Forma satışı rezaleti - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Forma satışı rezaleti

Cevap: Forma satışı rezaleti

Bu bilgi tam olarak doğru değil, forma satışından kulübe %35-40 arası bir kar kalıyor.

Bir forma 100 TL diyelim. Brüt kar marjı kaçtır bunun? Hadi 3 katına satsak (ki imkansız) %66 olsun.

Faaliyet giderlerini düş ki bu 40% dolaylarındadır, kaldı mı sana %26

En az % 3 amortisman

En az %6 finansman gideri

Kalır mı sana dipte %17

Yani 100 TL'lik forma satışından dipte 17 TL kalıyor.

fenerbahçenin taraftarıda öğrenci hemde, fenerin forması bizden pahalı ama adamlar çatır çatır her türlü alıyorlar. Öğrenci evini örnek veriyosun, bizde öğrenciyiz içkiye sigaraya boşa giden para başka hiç bir çağda gitmez. bende diyorum ki 10 gün içmesin o b.ku otlansın başkasından gitsin forma alsın. Kusura bakmayın ama kimse 30-40 liraya orjinal forma satmaz.

Katılıyorum.Şu olaya çoluk çocuğu sokmayın bence.Antu'da 50 bin kişi var.Alayı çocuk.Gördük bu sene.Samandıraya desteğe gittiler.Hepsi 15 16 yaşındaki çocuklar.Stadlarına bakın.Çoğu çocuk.

Bu sayının 5%'i forma alabilecek olsun, hem lokasyon hem maddi açıdan, 600.000 forma satış potansiyeli var demek. Ve biz bu potansiyelin 25%'i kadar satabilmişiz demek.

%5 i değil işte abicim.Bunların bir çoğu GsStore ulaşabilecek yerde değiller. Ve ulaşabilecek kitlenin bir çoğuda maddi anlamda tek seferde 90Tl verecek durumda değiller. E her verebilecek olanda gidip forma almadığına göre(yani o kadar düşünceli taraftar olmadığına göre) bu rakamlar normal. Şampiyon olsak belki 250bin olurdu ama fazlası değil malesef:(

%5 i değil işte abicim.Bunların bir çoğu GsStore ulaşabilecek yerde değiller. Ve ulaşabilecek kitlenin bir çoğuda maddi anlamda tek seferde 90Tl verecek durumda değiller. E her verebilecek olanda gidip forma almadığına göre(yani o kadar düşünceli taraftar olmadığına göre) bu rakamlar normal. Şampiyon olsak belki 250bin olurdu ama fazlası değil malesef:(

Öyle Ertuğrul. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya gibi şehirlerin hepsinde store'lar var ve nüfusun neredeyse yarı oralarda yaşıyor. 90 TL'yi de trink vermiyorlar kredi kartı var :eek:

Bir forma 100 TL diyelim. Brüt kar marjı kaçtır bunun? Hadi 3 katına satsak (ki imkansız) %66 olsun.

Faaliyet giderlerini düş ki bu 40% dolaylarındadır, kaldı mı sana %26

En az % 3 amortisman

En az %6 finansman gideri

Kalır mı sana dipte %17

Yani 100 TL'lik forma satışından dipte 17 TL kalıyor.

Faaliyet gideri %40 mı? Yok artık. Faaliyet giderini kulüp değil GSStore sahipleri karşılıyor. Zaten çoğu GSStore sahibi kar bile etmiyor doğru dürüst, gönülden yapıyorlar bu işi.

Her formadan en az %35 kazanıyoruz, o konuda içiniz rahat olsun :)

Öyle Ertuğrul. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya gibi şehirlerin hepsinde store'lar var ve nüfusun neredeyse yarı oralarda yaşıyor. 90 TL'yi de trink vermiyorlar kredi kartı var :eek:

11 ilde Gsstore var. Büyükşehir belediye olarak adlandırılan il sayısı 16 yada 18.

Kredi kartıda öyle herşeye harcanırsa durum kötü oluyor valla 1 sene belini doğrultamıyor insan, sonra hanım bide formaya verdiğini duyarsa sopayla kovalıyor.:sopa::sopa:

:D:asd:

İnsan alcak olduktan sonra valla heryerden alır.Bizim İzmirde GS Store Kordonda.Tam deniz kıyısı.Gidiyorum ara sıra.Ufakta olsa birşeyler alıyorum.Maksat hem katkı olsun,hem de gezmek olsun.

Gerçi TT Arena'nın bile 2 sene sonra dolmamaya başladığını düşündükçe, forma sayısı da neymiş diyorum hayıflanarak...

Bizim 30 milyon tane taraftarımız yok.30 milyon tane Galatasaraylı var ama taraftar yok. 400-500 bin adam gibi taraftarımız olsa karşımızda kimse duramaz ama o kadar bile yok bence..Sonuçta gecekonduda da oynansa o stadın her maç dolması lazım bu kadar taraftar desteğine sahip bir kulüp için ama dolmuyor işte..Rakamlar da ortada..Gsmobile ve Gsbonus projesi de forma kadar hatta formadan daha önemli projeler..Allah'tan o konuda baya iyi durumdayız da kulüp nefes alıyor..

30 milyon taraftar yoktur bence de. Ama Galatasaray'ı tutup parasal yönden en az orta seviyede olan kişiler forma vb... ürün almak zorunda senede bir kere. Ama nedense formaya verilen para gereksiz görülüyor, yada adam bir kere alıyor 10 sene onu giyiyor. Bunu anlatmaya çalışıyorum. feneri söylüyorlar fenerli tüm veletlerin çifter çifter orjinal formaları var.

Asıl hedefimiz Aslantepe'yi full doldurmalı.Zaten şu Aslantepe bittimi herkes yeni forma alıpta gider oraya

Asıl hedefimiz Aslantepe'yi full doldurmalı.Zaten şu Aslantepe bittimi herkes yeni forma alıpta gider oraya

-Takım kötü giderse,Aslantepe 5.maçında yine boşalır.

-Türkiye'de futbol seyircisi,skora endeksli destekliyor takımını.Burada diğer taraftarlara sözüm yok,helal olsun diyorum.

-Dortmund'un Westfalen Stadyumu Borussia Dortmund maçlarında hep full çeker.Dortmund Almanya'nın her sene şampiyonluğa oynayan takımlarından mı? Değil..Bu sadece küçücük bir örnek..

Bazı arkadaşlar forma satışından 15 Lira kazanıyoruz sadece felan demiş, doğru orası öyle de forma satışının önemi şu; klüp sponsorlarla anlaşma yaparken o forma satış rakamları koz olarak kullanılıyor.

Yoksa formanın arkasına yazdırdığımız isimden klübe kalan parayla 1 adet forma satışından klübe kalan para aynı. Yani 15 Lira civarı.

Forma veya Ürün Satisini yükseltmemiz lazim gercekten.

Türkiyede Canton'muydu Canyon'muydu Alis Veris Merkezi, GS-Store'a girdim Sinek avliyor , yan tarafta fenerium bikere 3kat büyük icerisi Full. Küfür ede ede ordan ayrildim Store sahibinede Sitem ettim niye Fenerium'dan daha Kücük diye bizim Store Adam Suratima bakip dedi: Adamlar 5kat fazla Giro yapiyormus bizden.

formayı bu kadar geçe bırakırlarsa böyle olur.bütün büyük avrupa takımlarının forması belli bile

Üst Alt