Forma satışı rezaleti - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Forma satışı rezaleti

Cevap: Forma satışı rezaleti

Forma veya Ürün Satisini yükseltmemiz lazim gercekten.

Türkiyede Canton'muydu Canyon'muydu Alis Veris Merkezi, GS-Store'a girdim Sinek avliyor , yan tarafta fenerium bikere 3kat büyük icerisi Full. Küfür ede ede ordan ayrildim Store sahibinede Sitem ettim niye Fenerium'dan daha Kücük diye bizim Store Adam Suratima bakip dedi: Adamlar 5kat fazla Giro yapiyormus bizden.

Evet.Bu işe sadece forma olarak bakmayın.Biz takım kötü gibinde 8 binlere oynuyoruz.Fener 40 binlere oynuyor.Onlarda kötü bizde.O zaman taraftarımızda var sorun.Takımlarda değil.İzmir'de ki GS Store de çok küçük.Ama son zamanlarda baya bir artış var satışlarda.Girince doluluk görüyorum.Önceden sinek avlıyolardı harbiden.Hatta bir ara kapancak söylentileri vardı.

İnsan alcak olduktan sonra valla heryerden alır.Bizim İzmirde GS Store Kordonda.Tam deniz kıyısı.Gidiyorum ara sıra.Ufakta olsa birşeyler alıyorum.Maksat hem katkı olsun,hem de gezmek olsun.

gecelim bu bahaneleri,

param yok disindaki her bahane komedidir

ben amerikada yasiyorum, her sene ailem beni ziyarete gelirken yeni forma aliyor, istemiyorum bile ototmatige bagladik

Arkadaşlar maddi durum felan hikaye bence. İstedi mi her türlü alınır forma. Burada Galatasaray'ı destekleyen insanların taraftarlık boyutuna geçememeleri, sempatizan olarak kalmaları etkili.

Fenerbahçe'de durum böyle değil. Adamların en kötü sezonunda bile Fenerium satışları bizimkini 3'e 4'e katlar. Sırf ben kendi akrabalarımdan örnek vereceğim; askeri ücretle çalışan Fenerbahçeli bir akrabam yılda nereden baksan 200-250 liralık alışveriş yapıyor Fenerium'dan. :eek:

Fiyatlar çok pahalı...

Her keseye hitap eden ürün yelpazesi yok formalarda...

Fiyat 80 lira hadi bakim öğrenci işci nasıl alsın...

Maaşın neredeyse 7/1 yapıyor...

Fiyatları biraz daha aşağıya çekseler daha iyi olur...

Yoksa bizde Veli Ağabey gibi yapacağız...

Dört sene geriden takip ediyor Kreasyonu...

Misal bu sezon çıkıcak formayı dört sene sonra alıyor...:eek:

renkdaslar ,

Bu sorun beni da uzun zamandir sIkIyor

Koskoca Galayasaray taraftari sadece 150.000 adet forma satiyor

TAmam, maddi durumu olamayan olabilir, anlarim ama 25 milyon -30 milyon taraftardan 150.000 cok komik bir rakam gercekten

Galatasarayimiz artik bu lisanli urunlerin basina profesyonel bir ekip getirmesi lazim diye dusunuyorum.

Avrupada bu konu uzerinde basarili olan yoneticileri, Galatasarayimiz lisansli urunlerin basina getirmesi lazim.

bence GS Store lar avrupada sayisi az kaliyor

Avrupadaki yasayan taraftarimizin alim gucu Turkiyemize nazaran biraz daha iyi.

Hollandada yasiyorum, ve koskoca Amsterdamda , yaklasik 50.000turkun yasadigi bir kentte , 350.000-400.000 turkun yasadigi bir ulkede GS Store lardan haberim yok.

Olsa bile yok.

hollandada bence 3 tane Gs store acilsa cok guzel olur.

Amsterdam , Rotterdam ve Tilburg olabilir ama ilk iki kentte 2 tane olsa cok guzel olur.

30.000-50.000 adet satabiliriz diye dusunuyorum.

