Frank futbolu benden iyi biliyor! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Frank futbolu benden iyi biliyor!

Cevap: Frank futbolu benden iyi biliyor!

Ama Sabri'yi oynatmasın yaaa :D

Bilmiyorum Sabri icin son mac istatistiklerini gordun mu? Top Kazanma/Kaybetme orani en faydali olan futbolcu idi sahada, ben de takdir etmiyorum stili cok ama rakamlar farkli dusunuyor, saniyorum bilincaltimiza kazinmis bazi ezberler bunlari duya duya iste ne gormek istiyorsak onu goruyoruz..

Bu yuzden diyorum Rijkaard buyuk sans yeniden, Arda'nin ortada oynama potansiyelini gorebilmesi acidan, Sabri'nin dusunulenden faydali oldugunu gorebilmesi acisindan, bu yuzden motto:

bartsimpsongeneratortkx.gif

https://img22.imageshack.us/img22/401/bartsimpsongeneratortkx.gif

Belki bunu diye diye insanlarin sahada Sabri'nin hicbir hatasini kacirmamasi gibi Frank'in yaptigi islere anlam verme cabasi da olusabilir bilincaltlarinda..

Sabri yine bizi birbirimize düşürecek, girmeyelim Sabri konusuna, içinden çıkamayacağız yine :D

Frank'e güveniyorum diyor ve çekiliyorum.:)

Frank futbolu benden iyi biliyor ! diyerek başlıyım ozaman bende bunun aksini düşünmek çok saçma olurdu arkadaşında dediği gibi.. Konu sadece yorumsuz seyrediş düşüncesiz takip ediş, bu futbol hollywood filmi değil yönetmenin frank oldugu ..

Tamam frank en az bi 4 yıllık anlaşma yapılmalı ama böyle teslim olnmuş şekilde değil, benim anlatmat istediğim konu aşşağıda.

Bugun eger Denizli'ye yenilirsek yapistiralim bir tane bu mesajdan ona "futbolu bilmiyor, bu adam burada oynatilmaz" diyenlere..

Yapistiralim "Arda sol kanattir" diyenlere..

Varsin gelsin eger Fener'e yenilirsek "Ayhan'la bu is olmaz" diyenlere..

Elano ve Arda, iki oyun kurucu oynayamaz diyenler icinde gelsin bir kere..

Frank bunlarin tersini yaparsa, benim icinde gelsin bunlarin ustune..

Okadarda değil tabiki iyi kötü kendini futbol dehası sanan insanlar yorum yapacak bunlar olmadan sorgulanmadan eleştirilmeden olmaz..

Frank futbolu benden iyi biliyor ! diyerek başlıyım ozaman bende bunun aksini düşünmek çok saçma olurdu arkadaşında dediği gibi.. Konu sadece yorumsuz seyrediş düşüncesiz takip ediş, bu futbol hollywood filmi değil yönetmenin frank oldugu ..

Tamam frank en az bi 4 yıllık anlaşma yapılmalı ama böyle teslim olnmuş şekilde değil, benim anlatmat istediğim konu aşşağıda.

Okadarda değil tabiki iyi kötü kendini futbol dehası sanan insanlar yorum yapacak bunlar olmadan sorgulanmadan eleştirilmeden olmaz..

cok kelime anlamiyla algilamisin mesaji sen arkadas.

Yorumları okuyorumda niye sorgulamıyoruz arkadaş niye düşünmüyoruz, niye bunun eğrisi nasıl doğru olur, orası neden öyleki şöyle değil.. (v.s hayal gücünüze bırakıyorum gerisini) şeklinde kalıp sorguları niye kullanmıyomuşuz ne münasebet? .. Tamam hepimiz hemfikiriz nurcemal-i frank gibi olan, başarılarımızda onun kazandığı başarıların yüzü sühurmetine olacak bi teknik adam görmedik daha.. ama höh artık okadarda değil..

