Forlan, Reyes ve Ujfalusi ile Görüşmelere Başlanıldığı Borsaya Bildirildi - Sayfa 36 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Forlan, Reyes ve Ujfalusi ile Görüşmelere Başlanıldığı Borsaya Bildirildi

Cevap: Forlan, Reyes ve Ujfalusi ile Görüşmelere Başlanıldığı Borsaya Bildirildi

Ujfalusi, Reyes ve Forlan'i ben Fifa'da bizim kadroya kattim, cok saglam takim oldu. :D

Cevap: Forlan, Reyes ve Ujfalusi ile Görüşmelere Başlanıldığı Borsaya Bildirildi

PES'te Galatasarayimiza koydum 3 adamida. Cok iyi takim oldu, Necati kardesimin dedigi gibi. tek fark o Fifa oynuyor ben Pes :D

3'ünün bonservisi 13 veya 14 olacak muhtemelen.

Reyes ile 4 yıllık 2.750 civarı

Forlan ile 3 yıllık 4 civarı

Ujfalusi ile 2 yıllık 2 civarı

14+11+12+4=41 milyon euro :)

Reyes+Forlan+Ujfalusi 3 yıl 4 gece herşey dahil= 41M € diyoruz;

Guiza+Emenike+Lugano herşey dahil= 110M € fln yapıyor. Hadi basın iş başına. :happynew::happynew::happynew::happynew::happynew:

Reyes+Forlan+Ujfalusi 3 yıl 4 gece herşey dahil= 41M € diyoruz;

Guiza+Emenike+Lugano herşey dahil= 110M € fln yapıyor. Hadi basın iş başına. :happynew::happynew::happynew::happynew::happynew:

Sadece Emenike 19 ediyormuş :happynew:

Tahir Kum: "34 yasindaki Forlan Galatasaray'a gelmez."

:asd:

Forlan 32 yasina daha gecen ay girmis. :D

Tahir Kum: "Suana kadar transferin galibi Fenerbahce'dir." :asd:

Bu üç isimde hem maliyet hem mevki hemde bize katacakları açısından pek içime sinmiyor bir türlü.

Umarım GALATASARAY'ımız için hayırlısı olur.

Bıçaklar bilensin bu adamlar gelirse çok kan akacak aile fertlerinden.Millet babasını çocuğunu keser. :D :D

Bu üç oyuncudan nasıl diyeyim içime en sinmeyenini ilk transfer ettik. Olabilecek en kötü kombinasyonla transfere başladık. Yıllık 2.2 milyon € artı yılda 30 maç oynasa 450 bin € daha senelik maliyeti bize 2.65 milyon € olacak. 2 milyon € bonservis ücretini 2 yıla bölsek yıllık maliyeti 3,65 milyon € olan daha genç bonservisi elinde bir defans oyuncusu alınabilirdi. Üstelik bu paraya baya da iyi bir oyuncu alınabilirdi. Piyasa taraması yapmadım ama olabilirdi.

Ujfalusi transferinin gösterdiği bir başka gerçek daha var. Başkanın İspanya'dan döndüğü günden bu yana geçen süre demek ki bir oyuncuyu ikna edip anlaşmak için yeterli bir süre. Bu süre zarfında Forlan ve Reyes transferinde ilerleme olmaması ya Türkiye'ye pek sıcak bakmadıklarını ya da fazla para istediklerinin gösteriyor. Her ikisi de bizim açımızdan kötü. Her ne kadar medyaya inanmasam da Forlan için söylenen sayılar 5, 6 milyon € civarında. Yıllık bu kadar ücret verebildikten sonra piyasası olan 22-28 yaş aralığında çok daha iyi bir transfer yapılabilir. Hatta bonservisi için 5-15 milyon € bile gözden çıkarılabilir çünkü ilerde bu oyuncuyu tekrar satabilirsin. Adı Forlan diye son transferinde hatırı sayılır bir bonservis ücreti verip senelik 5, 6 milyon € civarında maaş vermek gerçekten çok akıl karı birşey değil.

Geçen sene 150, 160 bin civarında forma satmışız. Hadi transferler ses getirdi diye de ortalama %10 seyircimiz artsın bu da yaklaşık 5000 kişi yapar. İç sahada 20 maçta ortalama 100 TL bilet parasıyla 5000 kişinin getirisi 10 milyon TL olur. Forma satışları da ortalama 80 TL'dan 200 bin olsa 16 milyon TL yapar. Galatasaray hiç transfer yapmasa yine en az 100 bin forma satar. Transferlerin etkisi en fazla %10-20 civarında olur. Bu da en iyimser tahminle 3, 4 milyon TL eder. Kısacası transferin bizim kasaya ekstra etkisi 14 milyon TL yani 6,4 milyon € dur. Hadi bu sayıyı biraz yuvarlayalım ve 5-10 milyon € bandında ekstra bir gelir olsun diyelim.

Kısacası Galatasaray sıradan transfer yaparsa x milyon € gelir elde ettiğini varsayarsak ses getiren transferlerle x + (5-10) milyon € gelir elde eder. Bu ekstra gelirle Forlan'ın bir yıllık ücretini ancak karşılıyoruz. Madem bu seneyi ne yapıp edip kurtarmamız gerekiyor bana kalırsa biraz risk alıp sadece bonservis için 30-40 milyon € ayrılmalıydı. Ancak öyle bir planlama olmalıydı ki 3 yıl içinde aynı oyuncuların bonservisinden yine min 30-40 milyon € gelir elde edilmeliydi. Bu kadar verdikten sonra da 2, 3 tane kaliteli ses getirecek transfer rahatlıkla yapılabilirdi.

1978 doğumlu Neill'e biten sözleşmesinde senelik 2 milyon € garanti para verilirken bu ücreti yıllık 1,3 milyon € düşürüp 1+1 olacak şekilde yeni sözleşme önerip red cevabını aldıktan sonra yine 1978 doğumlu Ujfalusi'yi 2 milyon € bonservis ücreti verip senlik 2.2 milyon € garanti para arti maç başına 15000 € üzerinden 2 yıllık sözleşme imzalamak nasıl bir mantıktır çözemedim.

Üst Alt