GSC Haber - Galatasaray Borç Alacak Farkının 4.6 Milyar Lira Olduğunu Açıkladı - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Galatasaray Borç Alacak Farkının 4.6 Milyar Lira Olduğunu Açıkladı

Ben bilançoyu kastediyorsun sandım evet 5 katına çıktı sermaye tavanı da o rutin bir güncellemeydi.

Henüz bir bedelli başvurusu yok.
Bedelli için ön ayak sanırım. Bunun için dernek borcu olmaması lazım falan diyordu üyeler. Cengiz döneminde derneği borçlandırarak bu hakkımızın kalmadığını söylüyorlardı. Onu SK üstüne almış olabiliriz diye düşündüm. Özbek’in söylediği Mecidiyeköy’den gelen para ile bedelli sermaye artışını yapmak için gerekli durum olabilir. Yapılabilirse herhalde 600 milyon falan geliyor ama kolay bir şey olmasa gerek.

Fazla kasmayın, ne kadar borcumuz olursa olsun bunu bir şekilde ceviririz.
Burası Türkiye ve biz bu ülkenin en büyük camiasıyız.
Herşey kitabına uydurulur, hiç olmadı biri gelir yeniden yapılanma der, borçlar ötelenir ve bir yerlere kaydırılır ve biz yolumuza devam ederiz.
Bunun daha sermaye artırımı var, topçu satışı var Riva/Florya değerlendirmesi var.

Bence boşuna telaş yapıyoruz.

Bedelli için ön ayak sanırım. Bunun için dernek borcu olmaması lazım falan diyordu üyeler. Cengiz döneminde derneği borçlandırarak bu hakkımızın kalmadığını söylüyorlardı. Onu SK üstüne almış olabiliriz diye düşündüm. Özbek’in söylediği Mecidiyeköy’den gelen para ile bedelli sermaye artışını yapmak için gerekli durum olabilir. Yapılabilirse herhalde 600 milyon falan geliyor ama kolay bir şey olmasa gerek.
5 yılda bir sermaye tavanı güncellenmek zorundadır, o takvimden dolayı da açıklanmış olabilir, normalde bir anlamı yok. Bir de bedelliden girse girse ne kadar girecek yani zaten kulübe.

80 milyon dolar artış gözüküyor, bunda tüm taahhütler olur yani tüm bonservisler, sözleşmeler.

45 milyon euro bonservis harcadık Marcao'dan da 10-12 geldi, oradan 600 milyon artış var. Sözleşmelerde de brüt yükümlülük arttı, süreleri de düşünürsek.

Dernek katılmadan olabilir yani, üstüne burada Florya ve Zaniolo da yok yani 45in 30u hesaba dahil.

Bilemiyorum tam açıkçası, detaylar mali kurulda açıklanırsa öğreniriz. Konsolide mali rapor da henüz yayınlanmadı.

Ama ortada öyle kapatılabilecek bir borç yok, üstüne Florya projesinin nakite dönüşmesinin de maliyeti olacak. Bu öyle yine mi batıyoruz diye alay edilecek bir durum değil, gelen borcu takıp gidiyor BB sonrası borçlar TLye dönmüşken büyük risk aldık.

6 Torreira
6 Yusuf
3 Abdul
3 Mitso
3 Dubua
3 Ross + kiraliklar
Sadece bonssrvislere 24 verdik. 12 satislardan alsak - 12 milyon. Hatta Sefer filan da var.
Maaslar da mutlaka katlanmistir. Bence artmasi normal ama alacaklara Mecidiyekoy ve kiralik gonderdiklerimizin opsiyonlari dahilse sıkıntılı. Bir de bu borcun ustune 18 milyon euro ve 1.180 milyar lira eklenecek.
NEF harici sponsorlar bulmaliyiz.
bu rakamlari bu sekilde anlatmak tam olarak dogru degil, oyuncu alislari direk cash odenmiyor cogu uzun yillara dayali-taksitle aliniyor.

5 yılda bir sermaye tavanı güncellenmek zorundadır, o takvimden dolayı da açıklanmış olabilir, normalde bir anlamı yok. Bir de bedelliden girse girse ne kadar girecek yani zaten kulübe.