Eline sağlık Emre güzel bir yazı olmuş, inşallah herkes içindeki anlamı çözer bu cümlenin. Bazı arkadaşlar hemen atılmış o zaman yorum yapmayacakmıyız, eleştiri olmayacak mı şeklinde. FR ye destek derken susup oturalım demediğini anlamamışlar, öyle bir durum olsa forumlara ne gerek vardı? İllaki herkes fikrini ortaya atacak, kimimiz Sabrinin oynatılmasını yadırgayacak, kimimiz Emre Güngörün oynatılmayışını, bunlar tabiki olağan şeyler. Ancak gün gelecek burada bile arkadaşlar çıkacak, bıraksın gitsin diyecek, yapamıyor, anlamıyor bu işten diyecekler, Emrenin kastettiği de sanıyorum budur. Her hareketini beğenmek, tasvip etmek durumunda değil herkes ama saygı duyacak bu kadar önemli bir futbol adamına.

Yorumları okuyorumda niye sorgulamıyoruz arkadaş niye düşünmüyoruz, niye bunun eğrisi nasıl doğru olur, orası neden öyleki şöyle değil.. (v.s hayal gücünüze bırakıyorum gerisini) şeklinde kalıp sorguları niye kullanmıyomuşuz ne münasebet? .. Tamam hepimiz hemfikiriz nurcemal-i frank gibi olan, başarılarımızda onun kazandığı başarıların yüzü sühurmetine olacak bi teknik adam görmedik daha.. ama höh artık okadarda değil..

Sorgulamayın diyen yok; ama sorgularken, sorguladığınız adamın futbolu sizden daha iyi bildiğini unutmayın.

Cunku daha oncede zilyon kez dedigim gibi farkli bir futbol mentalitesi bu, gunumuzde tek oyun kurucuyu kaldirabilir mi diye tartismalar donen (oyun kurucuyu kici kirik forvet arkasi sanan, halbuki buyuk yanilgi bu bu tip liglerde oradan kurulur oyun cunku topu oraya tasiyip en fazla 3 pasta bitirmektir en risksiz olan o yuzden Alex tipi oyunculari dunyada hicbir yerde oynayamayacak olmalarina ragmen liglerimizin olmazsa olmazidir, zira italya ve ingilterede bu tip oyuncular 3. bolgeden ote 2.bolgede, fransa'da cizgide, ingiltere'de ise tamamen ortada kalkmakta (berbatov son orneklerinden) ) ligimize bir adam geldi, bu adam 6 tane oyun kurucu kullaniyor sisteminde, ligimizde olmayan bir alan savunmasi yaptiriyor, sonuc itibari ile basan, pres yapan oyuncu kavrami kalkiyor.. Oyun icindeki oyun kurucu sadece ileriye degil, sol ic'te oynuyorsa yeri gelince sol beke geciyorki takimn defans hatti kendini ileri yerlestirebilsin sol bekini cikararak.

Daha cok sayabilirim bunlari saydim da onceki mesajlarimda, kisacasi bu futbolu icinize sindirmeden, yillardir gordugumuz futbola gore degerlendirmeye baslarsak hemen, "bu orta saha neden geri kosmuyor" sorusunu sorariz, halbuki daha atak yaparken " bu defans neden bu kadar gec ileri cikiyor?" demek varken. 20 hafta sonunda zaten kimin oyun kurucu, oyun merkezi nerede, bu adamlar hic basmadan tpu nasil kapiyorlar deme konumuna gelecegiz. Cok seyrettim bu adamin takimlarini, cok sevdim, farkli bir sistem, farkli bir futbol, icine sindirmeli insan once, ondan sonra zaten rakip oyuncu daha ne oldugunu anlamadan baslariz golleri alkislamaya.. Bunu kisa ve sade bir dille anlatmaya calistim.

Cogu insan farkedememisdir Ayhan ve Arda'nin nasil oyun merkezini sola tasidiklarini 3.golden once, oyle dan dun paslasma degildi onlar..

Rijkaard'in onemi bu, elindeki kupalar, otoritesi, sicak kanliligi degil aslinda, farkli futbol mentalitesidir onemi Frank'in, elimizdeki oyuncularin potansiyellerini doruga cikarmasi acisindan da onemlidir bu. Sabri bakarsin senenin sonunda oyle bir top oynuyorki inanamazsin. Kisa ve sade bir dille anlatmak istedim bunu. bu yuzden elestiririz demeden once hangi kalip icinde elestirilmesi gerektigini anlamali insanlar once. Yoksa tabiki elestirilsin, ama Frank biraz farkli bir boyut su ana kadar gorduklerimize kiyasla. Cok ama cok onemli Frank bizim icin.

Yoksa elestirelim tabi.