Almanya

bence 500.000 e yakin Taraftarimiz var . Belkide daha fazla.

GS store varmi bilemiyorum ama

almanyadada en az bir 150 000 , hic olmassa 100 bin adet lisansli urun satabilir diye dusunuyorum.

bunun belcika isvicre ve fransasi var, varda var.

Yani kisacasi Avrupada 20 -30 Adet store acsak cok ciddi urun satabilir diye dusunuyorum

hesabimizi yapalim.

250.000 bin lisansli urun satsak oratalama 45 Euro dan

250.000*45= 11 250.000 euro yapar

cok ciddi bir para

biraz daha iyimser yaklasirsak

350.000*45 = 15 750 000 euro yapar

bence cok ciddi bir potansiyelimiz var.

Turkcem iyi degil ozur dilerim

gecelim bu bahaneleri,

param yok disindaki her bahane komedidir

ben amerikada yasiyorum, her sene ailem beni ziyarete gelirken yeni forma aliyor, istemiyorum bile ototmatige bagladik

Aynen.Anlatmak istediğim bu.İnsan yeterki alma istesin.Parası yoksa bile borç bulur yine alır.Oturduğu yerde GS Store yoksa de kredi kartı denen birşey var.İnternetten sipariş verir.

Soyle adam gibi bir forma yapsinlar aliriz hemen. Ben hep Metin Oktay parçalisini +beyaz formayi almaya çalisiyorum gurbet'te oldugum halde. Ama mor forma, ulker reklami,... bunlar güzel degil ve herkesin maddi imkani forma almak için el vermiyor.

watch

Soyle forma çikartsinlar 20 tane almazsam neyim.

Fiyatlar çok pahalı...

Her keseye hitap eden ürün yelpazesi yok formalarda...

Fiyat 80 lira hadi bakim öğrenci işci nasıl alsın...

Maaşın neredeyse 7/1 yapıyor...

Fiyatları biraz daha aşağıya çekseler daha iyi olur...

Yoksa bizde Veli Ağabey gibi yapacağız...

Dört sene geriden takip ediyor Kreasyonu...

Misal bu sezon çıkıcak formayı dört sene sonra alıyor...:eek:

Alemdar kardesim bu fiyatlari asagiya cekmek o kadar kolay degil

formalardan gelene karin cok buyuk olduguna inanmiyorum ben

meslegim oldugu icin soyluyorum lisanslar falan ciktimi pek bir sey kalmiyordur kanimca, neden dersen butun dunyada forma fiyatlari bu degerlere yakin, demekki optimum bir deger bu.

ama seni destekleyecek sunu soyleyebilirim.

promosyon yapabilirler mesela ilginin az olacagini dusundukleri maclarda, bilet alanlara, forma indirimi verebilirler bir voucher la

bu tarz marketing hareketlerinde daha agresif olmaliyiz.

renkdaslar ,

Bu sorun beni da uzun zamandir sIkIyor

Koskoca Galayasaray taraftari sadece 150.000 adet forma satiyor

TAmam, maddi durumu olamayan olabilir, anlarim ama 25 milyon -30 milyon taraftardan 150.000 cok komik bir rakam gercekten

Galatasarayimiz artik bu lisanli urunlerin basina profesyonel bir ekip getirmesi lazim diye dusunuyorum.

Avrupada bu konu uzerinde basarili olan yoneticileri, Galatasarayimiz lisansli urunlerin basina getirmesi lazim.

bence GS Store lar avrupada sayisi az kaliyor

Avrupadaki yasayan taraftarimizin alim gucu Turkiyemize nazaran biraz daha iyi.

Hollandada yasiyorum, ve koskoca Amsterdamda , yaklasik 50.000turkun yasadigi bir kentte , 350.000-400.000 turkun yasadigi bir ulkede GS Store lardan haberim yok.

Olsa bile yok.

hollandada bence 3 tane Gs store acilsa cok guzel olur.

Amsterdam , Rotterdam ve Tilburg olabilir ama ilk iki kentte 2 tane olsa cok guzel olur.

30.000-50.000 adet satabiliriz diye dusunuyorum.

