleyen sevinir. Fiyatı da maaşı da gayet makul çünkü.

Porto'dayken gayet iyiydi mesela, Maicon da Porto'dayken iyiydi, takım arkadaşıydı bunlar. Maicon da daha Türkiye'ye yeni geldi daha 10 gün antremana çıktı, daha önündekini arkasındakini sağındakini solundakini bilmez, takıma gelir gelmez 1yükleme yedi, 1 maçta "çöp bu" damgası yedi.

Ondan diyorum.
Sizin kadar maç takip edemiyorum
Adı bizimle anılan topçuların
Eski maçlarına bakmaya çalışıyorum
Geçen boştum
Belhanda'nın nice deki maçlarına bakayım dedim 3 4 maçını izledim
Transfer nöbetine de yazdım
Benim için hayal kırıklığı oldu
Yani bu adamın şutu yok
Kilit pas atmıyor denemiyor çoğu zaman
Temposu var top tutmaya top dağıtmaya çalışıyor
Beklediğim üretkenliği yaratıcılığı göremedim
Siz ne düşünüyorsunuz

Sizin kadar maç takip edemiyorum
Adı bizimle anılan topçuların
Eski maçlarına bakmaya çalışıyorum
Geçen boştum
Belhanda'nın nice deki maçlarına bakayım dedim 3 4 maçını izledim
Transfer nöbetine de yazdım
Benim için hayal kırıklığı oldu
Yani bu adamın şutu yok
Kilit pas atmıyor denemiyor çoğu zaman
Temposu var top tutmaya top dağıtmaya çalışıyor
Beklediğim üretkenliği yaratıcılığı göremedim
Siz ne düşünüyorsunuz

Rusya'da izlemedim, Schalke'de bazen sol açık bazen 10 gibi oynadı, dağınıktı. Nice'de çok izlemedim ama izlediğim kadarıyla belli bir sistem içinde uzun süre denenmedi. Önce 4-3-3'te orta 3'lüde ve bir maçta da galiba sol açık denedi Favre, daha sonra maç içinde daha çok 5-3-2/3-5-2 gibi oynamaya başladılar, Belhanda'yı forvet gibi oynattığında iyi değildi, sonra biraz daha forvet arkasına kaydırıp 3-5-1-1/4-5-1 gibi oynamaya başlayınca daha iyi oynamaya, gol asist yapmaya başladı.

Sneijder daha iyi top dağıtan ve istatistiği yüksek ama topla aktivitesi daha az oyuncu. Belhanda istatistiği daha düşük ama topla ve topsuz aktivitesi daha yüksek, stil olarak biraz Ben Arfa gibi ama bir tık altı bence. Driblingle adam eksiltebilen oyuncu.

Belhanda'nın olayı biraz uyum. Montpelier'deyken beğeniyordum, hatta iyi kariyer yapacak gibi parlamıştı bir sezon, o zaman çok gençti, o parlama biraz sönünce Dinamo Kiev'e transfer oldu. Sonra gittiği yerlerde uyum sorunu yaşadı sanırım, izlemedim çok. Nice'e uydu ama bonservis ve maaşı Nice için fazla. Uyum sorunu yaşamazsa burda da iş yapar bence.

Son düzenleme:
Bence Fernando bize tam uyacak aradığımız kan olur
Bu ligde ve uefada çok iş yapar
Ne beklediğinize bağlı,b2b değil ama dos olarak inanılmaz bir fizik kalite katar bizim karıkılıklı orta sahaların yanında
Kesinlikle bu adam şuan ilk alınacak topçu olmalı diğerlerine sonra bakılmalı
Sen bu adamdan 2-3 kişi geçmesini zeki paslar atmasını bekliyorsan o adam bu değil
Nolur alın gelin 3ün 5in hesabını yapmayın bu transfere
Melodan sonra biraz içinize su serper

Üst Alt