Bu yuzden anlatmaya calistim insanlar Elano-Arda ikilisi oynayinca bunun neden defansif zaaf degil aksine defansif arti olacagini takim savunmasi oturunca. Cunku top bizde iken su an itibari ile one cikmakta agir kaan savunma hatti daha cok zaman bulabilecektir one cikmaya. O yuzden elestirmemeli insanlar Arda'yi Sarp'i Ayhan'i geri kosmadilar diye cunku savunma alani daraltamadi onlar icin. Bu yuzden aslinda 2 serbest oyuncu daha iyi olur. Hatta 15 hafta sonra bu yuzden 2 degil 3 serbest oyuncu olmali diyecegiz oradaki ucgenleri daha kisa surede kurup oyun merkezini oraya yukleyebilmek icin.

Ama alan savunmasi yapmayi bilmedigimiz icin Frank one cekmemistir savunmayi diye dusunuyorum cunku 1. bolgede Leo supurebilir arkadaki toplari, 2.bolgede bunlarin hepsi buyuk tehlike olusturur.

Ben senelerdir adamin oynattigi oyunu seyreden biri olarak soyluyorum bunlari yanlis anlamayin, Frank cok daha farkli seyler goruyor olabilir. Ama senelerdir onu takip eden biri olarak biliyorumki, Frank benden iyi biliyor..

Anlatmak istedigim bu, yoksa kimsenin futbol bilgisine laf etmek istedigim yok, ama Frank'in oynatmak istedigi oyunu cogu insanin hayatinda bir veya ikiden fazla gormedigi asikar, bu oyunu anlamadan once elestiriye baslamak buyuk haksizlik Frank gibi bir futbol dusunurune..

Frank futbolu benden iyi biliyor!

Ben sadece kendi yorumumu yaparım ancak Sabri-Barış-Mustafa Sarp vb. tartışmalar oldu mu hep "Rijkaard en iyisini bilir." demişimdir.

Konu ile ilgili emeği geçen herkese teşekkürler.

Hele bir de gunumuzde Demirkol gibi saygin(!) futbol otoriteleri Frank'in sisteminde forvet arkasinda pivot bir oyuncu oynattigini ileri surerken. alaksi yok, pivot yok, olamaz, oyun bir yerde toplanamaz, duramaz, herkes topun gectigi bir durak olmak zorunda, merkez yerlesik olamaz.

Bu tip yazarlar futbol otoritesi sayilirken daha da onemli Frank'in futbolu bizden iyi bildigini bilmek.

İnşallah jupp derwall vari etkiler bırakır görev aldığı yıllar içerisinde.

Sadece Galatasaray için bu konuyu kısaltmakta yanlış olur açıkcası. Bu ülkede Galatasaray taraftarı için ,futbol severler için.. yok yok tüm spora gönül verenler için spor tarihi Derwall den öncesi ve sonrası olmak üzre ikiye ayrılır ;

Öncesi, profesyonel adı altındaki tüm branşların aslında amatörce eğitim ve idman antrenman görüp müsabakalara çıktığı, eğitim kondisyon taktik ve stratejik yönlendirmeyi yapacak bilirkişi insanının olmadığı, ülkenin sosyal ve ekonomik drumundan ötürüde olabilir sponsor yada malzeme tedarikçilerinin bulunmadığı, teknik namına bilinen tek şeyin topa siboptan vurulduğunda sert ve düz gittiği bilincinin olduğu, her deplasman avrupa müsabakasının tabelasına -5 yazarak çıkıldığı , rövanşında rakip takım as oyuncularını getirmediği için kazara 1 gol atıp ülkenin sokaklara döküldüğü zamanlar ..

Ve tanrı Derwalli gönderdi.. topa nasıl vurulurla başladı öğretmeye, nerede durulur nereye koşulur gibi otobüs şöförlerinin bile şimdi yorum yapabildiği konuları öğretti, ben finalist almanya milli takımını bıraktım ! tavrınıda yapmadı öğretirken kısacası elinden tuttu bu ülke sporunun..

Son zamanlarında yorum yapabilecek eleştirebilecek şeyleri bile öğrendiğimiz kişiyide eleştirmeye başladı, sorgulamaya başladı insanlar çünkü Galatasaraydı söz konsu ve gerçekten eleştirilebilir yanları vardı derwall'in bile..