80 milyon dolar artış gözüküyor, bunda tüm taahhütler olur yani tüm bonservisler, sözleşmeler.

45 milyon euro bonservis harcadık Marcao'dan da 10-12 geldi, oradan 600 milyon artış var. Sözleşmelerde de brüt yükümlülük arttı, süreleri de düşünürsek.

Dernek katılmadan olabilir yani, üstüne burada Florya ve Zaniolo da yok yani 45in 30u hesaba dahil.

Bilemiyorum tam açıkçası, detaylar mali kurulda açıklanırsa öğreniriz. Konsolide mali rapor da henüz yayınlanmadı.

Ama ortada öyle kapatılabilecek bir borç yok, üstüne Florya projesinin nakite dönüşmesinin de maliyeti olacak. Bu öyle yine mi batıyoruz diye alay edilecek bir durum değil, gelen borcu takıp gidiyor BB sonrası borçlar TLye dönmüşken büyük risk aldık.
Ve projenin süresi. Hemen iki günde bitecek proje de degil Florya. Bu da bi risk faktörü. Neye ins. hersey gönlümüzce olur.

31 Aralık 2021 itibarıyla 2.5 milyar TL borcumuz (borc alacak farki) vardi sanirim.

Simdi olmus 4.6 milyar TL yani 2 milyar TL artis soz konusu. Dogru mu anlamis oldum?
2021 konsolidesindeki total borç 4 milyar
2022 6 aylıkta 5.3 milyar
2022 12 aylık henüz açıklanmadı, sapla samanı karıştırmak istemiyorum ama burada görünen 8 milyar.

Ama 2022 yılı tek başına tüm GS tarihi kadar borç yapmış oluyor bu koşullarda, ama dediğim gibi elma ile armutu karşılaştırıyor olabilirz çünkü elde sadece 1 tablo var.

Şampiyonun 10m euro kazandigi ligde.Bu iş batişa dogru gidiyor.Küçülmeye gidilmesi şart yada her sene oyuncu satisi yapilmasi gerekiyor.3 4m euro maaslar artik yasak olmali ve tr ligine ffp getirilmeli.

Olabilir de nerde açıklanmış ben göremedim?

Alacaklar da çok fazla, nerden o kadar alacağımız var muamma.
Alacaklar çok fazla değil bu arada, hatta bu tabloda futbolcuların 3-4, yıllık ücretleri varken gelecek senelerin kombine bilet gelirleri yok. Sırf Nef'ten 10 yıllıktan kalan alacak 600 milyonluk alacak var yine diğer sponsorluk alacakları ile gayet normal rakam alacak rakamı. Hatta Riva alacaklarda var mı bu belli değil? Mali genel kurulu bekleyip açıklamaları beklemek daha doğru olur. Belgenin gerçekliği bile şüpheli.

M2101K6G cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

2021 konsolidesindeki total borç 4 milyar
2022 6 aylıkta 5.3 milyar
2022 12 aylık henüz açıklanmadı, sapla samanı karıştırmak istemiyorum ama burada görünen 8 milyar.

Ama 2022 yılı tek başına tüm GS tarihi kadar borç yapmış oluyor bu koşullarda, ama dediğim gibi elma ile armutu karşılaştırıyor olabilirz çünkü elde sadece 1 tablo var.
bu nasıl mumkun oluyor admınım bu kadar harcama yapıldı mı

Alacaklar çok fazla değil bu arada, hatta bu tabloda futbolcuların 3-4, yıllık ücretleri varken gelecek senelerin kombine bilet gelirleri yok. Sırf Nef'ten 10 yıllıktan kalan alacak 600 milyonluk alacak var yine diğer sponsorluk alacakları ile gayet normal rakam alacak rakamı. Hatta Riva alacaklarda var mı bu belli değil? Mali genel kurulu bekleyip açıklamaları beklemek daha doğru olur. Belgenin gerçekliği bile şüpheli.

M2101K6G cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Bahsettiğin gelir kalemlerinden 3.5 milyar lira gelmez.

Rivayla belki.

Üst Alt