Almanya

bence 500.000 e yakin Taraftarimiz var . Belkide daha fazla.

GS store varmi bilemiyorum ama

almanyadada en az bir 150 000 , hic olmassa 100 bin adet lisansli urun satabilir diye dusunuyorum.

bunun belcika isvicre ve fransasi var, varda var.

Yani kisacasi Avrupada 20 -30 Adet store acsak cok ciddi urun satabilir diye dusunuyorum

hesabimizi yapalim.

250.000 bin lisansli urun satsak oratalama 45 Euro dan

250.000*45= 11 250.000 euro yapar

cok ciddi bir para

biraz daha iyimser yaklasirsak

350.000*45 = 15 750 000 euro yapar

bence cok ciddi bir potansiyelimiz var.

Turkcem iyi degil ozur dilerim

Alemdar kardesim bu fiyatlari asagiya cekmek o kadar kolay degil

formalardan gelene karin cok buyuk olduguna inanmiyorum ben

meslegim oldugu icin soyluyorum lisanslar falan ciktimi pek bir sey kalmiyordur kanimca, neden dersen butun dunyada forma fiyatlari bu degerlere yakin, demekki optimum bir deger bu.

ama seni destekleyecek sunu soyleyebilirim.

promosyon yapabilirler mesela ilginin az olacagini dusundukleri maclarda, bilet alanlara, forma indirimi verebilirler bir voucher la

bu tarz marketing hareketlerinde daha agresif olmaliyiz.

Kesinlikle. Özellikle ASY formasında kampanya şart bu sene. TT Arena'da da maç bileti ile 10% indirim ile versen kesinlikle etki yaratır.

Tarfatar sayısına ışık tutabilir diye . Nefret etsemde Zürriyetin bir anketi vardı orada en çok tarftar Galatasaray da çıkmıştı saı da 10.5-11 milyon arası

En çok taraftar hangi takımda? İŞTE CEVABI

Bu durumda Tarftarın sadece %1.5'unun forma aldıgı görülüyor. Forma alanlar arasında 1 den fazla forma alanlar oldugu da düşünülürse bu oran daha da düşüyor

Ekonomik kriz vurdu.:)

Geçen yıl 1000tl yi geçmiştim.

Bu yıl bir beyaz forma (ve 4 yıldır süren dergi aboneliği) ile kaldım.

Bebek eşyaları hariç :):D

Edit: Kaan Çağlar, yazını blog 'a da ekledik.

hayatımda 3 tane orjinal formam bi tanede sahte forma oldu,bi tane de tişört almıştım son şampiyon oluğumz seneki kadrodaki futbolcuların imazaı vardı arkada.orjnal formalarımdan biri de ntreman formasıydı o zaman küçüktğm formadan anlamazdım öyle almıştım.diğeri 100.yıl formasıydı 3.süde 2008 de giydiğimiz sarı kırmızı çubuklu formaydı.bu sene de alacaktım da pahalı geldi ama seneye alcam tekrar.para olsa da her zaman alsam.

Ekonomik kriz vurdu.:)

Geçen yıl 1000tl yi geçmiştim.

Bu yıl bir beyaz forma (ve 4 yıldır süren dergi aboneliği) ile kaldım.

Bebek eşyaları hariç :):D

Edit: Kaan Çağlar, yazını blog 'a da ekledik.

1000 tl lik mal aldigin zaman sana herhangi bir promosyon geldimi Abdullah Abi.

ne bileyim bir mac bileti, bir sonraki alisveris icin indirim, aklima gelmeyen seylerde olabilir

Bizimle başka ülkelerin sosyo-ekonomik yapısı bir değilki karşılaştırma yapıyoruz... Ülke olarak Alım gücümüz düşük; zaten korsana da her sektörde olduğu gibi bu alanda da rağbet var.. O sadece futbolun, Galatasaray'ın sorunu değil, tüm sektörlerde var bu sorun.. Hem Galatasaray sevgisi de sadece forma alımıyla yargılanacak bir değer de değildir.

Üst Alt