İnşallah jupp derwall vari etkiler bırakır görev aldığı yıllar içerisinde.

Sadece Galatasaray için bu konuyu kısaltmakta yanlış olur açıkcası. Bu ülkede Galatasaray taraftarı için ,futbol severler için.. yok yok tüm spora gönül verenler için spor tarihi Derwall den öncesi ve sonrası olmak üzre ikiye ayrılır ;

Öncesi, profesyonel adı altındaki tüm branşların aslında amatörce eğitim ve idman antrenman görüp müsabakalara çıktığı, eğitim kondisyon taktik ve stratejik yönlendirmeyi yapacak bilirkişi insanının olmadığı, ülkenin sosyal ve ekonomik drumundan ötürüde olabilir sponsor yada malzeme tedarikçilerinin bulunmadığı, teknik namına bilinen tek şeyin topa siboptan vurulduğunda sert ve düz gittiği bilincinin olduğu, her deplasman avrupa müsabakasının tabelasına -5 yazarak çıkıldığı , rövanşında rakip takım as oyuncularını getirmediği için kazara 1 gol atıp ülkenin sokaklara döküldüğü zamanlar ..

Ve tanrı Derwalli gönderdi.. topa nasıl vurulurla başladı öğretmeye, nerede durulur nereye koşulur gibi otobüs şöförlerinin bile şimdi yorum yapabildiği konuları öğretti, ben finalist almanya milli takımını bıraktım ! tavrınıda yapmadı öğretirken kısacası elinden tuttu bu ülke sporunun..

Son zamanlarında yorum yapabilecek eleştirebilecek şeyleri bile öğrendiğimiz kişiyide eleştirmeye başladı, sorgulamaya başladı insanlar çünkü Galatasaraydı söz konsu ve gerçekten eleştirilebilir yanları vardı derwall'in bile..

katiliyorum, iste marjinal degeri olarak derwall'e esit hatta belki de daha fazla olan bir adam dustu buraya, nasil nereden dustu anlamadim hala, ama ogrenecegimiz cok sey var Frank'ten. Yazinin amaci da buydu, koyun olalim pesinden kosalim degil. Ama millet hala belcika'nin kici kirik 4231'ini, son 15 dakika oyunu olan 4132 oynayalim Nonda'dan yararlanmak icin falan derken en azindan o siddette bir tepki icermesi gerekir karsi argumaninda takdir edersin ki, yoksa bundan once sayfalar dolusu anlatmaya calistik bunlari zaten 2 sayfa sonra ayni sey tekrar karsimiza geldi. Bir de 2-3 yenilgiden sonrasini tahmin edebiliyorum, hadi Frank'e viz gelir bunlar 14. idi FCB ile 20 kusur haftanin sonunda orada da takmadi hic.

Sonucta yapilan yorumlar ne kadar sacmaysa karsi argumanin da o kadar etkili olmasi gerekir ki insanlar bir goz atsin ne deniyor, baktiginiz icin tesekkurler.

Burada yazmisim sabah 8'e yakin yaziya baslamam itibari ile.. Uzgunum dayanamadim maca 20 dakika kala uyuya kaldim, simdi uyandim :mad: :mad:

Yetmedi demekki kahveler falan.

kizginim kendime dayanamadim, ama anladigim kadariyla guzel oynamisiz, Kader de dileklerimi yerine getirmis mac yorumlarindan anladigim kadariyla, mutluyum

En kisa zamanda macin tamamini download edip burada verdigimiz orneklere yenilerini ekleyerek Frank'i desteklemeye devam :)

Burada yazmisim sabah 8'e yakin yaziya baslamam itibari ile.. Uzgunum dayanamadim maca 20 dakika kala uyuya kaldim, simdi uyandim :mad: :mad:

Yetmedi demekki kahveler falan.

kizginim kendime dayanamadim, ama anladigim kadariyla guzel oynamisiz, Kader de dileklerimi yerine getirmis mac yorumlarindan anladigim kadariyla, mutluyum

En kisa zamanda macin tamamini download edip burada verdigimiz orneklere yenilerini ekleyerek Frank'i desteklemeye devam :)

ahahaha :D:D

Bence Süper bir mac kacirdin. Boyle birsey basima gelse 1 hafta kendime gelemezdim )))))))))

Üst Alt